8 مشکل فن پکیج دیواری – علائم خرابی فن پکیج چیست؟

نحوه عیب یابی تهویه و فن پکیج دیواری - علت کار نکردن فن پکیج بوتان فن پکیج ایران رادیاتور کجاست در شعله گستران پارس

تست فن پکیج و عیب یابی تهویه و فن پکیج دیواری چگونه انجام می شود؟ نحوه عملکرد فن‌ پکیج و نحوه رفع مشکل فن پکیج دیواری در صورت خرابی چگونه است؟ فن پکیج ایران رادیاتور کجاست ؟ علت کار نکردن فن پکیج ایران رادیاتور چیست ؟ علت خاموش نشدن فن پکیج چیست ؟ علت اتومات نکردن پکیج ایران رادیاتور چیست ؟ چرا فن پکیج یکسره کار میکند ؟ علت خاموش نشدن پکیج بوتان چیست ؟ تست فن پکیج چگونه است ؟ علت روشن ماندن شعله پکیج بوتان چیست؟ علت کار نکردن فن پکیج بوتان چیست؟
ما در این مطلب 
علائم خرابی فن پکیج و هزینه‌های تعمیر و تعویض آن را بررسی کرده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تست فن پکیج به ادامه مطلب بروید!

 

 

با انجام تست فن پک دیواری می‌توانید مشکل روشن نشدن پکیج خود را پیدا کنید. اگر در این زمینه تخصص ندارید می‌توانید این مشکل را به کارشناسان مجرب و حرفه‌ای شعله گستران پارس بسپارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و مشکل شما را حل کنند.

 

 

آیا پکیج دیواری شما قدیمی و فرسوده شده است؟

برای خرید پکیج دست دوم با گارانتی 6 ماه تا 1 سال با 09981606070 تماس بگیرید.

 

 

فن پکیج دیواری چگونه کار می‌کند

اولاً  فن، اجزای داخل پکیج را خنک نمی‌کند؛ فن برای هدایت گازهای سمی از طریق دودکش به بیرون از خانه شما هست.

همانطور که سوخت (گاز، LPG یا نفت) در محفظه احتراق می‌سوزد، این فرآیند گازهای مضر را آزاد می‌کند. به همین دلیل است که هر پکیجی به یک دودکش نیاز دارد – یک لوله سفید بزرگ که روی پکیج دیواری نصب می‌شود.

شما یا یک دودکش عمودی (که از پشت بام می‌گذرد) یا یک دودکش افقی (که از دیوار عبور می‌کند) خواهید داشت و این دودکش هست که گازهای مضر را از منزل شما دور می‌کند.

با این حال، دودکش به تنهایی نمی‌تواند حجم گازهای خروجی را تحمل کند – ولی به سادگی یک راه فرار برای آن ارائه می‌دهد.

این نقطه همان جایی هست که فن وارد صحنه می‌شود بادکش کوچکی ایجاد می‌کند که گازهای دودکش را به سمت بالا و خارج از دودکش هدایت می‌کند.

از آنجایی که این یک ویژگی ایمنی حیاتی است، فن همیشه قبل از هر قطعه دیگری راه‌اندازی می‌شود.

برد مدار چاپی (PCB) باید قبل از اینکه پکیج دیواری را روشن کند، تشخیص دهد که فن درست کار می‌کند یا نه. اگر مطمئن نشود فن کار می‌کند، گیرپاژ می‌شود و کد خطای مربوط به خطای هوا یا مشکل فن را نشان می‌دهد.

 

 

برای خرید پکیج دست دوم با گارانتی 6 ماه تا 1 سال با 09981606070 تماس بگیرید.

 

 

روشن نشدن فن پکیج دیواری بر اثر عوامل مختلفی اتفاق می افتد، شاید فن پکیج دیواری شما سوخته باشد، اما همیشه خرابی فن به این دلیل نیست. گاهی اوقات دلایل دیگری برای روشن نشدن فن پکیج وجود دارد. از آن جمله می‌توان به به گیر کردن پروانه فن و سوختن رله برد الکترونیک پکیج اشاره کرد.

 

 

فن پکیج چیست و چه کاربردی در دستگاه دارد؟

در اکثر پکیج‌ها قسمتی به نام فن هست که داخل دودکش قرار دارد و وظیفه آن تخلیه دود از فضای پکیج به بیرون و در هوای آزاد است. گاهی اوقات مشکلاتی مانند کار نکردن فن پکیج یا مداوم بودن آن وجود دارد.

اگر از کارکرد مداوم فن پکیج خود شکایت دارید، بهتر است بدانید که اگر متوجه هیچ گونه آسیبی در دستگاه نشدید، سیستم مشکلی برای روشن نگه داشتن فن نخواهد داشت، زیرا بیشتر در فصل زمستان به دلیل پمپ پرتویی که هنوز کار می‌کند، همیشه فن کار می‌کند.

در پکیج‌های مدل تاچی به دلیل مشکل در فرآیند تهویه دستگاه کد خطای E۲ روی صفحه نمایش داده می‌شود و در صورت بروز مشکلاتی مانند خرابی فن پکیج ، بسته شدن مسیر دودکش، خرابی اتصال صفحه و خرابی فن، این کد بر روی دستگاه شما نمایش داده می‌شود.

در ادامه دلایل روشن نشدن فن پکیج را نیز بررسی کنیم

 

 

انجام تست فن پکیج

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، گاهی اوقات به دلایلی فن پکیج روشن نمی‌شود یا به طور مداوم کار می‌کند و قطع نمی‌شود، یکی از کار‌هایی که برای بررسی عملکرد واقعی فن استفاده می‌شود، تست فن پکیج است.

دو راه برای بررسی مشکل فن با این روش وجود دارد:

اولین راه برای بررسی عملکرد فنی فن ، هنگامی که شعله پکیج روشن می‌شود، فن گرما و گاز‌های تولید شده در محفظه گرمایش را خارج می‌کند و باعث می‌شود هوای تازه به داخل جریان یابد.
حال تصور کنید که اگر فن پکیج به درستی کار نمی‌کند، برد دستگاه اجازه روشن شدن خودکار پکیج را نمی‌دهد. از آنجایی که فن برای کارکردن نیاز به ۲۲۰ ولت دارد که از طریق برد به طرف فن می‌رود، پس در صورت نبود برق به دنبال مشکل در رله باشید اما اگر با وجود ۲۲۰ فن باز هم روشن نشد منبع تغذیه ولت می‌گوید که فن دستگاه مشکل دارد.
در این صورت برای اینکه ببینید چرا پکیج فن ایران رادیاتور یا هر پکیج دیگری کار نمی‌کند، به ابزاری به نام آوومتر نیاز دارید.

 

راه دیگر برای بررسی اینکه چرا فن‌های پکیج بوتان و سایر برند‌ها کار نمی‌کنند، صدای پکیج پس از روشن کردن دستگاه و بررسی فن‌ آن‌ با توجه به صدای خروجی از دستگاه است.

اگر فن پکیج درست کار نکند، به دلیل انرژی و توان کمی که از خود ساطع می‌کند، هنگام کار صدای بلندتری تولید می‌کند.

 

فن و کمپرسور هوا معیوب است

یکی از عملکرد‌های فن فشاری بررسی و کنترل سریع این قسمت از دستگاه می‌باشد که در صورت عدم کارکرد صحیح این سنسور می‌تواند ارور‌های فر ایرانی ۴۰ و ۶۰ و ۸۰ را بر روی صفحه نمایش پکیج نشان دهد. از خرابی فن و دلیل روشن شدن آن. آن‌ها طرفدار پکیج نیستند. در این صورت با بررسی وکیوم و کمپرسور هوا که باید از نمایندگی‌های مجاز ایران رادیاتور یا متخصصین تعمیر دیجی امداد رسن باشند، ابتدا فن و سپس کمپرسور را بررسی می‌کنند.

 

 

گیر کردن فن

پاسخ دیگر به این سؤال که چرا فن روشن نمی‌شود این است که فن به درستی کار نمی‌کند، گرد و غبار و کثیفی روی آن گیر کرده و همچنین باعث خطای نمایش ۴۰، ۶۰ و ۸۰ می‌شود.

برای رفع این مشکل پکیج که در این شرایط کار نمی‌کند، فن را تست کرده و لوله‌های داخلی را تمیز کنید و سپس در صورت پایین بودن دور فن، طبق نظر کارشناسان این حوزه، فن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

 

فن پک دیواری چگونه کار می‌کند؟

فن ابتدا داخل پکیج را خنک می‌کند. فن باید گاز‌های سمی را از طریق دودکش به بیرون از خانه هدایت کند. هنگامی که سوخت (گاز، LPG یا روغن) در محفظه احتراق می‌سوزد، این فرآیند گاز‌های مضر را آزاد می‌کند. بنابراین، هر بسته به یک پشته نیاز دارد، یک لوله سفید بزرگ که به پکیج دیواری متصل می‌شود.

شما یک دودکش عمودی (که به پشت بام می‌رود) یا یک دودکش افقی (که به دیوار می‌رود) خواهید داشت و این دودکش است که گاز‌های مضر را از خانه شما دور می‌کند.
با این حال، خود دودکش نمی‌تواند مقدار گاز‌های دودکش را تحمل کند – به سادگی یک راه فرار فراهم می‌کند.
این همان جایی است که فن وارد می‌شود، یک بادکش کوچک ایجاد می‌کند که گاز‌های دودکش را به سمت بالا و خارج از دودکش هدایت می‌کند.
از آنجایی که این یک ویژگی ایمنی مهم است، فن همیشه قبل از سایر اجزا روشن می‌شود.
برد مدار چاپی (PCB) باید قبل از روشن کردن جعبه محافظ، کارکرد صحیح فن را بررسی کند. اگر مطمئن نباشید که فن کار می‌کند یا نه، یک کد خطای مربوط به عدم تهویه یا مشکل فن را مسدود کرده و نمایش می‌دهد.

 

 

صدای دیوار بسته‌بندی فن

اگر صدای زیادی از پک دیواری خود می‌شنوید، فن شما ممکن است بلبرینگ فن بدی داشته باشد. به خصوص اگر یکی از مشکلات فن ذکر شده در بالا را داشته باشید، این احتمال زیاد است.
با این اوصاف، بسیاری از مسائل دیگر وجود دارد که می‌تواند عامل ایجاد پک دیواری پر سر و صدا باشد، بنابراین بهتر است همیشه یک متخصص واجد شرایط، مشکل فن خود را بررسی کند.

 

حل مشکلات تهویه و فن دیواری

۲ نوع مشکل فن وجود دارد که باید مراقب آن‌ها بود:
خطا‌هایی که مستقیماً به عملکرد فن مربوط می‌شود

وجود هوا در سیستم پکیج مانع از کارکرد فن می‌شود
اولین مشکل فن پک دیواری این است که سرعت فن بسیار پایین است
بسیاری از صاحبان خانه‌ها با سیم چراغ راهنما یا گیرکردن بسته دیواری بلافاصله پس از روشن شدن برق مشکل دارند.

 

از ما پرسیده شد که آیا آب و هوا می‌تواند باعث این خطا شود؟

معمولاً نه، مگر اینکه سرعت فن خیلی کم باشد.
هر بار که پنکه می‌خواهد وارد دودکش شود (یعنی باد) باید در برابر زهکشی که در دودکش ایجاد می‌کند مقاومت کرد.

 

برای حل این مسأله:

این مشکل سرعت فن است نه مشکل فن. در این صورت مهندس پارسه شعله پخش‌کننده می‌تواند سرعت فن را تنظیم کرده و بسته محافظ را ریست کند.
مشکل دوم پکیج پنکه دیواری – شل بودن سیم کشی و اتصالات
هر گونه صدای ارتعاش یا لرزش (در طول سال‌ها) می‌تواند باعث از کار افتادن اتصالات و سیم کشی شود.
همانطور که اشاره کردیم، PCB به سیگنالی نیاز دارد که نشان دهد فن قبل از روشن شدن یا کارکردن پک دیواری کار می‌کند.
اگر سیم کشی یا اتصالات الکتریکی شل مانع از رسیدن این سیگنال به برد مدار شود، بسته دیواری گیر کرده است.

جواب این مشکل:

برای ارزیابی فن از نظر کابل و اتصالات از مهندس شعله گستران پارس کمک بگیرید.
در واقع، باید از مهندس بخواهید که تمام اتصالات دیگر را هنگام جدا کردن پک دیواری بررسی کند. پنکه‌ها بسیار بادوام هستند، بنابراین اگر پنکه پک دیواری شما آسیب دیده باشد، ممکن است سایر قطعات نیز آسیب ببینند.

مشکل سوم فن پکیج دیواری – خرابی سیم کشی و اتصالات

مانند اتصالات شل، کابل‌ها و کانکتور‌های آسیب دیده می‌توانند باعث مشکلات سیگنال شوند.
معمولاً متوجه می‌شویم که مشکل نشتی بسته‌بندی دیوار است، نه سایش. و متأسفانه پک‌های دیواری دارای قطعات زیادی هستند که مستعد نشتی هستند.
این می‌تواند چیزی به سادگی سیم‌ها و کانکتور‌های آسیب دیده، سوخته واشر پمپ، یا در شرایط جدی‌تر – یک مبدل حرارتی خراب باشد.

راه حل این مشکل:

ابتدا مهندس شعله افکن پار باید نشتی را پیدا و رفع کند.
حالا باید بررسی کند که آیا آسیب به فن‌ها محدود می‌شود یا خیر.
در این صورت، تعویض سیم‌ها و کانکتور‌های آسیب‌دیده، مشکل را برطرف می‌کند و کد خطای Wallpack را که آماده بازنشانی است پاک می‌کند.

مشکل چهارم فن دیواری این است که پنکه کاملاً معیوب است

اگر عمر پک دیواری بیش از ۵ سال باشد، احتمال کمی از کار افتادن کامل فن وجود دارد.
اکثر سازندگان دیوار پکیج خدمات و بسته‌های تعمیراتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.
با این حال، اگر سیستم قدیمی نیازی به تعمیر موتور‌های گران قیمت فن دیواری نداشته باشد – تعمیرات مدت زیادی طول نمی‌کشد. با این حال، به طرفداران جدیدی نیاز خواهید داشت.

راه حل این مشکل:

بهتر است به جای هدر دادن هزینه تعمیر موتور فن پکیج بادی با ما تماس بگیرید و از مهندس شعله گستران پارس بخواهید که فن پکیج بادی را به طور کامل تعویض کند.
برای پکیج‌های قدیمی که گارانتی ندارند، بهترین گزینه هزینه پکیج دیواری جدید است. هم اکنون می‌توانید تماس بگیرید و در ۹۰ ثانیه لیست قیمت را از شعله گستران پارس دریافت کنید (قیمت به زودی در سایت نمایش داده می‌شود).
خطای سوئیچ فشار سوئیچ هوا و کد خطای مؤثر بر عملکرد فن
سیستم کد خطای بسته خیلی پیچیده نیست.
خطا‌های خرابی سوئیچ فشار هوا اغلب با خطای فن اشتباه گرفته می‌شود و بالعکس.

بنابراین قبل از تعویض فن بهتر است مشکلات زیر را در نظر بگیرید.

شماره ۱ – انسداد دودکش

هنگام عیب‌یابی پکیج‌های تهویه و فن‌ها، انسداد در دودکش به این معنی است که گاز‌های مضر نمی‌توانند از آن خارج شوند.
پک دیواری افزایش فشار هوا را تشخیص می‌دهد (زیرا بخاری به طور مداوم گاز‌های مضر را به داخل دودکش هدایت می‌کند) و خاموش می‌شود.
این یک پدیده نادر است. اما اگر مشکل این است، ممکن است یکی از دو دلیل باشد.
توقف اگزوز ثابت بدون محافظ اگزوز
دودکشی که عایق‌بندی شده و بسته شده است

راه حل مشکل:

اگر دودکش به دلیل عدم وجود دودکش مسدود شده باشد. مهندس شما آن را بازرسی خواهد کرد. برای رفع گرفتگی‌ها و جلوگیری از گرفتگی‌های بعدی یک محافظ دود نصب می‌شود.
با این حال، اگر دودکش شکسته شود و خود را مسدود کند، باید آن را به طور کامل تعویض کنید.

شماره ۲ – انسداد می‌عانات

لوله‌های می‌عانات گازی بخارات مضر را از دیوار‌ها حذف می‌کنند.
متأسفانه در زمستان یخ می‌زنند. این باعث انسداد و نوسان فشار هوا می‌شود، درست مانند یک دودکش مسدود شده.

مطالعه بیشتر:   پکیج‌ های چگالشی

راه حل این مشکل:

لوله‌های کندانسور باید ذوب شوند زیرا احتمال یخ زدن بخار وجود دارد.
پس از ذوب لوله، باید آن را با سیاهه‌های مربوط عایق‌بندی کنید.

شماره ۳ – تغییر فشار هوا

قبلاً اشاره کردیم که پک دیواری باید قبل از روشن کردن آن از کارکرد فن و عدم وجود مانعی مطمئن شود.
شیر هوا فشار هوا را در پک دیواری کنترل می‌کند و تعیین می‌کند که آیا شروع و ادامه کار روی پک دیواری بی‌خطر است یا خیر. هنگامی که فشار هوا از کار می‌افتد، پانل دیواری شما ممکن است برای شروع به طور کامل شارژ نشود.

جواب این مشکل:

با فرض اینکه فن مسدود نشده یا خراب نیست، ممکن است نیاز به تعویض کلید هوا باشد.

شماره ۴ – خرابی برد PCB

اگر تمام گزینه‌های دیگر عیب‌یابی خنک‌کننده و فن بررسی شده باشد، ممکن است مشکل بسته شما خرابی برد PCB باشد.
این برد سیگنال‌هایی را به اجزای پکیج از جمله فن ارسال و دریافت می‌کند.
اگر PCB کار نمی‌کند، سیگنال صحیح را دریافت نمی‌کند بنابراین، ممکن است فکر کند که فن پک دیواری کار نمی‌کند

راه حل این مشکل:

برد PCB را می‌توان با استفاده از مولتی متر تست کرد. ‌امیدوارم این یک مورد ساده از اتصالات سست باشد.
با این حال، اگر PCB آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید. یک PCB جدید ممکن است گران باشد، بنابراین در این مرحله توصیه می‌کنیم روی یک کیت نصب دیواری جدید با ضمانت سرمایه‌گذاری کنید.

علت کار نکردن دمنده کیسه بوتان چیست؟

یکی از رایج‌ترین خرابی‌های فن پکیج بوتان زرد شدن شعله پکیج می‌باشد که مربوط به کار نکردن فن پکیج بوتان و مکیدن دود از دودکش و ورود هوای تازه می‌باشد.
سرعت و چرخش نامناسب فن پکیج
جرم‌گیری تیغه فن
پکیج فن کاملاً کاربردی
خطا‌هایی که در صفحه نمایش بسته قابل مشاهده است
عملکرد پمپ پک بوتان دو جداره.

 

محل قرارگیری پک فن

این بخش در بالای محفظه احتراق و در ابتدای دودکش برای خروج آسان گاز‌های سمی و دود از ساختمان تعبیه شده است.

کاربرد پک فن

از افزایش بیش از حد دما در اتاق گرمایش جلوگیری می‌کند.
دود‌های ناشی از احتراق را از سیستم حذف می‌کند.
این به احتراق بسته برای عملکرد مناسب کمک می‌کند.
این کار افراد را از گاز دی اکسید کربن و همچنین آتش محافظت می‌کند و امنیت بسته را افزایش می‌دهد.
به دلیل قرار گرفتن درزگیر آبگیر در دودکش، در صورت آسیب دیدگی قابل تعمیر و تعویض کامل نیست.

پک فن

قبل از شعله ور شدن شعله، پنل کنترل به فن دستگاه فرمان می‌دهد تا قبل از ایجاد شعله، گاز‌های موجود در محفظه احتراق را خارج کند.
قبل از راه‌اندازی فن، سنسوری به نام سوئیچ فشار که نقش آن در پکیج تأیید کارکرد فن است شروع به کار می‌کند و پس از تست به کنترل پنل اطلاع می‌دهد که کار می‌کند و کنترل پنل به شیر گاز فرمان می‌دهد. شعله تشکیل شود
فن پکیج به مدت یک دقیقه پس از خاموش شدن به طور خودکار کار می‌کند و تمام گاز‌ها را از محفظه احتراق به بیرون ساختمان هدایت می‌کند.

تست خرابی پک فن

تمامی فن‌های پکیج برای کار به برق ۲۲۰ ولتی نیاز دارند و کمبود برق پکیج باعث از کار افتادن فن دستگاه و وصل نشدن کمپرسور دود می‌شود. در این شرایط برد کنترل اجازه روشن شدن دستگاه را نمی‌دهد.
می‌توانید این قطعه را با یک کنتور آب که روی حالت buzz تنظیم شده است تست کنید و دو سر آن را به کنتور آب وصل کنید، اگر فن سالم باشد و درست کار کند صدای وزوز می‌شنوید، یعنی فن مشکلی ندارد، مشکل است. باید جای دیگری پیدا شود
در این مرحله ممکن است ترمیم پانل ابزار با مشکل مواجه شود، در این صورت برای تست سلامت صفحه ابزار و عدم برق‌رسانی به فن، پس از بستن پکیج حداکثر به سیستم گرمایشی بروید. دمای گرمایش، تخلیه و بررسی برق ورودی فن با کمک یک منبع تغذیه ۲۲۰ ولت.
اگر برقی به فن دستگاه داده نشود، به احتمال زیاد مشکل از برد کنترل است و برای تشخیص کامل باید توسط مهندس الکترونیک بررسی شود.

دلایلی برای ادامه نصب بسته

در این قسمت به بررسی علل روشن شدن فن روی پکیج می‌پردازیم که شامل موارد زیر است:
الکترود احتراق معیوب
عیب‌یابی بسته الکترود یونی
انسداد دودکش
عملکرد سوئیچ فشار یا برد الکترونیکی
ویفتوبیلون
نقص بدون الکترود احتراق
وظیفه الکترود احتراق کنترل اشتعال مناسب شعله در بسته‌بندی است. اگر الکترود احتراق از کار بیفتد، فن پکیج به طور کامل کار می‌کند و متوقف نمی‌شود. برای حل این مشکل می‌توانید ولتاژ برق دستگاه را اندازه‌گیری کنید، زیرا دستگاه در ولتاژ بسیار پایین روشن نمی‌شود.

ایجاد مشکل در بسته یون الکترود

اگر فن دستگاه روشن می‌ماند و به طور مداوم کار می‌کند، پنجره پکیج را بررسی کنید، آیا توسط فن پکیج منفجر شده است یا خیر؟
ترک خوردگی و اکسیداسیون الکترود یونی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در الکترود مکش شود. برای رفع این مشکل می‌توانید یک شمع سالم تهیه کنید و آن را با یک قطعه معیوب تعویض کنید.

 

خطای پک فن

یکی از دلایل خرابی فن پک گیرکردن کنتاکت رله فن و خراب شدن برد کنترل است. برای اطمینان از سالم بودن آن می‌توانید دودکش و مسیر آن را بررسی کنید.
پانل کنترل یا سوئیچ فشار هوا آسیب دیده است
آسیب به صفحه کنترل و سوئیچ فشار هوا ممکن است باعث شود فن موجود در آن کار نکند. برای رفع این مشکل باید از یک مکانیک خبره و با تجربه کمک بگیرید تا قطعات معیوب تعمیر یا تعویض شوند. در صورت لزوم.
علائم آسیب در بسته‌بندی فن
تیغه فن گیر کرده و نمی‌چرخد.
ایجاد نویز اضافی در حین کار فن
لرزش فن و آسیب به لاستیک ضد لرزش
فن ونتوری یخ زدایی
فن روشن نمی‌شود
پروانه کنترل گیر کرده است
رله الکترونیکی برد فن روشن است

نحوه سرویس و نظارت بر پکیج فن

اگر بسته در آشپزخانه، بالکن یا جا‌های دیگر قرار گیرد، گرد و غبار و چربی را جمع کرده و عملکرد آن را از بین می‌برد.
در چنین مواقعی استفاده و تمیز کردن کلید علاوه بر فن ضروری است (اگر این پکیج در آشپزخانه شما نصب شده است استفاده از آن ضروری است. )
می‌توان از حمام اسفنجی برای تمیز کردن مهم‌ترین قسمت فن استفاده کرد.
نکته اول: توجه به این نکته ضروری است، قبل از شروع هر کاری لازم است پکیج را از پریز برق جدا کنید تا دچار برق گرفتگی نشوید.
توصیه دوم: روی فن دستگاه آب نریزید زیرا فن از سیم پیچ برق جدا شده است که با ورود آب یا رطوبت باعث سوختن فن می‌شود.

 

 

 

عیب یابی تهویه و فن پکیج : تست فن پکیج با کد خطای رایج فن

بسته به برند پکیج دیواری شما، کدهای خطای مختلفی را مشاهده خواهید کرد که نشان دهنده مشکل فن است. در اینجا لیستی از کدهای خطا وجود دارد که مشکل فن را از برندهای مختلف نشان می‌دهد:

Worcester Bosch – C6، C6 215، C7 214، C7 217، C1 264
Vaillant – F.32
Viessmann – 04، 05، 06، 08، 0A
ایده آل – F3
کرم درخشان – F2، F3
پاترتون – E160، E161
Vokera — A03، 03، E030
باکسی – E160

اگر هر یک از کدهای خطای بالا را روی پکیج دیواری خود مشاهده می‌کنید، به احتمال زیاد مشکل فن وجود دارد.

 

 

 

صدای فن پکیج دیواری

اگر سر و صدای زیادی را از پکیج دیواری خود می‌شنوید، ممکن است صدای فن شما ناشی از یاتاقان‌های معیوب فن باشد. این امر به ویژه در صورتی محتمل است که یکی از ایرادات و مشکل فن ذکر شده در بالا را نیز داشته باشید.

با این اوصاف، مجموعه‌ای از ایرادات دیگر وجود دارد که ممکن است مسئول یک پکیج دیواری پر سر و صدا باشد، بنابراین همیشه بهترین کار این است که از یک متخصص واجد شرایط برای بررسی مشکل فن خود استفاده کنید.

 

 

عیب یابی تهویه و فن پکیج دیواری

2 نوع مشکل فن وجود دارد که باید مراقب آنها بود:

خطاهایی که مستقیماً به عملکرد فن مربوط می‌شود
وجود هوا در سیستم پکیج که مانع عملکرد فن می‌شود

 

 

بیایید با خطاها و مشکل فن پکیج برای عیب یابی تهویه و فن شما شروع کنیم.

 

اولین مشکل فن پکیج دیواری – سرعت فن خیلی کم است

بسیاری از صاحب‌خانه‌ها با خاموش شدن چراغ راهنما یا گیرپاژ شدن پکیج دیواری در مدت کوتاهی پس از روشن کردن، مشکل دارند.

از ما می‌پرسند که آیا هوا می‌تواند این خطا را ایجاد کند.

معمولاً اینطور نیست، مگر اینکه سرعت فن خیلی کم باشد.

هواکشی که فن در دودکش ایجاد می‌کند باید هر بار که تلاش می‌کند وارد دودکش شود (یعنی باد) مقابله کند.

 

راه‌حل رفع این مشکل:
❌ این مشکل سرعت فن است، نه مشکل فن . در این صورت، مهندس شعله گستران پارس می‌تواند سرعت فن را تنظیم کرده و پکیج دیواری را تنظیم مجدد کند.

 

 

دومین مشکل فن پکیج دیواری – سیم کشی و اتصالات شل

هر صدایی که از ارتعاش ناشی می‌شود و این لرزش (در طول سالها) می‌تواند باعث از بین رفتن اتصالات و سیم کشی شود.

همانطور که اشاره کردیم، PCB قبل از روشن شدن یا ادامه کار پکیج دیواری پکیج دیواری به سیگنالی نیاز دارد که نشان دهد فن کار می‌کند.

اگر سیم کشی یا شل بودن اتصالات برق مانع از رسیدن این سیگنال به برد PCB شود، پکیج دیواری گیرپاژ می‌شود.

 

راه‌حل رفع این مشکل:
از مهندس شعله گستران پارس کمک بگیرید تا فن را از نظر سیم‌کشی و اتصالات بازبینی کند. سیم‌کشی‌ها باید ایمن شوند.

در واقع، در حالی که پکیج دیواری خاموش است، ارزش دارد که از مهندس بخواهید تمام اتصالات دیگر را بررسی کند. فن‌ها کاملاً مقاوم هستند، بنابراین اگر فن پکیج دیواری شما از قبل فرسوده شده است، احتمالاً سایر قطعات نیز فرسودگی مشابه این را دارند.

 

 

سومین مشکل فن پکیج دیواری – سیم کشی و اتصالات آسیب دیده

مانند اتصالات شل، سیم کشی و اتصالات آسیب دیده باعث مشکلات سیگنال می‌شود.

به طور معمول، ما متوجه می‌شویم که مشکل از نشتی پکیج دیواری هست نه فرسودگی. و متأسفانه پکیج دیواری‌ها دارای قطعات زیادی هستند که مستعد نشتی هستند.

این می‌تواند چیزی به سادگی سیم کشی و اتصالات آسیب دیده، آب بندی پمپ باد شده یا در یک سناریوی جدی‌تر – یک مبدل حرارتی ترک خورده باشد.

 

راه‌حل رفع این مشکل:
ابتدا مهندس شعله گستران پارس باید نشتی را پیدا و رفع کند.

سپس، باید بررسی کند که آیا آسیب به فن محدود شده است یا خیر.

در این صورت، با تعویض سیم‌کشی و اتصالات آسیب‌دیده، مشکل را برطرف می‌کند و کد خطای پکیج دیواری را پاک می‌کند، و آماده برای تنظیم مجدد.

 

 

چهارمین مشکل فن پکیج دیواری – فن کاملا معیوب است

اگر عمر پکیج دیواری شما بیش از 5 سال هست، احتمال کمی وجود دارد که فن به طور کامل از کار بیفتد.

اکثر تولید کنندگان پکیج دیواری یک کیت خدمات و تعمیر را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند.

با این حال، اگر سیستم قدیمی است، هیچ فایده‌ای برای تعمیر موتور فن پکیج دیواری گران قیمت وجود ندارد – تعمیر آن مدت زیادی دوام نخواهد آورد و به هر حال احتمالاً به یک فن کاملاً جدید نیاز خواهید داشت.

 

راه‌حل رفع این مشکل:
به جای هدر دادن پول برای تعمیر موتور فن پکیج دیواری، پیشنهاد می‌کنیم که با ما تماس بگیرید و از مهندسان شعله گستران پارس بخواهید به طور کامل فن پکیج دیواری شما را تعویض کند.

برای پکیج‌های قدیمی که گارانتی ندارند، گزینه بهتر ممکن است قیمت پکیج دیواری جدید باشد. می‌توانید همین الان تماس بگیرید و از شعله گستران پارس در کمتر از 90 ثانیه لیست قیمت‌ها را دریافت کنید (به زودی قیمت‌ها روی سایت نمایش داده می‌شوند).

 

 

 

ارور و کد خطای خرابی پرشر سوئیچ هوا که بر عملکرد فن تأثیر می گذارد

سیستم کد خطا در پکیج‌ها چندان پیچیده نیست.

خطاهای خرابی پرشر سوئیچ هوا را اغلب می‌توان با خطاهای فن اشتباه گرفت و بالعکس.

بنابراین، قبل از تعویض فن، ارزش دارد مشکلات زیر را در نظر بگیرید.

 

 

شماره 1 – انسداد دودکش

گرفتگی دودکش ممکن است دلیل روشن ماندن فن پکیج دیواری باشد، در این صورت کنترلر، دستگاه را راه‌اندازی نمی‌کند.

شما می‌توانید این مشکل را به دلایل زیادی حل کنید، از جمله لانه‌سازی پرندگان، مسدود شدن زهکشی‌ها و استفاده از دودکش نامناسب.

استفاده از دودکش و واشر‌های نادرست باعث اتلاف گرما و نشتی دستگاه و همچنین مشکلات فشار هوا و در نتیجه عملکرد صحیح بخاری می‌شود.

در چنین شرایطی دودکش قادر به حذف دود به درستی نیست و نمی‌تواند این دود و گاز‌های سمی را از ساختمان خارج کند.

اگر دود از ساختمان خارج نشود، سنسور موجود در پکیج فعال می‌شود و دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود.

برای افزایش ایمنی پکیج، بهتر است از دودکش و تریم استاندارد با کیفیت بالا استفاده کنید و نصب پکیج را به متخصصین این حوزه بسپارید. برای امنیت لازم از نحوه عملکرد صحیح کمپرسور سوئیچ هوا مطمپن شوید.

مطالعه بیشتر:   همه چیز در مورد شیر گاز پکیج ? خرابی، عیوب و هزینه تعویض

 

بنابراین یکی از دلایل خرابی فن می‌تواند مربوط به عدم تهویه هوا باشد، خرابی آن باعث خرابی فن و پکیج می‌شود و مهم است که از تنظیمات آن مطمئن شوید.

موقع عیب یابی تهویه و فن پکیج، انسداد در دودکش به این معنی است که گازهای مضر نمی‌توانند از آن خارج شوند.

پکیج دیواری متوجه افزایش فشار هوا می‌شود (چون فن به طور مداوم گازهای مضر را به سمت دودکش هدایت می‌کند) و خاموش می‌شود.

این اتفاق نادر است. اما، اگر مشکل این مورد هست، علت می‌تواند یکی از این دو باشد:

 • انسداد در دودکش عمودی که محافظ دودکش ندارد
 • دودکشی که از هم جدا شده و خودش را مسدود کرده است

 

راه‌حل رفع این مشکل:
اگر دودکش به دلیل نداشتن محافظ دودکش مسدود شده باشد، مهندس شما آن را بازرسی می‌کند، هر گونه انسدادی را از بین می‌برد و محافظ دودکش را برای جلوگیری از انسداد بعدی نصب می‌کند.

با این حال، اگر دودکش قسمتی را شکسته و خود را مسدود کرده است، باید آن را به طور کامل تعویض کنید.

 

 

شماره 2 – انسداد میعانات

لوله‌های میعانات گازی بخارات مضر را از پکیج دیواری خارج می‌کنند.

متأسفانه در زمستان مستعد یخ زدگی هستند. این باعث انسداد و نوسان فشار هوا می‌شود، همانطور که با دودکش مسدود شده مواجه می‌شوید.

 

راه‌حل رفع این مشکل:
لوله میعانات گازی باید ذوب شود، زیرا به احتمال زیاد بخارها یخ زده‌اند.

هنگامی که لوله را ذوب کردید، باید آن را با استفاده از لگ عایق‌بندی کنید.

 

 

شماره 3 –  خرابی پرشر سویچ هوا

قبلاً اشاره کرده‌ایم که پکیج دیواری باید مطمئن شود که فن در حال کار هست و قبل از روشن شدن هیچ انسدادی وجود ندارد.

این پرشر سوئیچ هوا است که فشار هوا را در پکیج دیواری کنترل می‌کند و تعیین می‌کند که آیا شروع و ادامه کار پکیج دیواری ایمن است یا خیر. هنگامی که پرشر سویچ هوا خراب می‌شود، پکیج دیواری شما ممکن است برای شروع کار کاملاً روشن نباشد.

 

راه‌حل رفع این مشکل:
با فرض اینکه فن انسداد یا ایرادی ندارد، احتمالاً پرشر سویچ هوا نیاز به تعویض دارد.

 

 

شماره 4 – خرابی برد PCB

اگر تمام گزینه‌های دیگر عیب یابی تهویه و فن بررسی شده باشد، ممکن است خرابی برد PCB مشکل پکیج شما باشد.

این برد سیگنال را به قطعات موجود در پکیج از جمله فن می‌دهد و دریافت می‌کند.

اگر PCB کار نکند، سیگنال‌های صحیح را دریافت نمی‌کند. بنابراین، ممکن است فکر کند که فن پکیج دیواری کار نمی‌کند، حتی زمانی که کار می‌کند.

 

راه‌حل رفع این مشکل:
برد PCB را می‌توان با استفاده از مولتی متر تست کرد. امیدواریم این یک مورد ساده از اتصالات شل باشد.

با این حال، اگر PCB خراب است، باید آن را تعویض کنید. یک PCB جدید می‌تواند قیمت بالایی داشته باشد، بنابراین در این مرحله ما معمولاً سرمایه گذاری روی یک پکیج دیواری کاملاً جدید با گارانتی را توصیه می‌کنیم.

 

 

 

علت کار نکردن فن پکیج بوتان چیست؟

یکی از متداول ترین خرابی‌های فن پکیج بوتان، زرد بودن شعله پکیج است، که علت کار نکردن فن پکیج بوتان ، مربوط به ناتوانی دودکش در مکش دود و آوردن هوای تازه است.

 • نامناسب بودن سرعت و دور فن پکیج

 • جرم گرفتن پره های فن پکیج

 • یکسره کار کردن فن پکیج

 • خطاهایی که روی نمایشگر پکیج دیده میشود

 • کارایی لوله دوجداره پکیج بوتان

 

 

رفع مشکل فن پکیج دیواری بوتان

تعمیر فن پیکج بوتان، با شستشوی آن امکان پذیر است. این شستشو را می‌توان با آب و یا اسپری‌های شستشو انجام داد. اما بهتر است برای جلوگیری از آسیب به دیگر قطعات، تعمیرات پکیج بوتان را به افراد ماهر در این زمینه بسپاریم.

برای تعمیر پکیج کافیست با شماره 09981606070 تماس بگیرید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست تعمیر، کارشناس شعله گستران پارس هماهنگی لازم را انجام داده و تعمیرکار پکیج بوتان را در زمان دلخواه به مکان مورد نظر شما می‌فرستد.

 

 

هزینه تعویض فن پکیج دیواری

هزینه‌های تعویض فن به یک دلیل ساده متفاوت است. هیچ دو فن پکیج دیواری قیمت یکسانی ندارند و نسبت به برند پکیج قیمت‌ها متفاوت هستند.

 

 

اگر از پکیج دیواری قدیمی خود خسته شده‌اید، ما خرید پکیج دست دوم با گارانتی 6 تا 1ساله شعله گستران پارس را توصیه می‌کنیم. مناسب‌ترین قیمت‌ها را از ما دریافت کنید.

اگر به دنبال یک پکیج دیواری جدید هستید، خرید پکیج ارزان با قیمت مناسب و گارانتی می‌تواند مناسب‌ترین انتخاب برای شما باشد. برای خرید پکیج دست دوم با گارانتی از شعله گستران پارس ، با ما تماس بگیرید.

 

شماره تماس: 09981606070

 

 

نحوه جلوگیری از خرابی پکیج

اگر بخواهیم پکیج خوب و بد را از هم جدا کنیم و از هم دیگر تشخیص دهیم باید یک علم پکیج شناسی داشته باشیم باید تمام سیستم و نحوه عملکرد و نقص ها و مشکلات یک پکیج را بشناسیم. باید تمام قطعات یک پیکج را بشناسیم تا در آخر بتوانیم خوب و بد یک پکیج را تشخیص دهیم.

 

هیچ پکیجی بد نیست چرا که تمام پکیج ها در یک بیس از علم در کشور موجود است یا وارد می شود و یا منتاژ می شود. پکیج یک دستگاهی است که گرمایش منزل و آب مصرفی را برای مشتری ایجاد می کند. وظیفه گرمایشی منزل و شرکت ها و آب مصرفی بر عهده پکیج ها می باشد.

 

 

هزینه تعمیر فن پکیج دیواری

با توجه به دستمزد نیروی کار، هزینه تعمیر موتور فن پکیج دیواری مشابه هزینه تعویض است.

به همین دلیل، مگر اینکه تعمیر فوق العاده سریع و ساده باشد، به جای تعمیر، به دنبال یک فن جایگزین باشید که بادوام باشد.

 

 

 

فن پکیج ایران رادیاتور کجاست

فن ایرانی رادیاتور یکی از قطعات کاربردی باندل است و طراحی آن با تمامی مدل‌های فن ایران رادیاتور سازگاری دارد. این یک فن فلزی تک فاز برقی ۲۲۰ ولتی می‌باشد. که در محفظه احتراق، بالای پکیج و اطراف دودکش قرار دارد. قطعه ذکر شده بی‌صدا بوده و در صورت نصب صحیح، آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند.

 

رله فن ایران رادیاتور کجاست؟

راه دیگر برای یافتن شکاف هوا و محل فن استفاده از اهم متر است. اهم متر را در موقعیت بیزر قرار دهید و اتصالات آن را روی کانکتور نول فن و رله‌ها قرار دهید. چرخش متصل به نول فن همانند حرکت فن است.

پکیج‌های ایرانی جدیدتر رادیاتور و بوتان رله فن ندارند.

پکیج‌های ایرانی رادیاتور مانند تمامی پکیج‌های مدرن دارای برد الکترونیکی می‌باشند. تمام قسمت‌های برد الکترونیکی به دو دلیل ممکن است آسیب ببیند: نوسانات برق و کارکرد بیش از حد.

هنگامی که فن آسیب دیده است، شما دو گزینه دارید. یکی گرفتن برد جدید از نمایندگی تعمیرات پکیج رادیاتور ایران و دیگری بردن برد به تعمیرکار برد برای تعمیر. هزینه تعمیر کمتر از هزینه خرید آن می‌باشد. اما برای رفع آن به نقشه برد پکیج ایران رادیاتور نیاز دارید.

بدترین مشکلی که ممکن است برای یک پکیج برد رخ دهد، آسیب رله فن پکیج است.

رله فن پکیج بخشی است که به فن اجازه روشن شدن می‌دهد، بنابراین اگر رله فن خراب شود، یا فن همیشه روشن می‌شود یا هرگز روشن نمی‌شود. رله فن به دو صورت آسیب می‌بیند. اگر رله برای مدت طولانی کار کند، سر آن آسیب می‌بیند. علامت‌گذاری رله فن پکیج باعث می‌شود که کنتاکت‌ها با هم فیوز شوند و فن همیشه روشن بماند.

مشکل دوم رله فن زمانی رخ می‌دهد که اتصالات تاریک می‌شوند و رله وصل نمی‌شود. در این حالت فن اصلاً روشن نمی‌شود.
یکی از نکات مهم فن رادیاتور ایرانی بسته شدن شیر پکیج در هنگام کار این قطعه است. در غیر این صورت صدای فن از روی بسته حذف شده و باعث آلودگی صوتی می‌شود. همچنین توصیه می‌شود هر چند هفته یک بار قسمت مشخص شده را بررسی کنید.

فن کیس دارای سیستم اگزوز است که از ورود عوامل محیطی مانند گرد و غبار به داخل کیس جلوگیری می‌کند و از ایجاد خلاء در حین کارکرد این دستگاه جلوگیری می‌کند. مهمترین کار در این قسمت خارج کردن گاز‌های سمی مونوکسید کربن و مواد قابل اشتعال از پک است. همچنین از این قطعه برای تأمین اکسیژن مورد نیاز برای سوزاندن گاز بسته‌بندی استفاده می‌شود.

 • انواع ست فن دار ایرانی رادیاتور
 • پکیج فن دار اکو ایران رادیاتور
 • کیت پشتیبانی رادیاتور L ایران
 • M پکیج فن دار ایرانی رادیاتور
 • D پکیج فن ایران رادیواکتیو
 • پک فن دار جی ایران رادیاتور
 • Z پکیج فن دار رادیاتور ایرانی
 • K پک‌های فن دار رادیاتور ایران
 • BM پکیج فن ایران رادیاتور
 • گارانتی فن پکیج رادیاتور ایران

پک فن دار ایران رادیاتور مانند سایر محصولات شرکت ایران رادیاتور دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می‌باشد. همچنین کارکرد پکیج فن دار ایرانی رادیاتور به مدت ۶ ماه گارانتی می‌باشد که توسط نمایندگان رسمی این شرکت ارائه می‌شود.

فن از چند قسمت تشکیل شده است که عبارتند از:

 • ایمنی هوا
 • سرمایه‌گذاری
 • پروانه
 • مهمات
 • و سایر قسمت‌های دستگاه تشکیل می‌شود

 

 

فن‌های ونتوری و نحوه عملکرد آن‌ها در پکیج‌های هیت سینک ایرانی:

تغییرات فشار در ونتوری به کمپرسور هوا اعمال می‌شود و در نتیجه این فرآیند دیافراگم موجود در کمپرسور هوا یا کلید ایمنی هوا به سمت قسمت مکش کشیده می‌شود تا صفحات متصل به آن ایجاد شود.

سوئیچ را می‌توان با دو لوله به منبع تغذیه فن به کلید ایمنی هوا وصل کرد که یکی به بخش مرکزی متصل است.

در کلید ایمنی هوا به لوله‌ای که با علامت منفی مشخص شده است وصل می‌شوند و شیلنگ دیگر که مستقیماً روی مجرای خروجی فن قرار دارد به لوله‌ای که علامت مثبت دارد وصل می‌شود.

کلید ایمنی هوا یکی از اجزای پکیج رادیاتور ایرانی است:

کلید ایمنی هوا همانطور که از نامش پیداست برای ایمنی پک ایران رادیاتور بوده و وظیفه آن تأیید عملکرد فن پک ایران می‌باشد.

و اگر مشکلی وجود داشته باشد و به درستی کار نکند دستگاه روشن نمی‌شود و خطای واحد فن دریافت می‌کند.

یکی از قطعات نوسازی شده در ماشین‌های تشعشعی ایران کلید فشار هوا می‌باشد. که اغلب هنگام تعمیر رادیاتور ایران مشاهده می‌کنید.

 

پمپ پکیج دیواری

پمپ پک قطعه‌ای است که آب گرم تولید شده در پکیج را به حرکت در می‌آورد. هدف از این جریان، حرکت آب گرم از طریق رادیاتور‌ها است.
پس متوجه شده‌اید که پمپ پکیج رادیاتور ایرانی وظیفه حرکت آب در رادیاتور را بر عهده دارد. یک پمپ وجود دارد که آب گرم تولید شده در بسته را به حرکت در می‌آورد تا احساس گرما کنید.

پکیج مبدل صفحه‌ای رادیاتور ثانویه ایران:

مبدل یکی از مهمترین قسمت‌های دستگاه است که آب در آن گرم می‌شود. این پکیج بر اساس گرمایش آب کار می‌کند و جریان آب گرم در دستگاه است که رادیاتور و محیط اطراف را گرم می‌کند.

اگر مبدل مشکل داشته باشد، فرآیند گرمایش آب به درستی کار نمی‌کند و مجموعه نمی‌تواند گرمای لازم را تولید کند.

مبدل‌های بسته انواع مختلفی دارند که به دو مبدل تکی و دوگانه تقسیم می‌شوند. هر کدام از این مدل‌ها ویژگی‌ها و عملکرد‌های متفاوتی دارند.

 

منابع افزونه پکیج:

منبع افزونه بخشی است که در همه مدل‌های بسته وجود دارد. این قطعه یک قطعه گرد است که معمولاً به شکل بشقاب است.

در برخی از بسته‌ها، منبع انبساط به شکل مکعب مستطیل یا استوانه‌ای است. وظیفه فنر انبساط پکیج حفظ فشار آب در پکیج داخل سیستم گرمایشی می‌باشد.

اگر منبع انبساط در پکیج وجود نداشته باشد، افزایش دما باعث افزایش فشار بیش از حد می‌شود و شیر به طور قابل اعتماد کار نمی‌کند.
و فنر انبساط با بالشتک هوا افزایش فشار پک را جبران می‌کند.

 

Pac Fan کار اپلیکیشن

از بالا رفتن درجه حرارت در دیگ بخار جلوگیری می‌کند.
دود‌های حاصل از احتراق را از سیستم حذف می‌کند.
این به سوئیچ احتراق کمک می‌کند تا به درستی کار کند.

 • این کار افراد را از گاز دی اکسید کربن و همچنین آتش محافظت می‌کند و امنیت بسته را افزایش می‌دهد.
 • به دلیل قرار گرفتن تله آب در دودکش، نمی‌توان آن را به طور کامل تعمیر و در صورت آسیب دیدگی تعویض کرد.

 

فن پکیج

قبل از شعله ور شدن شعله، پانل کنترل فن دستگاه را هدایت می‌کند تا قبل از ایجاد شعله، گاز‌های محفظه احتراق را خارج کند.

قبل از راه‌اندازی فن، سیالی به نام دکمه فشار شروع به کار می‌کند، پس از تست به برد کنترل اطلاع می‌دهد که کار می‌کند، برد کنترل به شیر گاز فرمان می‌دهد. شعله درست کن فن پکیج یک دقیقه پس از خاموش شدن به طور خودکار شروع به کار می‌کند و تمام گاز‌ها را از محفظه احتراق به بیرون ساختمان هدایت می‌کند.

 

خطای فن پکیج را بررسی کنید

تمامی فن‌های پکیج برای کارکردن نیاز به برق ۲۲۰ ولت دارند و به دلیل کمبود برق پکیج فن دستگاه از کار می‌افتد و کمپرسور دود وصل نمی‌شود. در این شرایط برد کنترل اجازه روشن شدن دستگاه را نمی‌دهد.

می توانید این قسمت را با کنتوری که روی حالت هوم تنظیم شده تست کنید و دو سرش را به کنتور آب وصل کنید، اگر فن سالم باشد و درست کار کند صدای وزوز می‌شنوید.

مطالعه بیشتر:   علت افت فشار پکیج دیواری چیست؟ نحوه تنظیم بار پکیج

در این مرحله ممکن است تعمیر تابلوی ابزار مشکل باشد، در این صورت پس از بستن پکیج وارد سیستم گرمایشی شوید تا بررسی کنید که پانل ابزار کار می‌کند و منبع تغذیه فن نیست. اگر فن دستگاه کار نمی‌کند، احتمالاً برد کنترل مشکل دارد و برای تشخیص کامل باید توسط مهندس الکترونیک بررسی شود.

 

دلایل ادامه نصب فن پکیج

در این قسمت به بررسی علل فن روی پکیج می‌پردازیم از جمله:

 • الکترود احتراق معیوب
 • عیب‌یابی بسته‌بندی الکترود یونی
 • گرفتگی دودکش
 • عملکرد سوئیچ فشار یا برد الکترونیکی
 • ویفتوبیلون
 • عیب بدون الکترود احتراق

وظیفه الکترود احتراق کنترل اشتعال مناسب شعله در بسته‌بندی است. اگر الکترود احتراق کار نکند، فن پکیج به طور کامل کار می‌کند و متوقف نمی‌شود. برای رفع این مشکل می‌توانید ولتاژ برق دستگاه را اندازه‌گیری کنید زیرا دستگاه در ولتاژ‌های بسیار پایین روشن نمی‌شود.

 

در یونی الکترود پکیج مشکل ایجاد شده

اگر فن روی دستگاه روشن است و به طور مداوم کار می‌کند، پنجره بسته را بررسی کنید، آیا توسط فن پکیج منفجر شده است؟
ترک خوردگی و اکسیداسیون الکترود یونی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در الکترود مکش شود. برای رفع این مشکل می‌توانید شمع سالم را جدا کرده و قطعه معیوب را جایگزین کنید.

 

خطای فن پکیج

یکی از دلایل خرابی فن پک گیرکردن کنتاکت رله فن و خراب شدن برد کنترل است. می‌توانید دودکش و مسیر آن را بررسی کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

پانل کنترل یا سوئیچ فشار هوا آسیب دیده است
آسیب به صفحه کنترل و سوئیچ فشار هوا می‌تواند باعث از کار افتادن فن داخل آن شود. برای رفع این مشکل باید از یک متخصص و مکانیک مجرب برای تعمیر یا تعویض قطعات آسیب دیده کمک بگیرید.

 

علائم آسیب به فن پکیج :

 • پره‌های فن گیر کرده و نمی‌چرخند
 • ایجاد نویز اضافی در حین کار با فن
 • آسیب به لرزش و لاستیک ضد لرزش
 • یخ زدایی فن ونتوری
 • پذیرش تغییر نمی‌کند
 • فرمان گیر کرده است
 • رله الکترونیکی روی برد فن روشن است

 

نحوه استفاده و بررسی فن پکیج

اگر بسته در آشپزخانه، بالکن یا مکان‌های دیگر قرار گیرد، گرد و غبار و چربی را جمع کرده و عملکرد آن را مختل می‌کند.

در چنین مواقعی استفاده و تمیز کردن کلید بالای فن ضروری است. برای تمیز کردن مهم‌ترین قسمت پنکه می‌توانید از حمام مرجانی استفاده کنید.

نکته اول: توجه به این نکته ضروری است، قبل از شروع هر کاری لازم است پک را از منبع برق جدا کنید تا برق دریافت نکند.
نکته دوم: روی فن دستگاه آب نریزید، زیرا فن از کویل برق جدا شده است که اگر آب یا رطوبت به آن برسد باعث آتش گرفتن فن می‌شود.

صدای فن پکیج دیواری

اگر صدای زیادی از فن دیواری خود می‌شنوید، ممکن است پنکه به شدت در حال چرخش باشد. این به احتمال زیاد در صورتی است که شما نیز یکی از مشکلات فن ذکر شده در بالا را تجربه می‌کنید.

با این حال، بسیاری از مسائل دیگر وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد نویز در مونتاژ فن شود، بنابراین بهتر است همیشه از یک متخصص واجد شرایط برای بررسی مشکل فن خود استفاده کنید.

 

عیب‌یابی باندل تهویه و فن دیواری

دو نوع مشکل فن وجود دارد که باید مراقب آن‌ها بود:

 • خطا به طور مستقیم به عملکرد فن مربوط می‌شود
 • وجود هوا در سیستم بسته‌بندی که در عملکرد فن اختلال ایجاد می‌کند

بیایید با رفع خطا‌های فن و مشکلات کولر و فن شروع کنیم.

 

 

اولین مشکل فن پک دیواری – سرعت فن بسیار کم است

بسیاری از صاحبان خانه‌ها در مدت کوتاهی پس از روشن کردن پک دیواری با از دست دادن سیگنال یا گیر کردن آن مشکل دارند.

از ما سؤال می‌شود که آیا آب و هوا باعث این خطا شده است؟

معمولاً نه مگر اینکه سرعت فن خیلی کم باشد.

هر بار که می‌خواهد وارد دودکش شود (مثلاً باد) باید از جریان ایجاد شده توسط هواکش در دودکش جلوگیری شود.

این مشکل را برطرف کنید:

 مشکل فن نیست، مشکل سرعت فن است.

 

دومین مشکل کیت فن پکیج دیواری – شل بودن سیم کشی و اتصالات است.

هر صدایی که از ارتعاش ناشی می‌شود (طی چند سال) می‌تواند باعث از کار افتادن اتصالات و سیم کشی شود.
همانطور که اشاره کردیم، PCB قبل از باز کردن بسته دیواری یا از سرگیری کار به سیگنالی نیاز دارد که نشان دهد فن در حال کار است.

راه حل این مشکل:

سیم‌ها باید محافظ باشند.

در واقع، ارزش این را دارد که از یک مهندس بخواهید تا زمانی که پک دیواری خاموش است، تمام اتصالات دیگر را بررسی کند. فن ها کاملاً بادوام هستند، بنابراین اگر فن پک دیواری شما در حال فرسوده شدن است، احتمالاً سایر قطعات نیز فرسوده می‌شوند.

 

مشکل سوم فن پک دیواری، سیم کشی و اتصالات آسیب دیده است

سیم‌ها و کانکتور‌های آسیب‌دیده می‌توانند باعث مشکلات سیگنال شوند، همچنین اتصالات شل می‌شوند.
در بیشتر مواقع، مشکل نشتی درزگیر دیوار است، نه ساییدگی و پارگی. متأسفانه کیت‌های دیواری دارای قطعات زیادی هستند که مستعد نشتی هستند.

این می‌تواند چیزی به سادگی سیم کشی و اتصالات آسیب دیده، مهر و موم پمپ باد شده، یا در موارد جدی‌تر – یک مبدل حرارتی ترک خورده باشد.

این مسأله را حل کنید

ابتدا مهندس کویل احتراق باید محل نشتی را پیدا کرده و تعمیر کند.

سپس باید بررسی شود که آسیب فقط به فن محدود شده است یا خیر.

در این صورت، تعویض سیم‌ها و کانکتور‌های آسیب‌دیده مشکل را برطرف می‌کند و کد را برای تعویض پاک می‌کند.

 

مشکل چهارم فن پک دیواری – فن کاملاً خراب است

اگر عمر کیت دیواری شما بیش از ۵ سال باشد، احتمال کمی وجود دارد که فن کاملاً از کار بیفتد.

اکثر سازندگان پکیج دیواری کیت‌های نگهداری و تعمیر را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

با این حال، اگر سیستم قدیمی است، تعمیر یک موتور فن دیواری گران قیمت فایده‌ای ندارد تعمیر آن زمان زیادی نمی‌برد و احتمالاً به هر حال به یک فن جدید نیاز خواهید داشت.

 

 

فن پکیج چه زمانی باید سرویس شود؟

همانطور که گفتم وقتی فن روشن می‌شود بعد از مدتی خاموش می‌شود. در حین کار صدای زیادی از قسمت فن پکیج شنیده می‌شود که در این صورت فن کثیف است. در برخی موارد، اگر بسته به قطع و وصل شدن مجدد ادامه دهد

 • پکیج ارور مربوط به فن و سوئیچ فشار هوا می‌دهد
 • زمانی که می‌خواهید سرویس پکیج را تکمیل کنید

 

نکات مهم قبل از باز کردن پکیج فن:

اگر سرویس جدیدی نداشته‌اید، حتماً بعد از بازکردن درب محفظه احتراق از تمام قسمت‌های فن و کلید فشار هوا عکس بگیرید تا هنگام نصب مجدد فن (بعد از سرویس) دچار استرس نشوید.

 

سرویس فن پکیج

 • برای تعمیر مجموعه فن، توصیه می‌کنم دستگاه را جدا کرده و سپس درپوش مونتاژ را باز کنید.
 • در نهایت درب محفظه احتراق را باز کرده و سپس دودکش را از بسته خارج کرده و کنار بگذارید.
 • اولین قدم در سرویس فن، جدا کردن دسته سیم فن متصل به کانکتور غیر فلزی است.
 • سپس شیلنگ فشار سوئیچ هوا را از فن جدا کنید.
 • بسته به برند پکیج ، باید پیچ ​​‌هایی را که فن را به پک متصل می‌کند، پیدا کنید. این پیچ‌ها معمولاً پیچ‌های اتوماتیک سنگین هستند. هر کدام را باز کنید و در ظرف کوچکی قرار دهید تا گم نشوند.
 • بعد، شما باید فلنج دودکش را باز کنید. فلنج نیز به بالای بسته پیچ می‌شود البته بسته به مارک می‌تواند کمی متفاوت باشد.
 • پس از باز کردن تمام پیچ‌های روی فن ، به آرامی فن را از بسته‌بندی خارج کرده و آن را پایین بیاورید.
 • در مرحله اول سلامت بوق فن را بررسی کنید. همانطور که از عنوان پیداست، این قطعه بسیار شبیه ترومپت است.
 • در برخی موارد در اثر گرما این قطعه تغییر شکل می‌دهد و به درستی کار نمی‌کند در این صورت باید تعویض شود.
 • سپس باید بسته فن را بشویید. پس موتور فن را زیر شیر آب بگیرید و آن را کاملاً بشویید، شاید با کمی مایع شوینده سعی کنید تا حد امکان آب روی کویل نریزد، اما اگر گرفت، نگران نباشید، می‌توانید آن را خشک کنید.
 • در نهایت شلنگ فشار رله هوا را باز کرده و بشویید.

 

اگر بوق فن شما دو خروجی دارد (یک خروجی اگزوز و یک ورودی)، بهتر است از دو شیلنگ برای افزایش حساسیت سوئیچ فشار استفاده کنید. می‌توانید دو کار انجام دهید:

ابتدا فن را تحت فشار قرار دهید. پیچ و مهره آن را از محفظه باز کنید تا کمی به فن نزدیکتر شود و می‌توانید شلنگ فشار را از وسط نصف کنید و تکه دیگر شلنگ را در سوراخ دیگر در بوق فن (فقط بالا یا پایین) قرار دهید.

جایی که شلنگ فشار به فن وصل می‌شود باید سوراخ دیگری وجود داشته باشد. و سر دیگر شلنگ را به قسمت دیگری از فشار سوئیچ وصل کنید.

همانطور که می‌دانید فشار سوئیچ هوا دارای دو خروجی است که یکی فشار سوئیچ را به ورودی و دیگری به هوا متصل می‌کند.
پس از تمیز کردن فن، اتصالات آن را بررسی کنید و همچنین چک کنید که لاستیک صدا خفه کن فن پاره نشده باشد. و در آخر بوش بلبرینگ را چرب کنید.

شلنگ آب را در جای خود قرار دهید و پیچ‌ها را محکم ببندید

اگر فن دارای یک واشر یا حلقه رینگ بزرگ بین نقاط اتصال فن روی روکش پارچه‌ای. است، آن را به گونه‌ای متفاوت قرار دهید تا هنگام کار فن به درستی صدا را شکل دهد، چسب مزدا را دور فن بمالید.

محل اتصال بدنه فن روی روکش پارچه‌ای نصب شده است. اینکه اگر در آینده پیچ‌های فن کمی باز شوند صدای زیادی در نمی‌آید.
شیلنگ فشار سوئیچ را وصل کنید.

مراقب باشید در صورت جابجایی شیلنگ‌ها، پس از روشن شدن فن، ایراد در فشار سوئیچ هوا مشاهده خواهید کرد، در این صورت شیلنگ‌ها را حرکت دهید.

اگر بعد از نصب فن و اطمینان از نصب صحیح شیلنگ‌های فشار، باز هم خطای فشار می‌دهد،  باید یا دوشاخه فشار درست وصل نشده باشد یا فشار مجرای هوا خراب باشد. در این حالت کلید فشار هوا را تعویض کنید.

 

 

نتیجه گیری

امروزه استفاده از وسایل دیواری در خانه افزایش چشمگیری یافته است در این زمینه سعی شده است مشکلات ناشی از این بسته‌ها به اختصار توضیح داده شود.

همچنین در مورد اهمیت نگهداری معمول در طول فرآیند تست فن پکیج بحث کردیم و در نهایت پارامتر‌ها و دلایل دیگری که می‌تواند با خرابی فن پکیج اشتباه گرفته شود را توضیح دادیم.

در نهایت در صورت نیاز توصیه می کنیم تست و تعمیر فن پکیج را در اسرع وقت انجام دهید. در صورت وجود مشکل، با تکنسین‌های مربوطه تماس بگیرید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

علاوه بر رفع علل و دلایل خرابی برند فن پکیج بوتان یا سایر برند‌ها، می‌توانید به راحتی و با اطمینان کامل از کارشناسان این حوزه بخواهید تا در مورد دلایل روشن ماندن شعله پکیج و یا مدت زمان روشن بودن آن تصمیم بگیرند.

سرویس قطعات مختلف پکیج از جمله فن آن باعث افزایش طول عمر دستگاه و بی‌نیازی از تعمیر فن پکیج ایرانی رادیاتور می‌شود. مهمترین قسمت خدمات تعمیر پکیج ایران رادیاتور عیب‌یابی و بررسی دقیق قطعات این واحد می‌باشد.

فن پکیج دو وظیفه مهم را انجام می‌دهد: هدایت مونوکسید کربن به خارج از پکیج و تأمین اکسیژن برای فرآیند احتراق آن.

همانطور که در مطالب مقاله ذکر شد محل قرارگیری پکیج فن در بالای دودکش و همچنین محفظه احتراق جهت حذف گاز‌های سمی و دود تولید شده توسط ساختمان قرار گرفته است.

در تعمیر فن پکیج خنک‌کننده ایران باید به عملکرد دستگاه در این دو قسمت توجه کنیم تا دچار اختلال نشویم. در تعمیر فن پکیج ایرانی رادیاتور، با توجه به اینکه فن مکانیکی جزء مهمی از پکیج است، برخی از قطعات نیاز به تعویض دارند.

 

از مطالعه راهنمای ما برای عیب یابی تهویه و فن پکیج دیواری متشکریم.

آیا مشکلات دیگری با پکیج دیواری خود دارید؟ راهنمای عیب یابی سریع پکیج ما را مطالعه کنید.

آیا علاوه بر این‌ها موردی برای عیب یابی تهویه و فن وجود دارد که در این مطلب ذکر نشده است؟

 

 

از پرداخت هزینه‌های بالای خرابی پکیج دیواری خودداری کنید

خرید پکیج دست دوم با گارانتی از شعله گستران پارس

ما در شعله گستران پارس خدمات تبدیل موتورخانه به پکیج را به منظور کاهش هزینه های مصرفی ساختمان انجام می‌دهیم. همچنین برای خرید و فروش انواع پکیج دست دوم با ضمانت ۶ ماهه تا ۱سال گارانتی با ما تماس بگیرید.

برای انجام خدمات نصب پکیج و تعمیر پکیج ، فروش قطعات و نصب و راه اندازی موتورخانه ، با 09981606070 بگیرید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید