خرید موتورخانه شوفاژ

خرید موتور خانه شوفاژ ساختمان قسمتی است که قابل جدا شدن نیست و به همین دلیل بهتر است شما به عنوان خریدار همه چیز را در مورد خرید موتورخانه شوفاژ بدانید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به خاطر بسپارید این است که خرید موتورخانه شوفاژ برای یک خانه کوچک قطعاً ارزان‌تر از خرید برای یک ساختمان بزرگ خواهد بود.

بسته به موادی که می‌خواهید در این زمینه استفاده کنید، می‌توان گفت که قیمت کوره تغییر می‌کند.

بهترین کاری که می‌توانید در این زمینه انجام دهید این است که با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید و نسبت به خرید بخاری و اجزای آن اقدام کنید.

به طور کلی می‌توان گفت امروزه با توجه به افزایش قیمت‌ها، خرید موتورخانه شوفاژ برای یک ساختمان استاندارد بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد که باید هزینه نصب را نیز به آن اضافه کنید.

شما همه چیز را باید در مورد قیمت موتورخانه شوفاژ بدانید.
امروزه قیمت موتورخانه به دلیل ساخت و ساز‌های زیاد یکی از مهمترین قطعات می‌باشد.
همانطور که می‌دانید موتورخانه شوفاژ جزئی از ساختمان محسوب می‌شود که قلب ساختمان نیز می‌باشد.
این منطقه اغلب به عنوان یکی از کنترل‌های سیستم گرمایش و سرمایش و همچنین تجهیزات الکتریکی استفاده می‌شود.
طراحی این مناطق به دلیل تجهیزات قرار داده شده در آن‌ها بسیار حائز اهمیت است و باید ملاحظات زیادی در نظر گرفته شود.
قیمت موتور گرمایش خانگی به چه عواملی بستگی دارد؟
همانطور که می‌دانید موتورخانه شوفاژ یکی از آن امکاناتی است که می‌تواند گرچه ارزان باشد ولی موانعی در این زمینه هم دارد.
در این بخش، باید روی استفاده خود تمرکز کنید. به طور کلی گفته می‌شود که اگر ساختمان‌های بزرگ در حال استفاده داشته باشید، قطعاً هزینه آن بیشتر خواهد بود.
قیمت موتورخانه یکی از عواملی است که با توجه به بودجه شما می‌توان تخمین زد.
به طور معمول ممکن است قطعات مورد استفاده در ساخت و نصب موتور گرمایش خانه از برند‌های مختلفی باشد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما اگر بخواهید از یک برند معتبر برای ساختمان خود استفاده کنید، در نهایت هزینه زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.
اگر می‌خواهید موتورخانه گرم خود را راه‌اندازی کنید باید بدانید که قیمت موتورخانه گرم با تمام اجزا حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون یورو خواهد بود.
همچنین این مبلغ شامل هزینه‌های جانبی خواهد بود که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه کار و نصب اشاره کرد.
گرمایش موتورخانه امروزه یکی از ملزومات یک ساختمان است و اگر به دنبال ساخت موتورخانه هستید باید بدانید که هزینه گرمایش موتورخانه تأثیر زیادی بر ارزش کلی شما خواهد داشت
بهترین راه این است که قبل از هر تصمیمی نوع ساختمان خود را بررسی کنید و بتوانید میزان مورد نیاز ساختمان خود را تخمین بزنید.
گفته می‌شود این مبلغ دقیقاً هزینه یک اتاق بخاری شوفاژ برای یک ساختمان معمولی متوسط ​​است و قطعاً برای یک ساختمان بزرگتر به قطعات و تجهیزات بیشتری نیاز خواهید داشت.
خرید موتورخانه هوشمند
امروزه استفاده از انواع مختلف بخاری‌های هوشمند می‌تواند به شما در ساخت و طراحی این نوع محیط‌های پرکاربرد کمک کند.
امروزه به لطف هوشمندسازی تمامی لوازم خانه حتی موتورسیکلت از قلم نیفتاده است و در حال حاضر می‌توان گفت چندین سیستم به موتورخانه‌ها و هوشمند بودن آن‌ها اختصاص دارد.
با سیستم کنترل هوشمند موتورخانه می‌توانید موتورخانه را با توجه به نیاز خود تغییر دهید.
بسته به شرایط محیطی، این نیاز‌ها توسط سنسور‌های مختلف در داخل و خارج ساختمان ثبت می‌شود.
توجه داشته باشید که هوشمندی به طور مؤثر مصرف سوخت موتورخانه‌ها را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد و بنابراین آسایش حرارتی داخل ساختمان در حد معمولی تنظیم می‌شود.
موتورخانه شوفاز نیز از این قاعده مستثنی نیست زیرا این روز‌ها صنعت ساختمان در حال هوشمند شدن است و دست اندرکاران این صنعت همواره در تلاش هستند تا موتورخانه شوفاز را به طور کلی به روز کنند.
در حال حاضر سیستم‌های مختلفی برای تولید و ساخت ماشین آلات هوشمند ایجاد شده است. که با توجه به نیاز حرارتی ساختمان می‌توان از تجهیزات موجود در ماشین آلات استفاده کرد.
این نوع خانه ماشین گرم معمولاً دارای حسگر‌هایی در داخل و خارج ساختمان می‌باشد که با توجه به شرایط محیطی از طریق سیستم‌های هوشمند قابل تغییر هستند.
این به شما امکان می‌دهد تا میزان سوخت مصرفی در موتورخانه را تغییر دهید و فرسودگی تجهیزات را کاهش دهید.
با استفاده از محفظه هوشمند موتور شوفاژ می‌توانید علاوه بر گرمایش و سرمایش منزل یا ساختمان تجاری خود آسایش و ایمنی را برای کاربران فراهم کنید.
بهینه‌سازی موتورخانه حرارتی
یکی از کار‌هایی که می‌توانید در زمینه بهینه‌سازی انرژی انجام دهید، جایگزینی موتور‌های حرارتی برای استفاده متعادل‌تر از انرژی است.
توجه داشته باشید که کوره معمولاً بخشی از خانه است که انرژی زیادی از خود ساطع می‌کند و انرژی زیادی را از دست می‌دهد.
در این بین، استفاده از این نکات صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌تواند در هزینه شما صرفه‌جویی کند.
یک دیگ چدنی شوفاژ بخرید
دیگ‌های چدنی بسته به ظرفیت دارای مشعل مرکزی، یک مشعل جلو، یک مشعل عقب هستند و این مشعل‌ها توسط پیچ به هم متصل می‌شوند.
بین بال اول و آخر دیگ و بال میانی تفاوت وجود دارد اما همه بال‌های میانی یکسان هستند.
برای اینکه بتوانید به راحتی دیگ چدنی را انتخاب و خریداری کنید، ابتدا باید قدرت، ابعاد و فشار کاری مورد نیاز دیگ چدنی را تعیین کنید.
قیمت دیگ‌های چدنی
قیمت دیگ گرمایش چدنی از مدلی به مدل دیگر در بازار متفاوت است. کارایی بسته به فشار کاری و مارک‌ها متفاوت است.
لیست قیمت دیگ آبگرم استیل – نکات مهم برای انتخاب و خرید انواع دیگ آبگرم استیل:
به طور کلی دیگ‌های آب گرم یا دیگ‌های آب گرم فولادی با استفاده از گرمای حاصل از احتراق مشعل و تبادل حرارت بین سطح جذب انرژی گرمایی و سیال انتقال حرارت وظیفه تأمین گرمایش مورد نیاز سیستم گرمایش مرکزی ساختمان در تأسیسات صنعتی را بر عهده دارند.
دیگ‌های آبگرم فلزی بدون در نظر گرفتن اندازه، ابعاد و فشار کاری به دو نوع «فایر تیوب» و «واتر تیوب» نیز تقسیم می‌شوند.
لیست قیمت دیگ آبگرم استیل – با توجه به اهمیت سطوح تبادل حرارتی در دیگ‌های آبگرم و بخار فولادی، برخی از تولیدکنندگان نسبت به افزایش این سطوح تبادل حرارتی، طبق روش‌ها و نقشه‌های استاندارد اجرا، از سطح زیرین دیگ بخار اقدام می‌کنند.
همچنین برای گردش و تبادل آب از گرما استفاده می‌کنند و به این گرما‌ها، گرمای «پشت خیس» می‌گویند. بدیهی است که دیگ‌های پشت مرطوب نسبت به دیگ‌های خشک از نظر هزینه ساخت و عملکرد تبادل حرارتی مزیت‌ها و هزینه‌های بالاتری دارند.
لیست قیمت دیگ آبگرمکن – متریال فلزی و استاندارد نوع و روش تولید دیگ آبگرمکن:
طبق استاندارد‌های بین‌المللی پذیرفته شده عمومی، در ساخت دیگ‌های آب گرم یا بدنه (جنگ)، کوره یا محفظه احتراق و شبکه‌ها باید از فولاد‌های آلیاژی مخصوص برای ساخت مخازن تحت فشار و گرمایش . DIN ۱۷MN۴ یا ASMEA۵۱۶/G۷۰ و برای لوله‌ها یا لوله‌های بویلر باید از لوله‌های مقاوم در برابر شعله بدون درز استاندارد DIN ST ۳۵. ۸ با امکان والس یا انبساط‌پذیری استفاده شود.
یکی از نکات مهم در طراحی و ساخت دیگ‌های آب گرم فولادی (آب گرم، آب گرم و بخار) علاوه بر مطابقت تمامی قسمت‌های سازه، اجرا، جزئیات، کنترل، دسترسی، تست و… می‌باشد.
استاندارد‌های مستند و شناخته شده، انطباق و تأیید ساخت هر دیگ با نقشه‌های اجرایی و دستورالعمل ساخت و طراحی دیگ از برند‌های معتبر و شناخته شده بین‌المللی است.
لیست قیمت دیگ آب گرم – به عبارت دیگر استفاده از لوله‌های فولادی و نسوز مرغوب فوق به تنهایی نمی‌تواند تضمین‌کننده عملکرد، کارایی و عمر دیگ بخار باشد، بلکه ساخت دیگ ضروری است.
استفاده از نقشه‌ها بر اساس روش‌های تعریف شده و مورد قبول استاندارد‌های بین‌المللی تأیید و انجام می‌شود.
انواع قسمت ها و اجزای موتورخانه شوفاژ وقیمت برای خرید هر کدام:
خرید پکیج دیواری و زمینی
امروزه استقلال مصرف آب گرم هر واحد با پکیج‌های دیواری و زمینی در سطح جهانی مورد استقبال قرار گرفته و توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
پکیج‌های دیواری و کفی را به راحتی انتخاب و خریداری کنید. ابتدا باید مقدار و نوع بسته‌بندی مورد نیاز خود را تخمین بزنید.
قیمت ست‌های دیواری و کفی با توجه به تنوع ظرفیت‌ها، مدل‌ها و برند‌های موجود در بازار متفاوت است.
دیگ چدنی بخرید
دیگ‌های چدنی از نظر ظرفیت دارای چندین تیغه میانی، یک تیغه جلو، یک تیغه عقب هستند و این تیغه‌ها توسط بوشینگ به یکدیگر متصل می‌شوند.
باله‌های اول و آخر دیگ بخار و باله‌های میانی با هم تفاوت دارند، در حالی که تمام باله‌های میانی یکسان هستند.
برای انتخاب و خرید آسان دیگ چدنی، ابتدا باید ظرفیت، ابعاد و فشار کاری مورد نیاز دیگ چدنی را مشخص کنید.
قیمت دیگ چدنی با توجه به مدل، ظرفیت، فشار کاری و برند‌های موجود در بازار متفاوت است.
خرید یک منبع آب عایق
توجه داشته باشید که هنگام خرید منبع آب، حجم منبع و نوع آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
برای اینکه بتوان به راحتی انواع منبع آب گرم، مارپیچ، دو جداره و مخزن آب سرد را انتخاب و خریداری کرد، ابتدا باید حجم، اندازه، متریال و فشار کاری منبع مورد نیاز مشخص شود.
نکته مهم: قبل از سفارش و ساخت مخزن گالن یا پلی‌اتیلن لازم است، علاوه بر توجه به نوع و ظرفیت مخزن، به مهم‌ترین موضوع اندازه سفارشی نیز توجه ویژه داشته باشید.
منبع مورد نیاز شما پس از تولید و تحویل سورس، مشکلاتی مانند درب ورودی ساختمان، درب پشت بام، درب ورودی موتورخانه و یا مشکل منطقه پیدا نکرده است.
آب سرد و آب گرم و قیمت سوخت بر اساس نوع، مدل و برند موجود در بازار متفاوت است.
خرید مبدل حرارتی صفحه‌ای، لوله پوسته
از میان مبدل‌های حرارتی پوسته و لوله، ساختار مبدل (یو) شکل کمترین هزینه را دارد، زیرا تنها یک بسته لوله مورد نیاز است. البته سطح داخلی لوله‌ها را به دلیل خمش (یو) شکل نمی‌توان با وسایل مکانیکی تمیز کرد و برای زدودن رسوبات اسیدشویی ضروری است.
این مبدل‌ها از همان تعداد مقاطع لوله استفاده می‌کنند اما محدودیتی از نظر انبساط حرارتی وجود ندارد. در مقایسه با قیمت مبدل‌های حرارتی ظرفیت و قیمت انواع مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای جوشی مناسب‌تر است.
برای انتخاب و خرید آسان مبدل حرارتی ابتدا باید در مورد نوع و کارایی مورد نیاز آن تصمیم بگیرید.
قیمت مبدل حرارتی بسته به انواع مدل‌ها و برند‌های موجود در بازار متفاوت است.
خرید بخاری واحد آبگرم
برای انتخاب و خرید آسان هیتر آب گرم یا بخاری ابتدا باید نوع، ظرفیت و برند مورد نیاز را مشخص کنید.
قیمت واحد‌های گرمایشی با توجه به انواع مدل‌ها و برند‌های موجود در بازار متفاوت است.
نحوه انتخاب و خرید انواع عایق حرارتی ساختمان
سیستم‌های گرمایش و سرمایش ساختمان معمولاً از انواع مختلفی از عایق‌ها برای کاهش اتلاف گرما و مصرف انرژی، جلوگیری از نفوذ رطوبت و ضد صدا سطوح ساختمان، لوله‌ها، مخازن و کانال‌ها استفاده می‌کنند.
عایق علاوه بر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی در صنایع مختلفی مانند پتروشیمی، نفت، شیمیایی، خودروسازی، کشتی‌سازی، هواپیماسازی، نیروگاهی و صنایع دارویی نیز کاربرد دارد.
تکامل عایق‌ها راه طولانی را طی کرده است، از جمله انتقال از عایق‌های معدنی مانند پشم شیشه و پشم سنگ به نسل جدیدی از عایق‌ها، عایق‌های پلیمری. عایق پلیمری مزایای زیادی مانند سهولت نصب، انعطاف‌پذیری و وزن سبک دارد.
خرید مرکز عایق حرارتی
بهترین عایق حرارتی آن است که در فصل تابستان در ساختمان برای خنک نگه داشتن ساختمان و در فصل سرد سال برای جلوگیری از اتلاف گرما از محیط داخلی استفاده شود.
بنابراین برای انتخاب و خرید آسان عایق حرارتی ساختمان ابتدا باید محل استفاده، نوع و متریال آن را مشخص کنید.
نحوه انتخاب و خرید انواع رادیاتور آلومینیومی
به طور کلی یکی از روش‌های متداول گرمایش در منزل استفاده از رادیاتور آلومینیومی است.
آب رادیاتور سیستم گرمایش مرکزی خانه (موتورخانه) توسط وسایلی مانند کوره و دیگ گرم می‌شود و این آب گرم از طریق پمپ‌ها و لوله‌ها و در رادیاتور همه به قسمت‌های مختلف خانه ارسال می‌شود.
هر بار که دمای آب به دلیل تبادل حرارت با محیط (از رادیاتور) کاهش می‌یابد، آب به محفظه موتور باز می‌گردد و این چرخه چندین بار تکرار می‌شود.
رادیاتور اغلب در مکان‌ها استفاده می‌شود. دما و رطوبت نیازی به کنترل دقیق ندارد، زیرا رادیاتور‌ها عمدتاً تولید‌کننده گرما هستند و نمی‌توانند دما و رطوبت محیط را تنظیم کنند، اما در عین حال رادیاتور‌ها رطوبت را نیز کاهش می‌دهند.
البته با استفاده از شیر ترموستاتیک رادیاتور می‌توانید دمای محیط خود را به طور کامل تنظیم کنید.
خرید رادیاتور آلومینیومی
به دلیل تجمع هوای گرم در زیر سقف، استفاده از رادیاتور تنها زمانی نشان داده می‌شود که فاصله کف تا سقف هر مکانی حداکثر ۳ متر باشد.
برای اتاق‌هایی با سقف بلندتر توصیه می‌شود از وسایل گرمایشی فن دار مانند پنکه، تهویه مطبوع، واشر هوا و غیره استفاده شود.
برای انتخاب و خرید سریع رادیاتور آلومینیومی ابتدا باید نوع و برند مورد نظر را مشخص کنید.
قیمت رادیاتور آلومینیومی بسته به تعداد پره، سایز و البته برند سازنده در بازار متفاوت است.
نحوه انتخاب و خرید انواع دیگ آبگرم فلزی
به طور کلی دیگ‌های آب گرم یا دیگ‌های آب گرم فولادی وظیفه تأمین گرمایش لازم را از سیستم گرمایش مرکزی ساختمان‌ها در تأسیسات صنعتی با استفاده از گرمای حاصل از احتراق مشعل و تبادل حرارت بین سطوح جذب‌کننده انرژی گرمایی و سیال انتقال حرارت دارند.
بدون در نظر گرفتن ظرفیت، ابعاد و فشار کاری، دیگ‌های آبگرم فولادی نیز به انواع تیوب آتش و لوله آب تقسیم می‌شوند.
با توجه به اهمیت سطوح تبادل حرارتی در دیگ‌های آب گرم فولادی و بخار، برخی از سازندگان از صفحات رویی دیگ برای گردش آب و تبادل حرارت برای افزایش این سطوح تبادل حرارتی مطابق با روش‌های استاندارد و برنامه‌های اجرایی استفاده می‌کنند.
دیگ‌های بخار به اصطلاح پشت مرطوب یا پشت مرطوب نامیده می‌شوند. بدیهی است که دیگ‌های پساب خشک از نظر هزینه ساخت و راندمان تبادل حرارتی دارای مزایای بیشتر و قیمت بالاتری نسبت به دیگ‌های با برگشت خشک می‌باشند.
دیگ آب گرم فولادی و خرید آن
یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی و ساخت دیگ‌های آب گرم فولادی (آب گرم، آب گرم و بخار) علاوه بر رعایت الزامات قطعات ساختمانی می‌باشد.
کلیه قطعات و تجهیزات، کنترل دسترسی، تست و غیره با مستندات و استاندارد‌های شناخته شده طراحی و ساخت دیگ‌های آبگرم و آبگرم مطابقت و تأیید ساخت هر دیگ با برنامه‌های مدیریتی و توصیه‌هایی برای ساخت و طراحی دیگ بخار توسط بین‌المللی ارائه شده است.
برای انتخاب و خرید دیگ حمام فولادی مناسب ابتدا باید ظرفیت، فشار کاری و سایر مشخصات لازم دیگ حمام را تعیین کنید.
نحوه انتخاب و خرید انواع مشعل
همانطور که می‌دانید مشعل دستگاهی است که با اختلاط سوخت و هوا و مشتعل کردن مخلوط، انرژی سوخت فسیلی را به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند.
انرژی تولید شده توسط مشعل‌ها در محفظه احتراق به دو صورت جابجایی و تشعشع به سیال انتقال انرژی (آب) در سیستم گرمایش مرکزی ساختمان منتقل می‌شود.
مشعل‌ها وظیفه تولید گرما را در انواع دیگ‌ها، بخاری‌ها و حتی پکیج‌های گرمایشی بر عهده دارند و به عنوان قلب هر سیستم گرمایشی شناخته می‌شوند.
با پاشش سوخت (گاز، گازوئیل، نفت کوره)، اختلاط آن با هوا، عبور مخلوط سوخت و هوا از شعله پخش کن و سپس مشتعل کردن این مخلوط با ترانسفورماتور احتراق، گرمای لازم در محفظه احتراق سوخت ایجاد می‌شود.
بدیهی است که هر اجاق گاز و دیگ دارای تعدادی کنترل مانند رله، فتوسل، یونیزر و ترموستات است که میزان و زمان هر فرآیند احتراق را کنترل می‌کنند.
قیمت مشعل‌ها با توجه به مدل‌ها و برند‌های مختلف متفاوت است.
نحوه انتخاب و خرید سیستم گرمایش از کف
باستان‌شناسی در آسیا و حفاری در جزایر آلوتی در آلاسکا نشان می‌دهد که مردم از دوران نوسنگی از گرمایش زمین گرمایی استفاده می‌کردند.
زمانی که زیر خانه‌های خود آتش روشن می‌کردند و دود را از طریق لوله‌های سنگی به بیرون هدایت می‌کردند.
گرما برای محیط داخلی این آغازی بود برای رسیدن به سیستم مدرن امروزی، با استفاده از فناوری امروزی برای طراحی سیستمی که شامل لوله‌های پر از مایع و کابل‌های الکتریکی برای صرفه‌جویی در گرما و هزینه‌ها برای محیط زیست است که بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.
بحث گاز‌های گلخانه‌ای و استفاده بی‌رویه از انرژی در کره زمین امروزه بسیار داغ و حساس است و متخصصان و محققان همه رشته‌ها سعی در پیشگیری و کاهش آن دارند.
سیستم گرمایش از کف نسبت به سایر روش‌های گرمایشی متداول مانند رادیاتور گرمایشی یا فن کویل کارآمدتر است و در مقایسه با آن‌ها علاوه بر پخش یکنواخت و گسترده گرما در تمام سطح کف خانه می‌تواند صرفه‌جویی بیشتری داشته باشد.

مطالعه بیشتر:   انواع مبدل حرارتی موتورخانه : مقدمه‌ای بر همه موارد ضروری در مورد مشخصات

خرید سیستم گرمایش از کف
یکی از مشکلاتی که معمولاً در خانه‌های ایرانی با آن مواجه هستیم استفاده از سرامیک و سنگ در کف است که سرمای بیشتری را از کف به محیط وارد می‌کند و این یکی از مهم‌ترین دلایل الزام ساکنان به استفاده از کفپوش‌های انباشته است. یا در خانه کفش می‌پوشد. در چنین خانه‌هایی سیستم گرمایش از کف گزینه بسیار مناسبی است.
برای انتخاب و خرید آسان سیستم کف گرم ابتدا باید در مورد نوع و محل نصب تصمیم بگیرید.
نتیجه گیری:
در کلام آخر میخواهم از شما عزیزان خیلی خیلی تشکر کنم که حوصله به خرج دادید و مطالب مقاله ما را خواندید امیدوارم که توانسته باشیم کمکی هر چند ناچیز به شما کاربران عزیز کرده باشیم که در تمامی مراحل انتخاب و خرید موتورخانه شوفاژ و همچنین هوشمند سازی آن بتوانید با تجارب فراوانی که اندوخته اید یک انتخاب بسیار خوب و هوشمندانه که عاری از هر گونه مخارج و هزینه های اضافی باشد داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید