ترکیبی فن پکیج

ترکیبی پکیج فن شامل چیست؟ امروزه با توجه به فرسودگی سیستم‌های گرمایشی مانند گرمایش و آبگرمکن و افزایش ساختمان‌های مسکونی، استفاده از پکیج‌ها افزایش چشمگیری یافته است.

یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه‌ها فن است که در صورت خراب شدن دستگاه شما با مشکلات جدی مواجه می‌شود.

پکیج فن دار نیاز به دودکش دوجداره دارد و از طریق فن هوای لازم را به سیستم می‌مکد و دود حاصل از احتراق را به بیرون دفع می‌کند. این قطعه با برق کار می‌کند و با روشن شدن آتش، هوای مورد نیاز را به داخل محفظه احتراق می‌کشد و دود احتراق را به بیرون هدایت می‌کند.

فن پک چیست؟ امروزه با توجه به قدیمی شدن سیستم‌های گرمایشی مانند گرمایش مرکزی و آبگرمکن و ازدیاد آپارتمان‌ها، استفاده از پکیج‌ها افزایش چشمگیری یافته است.

یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه‌ها فن است که در صورت خرابی دستگاه شما با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. پکیج‌های فنی به دو صورت فن دار و بدون فن ساخته می‌شوند.

پکیج‌های فن دار نیاز به دودکش دوجداره دارند و از طریق فن هوای لازم را به داخل سیستم می‌کشد و دود حاصل از احتراق را به بیرون خارج می‌کند.

این قطعه با برق کار می‌کند و با شعله ور شدن شعله هوای لازم را به داخل محفظه احتراق می‌کشد و دود‌های آتش را خارج می‌کند.

ترکیبی فن پکیج در شعله گستران پارس
سرویش خشک شویی

مهم است که افراد مختلف از بسته‌ها استفاده کنند. پس از مدتی اجزای مختلف پکیج‌ها و صدمات وارد شده و برای جلوگیری از خطا‌های فنی عمده، همیشه بهتر است این کار انجام شود. این کار به دلایل مختلفی از جمله مقاومت بیش از حد یا صدای غیر طبیعی انجام می‌شود.

اگر دستگاه پکیج در محیط پر گرد و غبار به خصوص با روغن زیاد قرار دارد، علاوه بر مبدل‌ها، فن نیز باید تعمیر و شسته شود. در صورت نصب پکیج در محیط آشپزخانه، حتماً فن سرویس را مد نظر قرار دهید.

مهمترین قسمت برای شستشو پروانه داخلی آن است که با اسپری شستشو تمیز می‌شود. (توجه داشته باشید که قبل از انجام سرویس باید دستگاه را از برق بکشید. ) از ریختن آب روی فن خودداری کنید زیرا دارای یک سیم پیچ برقی است که در اثر رطوبت آب می‌سوزد.

 

خرابی فن پکیج

عملکرد صحیح کولر گازی عمدتاً به عملکرد صحیح فن‌ها بستگی دارد. معمولاً دو فن در بسته‌بندی وجود دارد: یک فن داخلی و یک فن بیرونی، یکی که هوای سرد را به داخل خانه می‌آورد و دیگری که بیرون است و هوا را از طریق کویل‌های کندانسور می‌دمد تا گرما را از محیط خارج کند.

فن‌ها نه تنها برای گردش هوا، بلکه برای تبادل حرارت نیز مهم هستند. اگر فن‌های موجود در کیت معیوب هستند، عملکرد آن‌ها باید به سرعت بررسی شود، مشکل تشخیص داده شود و تعمیرات هدفمند برنامه‌ریزی شود. لطفاً توجه داشته باشید که این سند بدون اطلاعات فنی کامل نادرست است.

 

آسیب فن به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که برخی از آن‌ها به اختصار در زیر توضیح داده شده است:

خرابی خازن‌ها: فن که از ابتدا مشکل دارد ممکن است به دلیل خرابی خازن‌های آن باشد. خازن‌ها اجزای استوانه‌ای هستند که ولتاژ را از سیستم الکتریکی به موتور‌های فن منتقل می‌کنند.

اگر کندانسور به دلیل قدیمی بودن یا فشار زیاد از کار بیفتد، فن در راه‌اندازی مشکل خواهد داشت. معمولاً با روشن شدن چراغ جلو صدای عجیبی شنیده می‌شود و برای رفع آن معمولاً خازن‌ها توسط تکنسین‌ها تعویض می‌شود.

تکه‌های فن خم شده: این مشکل رایج در پکیج‌های بیرونی است که به دلیل وجود دستگاه خارجی آسیب‌های جدی از جمله وارد شدن سنگ، ماسه، چوب و سایر‌اشیاء در پنکه‌های کیسه‌ای می‌شود.

هنگامی که تیغه فن آسیب می‌بیند یا خم می‌شود، باعث برخورد پره‌ها به کناره محفظه فن می‌شود و صدای بلندی ایجاد می‌کند. با توجه به بلندی این صدا در صورت شنیدن آن بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و به تعمیر آن ادامه دهید.

مطالعه بیشتر:   هزینه کارکرد پکیج برقی چقدر است؟?

خرابی موتور فن: موتور فن ممکن است مشکلات الکتریکی و مکانیکی زیادی را تجربه کند. رایج‌ترین مشکل یخ زدگی موتور به دلیل فشار وارده به قطعات مکانیکی متحرک به دلیل سایش یا آلودگی زیاد است.

اگر فشار زیادی به موتور وارد شود، ممکن است سیم یا فیوز بسوزد که در این صورت موتور باید تعویض شود. سایر مشکلاتی که می‌تواند موتور را از کار بیاندازد شامل رله‌های معیوب و سیم کشی شل است که اغلب می‌توان با تعویض سیم کشی، تعویض فیوز یا تعویض رله در صورت تشخیص صحیح آن را برطرف کرد.

مشکل برق در پکیج: وقتی فن‌ها در پکیج برق نداشته باشند، مشکلات اساسی برای آن‌ها به وجود می‌آید. در واقع می‌توان گفت که بر خلاف نظر تکنسین‌هایی که در وهله اول به مشکلات سخت‌افزاری فن‌های پکیج فکر می‌کنند، مشکل را فقط می‌توان از منبع تغذیه ایجاد کرد،

قطع‌کننده مدار به دلایل زیادی می‌تواند خاموش شود و کولر گازی باید خاموش باشد در این حالت می‌توان مدار شکن را دوباره روشن کرد.
استفاده از فن‌ها، موتور‌ها و خازن‌ها برای افراد غیرحرفه‌ای بسیار دشوار است، بنابراین با برق‌کار‌ها یا افراد فنی که سیستم پکیج را نمی‌شناسند مشورت نکنید.

 

نحوه تعمیر خرابی فن بسته‌بندی

توجه داشته باشید که ترموستات نیازی به گرمایش یا سرمایش خودکار ندارد. به خاطر داشته باشید که کنترل پنل گاهی اوقات ممکن است یک خطای نادرست نمایش دهد. اگر FAN AUTO روی کلید ترموستات انتخاب شده باشد، در صورت نیاز، گرمایش یا سرمایش ترموستات به طور خودکار انجام می‌شود.

اگر متوجه شدید که فن از برق استفاده نمی‌کند، مطمئن شوید که کلید خاموش نیست، سیم پیچ گرم نمی‌شود یا فیوز کولر به درستی کار می‌کند، سپس بررسی کنید که آیا کابل‌ها و غیره به درستی کار می کنند.

توجه داشته باشید که در برخی از لوازم خانگی، هنگامی که درب محفظه دمنده باز می‌شود، یک کلید ایمنی ممکن است مانع از کارکرد فن شود.
تشت تخلیه میعانات را بررسی کنید. برای پمپ حرارتی و سیستم‌های تهویه مطبوع که از یک دکمه لمسی برای تشخیص آب در کولر گازی استفاده می‌کنند، این شرایط ممکن است از کارکرد کولر و پمپ حرارتی جلوگیری کند.

قفل تعویض قلم سخت را بررسی کنید. بنابراین ممکن است تسمه فن شل شود یا بشکند که می‌تواند به مجموعه فن آسیب برساند و از چرخش فن جلوگیری کند. یا ممکن است پس از بررسی به این نتیجه برسیم که قرقره شل است و فن نمی‌تواند دوباره بچرخد.

شفت مونتاژ سوزن یا بلبرینگ آسیب دیده است و باید بررسی شود. از این طریق می‌توانید متوجه شوید که مونتاژ فن متوقف شده است یا آمپ به طور غیر عادی بلند است.

یکی از رایج‌ترین مواردی که باید به دنبال آن باشید، کلید کنترل فن است. برای یافتن این خطا، لازم است موتور الکتریکی را بررسی کنید، در این حالت بیش از حد گرم شده است، به طور خودکار خاموش شده و ادامه دهید.

 

ترکیبی فن پکیج در شعله گستران پارس

راهنمای بررسی و خرید کیت فن تاچی

پنکه پکیج تاچی یا پنکه لوله تاچی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پکیج است که برای پکیج‌های نصب شده در داخل بالکن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدنه این پنکه از آلومینیوم و استیل ساخته شده است. عملکرد محصول مذکور حذف گاز‌های سمی مانند دی اکسید کربن از بسته‌بندی می‌باشد.
فن پک تاچی در محفظه احتراق پک تعبیه شده است. این دستگاه ساخت کشور چین و پروانه آن فلزی است. همچنین لازم به ذکر است که این فن مجهز به موتوری است که ملخ آن را به حرکت در می‌آورد. فن پکیج با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار می‌کند و عملکرد آن توسط برد برق پکیج کنترل و تنظیم می‌شود.

 • انواع محصولات پک فن تاچی
 • تصویر مخروطی D بسته فن تی
 • مدل پک فن دار تاچی MAJESTIC
 • اکو دستی Vif نیز مدل DELL است
 • فن پک تاچی مدل START
مطالعه بیشتر:   نحوه تعویض شیر و مغزی رادیاتور شوفاژ

 

مشخصات پکیج فن تاچی

 • ساخت چین
 • نصب ساده و آسان
 • قابل نصب بر روی بسته‌های بالکن می‌باشد
 • این ماده ترکیبی از آلومینیوم و فولاد است
 • برای حذف گاز‌های سمی از جمله دی اکسید کربن از بسته‌بندی استفاده می‌شود
 • یک‌ایستگاه آتش نشانی
 • پروانه فلزی
 • با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار می کند
 • کنترل و تنظیم از طریق تابلو برق بسته‌بندی شده
 • عملکرد کم صدا

 

مراحل خدمات ترکیبی فن پکیج

 1. تعمیر و نگهداری فن یکی از راه‌های جلوگیری از آسیب و نیاز به تعمیر یا تعویض پک فن است.
 2. ابتدا پکیج را بردارید و شیر گاز را ببندید.
 3. درب محفظه احتراق را باز کرده و پشته دودکش را بردارید.
 4. کابل فن را جدا کنید.
 5. شیلنگ فشار شکن مدار را از فن جدا کنید.
 6. فن را به پکیج و یک لوله اگزوز باز کنید.
 7. از سالم بودن شاخه فن مطمئن شوید. اگر لبه به دلیل گرم شدن ناهموار است، باید تعویض شود.
 8. فن را به خوبی با آب و صابون بشویید. از قرار گرفتن آب روی سیم خودداری کنید. اگر آب روی باتری ریخت، آن را با سشوار کاملاً خشک کنید.
 9. سپس شیلنگ فشار کولر گازی پکیج را باز کرده و پایین بیاورید.
 10. پس از تمیز کردن فن، اتصالات بسته فن را بررسی کرده و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
 11. لاستیک‌های صدا خفه کن فن را بررسی کنید و یاتاقان بوش فن را چرب کنید.
 12. اگر فن دارای واشر بزرگ یا اورینگ است که بین اتصالات فن قرار می‌گیرد، حتماً آن را در جای خود قرار دهید. زیرا در حین کار از فن صدا تولید می‌کند. در صورت عدم استفاده از واشر و اورینگ می‌توانید از چسب مزدا برای جلوگیری از صدای زیاد هنگام باز شدن برگ‌ها استفاده کنید.
 13. شیلنگ‌های فشار سوئیچ را وصل کنید. در صورت اتصال نادرست شیلنگ‌ها، هنگام روشن و خاموش شدن فن، خطای فشار سوئیچ ظاهر می‌شود. در این حالت باید شیلنگ‌ها را جابجا کنید.
 14. شیر پلاستیکی بالای دودکش را باز کنید و کنار بگذارید. حضور آن ضروری نیست.
 15. بهتر است روی بسته را با توری مرغ بپوشانید تا پرندگان روی آن لانه نسازند. زیرا به دستگاه آسیب می‌رساند.

 

کلید فشار هوا روی پک دیواری چه کار می‌کند؟

این قطعه یک سوئیچ فشار است که با کنترل خروج دود، عملکرد صحیح و ایمن پک دیواری را تضمین می‌کند. و توسط تابلوی کنترل دو مرحله‌ای کنترل می‌شود. در مرحله اول قبل از راه‌اندازی فن چک می‌شود که فن بسته کاملاً باز است، در صورت بسته بودن سیستم متوقف می‌شود و دستگاه ارور می‌دهد و دستگاه برای خاموش شدن، باز بودن چک می‌شود.

برد به فن فرمان می‌دهد که در مرحله دوم پس از راه‌اندازی فن کمپرسور هوا مجدداً توسط برد ارزیابی و کنترل می‌شود و مجدداً ارور می‌دهد و در صورت عدم کارکرد صحیح دستگاه برمی گردد. دستگاه را خاموش کنید سپس برد فن را روشن می‌کند. در صورتی که فن روشن باشد و فشار ایجاد شده در نتیجه کار آن از طریق لوله متصل به فشار فن برسد، مدار فشار فن باید بسته شود.

هنگامی که فن دیواری شروع به کار می‌کند، در صورتی که خط آتش و ورودی هوا مشکلی نداشته باشد، اختلاف فشار بین این خطوط وجود دارد و باعث می‌شود فشار یک طرف افزایش یابد.

برای کاهش بدنه فن اثر کاهش فشار دیافراگم پمپ را دارد. این اختلاف فشار باعث تغییر شکل دیافراگم می‌شود و به همین دلیل باعث می‌شود میکروسوئیچ موتور فشار ایمنی کار کند و جریانی به نقطه کنترل دستگاه وارد شود.

مطالعه بیشتر:   چرا پکیج صدا می‌هد؟ بررسی 7 علت صدا دادن پکیج

در صورت بروز مشکل در مسیر‌های خروج دود و ورودی هوا و یا به دلیل خرابی فن، اختلاف فشار از حد ایمنی تعریف شده کمتر می‌شود و سوئیچ فشار دودکش خاموش و جریان گاز را قطع می‌کند. به مشعل می‌رسد و پس از چند دقیقه در صورت رفع نشدن مشکل دستگاه خاموش می‌شود.

 

ترکیبی فن پکیج در شعله گستران پارس
چگونه فشار هوا را تست کنیم؟

برای بررسی فشار هوای پک دیواری، پس از باز کردن دستگاه و روشن کردن فن، با اهم متر چک کنید. مدار NO تبدیل به NC می‌شود. اگر مدار وصل نیست، شلنگ متصل به ونتوری را بردارید.

برای دمیدن هوا باید پلاتین‌ها وصل شوند وگرنه فشار زیاد می‌شود هوا خراب شده کمپرسور هوا را باز کنید یک دیافراگم پلاستیکی و یک دکمه فشاری وجود دارد که کنتاکت‌ها را به فشار دیافراگم کمپرسور هوا متصل می‌کند.

بهتر است از پک کمپرسور هوا با پاور پاسگال و پکیج استفاده کنید. برای بررسی سوئیچ ایمنی شومینه باید توجه داشت که این قسمت دو بار توسط برد کنترل پکیج دیواری کنترل می‌شود.

دو سیم به کمپرسور هوا متصل است. این سیم‌ها را از کمپرسور هوا جدا کرده و دستگاه را روشن کنید. اگر فن روشن است، این دو سیم را به هم وصل کنید.

هر زمان که فن خاموش شد، دو سیم را جدا کنید. این عمل را تا زمانی که دستگاه شروع به روشن شدن و استارت کند تکرار می‌کنیم، اگر پکیج با این عمل باز شود کمپرسور هوا خراب نیست و در ضمن احتمال خرابی آن کم است.

 

کلید فشار هوا:

محل قرارگیری فشار سوئیچ هوا معمولاً در بالای پکیج، بالای محفظه احتراق و نزدیکترین فاصله به فن است.

 

نتیجه گیری

اکنون با توجه به قدیمی بودن استفاده از سیستم‌های گرمایشی مانند بخاری و آبگرمکن و افزایش ساختمان‌های مسکونی، استفاده از پکیج‌ها بسیار افزایش یافته است.

یکی از مهمترین قطعات دستگاه فن است که در صورت خرابی دستگاه شما دچار مشکل جدی می‌شود. استفاده از این قطعه در بسته‌بندی‌ها اساساً برای تخلیه و خروج محصولات حاصل از احتراق یا دود به محیط بیرون است.

برای اینکه پکیج به درستی کار کند، تمام دستورات از طریق برد دستگاه عبور می‌کنند. زمانی که برق کافی به مشعل می‌رسد، اما فن کار نمی‌کند، دلیل آن خرابی فن دستگاه است و برای بررسی عملکرد این قطعه باید از آوومتر استفاده کرد.

Avometer روی حالت buzzer تنظیم شده است و هر دو انتهای آن به Avometer متصل است. اگر این قسمت به درستی کار کند، صدای بوق را می‌شنوید. همچنین این دستگاه باید به صورت دوره‌ای سرویس شود تا از تداوم و عملکرد صحیح این دستگاه و قطعات آن اطمینان حاصل شود.

نگهداری از قسمت‌های مختلف پکیج از جمله فن آن باعث افزایش طول عمر یونیت می‌شود و دیگر نیازی به تعمیر فن پکیج ایران رادیاتور نداریم.

مهمترین قسمت خدمات تعمیر پکیج ایران رادیاتور عیب‌یابی و بررسی دقیق این قطعات تجهیزات می‌باشد. فن دو عملکرد مهم را انجام می‌دهد:

 • هدایت گاز مونوکسید کربن به خارج از بسته
 • تأمین اکسیژن برای فرآیند احتراق پکیج

که در هنگام تهیه پکیج فن دار ایران رادیاتور باید به عملکرد دستگاه در این دو قسمت توجه کنیم تا ایرادی نداشته باشد. در تعمیر فن پکیج ایران رادیاتور با توجه به اینکه دستگاه جزء مهمی از پکیج فن می‌باشد نیاز به تعویض قطعات داریم. هزینه این قطعات فن در تعمیر پکیج فن مؤثر است.

برای تعمیر پکیج بوتان و یا نصب پکیج دیواری با 70 60 60 81 099 تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید