فروش مشعل موتورخانه

فروش مشعل موتورخانه، یکی از مشکلات اصلی مشتریان برای سیستم گرمایش مرکزی برای جلوگیری از عدم دمای بهینه و یا افزایش مصرف و تخریب موتورخانه است. انتخاب احتراق دیگ مهمترین چالش مشتریان برای ارائه سیستم موتورخانه ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، ورزشی و… می‌باشد.

که همواره نیاز به مشاوره تخصصی صحیح دارد. در بازار انواع مشعل با قیمت‌های متفاوت و برند‌های معتبر وجود دارد که دست خریدار را برای خرید مشعل باز گذاشته و همیشه با انتخاب سختی روبرو بوده است.

انواع قیمت مشعل موتورخانه
عوامل متعددی بر قیمت مشعل‌ها تأثیر می‌گذارد. از این رو، دقت در خرید این محصول بسیار مهم است. این دستگاه در لیست دستگاه‌هایی قرار دارد که با اختلاط سوخت و هوا کار می‌کنند. و همچنین انرژی سوخت‌های فسیلی را مشتعل و به انرژی حرارتی تبدیل می‌کنند.
انرژی تولید شده توسط مشعل در محفظه احتراق باقی می‌ماند و دو راه انتقال و تشعشع را فراهم می‌کند و انتقال در سیستم حرارت مرکزی ساختمان صورت می‌گیرد. این دستگاه انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها از نظر قیمت با مدل دیگر متفاوت است. کوره‌ها بر اساس دسته‌های دیگر به بخاری و پکیج گرمایشی تقسیم می‌شوند.
به طور کلی مشعل‌ها قلب هر سیستم گرمایشی هستند. این واحد‌ها دارای تزریق سوخت به صورت بنزین، گازوئیل و روغن کوره هستند که شامل اختلاط با هوا و همچنین عبور مخلوط سوخت می‌باشد. گرمای لازم در داخل محفظه احتراق دیگ است.
تمامی عوامل ذکر شده بر قیمت نهایی این دستگاه تأثیرگذار است. از طرفی قیمت کالا بر اساس تعداد کنترلر، ترموستات و فتوسل استفاده شده بررسی می‌شود. مقدار و زمان هر کدام قیمت خاص خود را دارد.
یکی از موارد مهم در تعیین قیمت دستگاه بررسی ظرفیت آن است. با توجه به اینکه راندمان احتراق این دستگاه کامل نیست، باید تلفات حرارتی را در نظر گرفت. بنابراین، دستگاه به درستی انتخاب شده است. ظرفیت دستگاه انتخابی باید ۲۰ درصد بیشتر از ظرفیت دیگ باشد.
عواملی مانند افزایش ارتفاع و غلظت هوا نیز در قیمت نهایی این محصول لحاظ شده است. این دستگاه اغلب بر اساس ارزش حرارتی درجه‌بندی می‌شود. قطر لوله کپسول آتش نشانی نیز می‌تواند بر قیمت نهایی تأثیر بگذارد. هزینه سوختن موتور نیز بر همین اساس تعیین می‌شود.

راهنمایی در زمینه خرید انواع مشعل
هنگام خرید این محصول باید میزان دبی گازوئیل بررسی شود. واضح است که تعداد لیتر مشخص شده در نازل یکی از موارد بسیار مهم است. زاویه تزریق دیزل بسیار مهم است. این عدد روی نازل نیز نوشته شده است.
از طرفی شکل تزریق گازوئیل مهم است که بر اساس حروف S، H یا هر مدل دیگری که روی نازل مشخص می‌شود قابل بررسی است.
شما باید اطلاعات مربوط به دیگ و کاربرد آن را مشخص کنید. ظرفیت و کارایی دیگ نیز باید مشخص باشد. از طرفی فشار برگشتی از کوره بررسی می‌شود و سوخت مصرفی و فشار سوخت ورودی به این دستگاه نیز بررسی می‌شود.
عملکرد پایدار و کافی این دستگاه در محدوده پارامتر‌های طراحی تأیید شده است. واضح است که این دستگاه باید آلودگی کمتری داشته باشد و از نظر صدا در شرایط خوبی قرار گیرد. قدمت این دستگاه را در نظر بگیرید. امنیت بالا برای خرید این دستگاه بسیار مهم است.
قدرت مشعل طبق فرمول محاسبه می‌شود:
ظرفیت حرارتی احتراق، ظرفیت حرارتی دیگ بخار و راندمان بر اساس سه پارامتر اندازه‌گیری می‌شود:
ظرفیت حرارتی گرما حاصل تقسیم ظرفیت حرارتی دیگ بر خروجی است. مدل‌های گازی بر اساس کیلووات و کالری دسته‌بندی می‌شوند.  B۲U

سفارش برای خرید انواع مشعل
به خاطر داشته باشید که هنگام خرید آنلاین مشعل، باید قیمت فعلی آن را بدانید. بهتر است برای محصول انتخابی گارانتی دقیق ارائه شود. واضح است که تجهیزات دما برای این واحد مهم است و باید کنترل شود.
از طرفی برخی از این دستگاه‌ها دارای گارانتی هستند. گارانتی اجباری خود دستگاه شامل قیمت مشخصی است. مشعل هایی که معمولاً از نظر قیمت گران هستند، بسیار هوشمندانه طراحی شده‌اند. قیمت مشعل گازوئیل به طور کلی در شرایط بهینه قابل ارزیابی است.

مطالعه بیشتر:   دیگ بخار چگونه کار می کند؟

نحوه خرید و فروش مشعل موتورخانه
همانطور که می‌دانید مشعل وسیله‌ای است که با مخلوط کردن سوخت با هوا و مشتعل کردن این مخلوط، سوخت فسیلی را به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند. انرژی تولید شده توسط مشعل در محفظه احتراق به دو طریق انتقال و تشعشع به آبی منتقل می‌شود که انرژی (آب) را در سیستم گرمایشی خانه منتقل می‌کند.
مشعل‌ها وظیفه تولید گرما در انواع دیگ‌ها، بخاری‌ها و حتی سیستم‌های گرمایشی را بر عهده دارند و به عنوان قلب هر سیستم گرمایشی شناخته می‌شوند.
با تزریق سوخت (گاز، گازوئیل، نفت کوره) و مخلوط کردن آن با هوا و عبور مخلوط سوخت/هوا از توزیع‌کننده شعله و سپس مشتعل کردن این مخلوط با ترانسفورماتور احتراق، گرمای لازم در داخل محفظه احتراق ایجاد می‌شود.
بدیهی است که در هر مشعل و دیگ چندین کنترلر مانند رله، فتوسل، یون و ترموستات وجود دارد که تعداد و زمان هر فرآیند مشعل را تنظیم می‌کنند.
چهار نکته در مورد چربی سوزی
به ازای هر ۳۰۰ متر افزایش ارتفاع از سطح یا کاهش چگالی هوا، راندمان سوزاندن سوخت در انواع مشعل‌ها حدود ۴ درصد کاهش می‌یابد.
ارزش حرارتی هر متر مکعب گاز طبیعی حدود ۹۲۰۰ کیلو کالری است.
ارزش حرارتی هر لیتر گازوئیل تقریباً معادل ۸۵۰۰ کیلو کالری است.
ارزش حرارتی ۱ لیتر گازوئیل تقریباً ۱۰۵۰۰ کیلو کالری است.
همچنین برای انتخاب سوخت، پس از تعیین نوع سوخت و توان مناسب آن، به قطر لوله شعله مشعل و قابلیت جاسازی آن در درب جلو دیگ دقت کنید.
مشعل‌ها با توجه به نوع سوخت مصرفی
مشعل‌های گازسوز-
روغن سوز-
دو مشعل-
نفت سوز‌های سنگین-
مقدار زیادی دود-
عملکرد کلی مشعل‌ها-
برای مشعل‌های فن شروع به کار بر اساس دمای دیگ یا ترموستات هیتر و طبق دستور رله مشعل می‌باشد. به این ترتیب که ابتدا طبق دستور رله، فن مشعل حدود ۳۰-۶۰ ثانیه روشن می‌شود، سپس ترانسفورماتور احتراق مشعل شروع به جرقه زدن می‌کند، سپس شیر برقی سوخت مشعل (گاز، گازوئیل) باز می‌شود. و سوخت از شیر برقی عبور می‌کند و دیگ گرم می‌شود و یا وارد محفظه احتراق بخاری می‌شود. اکنون شعله‌ای با جرقه خلسه در جلوی توزیع‌کننده شعله مشعل ظاهر می‌شود.
پس از تشکیل شعله دیگر نیازی به جرقه و قوس نیست و با کنترل فتوسل یا یون ترانسفورماتور احتراق از کار می‌افتد و مشعل به سوختن ادامه می‌دهد تا فرمان خاموش شدن توسط ترموستات دریافت شود. و رله مشعل
فن موتور الکتریکی جهت به حرکت درآوردن مشعل بر اساس ظرفیت مشعل تک فاز یا سه فاز، با سرعت چرخش ۲۹۰۰ دور در دقیقه.
معمولاً بدنه اکثر مشعل‌های نفت و گاز از آلومینیوم ریخته‌گری می‌باشد که قطعات لازم برای کارکرد مشعل در آن تعبیه شده است.

مشعل گازی یا گازسوز
اجاق‌های گاز برای احتراق گاز طبیعی طراحی شده‌اند و جریان سوخت گاز مورد نیاز در مشعل‌ها پس از عبور از فیلتر گاز توسط شیر برقی کنترل می‌شود و هوای مورد نیاز برای احتراق آن‌ها توسط دمنده تعبیه شده در موتور تأمین می‌شود…
در مشعل‌های گازی، دبی هوای ورودی توسط یک دمپر هوای نصب شده بر روی بدنه مشعل کنترل می‌شود. بسته به ظرفیت مشعل یا با دست یا موتور.
جریان گاز از فیلتر عبور می‌کند، با هوای احتراق مخلوط می‌شود و برای احتراق آماده می‌شود. اگر فشار هوای احتراق کمتر از حد معینی باشد یا فشار گاز بیشتر یا کمتر از مقدار مورد نظر باشد، این مورد توسط سنسور فشار داخلی تشخیص داده می‌شود و مشعل توسط هوا خاموش می‌شود و فشار گاز توسط رله تغییر می‌کند.
مشعل‌های گازی از نظر کارایی به انواع دمنده یا فن دار و همچنین انواع بدون فن (بدون صدا) تقسیم می‌شوند و مشعل‌های مورد استفاده در پکیج‌های آپارتمانی مشعل گازی بدون دمنده و بی‌صدا می‌باشند.
انواع مشعل گازوئیلی
در مشعل‌های گازوئیلی خانگی و کوچک، الکتروموتور به همراه عملکرد حرکت محور فن هوادهی، چرخش شفت پمپ دیزل مشعل را نیز بر عهده دارد. در مشعل‌های گازوئیلی بزرگ یک موتور الکتریکی جداگانه برای اتصال به پمپ دیزل مشعل تعبیه شده است.
مشعل دیزلی فن یک فن سانتریفیوژ است که بر روی شفت موتور مشعل با سرعت چرخش ۲۹۰۰ دور در دقیقه نصب شده است.
با راه‌اندازی موتور، فن هوا شروع به حرکت می‌کند و مولکول‌های هوا بین پره‌های فن شروع به حرکت می‌کنند. برای کنترل میزان هوای هواکش، یک دمپر در موقعیت مکش آن قرار می‌گیرد، تنظیم ورودی هوا در مشعل کوچک به صورت دستی و مشعل بزرگتر توسط سروو موتور و میزان هوای عبوری کنترل می‌شود، از طریق هوا. دمپر متناسب است و با مقدار سوخت کم و زیاد می‌شود.
در مشعل‌های فشار قوی معمولاً پمپ دیزل به صورت چرخشی یا دنده‌ای انتخاب می‌شود.
مشعل‌های بنزین، گازوئیل و دوگانه سوز را خریداری کنید
نکته: با توجه به ناقص بودن راندمان احتراق سوخت در مشعل‌ها و با در نظر گرفتن مقداری اتلاف حرارتی، در هنگام انتخاب مشعل، معمولاً ظرفیت برای خرید مشعل موتورخانه را حدود ۲۰ درصد بیشتر از ظرفیت گرمایشی مربوطه در نظر می‌گیریم.
برای اینکه بتوانید به راحتی یک مشعل را انتخاب و خریداری کنید، ابتدا باید در مورد نوع سوخت، قدرت، سپس قطر پوشش شعله و همچنین برند و مدل مشعل مورد نظر تصمیم بگیرید.
قیمت مشعل گازی، دوگانه سوز و گازوئیل
شما می‌توانید انواع مشعل را با بهترین قیمت در وب سایت تخصصی ما انتخاب و بررسی کنید. قیمت مشعل‌ها بسته به انواع مدل‌ها و برند‌های موجود متفاوت است، لازم به ذکر است قیمت‌های ارائه شده در مجموعه ما به روز بوده و تخفیف‌های مورد نظر مصرف‌کنندگان در این قیمت‌ها لحاظ شده است.
مکانیسم اثر سوخت‌های مایع
سوخت مایع تحت فشار گازوئیل یا پمپ بنزین که با توجه به قدرت مشعل انتخاب می‌شود به پودر تبدیل یا اتمیزه می‌شود. تا احتراق به درستی انجام شود. آب اسپری شده، روغن مخلوط شده با هوا، و نازل (بسته به ظرفیت). مخلوط کامل هوا و سوخت توسط جرقه ایجاد شده توسط سوئیچ احتراق مشتعل می‌شود.
باید به خاطر داشت که پس از تبادل حرارت، مواد قابل احتراق باید از محفظه احتراق خارج شوند.
تقاطع مشعل‌های سوخت مایع
نیاز به اتمیزه کردن سوخت مایع دارد.
آن‌ها نیاز به ترکیب سوخت و هوای احتراق دارند.
یکی از الزامات اتمیزه کردن سوخت‌های مایع قبل از احتراق این است که بیشتر سوخت‌ها در حالت مایع به دلیل عدد اکتان کم خود به آسانی مشتعل نمی‌شوند.
مثلاً، اگر کبریت را در قوطی گازوئیل یا روغن بریزید، آتش به سرعت خاموش می‌شود. بنابراین باید از مایع به پودر (اتمیزه) تبدیل شود تا آن آتش‌ها شعله ور شود. اتمیزه کردن سوخت سطح تماس با اکسیژن را افزایش می‌دهد و سوختن آن را آسان‌تر می‌کند.
به عنوان مثال، سرعت جریان ۱ گالن سوخت دیزل در ساعت در فشار کاری ۷ بار را می‌توان با استفاده از انژکتور به بیش از ۵۰ میلیارد قطره روغن در ساعت تغییر داد.
اندازه این قطرات از ۰. ۰۰۰۲ تا ۰. ۰۱ اینچ متغیر است.
در طی این فرآیند سطح تماس مایع تقریباً ۳۸۰۰ برابر افزایش می‌یابد و اگر اتمیزه شدن کامل نباشد اندازه قطرات بسیار بزرگ می‌شود و این ذرات به طور ناقص می‌سوزند و از شعله نیمه سوخته خارج می‌شوند.
این مشکل گاهی به صورت پرتاب شدن ذرات ریز به داخل آتش مقداری گازوئیل یا روغن ظاهر می‌شود. و فقط باعث احتراق ناقص و بازده پایین و همچنین تشکیل رسوبات در محفظه احتراق دیگ می‌شود.
چهار گروه اصلی مشعل مایع
جریان فشار-
فنجان ریسندگی فنجان ریسندگی-
آنتن/ساقه اتمیزه شده-
اتمیزاسیون هوا با فشار پایین-
موتور‌های دیزلی
در این مشعل‌ها فرآیند اتمیزه شدن سوخت از طریق یک نازل انجام می‌شود.
علاوه بر این، نازل باید این قطرات را با یک الگوی خاص ایجاد کند. جریان سوخت اتمیزه شده باید در یک محدوده زاویه‌ای مشخص از نازل خارج شود و توزیع قطرات سوخت در آن باید یکنواخت باشد. رایج‌ترین مدل این جریان، مدل مخروطی است.
اصولاً فرآیند آسیاب سوخت ابتدا به صورت فشار از طریق مشعل گازوئیل یا پمپ بنزین مشعل گازوئیل وارد سیستم می‌شود که نیاز به انرژی دارد و سپس مایع را به سرعت به پودر تبدیل می‌کند.
در صورت استفاده از مشعل گازوئیل، نصب پیش گرمکن (سوخت) برای جلوگیری از انجماد سوخت دیزل در هوای سرد ضروری است.

مطالعه بیشتر:   مزایا و معایب استفاده از دیگ بخار واترتیوب لوله آب چیست

نتیجه گیری:
بهره وری و انواع نازل‌های سوخت مایع درخرید و
فروش مشعل‌های موتورخانه:
وظیفه تزریق سوخت تحت مشعل جت مایع فشار قوی با قسمت کوچک و ظریفی به نام نازل می‌باشد.
نازل‌ها بسته به جریان سوخت، شکل پاشش سوخت و زاویه پاشش انواع مختلفی دارند. پمپ دیزل سوخت را تحت فشار به داخل نازل پمپ می‌کند. هنگامی که سوخت از دهانه نازل خارج می‌شود، تحت تأثیر نیروی گریز از مرکز نازل دور می‌شود و در یک لایه نازک با سرعت زیاد حرکت می‌کند.
نازل‌ها با توجه به الگوی اسپری به سه الگوی اصلی تقسیم می‌شوند. انتخاب نازل از نظر زاویه، توزیع سوخت و مدل آن به ابعاد محفظه احتراق و طراحی مشعل بستگی دارد. زاویه تزریق سوخت در لوله‌ها به ۶ زاویه رایج ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ بین ۳۰-۹۰ درجه تقسیم می‌شود.
تنظیم هوای سوخت و مشعل
احتراق کامل سوخت نتیجه تنظیم دقیق نسبت سوخت به هوا است. هرچه این نسبت دقیق‌تر تعریف شود، بازده احتراق بالاتر، نتیجه اقتصادی‌تر است. با مشعل‌های کوچک، اگرچه هوای احتراق مورد نیاز مشعل توسط یک شیر دستی تأمین می‌شود. برای مشعل‌های بزرگ این تنظیم با استفاده از دریچه هوای احتراق خودکار انجام می‌شود. بله، چون دمای هوای دیگ موتورخانه و رطوبت هوا در طول سال متفاوت است، با مشعل‌های بزرگ، دریچه هوا باید هر فصل ریست شود. مشعل‌های مدرن امروزی مجهز به سیستم کنترل هوشمند PLC هستند که به طور خودکار نسبت سوخت به هوا را در روز و شب و در تمام فصول سال تنظیم می‌کند.
دو مشعل سه گانه سوز و دوگانه سوز
هنگامی که مشعل با بیش از یک نوع سوخت کار می‌کند، مشعل دوگانه سوز یا مشعل سه سوختی نامیده می‌شود.
معمولاً مشعل دو مشعل را می‌توان با گاز و گازوئیل استفاده کرد و اگر علاوه بر این سوخت با گازوئیل نیز قابل استفاده باشد به آن مشعل سه گانه سوز می‌گویند که در خرید هم بسیار مهم است.
بنابراین، یک مشعل سه شعله که نیاز به پیش گرمکن سوخت مایع دارد، مشابه مشعل سوخت است. بنابراین، می‌تواند با هر سه نوع گاز، گازوئیل و سوخت کار کند و در خرید هر کدام باید دقت لازم صورت گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید