راهنمای خرید رادیاتور شوفاژ و نکات مهم مربوط به آن

خرید رادیاتور شوفاژ
تعیین رادیاتورهای مناسب برای خانه شما می تواند تفاوت را در یک اتاق – و قبوض گرمایشی شما ایجاد کند.

انتخاب رادیاتورها، چه برای تکمیل ساخت خود یا برای به  روز رسانی یک پروژه نوسازی ، اغلب پس از تکمیل قسمت اعظم فضای داخلی، می تواند با یک فکر بعدی انجام شود.

با این حال، برنامه ریزی از قبل می تواند برای صرفه جویی در هزینه بهترین رادیاتور برای تمجید از طرح طراحی و فضای موجود، کلیدی باشد.

رادیاتورهای قرن 21 به طور فزاینده ای از نظر سبک، رنگ و فرم خلاقانه هستند، اما مهم است که هدف آنها را فراموش نکنید: گرم کردن خانه. دانستن اینکه چه چیزی برای خانه شما بهترین کار را دارد و تحقیق در مورد بهترین قیمت ها همیشه باید در اولویت باشد.

رادیاتور مسی در منزل

هنگام انتخاب رادیاتور، گرمای خروجی را در نظر بگیرید

اولین قدم در انتخاب رادیاتور مناسب برای خانه شما، محاسبه انرژی مورد نیاز هر فضا BTU (واحد حرارتی بریتانیا) است. تیم پولن، کارشناس بهینه سازی انرژی، می گوید: «همه رادیاتورها دارای خروجی حرارت مشخصی هستند، بنابراین هنگامی که می دانید اتاق به چه مقدار گرما نیاز دارد، می توانید نوع، اندازه و سبک آن را متناسب با سلیقه و اتاق خود انتخاب کنید.

یک لوله کش یا مهندس گرمایش ثبت ایمن گاز بهترین شرایط را دارد که این کار را برای شما انجام دهد. با این حال، ماشین‌حساب‌های آنلاین BTU (به وب‌سایت‌های تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان مراجعه کنید) به ارائه نشانه کمک می‌کنند.

عواملی مانند اینها همگی برای تخمین خروجی حرارت مناسب استفاده می شوند:

  • ابعاد هر اتاق
  • اندازه هر دهانه پنجره
  • چند دیوار خارجی وجود دارد

رادیاتور من چقدر باید بزرگ باشد؟

با تعداد زیادی از تولید کنندگان، می توان رادیاتورها را در اندازه های وسیعی متناسب با نیاز خود تعیین کرد. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه اندازه بزرگتر باشد، خروجی حرارت بیشتر است. با این حال، اگر برای فضا گیر کرده‌اید یا ترجیح می‌دهید بدون رادیاتور باشید، گرمایش دمپایی یک جایگزین محتاطانه و صرفه‌جویی در فضا است.

رادیاتور کلاسیک خاکستری

رادیاتور من از چه چیزی باید ساخته شود؟

به طور سنتی، رادیاتورها به دلیل استحکام، کارایی و انعطاف پذیری از فولاد ساخته می شدند. روکش های برس خورده و صیقلی زیبا را می توان در فولاد ضد زنگ به دست آورد و مواد بسیار بادوام است. فولاد همچنین در برابر آب غیر قابل نفوذ است، به این معنی که می تواند در هر سیستم گرمایش خانگی استفاده شود و معمولاً ارزان ترین انتخاب است.

گزینه های آلومینیومی سبک وزن به خانه ها اجازه می دهد تا سریع و کارآمد گرم شوند و می توانند زیبایی مدرن تر و شیک تری ارائه دهند. دیو تورنبک، مدیر فروش بریتانیا در Vasco توضیح می دهد: «آنها معمولاً از نظر کارایی مؤثرترین هستند و از نظر ساخت «سبزترین» هستند  . به این واقعیت اضافه شده است که می توان آنها را در پایان عمر به طور کامل بازیافت کرد.

از آنجایی که رادیاتورهای آلومینیومی فقط به حجم کم آب نیاز دارند، رادیاتورهای آلومینیومی را می توان بر روی اکثر دیوارها نصب کرد، اما اگرچه مواد به سرعت گرم می شوند، اما پس از خاموش شدن نیز به سرعت گرما را از دست می دهند.

رادیاتور سنتی در. بازسازی

چدن یکی دیگر از انتخاب های سنتی است، به ویژه هنگامی که برای رادیاتورهای ستونی مشخص شده است. برخلاف آلومینیوم، این ماده زمان می برد تا گرم شود، اما مدت زیادی پس از خاموش شدن گرما را حفظ می کند. همچنین یک گزینه سنگین وزن است، بنابراین مطمئن شوید که کف/دیوار شما از نظر ساختاری سالم است.

تبلیغات

در میان گزینه‌های غیرعادی‌تر، اما در حال ظهور، سنگ و شیشه هستند – که نه تنها از نظر انرژی کارآمد هستند، بلکه زمینه را برای آثار هنری تزئینی نیز فراهم می‌کنند. با این حال، سطوح براق به اندازه سطوح مات گرما منتشر نمی کنند، بنابراین معمولاً هنگام تصمیم گیری باید به آن توجه کرد.

پیشرفت‌های دیگر عبارتند از رادیاتورهای گرافیتی و رادیاتورهای حوله‌ای با طراحی پیشرفته که از برنج ساخته شده‌اند، زیرا کیفیت فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند و مطابق با طرح‌های سنتی هستند.

رادیاتور خانه های امروزی

سبک های رادیاتور

Style نام بازی برای رادیاتورهای مدرن است، زیرا صاحبان خانه دیگر به دنبال انتشار دهنده های گرمای کارآمد و کم سرعت نیستند. شکل را در ابتدا در نظر بگیرید. طرح‌های نردبانی برای آویزان کردن حوله‌ها در حمام و آشپزخانه ایده‌آل هستند، در حالی که طرح‌های دیواری معاصر ممکن است در اتاق خواب اتاق نشیمن بهترین ظاهر را داشته باشند.

روکش‌های پودری، رنگ‌های تطبیق‌شده و روکش‌های اسیدی در حال حاضر توسط بسیاری از تولیدکنندگان در دسترس هستند و در حالی که رادیاتورهای لوکس می‌توانند با قیمت بالایی عرضه شوند، معمولاً نصب شیک‌تری از جمله براکت‌های مخفی برای آویزان کردن رادیاتور به دیوار ارائه می‌دهند.

رادیاتور معاصر در آشپزخانه مدرن

رادیاتورهای دو انرژی یک گزینه عالی برای حمام هستند زیرا می توان از آنها در زمانی که گرمایش مرکزی خاموش است و گزینه های برقی کارآمدتر و گزینه ای مناسب برای یک خانه مدرن که پول هدر نمی دهد استفاده کرد.

شرکت‌هایی مانند  The Economy Radiator Company نیز مدل‌های باریک ساخته‌شده از آلومینیوم ایتالیایی را ارائه می‌کنند که کاملاً قابل برنامه‌ریزی هستند و هزینه‌های جاری را کاهش می‌دهند.

این فقط رادیاتورهای الکتریکی نیستند که در حال افزایش هستند. رادیاتورهای با دمای سطح پایین (LSTs) – که معمولاً به دلیل پوشش ایمنی آنها در مدارس و بیمارستان ها یافت می شود – اکنون توسط صاحبان خانه مشخص شده است تا در ارتباط با پمپ های حرارتی استفاده شوند.

در حالی که تعدادی از برندهای پیشرو، از جمله  Stelrad ،  Zehnder ،  Myson  و  Jaga ، LST ها را در اندازه های مختلف با توجه به فضای موجود ارائه می دهند، آنها معمولاً گران تر از رادیاتورهای سنتی هستند، اما از مزایای ایمنی و همچنین کارایی برخوردار هستند.

به عنوان مثال، محصولاتی مانند  رادیاتور Tempo LST Jaga دارای یک عنصر گرمایش کم H2O است که قادر است به سرعت و کارآمدی به تغییرات دما واکنش نشان دهد، به این معنی که فقط مقدار اسمی انرژی برای گرم کردن فضا استفاده می شود.

رادیاتور مدرن در خانه های بازسازی شده

رادیاتور در خانه های دوره ای

رادیاتورهای دوره ای یک دارایی واقعی هستند، اما اگر بخواهیم در وضعیت کارآمد باقی بمانند ممکن است به توجه نیاز داشته باشند. رادیاتورهای قدیمی ممکن است از لکه های سرد رنج ببرند، که ناشی از جمع شدن لجن در داخل است –  شستشوی برقی  این مشکل را برطرف می کند. رادیاتورهای چدنی که در لایه‌هایی از رنگ نامناسب پوشانده شده‌اند را می‌توان شات بلاست کرد. هر دو وظیفه حرفه ای ها هستند.

مدل‌های قدیمی را می‌توان به صورت آنلاین یا در محوطه‌های احیا تهیه کرد، اما Andy Triplow از  شرکت قدیمی رادیاتور  توصیه‌های زیر را ارائه می‌کند: «در خرید از یک شرکت نجات مراقب باشید، زیرا اگرچه رادیاتورهای قدیمی ممکن است قوی به نظر برسند، اما به راحتی آسیب می‌بینند و ممکن است ترک هایی داشته باشد که نتوانید آنها را ببینید. واشرها که اتصالات بین بخش ها را آب بندی می کنند، به ویژه در معرض آسیب هستند.

رادیاتورهای نجات یافته را می توان بازسازی کرد، اما ممکن است تصمیم بگیرید که تولید مثل راه حل ساده تری ارائه می دهد.

رادیاتور ریلی حوله ای خاکستری در حمام

چه شیری برای استفاده بهتر است؟

سوپاپ‌ها نه تنها بر ظاهر کلی رادیاتور شما تأثیر می‌گذارند، بلکه انتخاب صحیح رادیاتور بر عملکرد و گرمای خروجی آن نیز تأثیر می‌گذارد – در نهایت بر قبض انرژی شما تأثیر می‌گذارد.

شیرهای دستی با دست تنظیم می شوند و جریان ثابت آب را به رادیاتور اجازه می دهند در حالی که شیرهای ترموستاتیک رادیاتور (TRVs) نه تنها به شما امکان می دهند دمای هر رادیاتور را به صورت دستی تنظیم کنید، بلکه خروجی گرما را نیز تنظیم می کنند – به طور خودکار جریان رادیاتور را کاهش می دهد. دمای هوای اطراف بسیار بالا می رود.

تلویزیون‌های دیجیتال قابل برنامه‌ریزی تلویزیون نیز یکی از گزینه‌های بسیار محبوب در سال‌های اخیر هستند، زیرا تمایل به یک خانه هوشمند در بازار اصلی نفوذ کرده است.

نصب TRV – همراه با ترموستات اتاقی و برنامه نویس – در یک خانه معمولی نیمه جدا شده سه خوابه که با گاز گرم می شود می تواند تا 75 پوند از صورت حساب سالانه شما کم کند  .

رادیاتور مسی در زمینه مدرن

کنترل دمای خانه

سیستم کنترل تا حد زیادی توسط سیستم در حال نصب دیکته می شود. ضروری است که سیستم کنترل باید اجازه دهد که دما برای هر اتاق تنظیم شود.

مطالعه بیشتر:   انواع مشکلات پکیج های دیواری و تعمیر پکیج دیواری + علت و راه‌حل

 

غیرمعمول است که یک خانه نیاز داشته باشد که هر اتاق به طور همزمان در یک دمای یکسان گرم شود (به اتاق خواب های مهمان فکر کنید که مورد استفاده قرار می گیرند). دریافت درست آن تفاوت قابل توجهی در قبض گرمایش ایجاد می کند.

علاوه بر این، با محبوبیت خانه‌های هوشمند، نوآوری‌های بیشتری در  کنترل‌های گرمایش مرکزی  وجود دارد که به صاحبان خانه اجازه می‌دهد مناطق را منطقه‌بندی کنند و دمای اتاق‌های جداگانه را با استفاده از برنامه‌ها تنظیم کنند.

به گفته مدیر  Heat and Energy Ltd  ، دیوید هیلتون، “در حال حاضر تعدادی سیستم بی سیم وجود دارد که می تواند چندین اتاق را بدون اختلال در نصب کنترل کند. این سیستم ها معمولاً دارای یک هاب کنترل متصل به دیگ هستند که از طریق یک برنامه روی تلفن یا دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی است.

هر اتاق (یا منطقه) دارای یک سنسور ترموستاتیک روی دیوار و یک شیر رادیاتور موتوری است. سپس دمای اتاق مورد نظر را روی برنامه تنظیم می کنید و سنسور نیز به نوبه خود سیگنالی را به دریچه رادیاتور می فرستد تا باز شود و در نتیجه اتاق گرم شود. هنگامی که دمای اتاق برآورده شد، سنسور به دریچه رادیاتور سیگنال می دهد که بسته شود.

رادیاتور سفید در بازسازی خانه آبی

محل نصب رادیاتور

همانطور که می خواهید فضایی برای واحدهای آشپزخانه، پریزها و کلیدها برنامه ریزی کنید، دانستن اینکه رادیاتورهای شما در کجا قرار دارند به همان اندازه مهم است. 

اگر از نو می سازید یا به طور کامل خراب می کنید و دوباره شروع می کنید، نصب را همانطور که برای دکور و مبلمان برنامه ریزی می کنید برنامه ریزی کنید. به طور سنتی رادیاتورها در زیر پنجره ها یا روی دیوارهای خارجی قرار می گرفتند، زیرا هوای سرد گرما را به اطراف اتاق فشار می دهد، اما با افزایش استانداردهای بهره وری انرژی و  هوابندی  در خانه ها، انعطاف پذیری جدیدی در اطراف محل قرار دادن رادیاتورها وجود دارد.

به گفته Ellie Sawdy از متخصص رادیاتور Bisque، قرار دادن رادیاتور در زیر شیشه ممکن است کارایی سیستم را تضعیف کند: “این کار گاهی اوقات می تواند بی تاثیر باشد، به ویژه در ساختمان های قدیمی که گرما از طریق پنجره های خشک خارج می شود. به دنبال گزینه‌های بلند و باریکی باشید که می‌توانند در دو طرف درب قرار بگیرند، یا مدلی جمع‌وجور که می‌تواند در یک طاقچه تنگ قرار بگیرد.»

مطالعه بیشتر:   شوفاژ (رادیاتور) چیست و چگونه کار می کند؟
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

One thought on “راهنمای خرید رادیاتور شوفاژ و نکات مهم مربوط به آن

  1. Pingback: موتورخانه بهتر است یا پکیج ؟ فرق موتورخانه با پکیج چیست؟ | شعله گستران پارس

دیدگاهتان را بنویسید