چگونه شیر رادیاتور مناسب را انتخاب کنم؟

چگونه شیر رادیاتور مناسب را انتخاب کنم؟ شعله گستران پارس

نحوه انتخاب شیر رادیاتور مناسب برای رادیاتور بخشی از برنامه طراحی داخلی شما است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. با این حال، اگر شیرهای اشتباهی دریافت کنید، یا شیرهایی که با رادیاتور شما مطابقت ندارند، ممکن است با یک احساس کوچک اما بسیار آزاردهنده از درست نبودن چیزی مواجه شوید. در این مقاله، گزینه‌های مختلف انواع شیر رادیاتور را به شما نشان می‌دهیم تا به شما در تصمیم‌گیری کمک کنیم که می‌توانید به آن افتخار کنید.


چه نوع لوله کشی دارید؟


اگر تصمیم می‌گیرید شیرآلات خود را بخرید نه اینکه آن را به لوله کش خود بسپارید، مهم است که به رادیاتوری که می‌خرید و لوله کشی که روی آن نصب می‌شود نگاهی بیندازید. دلیل این امر این است که شیرهای رادیاتور در 3 سبک مختلف هستند: مستقیم، زاویه‌دار یا گوشه‌ای. آنچه شما نیاز دارید بستگی به این دارد که آیا لوله‌های شما از دیوار بیرون می‌آیند یا از کف و نقاط اتصال رادیاتور شما کجا هستند. تصویر زیر به تعیین آنچه نیاز دارید کمک می‌کند.

نقاط ورودی شیر رادیاتور


شیرهای دستی یا ترموستاتیک؟

مهم است که از قبل تصمیم بگیرید که چه درجه کنترلی روی دمای رادیاتورهای خود می‌خواهید، زیرا این می‌تواند بر بودجه اولیه شما تأثیر بگذارد، اما بسته به اینکه کدام گزینه را انتخاب می‌کنید، می‌تواند تأثیرات بلندمدتی نیز بر صورت حساب‌های گرمایشی شما داشته باشد.


شیرآلات دستی

همچنین به عنوان شیرهای غیر ترموستاتیک شناخته می‌شوند، استفاده از این نوع شیرها بسیار آسان است و به عنوان یک کلید روشن/خاموش ساده عمل می‌کند. باز گذاشتن دریچه‌ها (روشن) به این معنی است که رادیاتور بدون توجه به دمای اتاق و با توجه به دمای تنظیم شده روی ترموستات دیواری شما با آب گرم پر می‌شود. این بدان معنی است که رادیاتور تا زمانی که به دمای تنظیم شده روی ترموستات دیواری برسد یا تا زمانی که خاموش شود به گرم شدن ادامه می‌دهد. توصیه می‌شود رادیاتور نزدیک به ترموستات شما دارای شیرهای دستی باشد. خرید شیرهای دستی بسیار ارزان است و نیازی به درک نحوه عملکرد سیستم گرمایشی ندارد. با این حال، در مقایسه با نوع بعدی شیر، معایب مختلفی وجود دارد.


شیرهای رادیاتور ترموستاتیک (TRV)


TRV‌ها نوع کمی پیچیده‌تر از شیرها هستند، اما خوشبختانه هنوز هم استفاده و کارکرد آنها بسیار آسان است. به جای تکیه بر ترموستات دیواری برای تنظیم دمای رادیاتور، شیرها دارای ترموستات مخصوص به خود هستند که دمای محیط اتاق را کنترل می‌کند. بسته به تنظیمات شما، اگر اتاق سردتر شود، شیر آب گرم بیشتری را وارد رادیاتور می‌کند. اگر اتاق بیش از حد گرم شود، شیر جریان آب داغ را به رادیاتور متوقف می‌کند. این بدان معنی است که شیر دائماً گرمای اتاق را در دمای متعادل نگه می‌دارد و بنابراین بسیار کارآمدتر از شیر دستی است. برای مثال، اگر TRV تشخیص دهد که دمای اتاق به دمای مطلوب رسیده است، مانند شیر دستی به پمپاژ آب گرم به داخل رادیاتور ادامه نمی‌دهد. این بدان معنی است که شما انرژی ارزشمند خود را هدر نمی‌دهید و هزینه‌های گرمایش خود را بدون دلیل موجه افزایش نمی‌دهید. TRV‌ها همچنین به شما این امکان را می‌دهند که رادیاتورها را در اتاق‌هایی که به ندرت استفاده می‌شوند خاموش نگه دارید و شما را از هزینه گرم کردن اتاق خالی و بلااستفاده نجات دهید.

مطالعه بیشتر:   10 چیزی که باید درباره مسمومیت با مونوکسید کربن بدانید


راهنمای نهایی دریچه‌های رادیاتور ترموستاتیک


برای توضیح جامع در مورد نحوه عملکرد TRV‌ها و اینکه چگونه می‌توانند برای شما مفید باشند، لطفاً ویدیوی ما را با راهنمای گام به گام ارائه شده توسط جیمی، یک لوله کش حرفه‌ای، مشاهده کنید.

نقاط ورودی شیر رادیاتور - انتخاب شیر رادیاتور مناسب

 

انتخاب سبک

وقتی نوبت به تصمیم‌گیری در مورد سبک می‌رسد، در واقع انتخاب چیزی است که با رادیاتور شما مطابقت داشته باشد و شما خوشحال خواهید شد که ماه به ماه، سال به سال به آن نگاه کنید. ما طیف گسترده و متنوعی از شیرهای رادیاتور داریم و آنها در رنگ‌های مختلفی وجود دارند که به شما امکان می‌دهد یک جفت شیر ​​را تهیه کنید که دقیقاً همان چیزی است که می‌خواهید و کاملاً با طرح طراحی داخلی شما مطابقت دارد. ما انتخابی را در زیر پیشنهاد می‌کنیم تا در مورد آن فکر کنید.
دریچه‌های زاویه‌دار رادیاتور سنتی کروم

شیرهای رادیاتور سنتی زاویه دار کروم - انتخاب شیر رادیاتور مناسب


شیرهای رادیاتور سنتی زاویه‌دار کروم
دریچه‌های گوشه‌ای رادیاتور سنتی نیکل سیاه بلگراویا

شیرهای رادیاتور سنتی بلگراویا نیکل مشکی - انتخاب شیر رادیاتور مناسب


شیرهای رادیاتور سنتی بلگراویا نیکل مشکی
دریچه‌های مستقیم کروم مینیمالیست

شیرهای مستقیم کروم مینیمالیست - انتخاب شیر رادیاتور مناسب


شیرهای مستقیم کروم مینیمالیست
شیرهای گوشه‌ای ترموستاتیک سفید

شیرهای گوشه ای ترموستاتیک سفید- انتخاب شیر رادیاتور مناسب

 


شیرهای گوشه‌ای ترموستاتیک سفید
دریچه‌های زاویه‌دار ترموستاتیک برنجی آنتیک

شیرهای رادیاتور ترموستاتیک برنجی آنتیک - انتخاب شیر رادیاتور مناسب


شیرهای رادیاتور ترموستاتیک برنجی آنتیک

 

مطالعه بیشتر: جهت باز و بسته شدن شیر رادیاتور

 

دقیقا کدام شیر رادیاتور را تهیه کنیم؟

دقیقا کدام شیر رادیاتور مناسب خانه‌ی من است؟ پاسخ به این سوال نشان می‌دهد که شما تصمیم گرفته‌اید از رادیاتور استفاده کنید و نمونه مورد نظر خود را سفارش داده‌اید. اما آنچه که باید بدانیم این است که کدام سوپاپ یا شیر برای رادیاتور ما مناسب است؟ اصلا چرا رادیاتورها را به همراه شیر و سوپاپ ارائه نمی‌دهند؟ در واقع، پاسخ تمامی سوالات شما مشخص است. یعنی با دانستن نحوه نصب رادیاتور و همچنین بررسی نیاز هر خانه یا محیط، می‌توان پاسخ سوالات را به خوبی دریافت کرد.ما در سایت شعله گستران پارس یک راهنمای کوتاه اما مفید برای شناخت بیشتر انواع شیرآلات را تهیه کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

 

چرا رادیاتورها بدون سوپاپ ارائه می‌شوند؟


رادیاتورها را بدون سوپاپ ارائه می‌دهند چون برای شما بهتر است که بدون سوپاپ باشند. ممکن است محیط شما نیاز داشته باشد که دریچه شوفاژ یا رادیاتور در محل خاصی باشد یا اینکه ممکن است لوله‌کشی خانه شما متفاوت باشد. قطعات دکوراسیون داخلی خانه شما با خانه‌های دیگر متفاوت است بنابراین نیاز سیستم گرمایشی شما نیز متفاوت خواهد بود. اگر شیر رادیاتورها در جای مشخصی نصب بود، عملا شما هیچ نقشی در تعیین محل نصب و یا دکور کردن آن بخش از خانه خود نداشتید. شما باید تمامی شیرآلات ساختمانی را با دکوراسیون خانه خود مطابقت دهید و شیر رادیاتور یکی از آن‌ها است. یعنی باید نوع شیر، زاویه و جهت لوله‌کشی و دکوراسیون اتاق خود را مشخص کنید.

 

شیر رادیاتور دقیقا چه کاری می‌کند؟
شیرهای رادیاتور دما را کنترل کرده و همیشه جفت هستند. یکی برای تنظیم میزان ورودی آب به رادیاتور است که باعث تنظیم دما می‌شود، دیگری برای ایجاد تعادل در سیستم گرمایشی شما است که بر میزان خروج حرارت از رادیاتور تاثیر می‌گذارد. در نگاه اول، آن‌ها فقط شیرهای کوچکی برای رادیاتور شما هستند و به دو دسته کلی شیرهای دستی یا ترموستاتیک تقسیم می‌شوند.

 

تفاوت شیرهای دستی و ترموستاتیک
یکی از ساده‌ترین سوپاپ‌های موجود، نمونه‌های دستی هستند که فقط باید قسمت بالایی آن‌ها را با دست بچرخانید تا جریان گرمایی در رادیاتور شما تغییر کند. این فرآیند درست به اندازه چرخاندن نمونه‌های ساده‌ی دیگر شیرآلات بهداشتی و ساختمانی است. آن‌ها معمولا ساده‌تر و بسیار کوچکتر از شیرهای ترموستاتیک هستند.

انتخاب شیر رادیاتور مناسب

شیرهای ترموستاتیک را عموما با نام شیرهای TRV می‌شناسند. طراحی این نوع شیر مشابه شیرهای دستی بوده و تنها وجه تمایز کوچک آن‌ها، وجود سنسور در نوع ترموستاتیک است.این سنسور ممکن است التکرونیکی باشد و مسلما دقت بیشتری در کنترل جریان‌ها خواهد داشت. در نوع دیگر این شیرها، کمی موم یا مایع که به دمای اتاق حساس هستند و واکنش می‌دهند، استفاده شده و جریان رادیاتور را در داخل خود تنظیم می‌کنند. شیر ترموستاتیکی که حاوی مایع است، در مصرف انرژی الکتریکی صرفه‌جویی خواهد کرد و از این بعد دارای اهمیت است. شیرهای ترموستاتیک نیز می‌توانند مانند شیرهای دستی، حالت قفل شونده نیز داشته باشند.بیایید نگاهی به دستاوردهای شیرهای TRV بپردازیم.

 

شیرهای قفل شونده
شیرهای قفل شونده را باید هنگام خرید لوازم رادیاتور، خودتان انتخاب کنید. بهتر است زمانی که دارید یک جفت شیر تهیه می‌کنید، باید حتما یکی از آن‌ها قفل شونده باشد.واضح‌تر بگوییم: صرف نظر از اینکه سوپاپ رادیاتور شما دستی و یا ترموستاتیک است، توصیه می‌شود یکی از آنها قفل شونده باشد. به این ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که جریان آب خروجی از رادیاتور به طور کامل تحت کنترل بوده و سیستم شما در تعادل است. یعنی تمام رادیاتورهای شما با یک سرعت مشخص گرم می‌شوند.

انتخاب شیر رادیاتور مناسب

در بین تمامی شیرآلات توکار مورد نیاز در خانه، تعادل در عملکرد شیر، یک ویژگی حیاتی و مشترک است که باید خیلی جدی به آن فکر شود و انتخاب‌ها بر اساس اصول تعادل صورت گیرد. انتخاب هر کدام از انواع شیر رادیاتور برای شما سلیقه‌ای است اما آنچه که باید در نظر داشته باشید، زاویه و نحوه نصب آن‌ها است. باید بدانید که به شیرهایی با مدل نصب زاویه‌دار نیاز دارید یا شیرهایی که به صورت راست و صاف نصب می‌شوند.

 

شیر صاف یا زاویه‌دار: کدام شیر مناسب لوله‌‌کشی رادیاتور خانه‌ی من است؟
سوپاپ‌ها هستند که لوله‌ها و رادیاتور شما را به هم متصل می‌کنند، بنابراین محل قرارگیری، زاویه نصب و به طور کلی طراحی همه‌ی اجزا به هم مرتبط است. هنگام تهیه شیرآلات بهداشتی و ساختمانی، در هر اندازه و اشلی، باید توجه کنید که زاویه و نحوه نصب آن‌ها چگونه خواهد بود و آیا این سیستم برای محیط خانه شما مناسب است یا خیر. دلایل زیادی وجود دارد که با بررسی آن‌ها تصمیم نهایی برای تهیه شیرهای مستقیم یا زاویه‌دار رادیاتور گرفته می‌شود. اما تنها چیزی که ما باید در مسیر انتخاب خود بدانیم این است که به چه چیزی نیاز داریم. یعنی باید چرایی طراحی و لوله‌کشی را بدانیم.

انتخاب شیر رادیاتور مناسب

اما به طور کلی زمان انتخاب شیر رادیاتور مناسب ، ورودی‌های شیر رادیاتور و لوله‌های متصل شونده به آن‌ را در نظر بگیرید و ببینید هر کدام در چه بخش و چه زاویه‌ای نصب شده‌اند. اصولا یک یا چند الگوی مشخص برای نصب رادیاتورها و لوله‌کشی آن‌ها وجود دارد که کاملا مشخص می‌کند استاندارد لازم برای تهیه شیرآلات چیست. اگر تشخیص این مورد برای شما دشوار بود، با یک لوله‌کش و یا نصاب رادیاتور تماس بگیرید و از دانش او استفاده نمائید.

منبع: arianfarazparsam

 

مطالعه بیشتر:   عمر مفید پمپ پکیج چقدر است؟ ?

 

 

 

 

 

راه‌اندازی موتورخانه، سرویس و تعمیر پکیج دیواری در شعله گستران پارس

در صورتی که نیاز به سرویس و یا تعمیر پکیج دیواری منزل خود دارید می توانید از متخصصین ”شعله گستران پارس” کمک بخواهید.

متخصصین و تعمیرکاران خبره ”شعله گستران پارس” آمادگی خود را جهت هرگونه خدمات اعلام می دارند. ” خدمات شعله گستران پارس” شامل سرویس کردن و تعمیرات مانند سرویس پکیج دیواری ، عیب یابی و رفع مشکل پکیج و آبگرمکن های دیواری، نصب و راه اندازی موتورخانه شما عزیزان در مکان شما می باشد.

 

برای انجام خدمات نصب پکیج و تعمیر پکیج، فروش قطعات و نصب و راه اندازی موتورخانه ، با 09981606070بگیرید.

 

فقط کافیست در تمام روزهای هفته با☎️ شماره 09981606070تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه در هر نقطه از تهران و کرج استفاده نمایید.

 

همچنین ما در شعله گستران فروش انواع پکیج دست دوم با گارانتی 6 الی 1 ساله داریم. صورتی که ناز به خرید پکیج ارزان داشتید با شماره 09981606070 تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید