سرویس سالیانه پکیج دیواری?

سرویس سالیانه پکیج دیواری در شعله گستران پارس

سرویس سالیانه پکیج دیواری چیست؟ چه زمانی سرویس پکیج لازم است؟ چند وقت یکبار به سرویس کردن پکیج خود فکر می‌کنید؟ برای اکثر مردم، پاسخ این است که “اغلب هم نیست”. در واقع، احتمالاً کمتر به سرویس سالیانه پکیج دیواری فکر می کنید. برای اکثر مردم، این ایده هرگز به ذهنشان خطور نمی‌کند، چه رسد به اینکه آیا باید به فکر سرویس کردن پکیج باشند. اما این نوع رفتار باید تغییر کند.

اصلا بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری کی هست؟ نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور چگونه است؟ نحوه سرویس پکیج بوتان چطوری است؟ نوع پکیج تفاوتی ندارد. به هر حال سرویس در همه نوع پکیج یکی است. اما بریم سراغ جواب بقیه سوالات شما…

 

 

آیا باید سرویس سالیانه پکیج دیواری داشته باشم؟

پاسخ کوتاه این است که بله باید. اگر پکیج شما همانطور که باید کار می کند، همه چیزهایی که ما بدیهی می دانیم مانند آب گرم و گرمایش باید از خود مراقبت کند.

 

 

چرا سرویس سالیانه پکیج دیواری مهم است

سرویس سالیانه پکیج دیواری باید یک نکته مهم باشد. این می تواند یک ایده پیچیده باشد، با راه های بالقوه زیادی برای پیگیری، بنابراین بیایید گزینه ها را تا جایی که می توانیم ساده توضیح دهیم.

 

بنابراین، در اینجا سؤال بزرگی وجود دارد: وقتی زمان سرویس سالیانه پکیج دیواری می‌رسد، آیا بهتر است به فکر خرید یک پکیج دیگر باشیم یا پکیج فعلی را تعمیر کنیم؟

 

بیایید در مورد آن کمی بیشتر صحبت کنیم.

 

ما باید با تاکید مجدد بر اهمیت سرویس سالیانه پکیج دیواری شروع کنیم. بسیاری از مردم اجازه می دهند که این اتفاق بیفتد و وقتی با مشکلاتی روبرو می شوند غافلگیر می‌شوند. به این فکر کنید که هر روز چقدر از پکیج خود استفاده می کنید. از شستشو تا یک دوش آب گرم خوب گرفته تا گرمایش مرکزی: این بخشی جدایی ناپذیر از زندگی خانگی شماست.

اگر پکیج دیواری خود را در نظم خوبی نگه دارید، بهترین زمان برای سرویس پکیج قبل از ایجاد میکشلات جدی و پر هزینه هست. با انجام سرویس سالیانه پکیج دیواری خود می‌توانید از مشکلات طولانی مدت و گران قیمت جلوگیری کنید.

بیشتر مشکلات پکیج دیواری را می توان در حالی که هنوز نسبتاً جزئی هستند متوجه، رسیدگی و تعمیر کرد. به همین دلیل است که سرویس سالیانه پکیج بسیار مهم است. در صورتی که ناز به خرید پکیج ارزان داشتید با شماره 09981606070 تماس بگیرید.

 

 

 

سرویس پکیج به چه معناست؟

پکیج‌ها علاوه بر تامین گرمای ساختمان به تامین آب گرم مصرفی نیز می‌پردازند و برای این کار نیاز تنظیم عملکرد تابستانه و زمستانه دارند. پکیج نیز مانند بسیاری از وسایل موجود در منزل نیاز به نگهداری و تعمیر دارد. علاوه بر آن گاهی نیاز است تا پکیج توسط یک تکنسین و تعمیرکار پکیج سرویس شود.

اما این سرویس شدن به چه معناست و شامل چه مواردی می‌گردد؟ سرویس پکیج موارد مختلفی را شامل می‌شود و در صورت عدم رسیدگی به آنها ممکن است به پکیج شما آسیب رسیده و خراب گردد که برای تعمیر آن باید هزینه بسیار بیشتری نسبت به سرویس کردن پکیج پرداخت نمایید.

کنترل نمودن و بررسی موارد مختلفی مانند وجود نشتی در لوله‌های پکیج، وجود رسوب در قسمت مسیر ورودی پکیج، وجود رسوب در مبدل پکیج، رسوب در اتصالات مختلف پکیج و شیلنگ‌ها و فیلترها و دستگاه سختی گیر و همچنین بررسی شیر اطمینان پکیج می‌باشد.

اهمیت سرویس کردن پکیج و تشخیص بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری بسیار زیاد بوده و زمان زیادی از تایم تعمیرکاران صرف این کار می‌گردد. سرویس پکیج به چه معناست

 

 

مزایای سرویس کردن پکیج

دلایل بسیاری وجود دارند که به ما نشان می‌دهند که سرویس پکیج دیواری از کارهای ضروری بوده و در افزایش طول عمر این دستگاه نقش موثری دارد.

سرویس کردن پکیج به عملکرد بهتر پکیج و راندمان بالاتر آن منجر می‌گردد. در هنگام سرویس کردن پکیج، قطعاتی که خراب و معیوب شده‌اند توسط تعمیرکار شناسایی شده و در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشند تعمیر می‌گردند و همچنین ممکن است این قطعات نیازمند تعویض باشند که توسط تعمیرکار پکیج با یک قطعه سالم تعویض می‌گردند.

با سرویس کردن پکیج، دستگاه به طور کامل رسوب‌گیری شده و به ویژه در فصل زمستان که نیاز بیشتری به پکیج احساس می‌شود می‌توان با آرامش خیال از آن استفاده نمود.

با توجه به مواردی که گفته شد می‌توان نتیجه گرفت که سرویس پکیج بسیار به صرفه بوده و از نظر اقتصادی هم می‌تواند به خانواده‌ها کمک بسیاری نماید چرا که عدم سرویس کردن آن در طولانی مدت می‌تواند هزینه‌های بیشتری را برای دستگاه به بار آورد.

 

 

چه موقع بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری می‌باشد؟

در صورتی که علائم مختلفی را در عملکرد پکیج خود مشاهده نمودید نیاز است تا هر چه سریع‌تر برای سرویس آن توسط تعمیرکار اقدام نمایید. در صورتی که مشاهده کردید که رادیاتورها گرم نمی‌شوند، آب مصرفی بهداشتی ساختمان گرم نمی‌شود، شعله پکیج کم و کوتاه می‌باشد، سیستم گرمایشی با مشکل مواجه باشد، روشن شدن پکیج به صورت انفجاری و فشار آب مصرفی کم شده است، زمان آن رسیده که پکیج را سرویس نمایید.

بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری هر 6 ماه یک بار می‌باشد. این مدت زمان معمولا برای پکیج‌هایی که تازه خریداری و نصب شده‌اند می‌باشد و پکیج‌هایی که مدت زمانی از کار کردنشان گذشته است حدود یک سال می‌باشد. اما بهتر است که در هنگام تغییر فصل و زمانی که می‌خواهید عملکرد پکیج را از حالت تابستانی به زمستانی و بالعکس تغییر دهید برای سرویس پکیج دیواری اقدام نمایید.

 

 

سرویس دوره‌ای پکیج دیواری

شامل بررسی موارد مختلفی شامل بازدید نمودن از قطعات مختلف پکیج می‌باشد و در صورتی که از این قطعات داخلی نشتی مشاهده شود نیاز است تا نسبت به تعمیر یا تعویض آنها اقدام نمود.

در این سرویس‌های دوره‌ای تمامی اتصالات و مغزی‌ها به صورت کامل بررسی شده و عیوب آنها بررسی و رفع می‌گردد. سرویس‌های دوره‌ای هر 6 ماه یک مرتبه انجام می‌گیرد.

در کنار سرویس‌های دوره‌ای سرویس سالیانه پکیج دیواری نیز وجود دارد که در این سرویس‌ها نیاز است تا منبع انبساط دستگاه و پمپ شست و شو و مبدل‌های اولیه و ثانویه مورد بررسی قرار گیرند.

این قطعات ممکن است به علت وجود سختی آب، دچار رسوب شده و نیاز به برطرف نمودن این رسوب‌ها باشد. وجود رسوب در این قطعات ممکن است سبب نوسان دمای آب و سرد و گرم شدن آن می‌گردد که برای رفع این مشکل نیاز به شست و شوی مبدل و دیسکلره کردن آن می‌باشد؛ علاوه بر آن شلنگ‌های مختلف و پمپ پکیج نیز مورد بررسی قرار گرفته و کاملا تمیز و رسوب زدایی می‌گردند.

علاوه بر شست و شوی پکیج، رادیاتورها نیز باید شست و شو و رسوب‌گیری گردند که این عمل نیز در هنگام سرویس سالیانه پکیج دیواری صورت می‌گیرد. علاوه بر رسوب زدایی، کنترل عملکرد پکیج و کنترل فشار آب و آزادسازی محور پمپ نیز از جمله مواردی است که در هنگام سرویس پکیج انجام می‌شود.

بهترین زمان برای سرویس پکیج را می‌توان اوایل پاییز به حساب آورد چرا که پکیج عملکرد تابستانی خود را انجام داده و نیاز به تغییر وضعیت آن می‌باشد و با سرویس پکیج در فصل پاییز امکان استفاده راحت از آن در فصل زمستان بدون وجود هیچ گونه مشکلی فراهم می‌گردد.

 

 

مطالعه بیشتر:   راهنمای خرید رادیاتور شوفاژ و نکات مهم مربوط به آن

انواع سرویس پکیج

همانطور که گفته شد سرویس پکیج شامل موارد مختلفی می‌گردد که توسط تعمیرکاران و تکنسین‌های پکیج صورت می‌گیرد. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره شده است:بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری

 

رسوب زدایی در سرویس پکیج دیواری:

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین کارهایی که در هنگام سرویس کردن پکیج دیواری انجام می‌شود رسوب زدایی می‌باشد. همانطور که می‌دانید آیب هری مصرفی ما دارای سختی می‌باشد و از یون‌های مختلفی مانند منیزیم و کلسیم تشکیل شده است.

این یون‌ها به مرور زمان در قطعات و لوله‌های مختلف پکیج رسوب کرده و موجب گرفتگی آنها می‌گردد این گرفتگی می‌تواند مشکلات مختلفی را مانند کاهش فشار آب، گرم نشدن آب مصرفی شده و در صورتی که برطرف نگردد می‌تواند خسارات زیادی به دستگاه وارد نموده طول عمر دستگاه را کاهش دهد.

برای سرویس پکیج ممکن است نیاز به استفاده از اسید و مواد شیمیایی مختلف باشد که افراد مبتدی و بی‌تجربه قادر به انجام آن نمی‌باشند و نیاز به تخصص تعمیرکار پکیج می‌باشد.

 

 

کنترل نمودن فشار آب:

زمانی که تعمیرکار جهت سرویس دوره‌ای پکیج شما مراجعه می‌کند، نیاز است تا علاوه بر رسوب زدایی به کنترل نمودن فشار آب نیز بپردازد. در صورتی که فشار آب پکیج کم یا زیاد باشد می‌تواند به قطعات داخلی آن آسیب زده و به خرابی پکیج منجر گردد.

 

 

عملکرد مدار گرمایشی:

عملکرد مدار گرمایشی نیز باید در سرویس کردن پکیج مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر آن محور پمپ سیرکولاسیون نیز باید کنترل شده و در صورتی که این پمپ دچار گرفتگی باشد برای برطرف نمودن آن اقدام گردد. در صورت وجود مشکل در این پمپ، پمپاژ آب به خوبی انجام نمی‌شود و آب به محل مورد نظر نمی‌رسد و یا با فشار بسیار کمی مواجه می‌گردد.

 

 

هواگیری پکیج و رادیاتور:

در هنگام سرویس کردن پکیج یکی از اقداماتی که حتما باید انجام گیرد، هواگیری می‌باشد. انجام هواگیری امری کاملا تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکار پکیج صورت گیرد. در صورتی که پکیج دیواری هواگیری نشود، امکان بروز سر و صدای زیاد در آن وجود داشته و می‌تواند سبب آزار و اذیت ساکنین ساختمان گردد. علاوه بر آن انجام هواگیری می‌تواند بهبود عملکرد پکیج را به دنبال داشته و در نهایت در مصرف گاز صرفه جویی نماید.

 

 

بررسی فن و دودکش پکیج دیواری:

پکیج‌های دیواری دارای دودکشی می‌باشند که گاز مصرفی از آن خارج می‌گردد. گاهی ممکن است در اثر عدم بررسی این دودکش، در مسیر آن گرفتگی اتفاق افتاده و موجب بروز خطراتی گردد. گرفتگی دودکش می‌تواند سبب خارج نشدن گاز CO2 از ساختمان شده و در نهایت خفگی افراد را به دنبال داشته باشد. پس نیاز است تا در هنگام سرویس پکیج این دودکش‌ها نیز به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و تست گردند.

 

 

در پایان مقاله بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری نیاز است تا این نکته بیان گردد که سرویس پکیج با وجودی که نقش بسیار مهمی در بهبود عملکرد این دستگاه دارد اما در صورتی که توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد می‌تواند موجب بروز خساراتی جبران ناپذیر گردد و حتما نیاز است تا از یک تعمیرکار ماهر در تعمیر پکیج و نیز نصب پکیج استفاده نمود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

2 thoughts on “سرویس سالیانه پکیج دیواری?

  1. Pingback: پکیج بهتر است یا موتورخانه؟ | شعله گستران پارس

  2. Pingback: آموزش تنظیم فشار پکیج ? - شعله گستران پارس

دیدگاهتان را بنویسید