شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

راهنمای کامل تنظیم شیر رادیاتور شوفاژ - شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست در شعله گستران

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست – در این راهنما، ما به شما کمک می کنیم بفهمید که چرا انواع مختلفی از شیرها وجود دارد، چه سبک و رنگی برای رادیاتور خود بخرید، چگونه سوپاپ ها کار می کنند، چه زمانی باید شیر جدید را عوض کنید یا بخرید، انواع شیر رادیاتور شوفاژ . موضوعاتی که باید هنگام خرید در نظر بگیرید.

 

مطالعه بیشتر: شیر شوفاژ به کدام سمت باز میشود

 

این مطلب را تنها راهنمای خود در درک هر آنچه که در مورد انواع شیر رادیاتور شوفاژ نیاز دارید در نظر بگیرید. ما می خواستیم راهنمای تخصصی را به مشتریان خود ارائه دهیم که می تواند در هر جنبه ای از یافتن، خرید، نصب و نگهداری مناسب ترین انواع شیر رادیاتور شوفاژ برای هر شوفاژ کمک کند.

خواه این اولین باری است که شیرهای رادیاتور را می خرید، یا به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد آنها و کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید تا بدون هیچ مشکلی کار کنند، هستید، آن را در اینجا خواهید یافت.

در این راهنما، ما دو حوزه خاص را پوشش خواهیم داد. خرید شیر و مشاوره در مورد استفاده از شیرآلات. در اینجا همه چیزهایی است که ما به آنها نگاه خواهیم کرد:

 

مطالعه بیشتر: معایب شیر ترموستاتیک رادیاتور

 

 

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست ؟ نحوه انتخاب شیر رادیاتور مناسب

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست ؟ شعله گستران پارس
شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

بنابراین باید یک شیر رادیاتور جدید بخرید و نمی دانید از کجا شروع کنید. کمی شبیه خرید یک رادیاتور جدید، دانستن نحوه یافتن شیرهای رادیاتوری که نیاز دارید ممکن است گیج کننده باشد، اگر نمی دانید به دنبال چه چیزی باشید، نقشی که شیرها باید ایفا کنند و می خواهید هنگام نصب چگونه به نظر برسند.

هنگام خرید یک شیر رادیاتور جدید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اندازه
 • شکل
 • پایان و رنگ
 • عملکرد
 • نام تجاری
 • قیمت


اگر به لوازم جانبی نیاز دارید

شاید در نظر گرفتن زیاد به نظر برسد، اما زمانی که اطلاعات و منابع شعله گستران پارس را برای کمک به شما در یافتن مناسب ترین محصولات (و البته این راهنما) در اختیار داشته باشید، بسیار آسان است.

به عنوان مثال، کسی که به دنبال شیرهای رادیاتوری است که مکمل فضای داخلی خانه آنها باشد، می تواند از وبلاگ ما در اینجا الهام بگیرد، در حالی که کسانی که به دنبال تحت تاثیر قرار دادن هستند می توانند به آخرین محصولات رادیاتوری که در انبار داریم نگاه کنند و طرحی چشمگیر بیابند که با دکوراسیون آنها مطابقت دارد.

همچنین باید به این فکر کنید که آیا می‌خواهید دریچه‌های شما با ظاهر رادیاتور شما مطابقت داشته باشد یا می‌خواهید طراحی منحصربه‌فردی داشته باشید که ویژگی خاصی به نصب اضافه کند.

 

انواع شیر رادیاتور

آیا می دانستید که به طور کلی هشت انواع مختلف شیر رادیاتور وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید؟ این چیزی است که اکثر مردم قادر به بازخوانی آن از حافظه نیستند، یا حتی نمی‌دانند که چگونه با نمایش هر دریچه، آنها را دسته‌بندی کنند.

انواع شیر رادیاتور شوفاژ پکیج
انواع شیر رادیاتور شوفاژ

شیرآلات ساختمانی یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی هستند که امروزه در ساختمان‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیر رادیاتور یکی از این نوع دستگاه‌های پیشرفته است که بسیار پرکاربرد است. شیر رادیاتور نام بسیار آشنایی است که همه آن را شنیده‌اند اما فقط اسم آن را می‌دانند و حتی نمی‌دانند شیر رادیاتور چیست و چه کاربردی دارد؟

شیر رادیاتور، همانطور که از نامش پیداست بر روی رادیاتور گرمایش نصب می‌شود و یکی از وظایفش این است که به افراد اجازه می‌دهد دمای رادیاتور گرمایش را به دلخواه خود تنظیم کنند.

از ویژگی‌های این شیر این است که باعث افزایش راندمان و بهره وری سیستم گرمایشی شده و از هدر رفتن انرژی اضافی جلوگیری می‌کند.
یکی از انواع شیر رادیاتور که در بالای رادیاتور گرمایش نصب می‌شود و برای تنظیم آب ورودی استفاده می‌شود.

یکی دیگر از مزایای شیر رادیاتور این است که با پایین آوردن این شیر دمای رادیاتور در منزل شما کاهش می‌یابد و به راحتی می‌توانید دمای آن را کنترل کنید.
استفاده از این محصول مصرف سوخت را نیز کاهش داده و دمای اتاق را ثابت نگه می‌دارد. دریچه‌ها در پایین رادیاتور قرار دارند و وظیفه آن‌ها برگشت آب است که در بازار به آن شیر‌های زانویی نیز می‌گویند.

حال کاربرد این سوپاپ‌ها برای کنترل و تنظیم میزان برگشت آب داخل بدنه یا پکیج موتور می‌باشد. شیر رادیاتور یکی از مهم‌ترین وسایلی است که بدون استثنا در تمام خانه‌ها استفاده می‌شود و از اهمیت بالایی برخوردار است. این شیر را می‌توانید با بهترین قیمت و کیفیت از بازار تهیه کنید.


سه نوع مختلف از انواع شیر رادیاتور وجود دارد که البته برای نصب این شیر‌ها فقط دو نوع مورد نیاز است.


۱ – شیر‌های دارای سوپاپ :

شیر‌هایی که روی رادیاتور‌ها نصب می‌شوند مانند شیر‌های دیگری هستند که فقط برای تنظیم جریان آب در رادیاتور استفاده می‌شوند. کاهش توان شیر باعث کاهش آبرسانی به رادیاتور گرمایشی و در نتیجه کاهش حرارت رادیاتور و به نوعی تنظیم دما در خروجی رادیاتور می‌شود.


۲- شیر‌های ترموستاتیک:

این نوع شیر‌ها در همان محل شیر ورودی رادیاتور نصب می‌شوند و وظیفه این شیر‌ها ورود آب به رادیاتور است و می‌توانند مانند شیر دارای سوپاپ کار کنند.

تفاوت‌هایی که منجر به قابلیت خاموش شدن و اتصال برق به رادیاتور‌ها می‌شود، دمای اتاق را احساس می‌کند و در واقع مانند دماسنج، دمای رادیاتور را تنظیم و دما را گرم نگه می‌دارد. شیر‌های ترموستاتیک برای کنترل دمای محیط برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و صرفه‌جویی مؤثر توصیه می‌شود.


۳- شیر‌های برگشتی رادیاتور یا شیر‌های زانویی:

در زیر انواع شیر های رادیاتور، شیر‌های چک آب وجود دارد که به شیر‌های زانویی نیز معروف هستند و میزان آب برگشتی به پکیج یا موتورخانه را تنظیم می‌کنند.

ما فکر می‌کنیم داشتن دانش برای تمایز بین انواع شیر رادیاتور ، مهم‌ترین جنبه برای کمک به خرید شیرآلات جدید است. این به مشتریان کمک می کند تا از خرید شیری که ظاهر عالی دارد اما اصلاً با سیستم گرمایشی موجود کار نمی کند، اشتباه نکنند. به همین منظور، در ادامه توضیحات کامل تری در این زمینه ارائه می کنیم.

داشتن نوع صحیح نیز سطح کنترل بهتری را در هر واحد رادیاتور خاص برای کاربر فراهم می کند.

انواع شیر رادیاتور عبارتند از:

 • شیر رادیاتور ترموستاتیک
 • شیر رادیاتور دستی
 • شیر رادیاتور دوگانه سوز
 • شیر رادیاتور سنتی
 • شیر رادیاتور مدرن
 • شیر رادیاتور مستقیم
 • شیر رادیاتور زاویه دار
 • شیر رادیاتور گوشه ای

 


در اینجا اطلاعاتی در مورد هر یک از این انواع شیر رادیاتور آورده شده است.

 

شیرهای رادیاتور ترموستاتیک

شیر رادیاتور شوفاژ ترموستاتیک پیوتر
شیر رادیاتور شوفاژ ترموستاتیک پیوتر

در حال حاضر رایج‌ترین نوع رادیاتوری که در بریتانیا نصب می‌شود، شیرهای رادیاتور ترموستاتیک سطحی از انعطاف‌پذیری را در اختیار کاربر قرار می‌دهند که گرمایش فضایی را برای کاربر آسان می‌کند. آنها معمولاً با یک صفحه در بالا ساخته می شوند که می تواند از 1 به 5 تبدیل شود.

اعداد روی شیر به دمای اتاق و نه دمای داخلی رادیاتور واکنش نشان می دهند و اجازه می دهند سطح خاصی از آب وارد رادیاتور شما شود. می‌توانید این راهنما را بخوانید تا ایده‌ای تقریبی در مورد اینکه اعداد مربوط به چه دمایی هستند، داشته باشید، اما بسته به سازنده می‌تواند متفاوت باشد.

 

مطالعه بیشتر: جهت باز و بسته شدن شیر رادیاتور

شیرهای رادیاتور دستی

شیر رادیاتور شوفاژ ترموستاتیک دستی
شیر رادیاتور شوفاژ ترموستاتیک دستی

 

ساده ترین و مجزاترین، اگر با شیر رادیاتور دستی دستی دارید، عملاً در هر سیستم گرمایشی استاد هستید.

شیرهای رادیاتور دستی دارای یک سیستم داخلی روشن/خاموش ساده هستند. آنها را به صورت دستی تنظیم می کنید تا سطح مورد نظر آب گرم مورد نیاز وارد رادیاتور شود. آنها معمولاً دریچه های کوچک هستند.

برخلاف شیر ترموستاتیک که می‌توانید شیر را روی یک عدد مشخص تنظیم کنید و آن را به حال خود رها کنید، یک شیر دستی از شما می‌خواهد که با محل «نقطه شیرین» شیر آشنا شوید، بنابراین ممکن است برای درست کردن آن در هر بار چند تلاش لازم باشد. اتاق هنگامی که یک ترموستات جداگانه در اتاق دارید یا می خواهید از ترموستات مرکزی استفاده کنید، شیرهای دستی استاندارد هستند.

 

شیر رادیاتور دوگانه سوز

شیر رادیاتور شوفاژ دوگانه سوز
شیر رادیاتور دوگانه سوز

 

گاهی اوقات متوجه می‌شوید که به رادیاتوری نیاز دارید که بتواند با سیستم گرمایش مرکزی فعلی شما و در عین حال مستقل عمل کند.

این کاری است که رادیاتورهای دوگانه سوز انجام می دهند. از آنجایی که رادیاتور دارای یک عنصر داخلی است که به طور جداگانه کار می کند، یک شیر رادیاتور دوگانه سوز باید بتواند با گرمای خروجی گرمایش استاندارد شما تنظیم شود و سطح مناسب گرما را در هنگام استفاده از المنت الکتریکی ارائه دهد.

مزیت اصلی این شیرها این است که نیاز به انجام لوله کشی جدید را نفی می کنند.

 

شیرهای رادیاتور سنتی

شیر رادیاتور شوفاژ ترموستاتیک سنتی برنجی
شیر رادیاتور شوفاژ ترموستاتیک سنتی برنجی

نوع شیر که بیشتر با شیرهای رادیاتور دستی اشتباه گرفته می شود، “سنتی” به شکل و سبک شیر اشاره دارد.

دریچه‌های رادیاتور سنتی معمولاً دارای یک دسته گرد یا اهرمی صیقلی در بالا هستند و یک محافظ قفلی با طراحی مشابه دارند. بسته به سطح کنترلی که از رادیاتور می خواهید، می توانند به عنوان یک نوع شیر ترموستاتیک یا دستی عرضه شوند.

 

شیرهای رادیاتور مدرن

شیر رادیاتور شوفاژ مربعی مدرن
شیر رادیاتور شوفاژ مربعی مدرن

 

در حالی که دریچه های رادیاتور سنتی حس زیبایی به آن دارند، شیرهای رادیاتور مدرن ظاهری مینیمال تر و کمتر تحمیل کننده تر دارند. دریچه های رادیاتور مدرن معمولا کوچکتر هستند و تا حد ممکن ویژگی های طراحی کمتری دارند.

آنها به طور ایده آل برای فضاهایی مناسب هستند که می خواهید یک دکوراسیون معاصر ایجاد کنید و به سادگی نیاز به دریچه ای دارید که بخشی به نظر برسد.

 

شیرهای رادیاتور مستقیم

شیر رادیاتور شوفاژ مستقیم
شیر رادیاتور شوفاژ مستقیم

 

لوله کشی به طور سنتی مستقیماً از کف بیرون می آید و در زاویه 90 درجه با رادیاتور برخورد می کند. در برخی موارد، لوله کشی باید در یک خط مستقیم و بدون هیچ گونه خمشی با رادیاتور برخورد کند. این زمانی است که به یک شیر رادیاتور مستقیم نیاز دارید.

آنها یک اتصال عمودی تمیز ایجاد می کنند که در هنگام کار با نرده های حوله و برخی از رادیاتورها که باید بالاتر از دیوارها آویزان شوند، یک منظره معمول است.

 

شیرهای رادیاتور زاویه دار

شیر رادیاتور شوفاژ زاویه دار
شیر رادیاتور شوفاژ زاویه دار

 

دریچه های رادیاتور زاویه دار رایج ترین نصبی هستند که می توانید پیدا کنید. هر جایی که رادیاتور شما مجبور است یک اتصال 90 درجه در صفحه عمودی ایجاد کند، یک شیر رادیاتور زاویه دار مورد نیاز است.

یک قانون سرانگشتی این است: اگر زاویه مناسب بالا و پایین است، به یک دریچه زاویه دار نیاز دارید. اگر زاویه مناسب بیرون (یعنی به سمت شما بیرون زده است) و داخل است، به یک شیر گوشه نیاز دارید.

مطالعه بیشتر:   راهنمای کامل عیب یابی پکیج دیواری و نحوه برطرف کردن آن

 

شیرهای رادیاتور گوشه ای

شیر رادیاتور شوفاژ گوشه ای رادیاتور
شیر رادیاتور شوفاژ گوشه ای رادیاتور

 

در حالی که اکثر رادیاتورها می بینند که دریچه ها با لوله در زاویه 90 درجه عمودی برخورد می کنند، شیرهای رادیاتور گوشه ای برای استفاده در یک صفحه افقی ساخته شده اند، یعنی زمانی که لوله ها از دیوار بیرون می آیند و نه از کف.

شما نباید به طور تصادفی شیرهای گوشه ای را برای نصب رادیاتور سنتی خریداری کنید زیرا نمی توان آنها را تطبیق داد.

 

راهنمای اندازه های شیر رادیاتور

اکثر مردم نمی‌دانند که می‌توانند دریچه‌های رادیاتور با اندازه‌های مختلف تهیه کنند. با خرید اشتباه سایز نادرست می‌توانید دریچه‌ای را به دست آورید که مهم نیست چقدر تلاش می‌کنید.

اکنون مشکل به این دلیل نیست که رادیاتور شما اندازه شیر عجیبی دارد، بلکه به دلیل لوله‌هایی است که رادیاتور شما به آن‌ها وصل می‌کند، غیرعادی هستند. اکثر اتاق‌ها در بریتانیا دارای لوله‌های 15 میلی‌متری به‌عنوان استاندارد هستند، اما ممکن است لوله‌هایی با قطر 8، 10 یا 22 میلی‌متر پیدا کنید. اندازه می‌تواند داستان جالبی در مورد تاریخچه یک خانه و تغییرات ایجاد شده در طول سال‌ها بیان کند.

شیرهای رادیاتور 22 میلی متری برای اتصال رادیاتور شما به لوله پهن‌تر مورد نیاز است. لوله‌های عریض‌تر معمولاً زمانی استفاده می‌شوند که موقعیت رادیاتور به این معنی باشد که به جریان آب بیشتری نیاز دارد. گاهی اوقات ورودی‌های 22 میلی‌متری را در حمام می‌بینید، زیرا لوله‌های عریض‌تری برای جریان بیشتر از مخزن آب گرم شما به حمام تعبیه شده‌اند.

دریچه‌های رادیاتور 10 میلی متری معمولاً زمانی مورد نیاز هستند که یک رادیاتور تکی دارید که به سیستم گرمایش فعلی شما اضافه شده است. معمول نیست که کل خانه لوله‌های 10 میلی متری داشته باشد، اما وجود یک رادیاتور مانند یک گلخانه گاهی اوقات می‌تواند نیاز به این لوله‌ها (و دریچه ها) باشد.

دریچه‌های رادیاتور 8 میلی متری زمانی مورد نیاز است که در اتاق یا خانه لوله‌های میکرو سوراخ نصب شده باشد. این امر در خانه‌هایی که در اواسط تا اواخر قرن بیستم ساخته شده‌اند بسیار رایج بود، زیرا به عنوان یک اقدام صرفه‌جویی در هزینه و فضا تلقی می‌شد. فکر این بود که لوله‌های کوچک‌تر اتلاف گرما را به عنوان آب به حداقل می‌رسانند، زیرا شما با حجم کمتری آب کار می‌کنید. به‌طور آزاردهنده، لوله‌های میکرو سوراخ بیشتر مستعد گرفتگی و پیچ خوردگی در لوله هستند.

همیشه اندازه شیر مورد نیاز خود را قبل از خرید بررسی کنید (قطر آن است).

نکته مهم در مورد شیرهای رادیاتور این است که آنها به همان اندازه که رادیاتور شما می تواند از نظر رنگ و پرداخت قابل تنظیم هستند. هیچ چیز بدتر از نصب یک رادیاتور جدید و دوست داشتنی نیست، فقط برای اینکه نصب کمی نامرتب به نظر برسد و دریچه ها (به دلیل نبود عبارت بهتر) مانند انگشت شست دردناک بیرون زده باشند.

انواع شیر رادیاتور شوفاژ
انواع شیر رادیاتور شوفاژ

داشتن یک روکش خاص از دریچه رادیاتور شما می تواند به سبکی خاص کمک کند، به خصوص اگر با یک رادیاتور منحصر به فرد یا یک ریل حوله گرم کار می کنید.

رنگ های محبوب

برخی از محبوب ترین رنگ های شیر رادیاتور عبارتند از:

 • آنتراسیت
 • مشکی
 • برنج
 • کروم
 • مس
 • نیکل
 • اسپند
 • ساتن
 • نقره اي
 • سفید

 

 • شیر رادیاتور آنتراسیت
  رنگی بسیار محبوب در حال حاضر برای افرادی که به دنبال استفاده بیشتر از رنگ های خاکستری و تخته سنگی در آشپزخانه و حمام خود هستند.

 

 • شیرهای رادیاتور مشکی
  وقتی رادیاتور یا حوله مشکی دارید، بهتر است همه چیز را ساده نگه دارید. آنها همچنین می توانند ظاهر منحصر به فردی را در رادیاتورهای چدنی تیره تر ایجاد کنند.

 

 • شیرهای رادیاتور برنجی
  ظاهری که به طرز شگفت‌آوری سخت است، به بهترین وجه برای اتاق‌هایی مناسب است که در آن‌ها لوازم و وسایل برنجی دیگری دارید یا به دنبال رنگ شیری برای کنار هم قرار دادن رادیاتور مشکی یا آنتراسیت هستید.

 

 • شیرهای رادیاتور کروم
  دریچه کرومی که در حمام بسیار محبوب است، بهترین دوست شما هنگام خرید حوله جدید است.

 

 • شیرهای رادیاتور مسی
  وقتی لوله‌های مسی در سایه مشابه دارید و می‌خواهید یک واحد رادیاتوری داشته باشید که به نظر می‌رسد به تنهایی ایستاده باشد، فوق العاده است.

 

 • شیرهای رادیاتور نیکل
  برخی از مردم از نیکل دوری می‌کنند زیرا فکر می‌کنند نیکل نگهداری بالایی دارد. یک سوپاپ قابل اطمینان برای ایجاد درخشندگی خوب نیازی به تمیز کردن و یا صاف کردن خاصی ندارد.

 

 • شیرهای رادیاتور پیوتر
  زمانی که کف کاشی و رادیاتور رنگ تیره‌تری دارید عالی به نظر می‌رسد. انتخاب شیر پیوتر با سر پیچ سنتی در بالا رایج‌تر است.

 

 • شیرهای رادیاتور ساتن
  برخلاف نیکل یا نقره‌ای، ساتن دارای روکش عمیق‌تر است که در فضاهایی که از رنگ‌های خاکستری یا خنثی زیاد استفاده می‌شود، به خوبی خود را نشان می‌دهد.

 

 • شیر رادیاتور نقره ای
  دریچه‌ای با درخشش می‌خواهید؟ نقره‌ای در اتاق‌هایی که به نور زیاد متکی هستند، مانند حمام شما، به خوبی کار می‌کند.

 

 • شیرهای رادیاتور سفید
  ایده آل برای زمانی که می‌خواهید یک شیر سنتی با رادیاتور سفید سنتی مطابقت داشته باشد.

 

 

 

ابزار و لوازم جانبی شیر رادیاتور

 

تجارت رادیاتور طیف وسیعی از لوازم جانبی شیر


تجارت رادیاتور طیف وسیعی از لوازم جانبی شیر

در حالی که شیر رادیاتور یک لوازم جانبی ضروری است که برای تکمیل نصب رادیاتور به آن نیاز دارید، چند ابزار و لوازم جانبی شیر رادیاتور وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید تا یک رادیاتور جدید را به سبک تمام کنید.

 

لوازم جانبی رادیاتور که می‌خواهید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • کاهنده ها
 • توسعه دهنده ها
 • پیچک ها و کلاهک
 • آستین لوله


آستین‌های لوله بدون شک بهترین لوازم جانبی سوپاپ است که می‌توانید بخرید، به خصوص اگر یک شیر جدید را روی یک واحد قدیمی‌تر می‌گذارید. لوله‌های رادیاتور چیزی است که مردم خیلی از آن مراقبت نمی‌کنند و در طول سال‌ها مستعد ابتلا به رنگ و علامت روی آنها هستند. آستین‌های جدید را می‌توان به طول برید و روی لوله قرار داد تا کاملاً جدید به نظر برسد. جایگزینی بسیار ارزان‌تر از برداشتن و پوشش مجدد آنها.

هنگامی که دریچه‌های رادیاتور را خریداری می‌کنید که با آستین لوله مطابقت ندارند، کاهنده‌ها عالی هستند. به جای خرید یک شیر دیگر، کاهنده‌ها به عنوان یک آداپتور بین لوله و شیر بدون اختلال در جریان کار می‌کنند.

هنگامی که یک رادیاتور و شیر جدید و دوست‌داشتنی را آماده می‌کنید، اکستندرها به شما کمک می‌کنند، فقط متوجه می‌شوند که نمی‌توانند به هم برسند و فضایی برای اتصال به یکدیگر دارند. اکثر اکستندرها از برنج ساخته شده‌اند و روکش کرومی دارند.

هنگام خرید شیرآلات جدید، تمام لوازم جانبی را در اینجا بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز مورد نیاز برای نصب کامل را دارید.

 

خرید شیر رادیاتور


بهترین راه برای خرید شیر رادیاتور استفاده از فروشگاهی است که طیف وسیعی را ارائه می‌دهد و می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن شیرآلات جدید را در اختیار مشتریان قرار دهد. این همان چیزی است که هنگام خرید می‌توانید انتظار داشته باشید.

 

اگر برای یافتن شیر رادیاتور مناسب به کمک نیاز دارید، یا نمی‌دانید برای تهیه شیر ایده آل برای رادیاتور خود از کجا شروع کنید، همیشه می‌توانید با تیم فروش ما در تماس باشید، خوشحال می شویم بتوانیم به شما کمک کنیم. از صفحه تماس ما دیدن کنید، یا روی نماد چت کوچک در گوشه صفحه کلیک کنید تا مستقیماً با تیم چت کنید.

 

 

راهنمای خرید شیر رادیاتور


از آنجایی که یک کیت کوچک و ساده است، هنگام کار با شیرهای رادیاتور چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد.

در حالی که بسیاری از ما فقط زمانی که یک اتاق زیبا و برشته می‌کنیم مجبوریم از شیر استفاده کنیم، دانستن اینکه هنگام استفاده از شیر رادیاتور چه اتفاقی می‌افتد و نحوه رفع مشکلات رایج شیرها می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

ما نگاه خواهیم کرد:

نحوه عملکرد شیرهای رادیاتور
نحوه نصب شیر رادیاتور
نحوه تعویض شیر رادیاتور
وقتی شیر رادیاتور نشتی دارد چه زمانی باید انجام شود
تنظیمات شیر ​​رادیاتور ترموستاتیک توضیح داده شده است

 

برای هر کسی که دوست دارد با گرمایش خانه خود آشنا شود، بخش انرژی و گرمایش وبلاگ ما جایی است که تمام نکات و ترفندهایی را که معمولاً برای کسانی که در این حرفه کار می‌کنند در نظر گرفته شده است.

 

 

شیرهای رادیاتور چگونه کار می‌کنند


شیر رادیاتور را به عنوان قطعه کوچک اما قدرتمندی از کیت در نظر بگیرید که همه کارهای رادیاتورهای شما را کنترل می‌کند.

دانش خوب در مورد شیر رادیاتور خود می‌تواند تفاوت بین اتاقی باشد که همانطور که دوست دارید گرم می‌شود و فضایی که همیشه از وجود رادیاتوری که آنطور که می‌خواهید کار نمی‌کند ناامید هستید.

دریچه‌های رادیاتور با تنظیم سطح آب گرم عبوری از رادیاتورهای سیستم گرمایش مرکزی شما کار می‌کنند. این شیر بسته به دریچه‌ای که استفاده می‌کنید در درجات مختلف به عنوان کنترل عمل می‌کند.

در ابتدایی‌ترین مفهوم، آب گرم از طریق یک لوله جریان می‌یابد و به رادیاتور شما می‌رسد. به سمت دریچه می‌رود تا ببیند آیا می‌تواند وارد شود یا خیر. اگر دریچه بسته باشد، حرکت می‌کند. اگر دریچه کاملاً باز باشد (یا توسط یک شیر ترموستاتیک کنترل شود)، آب وارد می‌شود و رادیاتور گرم می‌شود.

هنگامی که یک شیر رادیاتور دستی وصل کرده‌اید، مانند یک کلید روشن/خاموش عمل می‌کند. اینکه رادیاتور قرار است چقدر داغ شود توسط ترموستاتی که در اتاق دارید یا ترموستات مرکزی شما تعیین می‌شود.

دریچه‌های ترموستاتیک رادیاتور عملکرد روشن/خاموش یکسانی را ارائه می‌دهند، اما همچنین به شما امکان می‌دهند دمای یک رادیاتور جداگانه را با جزئیات بیشتری کنترل کنید. در حالی که ترموستات مرکزی ترموستات را دیکته می‌کند، صفحه‌های روی یک شیر ترموستاتیک راه شما برای انتخاب گرمای اتاق هستند.

برخی از افراد در مورد عملکرد شماره‌های شماره‌گیری گیج می‌شوند. داشتن یک اتاق سرد که در آن رادیاتور گرم است بسیار معمول است، اما شیر روی 2 یا 3 تنظیم شده است. بیشتر افراد به امید گرم شدن آن، آن را تا 5 می‌شکنند، در حالی که در واقع هیچ کمکی نمی‌کنند..

نوع شیر مورد نیاز شما کاملاً به سیستمی که دارید و عملکردی که از یک شیر نیاز دارید بستگی دارد. به همین دلیل انواع مختلفی مانند دوگانه سوز برای سیستم‌های یکپارچه و اشکال مختلف برای اتصالات زاویه‌دار، گوشه‌ای و مستقیم وجود دارد.

 

نحوه نصب شیر رادیاتور


اگر فرآیند و اقدامات احتیاطی را بدانید، نصب شیر رادیاتور می‌تواند آسان باشد.

اگر در حال نصب شیر بر روی رادیاتور جدید هستید، می‌توانید شیر را قبل از آویزان شدن رادیاتور به دیوار نصب کنید، (بعضی از افراد تمایل دارند ابتدا رادیاتور را آویزان کنند و سپس در محل قرار دهند، اما ممکن است بسیار مشکل باشد).

مطالعه بیشتر:   پکیج‌ های چگالشی

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای نصب شیر رادیاتور جدید انجام دهید:

در حالی که رادیاتور محکم است، درپوش‌های پلاستیکی را بردارید
دریچه شما معمولا در یک جعبه در قسمت‌های جداگانه قرار می‌گیرد. با هر کدام آشنا شوید.
نخی را که به داخل رادیاتور می‌رود پیدا کنید و چند لایه نوار PTFE دور آن بپیچید (در هر جایی از 4 تا 8 چرخش). شما این کار را برای جلوگیری از هرگونه نشت انجام می‌دهید.
نخ چسبانده شده را وارد کنید و آن را در جای خود محکم کنید. برای جلوگیری از شکستن نوار یا آسیب دیدن نخ داخلی، از زیاده روی در آن اجتناب کنید.
شیر را نصب کنید و مهره را محکم کنید و مطمئن شوید که دوک به سمت بالا باشد.
شما باید یک مهره لوله و زیتون در پایین شیر داشته باشید. آنها را بردارید و روی لوله قرار دهید.
برای بلند کردن رادیاتور و قرار دادن شیر در بالای لوله کمک بگیرید.
برای اطمینان از اتصال ایمن، مهره‌های دو طرف شیر را محکم کنید.
اگر دریچه دستی است، درپوش را باز کنید. اگر دریچه ترموستاتیک است، واحد ترموستات را نصب کنید و دوباره بررسی کنید که شیر در زمان قرار گرفتن بچرخد.
گرمایش را روشن کنید و اجازه دهید رادیاتور کار کند.
اگر ابزار مناسبی ندارید یا در مورد هر یک از مراحل این فرآیند مطمئن نیستید، توصیه می‌کنیم از کمک حرفه‌ای استفاده کنید.

 

نحوه تعویض شیر رادیاتور


در حالی که کار کمی بیشتر از نصب شیر انجام می‌شود، تعویض شیر رادیاتور می‌تواند آسان‌تر باشد. این تا حد زیادی به این دلیل است که شما از قبل رادیاتور را در جای خود دارید و نیازی به جابجایی ندارید.

اکثر مردم شیر رادیاتور را به دلیل آسیب دیدگی تعویض می‌کنند. در این ویدیو نحوه تعویض شیر آسیب دیده یا شکسته نشان داده شده است:

اگر یک شیر رادیاتور را به رادیاتور موجود به عنوان جایگزین نصب می‌کنید، می‌توانید بدون نیاز به برداشتن رادیاتور از روی دیوار، این کار را انجام دهید. شما باید چند مرحله را دنبال کنید، اما روند به شرح زیر است:

 • رادیاتور را از سیستم گرمایشی ببندید و منبع آب خود را خاموش کنید
 • رادیاتور را به طور کامل تخلیه کنید (برای محافظت از کف، ملحفه یا حوله را روی زمین بگذارید). در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید قبل از اینکه بتوانید
 • رادیاتور را به طور کامل تخلیه کنید (برای محافظت از کف، ملحفه یا حوله را روی زمین بگذارید). در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید قبل از اینکه بتوانید دریچه را تعویض کنید، سیستم گرمایش خود را با پیدا کردن زهکش و اجازه دادن تمام آب خارج کنید.
 • شیر قدیمی را با احتیاط باز کنید و مطمئن شوید که دم اتصال شیر قدیمی به رادیاتور را جدا کرده‌اید. همچنین ممکن است بخواهید پیچ ​​و زیتون لوله را بردارید
 • اگر در حال تعویض رادیاتور موجود هستید، لوله و ورودی رادیاتور را سریع تمیز کنید
 • نوار PTFE را دور دم شیر جدید خود بپیچید و آن را در ورودی رادیاتور قرار دهید. مطمئن شوید که بیش از حد سفت نشوید، زیرا نوار چسب می‌زند، در غیر این صورت به نخ رادیاتور آسیب می‌رسانید.
 • یک مهره و زیتون جدید را به دم و (در صورت نیاز) بالای لوله وصل کنید
 • بخش اصلی شیر را بردارید و آن را به لوله و دم وصل کنید، قبل از اینکه همه آن را در یک مهر و موم محکم به هم بچسبانید.
 • منبع آب را روشن کنید و اجازه دهید رادیاتور دوباره پر شود

 

این روند ممکن است کمی دشوار باشد و شما را ملزم می‌کند که با مکانیسم‌های داخلی شیر و ورودی رادیاتور مقابله کنید، بنابراین اگر از نصب شیر رادیاتور مطمئن نیستید، لطفاً از متخصص کمک بگیرید.

 

هنگام نشتی شیر رادیاتور چه باید کرد؟


مردد بودن در کنار رادیاتور برای پیدا کردن نشتی آب می‌تواند مضطرب کننده باشد. در برخی موارد، نشتی می‌تواند از دریچه رادیاتور زمانی که به سمت بالا عمل می‌کند، ایجاد شود.

اگر عملکرد داخلی فرسوده شده باشد، شیر رادیاتور ممکن است نشت کند و دانستن منبع نشتی تنها راه رفع آن است. در حال حاضر، یک نشتی نمی‌تواند شاهد خروج آب از سیستم باشد، بلکه بیشتر به صورت یک قطره آهسته است.

با گرفتن حوله و خشک کردن کامل ناحیه اطراف شیر، می‌توانید متوجه شوید که نشتی از کجاست. هنگامی که ببینید چند قطره اول از کجا می‌آید، منبع و محل جداسازی را می‌دانید.

 

متداول‌ترین جاهایی که باید بررسی شوند عبارتند از:

 • مهره‌ای که شیر را به رادیاتور متصل می‌کند
 • مهره‌ای که شیر را به لوله وصل می‌کند
 • قسمت زیرین رادیاتور برای بررسی سوراخ ها
 • بالای رادیاتور
 • غده (درپوش) اگر دریچه دستی دارید


اگر دریچه ترموستاتیک دارید که نشتی دارد، شیر را به صفر برسانید و ببینید آیا چکه کردن متوقف می‌شود. اگر اینطور باشد، نشت ناشی از فرسوده شدن دوک است و شیر نیاز به تعویض دارد.

اگر متوجه شدید که آب از مهره متصل به رادیاتور خارج می‌شود، رزوه‌بندی مشکل دارد و به احتمال زیاد باید قبل از ترکیدن، شیر را بردارید، سیستم را تخلیه کنید و مقداری نوار PTFE جدید روی دم سوپاپ بگیرید. آن را دوباره به داخل

اگر شیر یا درپوش دستی دارید و آب از آن خارج می‌شود، شیر را خاموش کرده و ناحیه را خشک کنید. اگر هنوز آب خارج می‌شود، محافظ قفل را خاموش کرده و مهره شیر را باز کنید. شما به دنبال این هستید که مقداری نوار PTFE بگیرید و آن را در اطراف ورودی سوپاپ بپیچید، قبل از اینکه به آرامی آن را با پیچ گوشتی به داخل فشار دهید و دوباره شیر را به سمت بالا سفت کنید. انجام این کار می‌تواند بسیار سخت باشد، و توصیه می‌کنیم از یک متخصص برای انجام این کار استفاده کنید.

توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نشتی‌های خاص و اگر مشاهده کردید که آب قهوه‌ای به بیرون نشت می‌کند، پست وبلاگ ما را در مورد دلایل نشتی رادیاتور بخوانید.

در ادامه مقاله تنظیمات شیر ​​رادیاتور ترموستاتیک توضیح داده شده است

 


شیر رادیاتور ترموستاتیک و اعداد روی آن

 

یک شیر رادیاتور ترموستاتیک با اعداد روی آن

صفحه روی یک دریچه ترموستاتیک همان سطحی از رمز و راز دارد که صفحه روی توستر یا یخچال شما. بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه از این شیرها استفاده کنیم، بنابراین فرض می‌کنیم که پر کردن آنها بهترین راه برای گرم کردن اتاق است.

روشن کردن شیر ترموستاتیک معمولاً اتلاف وقت است. در اینجا دلیل آن است.

 

 

اعداد روی شیر رادیاتور به چه معناست


در حالی که شیر سطح معینی از آب را وارد رادیاتور می‌کند، تبدیل آن از عدد 3 به 5 هیچ لطفی برای شما نخواهد داشت. اعداد روی یک شیر ترموستاتیک به دماهای خاصی اشاره دارد. این مقدار بسته به مدل و مدل متفاوت است، و شما این مقادیر را در پشت جعبه‌ای که شیر وارد می‌شود، خواهید دید.

هنگامی که یک شیر ترموستاتیک را به یک عدد معین می‌چرخانید، به شیر اجازه می‌دهید تا یک طول مشخص منبسط شود. این بدان معناست که دهانه آب گرم تنظیم شده است و آب را تا زمانی که کپسول فکر کند اتاق به دمای مورد نظر رسیده است به رادیاتور اجازه می‌دهد. هنگامی که این کار انجام می‌شود، کپسول منبسط می‌شود و ورودی لوله را کاهش می‌دهد.

 

 

 

آیا شیرهای رادیاتور باید کاملا باز باشند؟


فقط زمانی که می‌خواهید یک اتاق بسیار داغ باشد. به محض اینکه یک سوپاپ را روشن می‌کنید، حتی در یک لحظه، تمام رادیاتور باید گرم باشد.

اگر می‌خواهید وارد اتاقی شوید که احساس سرما می‌کند، اما رادیاتور برای لمس گرم است، دیگر نیازی به تنظیم شیر نیست. اگر سوپاپ را بالا بچرخانید، باعث گرم شدن ناگهانی اتاق نمی‌شود.

ضروری است به یاد داشته باشید که یک شیر ترموستاتیک سعی می‌کند دمای اتاق را اندازه‌گیری کند و قبل از انقباض دریچه با آن مطابقت کند. بنابراین اگر در یک اتاق سرد هستید و رادیاتور گرم است، بالا بردن سوپاپ هیچ کاری انجام نمی‌دهد، زیرا رادیاتور از قبل کار می‌کند.

 

 

 

چرا تبدیل شیر ترموستاتیک به 5 اشتباه است؟


اگر اتاق شما سرد است و تمام سوپاپ‌ها تا 5 تا روشن شده‌اند، از سیستم می‌خواهید که به طور مداوم آب گرم را به داخل پمپ کند تا دمای اتاق به 30 درجه سانتی گراد برسد.

در بیشتر موارد، فقط به اتاقی نیاز دارید که دمای آن حدود 15 درجه سانتیگراد باشد تا احساس گرما کنید، به همین دلیل است که بهتر است شیر ​​را روی 2 یا 3 تنظیم کنید و تنظیمات جزئی انجام دهید. بالا نگه داشتن آن همیشه بهانه‌ای برای مصرف سوخت بیشتر است.

امیدواریم این راهنمای کامل در مورد رادیاتورها را پیدا کرده باشید تا تمام اطلاعات لازم را در مورد خرید یا تعمیر شیرهای رادیاتور در خانه یا هر جایی که می‌خواهید مشکل شیر را برطرف کنید، داشته باشید.

اگر هنوز در مورد شیرهای رادیاتور خود به کمک نیاز دارید، ما بسیار خوشحالیم که شما را در جهت درست راهنمایی کنیم. چه به دنبال یک محصول خاص هستید و چه سرنخی برای خرید ندارید.

از طریق صفحه تماس با ما با ما در تماس باشید، مشکل خود را به ما اطلاع دهید و خواهیم دید که چگونه می‌توانیم کمک کنیم.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم برخی از این پست‌های مفید دیگر دریچه رادیاتور را در وبلاگ ما بخوانید:


طیف کاملی از انواع شیر رادیاتور و سیستم های گرمایشی در sholegostaran.com موجود است.

 

 

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست یا شیر زانویی چه کاربرد‌ها و عملکرد‌هایی دارند؟

زیرا این شیر میزان آب برگشتی به پکیج یا محفظه موتور را کنترل می‌کند. بنابراین نامرئی و ناشناخته است. بنابراین برخی فکر می‌کنند که وظیفه خاصی ندارند، بسته هستند یا کاری با آن‌ها ندارند.

شیر برگشت رادیاتور در واقع نصب شده است تا بتوانید به راحتی رادیاتور را در خانه متعادل کنید. با کاهش میزان برگشت آب در این رادیاتور. می‌توانید کمک کنید آب به رادیاتور‌های گرمایشی دیگر برسد. که گرمای کمتری دریافت می‌کند تا رادیاتور‌های دیگر به خوبی گرما را دریافت کنند.

نحوه کار این شیر‌ها به این صورت است که وقتی آب وارد رادیاتور گرمایشی می‌شود و تولید آن محدود می‌شود، نیروی آب بیشتری در مدار گرمایش وجود دارد و اگر رادیاتوری در فاصله‌ای نصب شده باشد که در دسترس نباشد می‌تواند در خانه گرم باشد.

فشار خروجی و ورودی در همه رادیاتور‌ها می‌تواند گرمایش آن‌ها را بهتر تنظیم کند. بنابراین شیر گرمایش پایین شیر تولید و تنظیم تعادل در سیستم گرمایش منزل یا محل تجاری شما می‌باشد و نقش بسیار مهمی در سطح پایداری گرمایش کل خانه شما دارد.

مطالعه بیشتر:   دلایل گیرپاژ شدن پکیج دیواری + راه حل ?

این شیر‌ها (شیر‌های برگشت آب) در رادیاتور اغلب در زیر لوله اصلی ورودی رادیاتور نصب می‌شوند، اما برخی از سازندگان خروجی را در سمت دیگر رادیاتور در نظر گرفته‌اند.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

در چه شرایطی شیر برگشت درست کار نمی‌کند؟

اگر سیستم گرمایشی شما (پکیج یا موتورخانه) به درستی کار نمی‌کند یا اگر رادیاتور گرمایش سرد است، رادیاتور گرمایشی سالم نیست یا شیر رادیاتور باز است، مشکل پایین بودن شیر رادیاتور است. در این حالت یا سوپاپ کثیف است یا ممکن است در شیر برگشت انسداد ایجاد شود.
اگر دانش لازم برای تعمیر رادیاتور را ندارید، بهتر است با سرویس کیت و رادیاتور حرفه‌ای تماس بگیرید، البته می‌توانید با بستن ورودی آب، باز کردن دریچه رادیاتور و قرار دادن ظرف زیر رادیاتور، بررسی و تعویض کنید.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

راهنمای انتخاب و خرید لوازم جانبی نصب رادیاتور با شیر رادیاتور، زانویی و قفل دار

لوازم آلومینیومی را نباید به تنهایی روی دیوار قرار داد. تمامی ابزاری که برای نصب رادیاتور آلومینیومی نیاز دارید شامل قسمت‌های زیر می‌باشد:

 • کانکتور‌ها و رادیاتور‌های معمولی
 • شیر رادیاتور با زانویی لازم
 • چهار واشر آب‌بندی
 • اتصال پرچم (معمولاً برای هر ۱۰ پره روی رادیاتور یک ضمیمه پرچم لازم است)
 • شیر رادیاتور با زانویی قفل‌کننده
 • این شیرها در انواع رادیاتور‌های فولادی و آلومینیومی قابل نصب می‌باشد.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

براکت رادیاتور

از این دستگاه برای نصب رادیاتور روی دیوار استفاده می‌شود، رادیاتور‌های با پره‌های ۱۲، ۱۵ یا ۲۰ حداقل به دو براکت دیواری نیاز دارند.

 

دریچه اگزوز رادیاتور

اگر پکیج یا محفظه موتور ساختمان به خوبی کار می‌کند، اما شوفاژ گرم نمی‌شود یا نیمی از آن سرد و دیگری گرم است، نشان دهنده این است که رادیاتور هوا گرفته و نیاز به تعویض دارد. این کار پس از خاموش کردن پمپ سیرکولاسیون با استفاده از شیر هوای رادیاتور، هوای داخل رادیاتور تخلیه می شود.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

بررسی و راهنمای خرید شیر رادیاتور شوفاژ تکسا

شیر رادیاتور تکسا یکی از دستگاه‌های نصب رادیاتور گرمایشی می‌باشد. این برند ایرانی برای ساخت شیرآلات خود از بهترین آلیاژ‌ها و مواد اولیه استفاده می‌کند.

این باعث می‌شود شیر برگشت رادیاتور تکسا در برابر خوردگی مقاوم باشد. رادیاتور یک مبدل حرارتی است که با به دست آوردن آب گرم از موتورخانه یا هوای پکیج ، هوای اتاق را گرم می‌کند.

نحوه کار رادیاتور به این صورت است که از طریق یک لوله به سیستم مرکزی متصل می‌شود. لوله‌ها آب گرم را از محفظه موتور یا پکیج به رادیاتور منتقل می‌کنند. لوله بعدی که لوله برگشت گرمایش نام دارد، آب سرد را از رادیاتور به سیستم مرکزی برمی گرداند. این چرخه به طور مداوم ادامه می‌یابد و دمای اتاق را گرم و راحت نگه می‌دارد.

بنابراین آب گرم دائماً بین رادیاتور و موتورخانه جریان دارد. اما نکته اصلی در اینجا زمانی است که نمی‌خواهیم رادیاتور را گرم کنیم یا دمای اتاق خیلی گرم است.

در این میان رادیاتور‌ها به وسیله‌ای برای کنترل جریان آب نیاز دارند. شیر رادیاتور مقدار آب برگشتی به سیستم مرکزی را تنظیم می‌کند. البته با کمک شیر رادیاتور شوفاژ تکسا می‌توانید تعادلی بین رادیاتور‌ها ایجاد کنید.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

شیر رادیاتور تکسا چگونه کار می‌کند

در واقع شیر‌های برگشت رادیاتور تکسا به نام شیر‌های زانویی نیز شناخته می‌شوند. اگر مقدار آب خروجی از رادیاتور کمتر از آنچه باید باشد، گرمای بیشتری در محیط پخش می‌شود.

در این صورت اگر رادیاتور در دوردست نصب شود، آب کافی دریافت نمی‌کند. به این ترتیب هوا در همه مناطق به طور مساوی توزیع نمی‌شود. این مشکل با کمک شیر‌های رادیاتور قابل حل است. شیر‌های رادیاتور فشار ورودی و خروجی آب را کنترل می‌کنند.

محل قرارگیری شیر زانویی رادیاتور تکسا بسته به نوع رادیاتور متفاوت است. معمولاً در قسمت‌های بالایی شیر ورودی نصب می‌شود. یک شیر چک نیز در پایین و طرف مقابل رادیاتور نصب شده است. به عبارت دیگر، سوپاپ ورودی در سمت راست و دریچه خروجی در سمت چپ قرار دارد.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

نحوه تشخیص خرابی شیر برگشت رادیاتور تکسا

 • رادیاتور‌ها زمانی که سوپاپ و زانو رادیاتور به درستی کار می‌کنند به خوبی گرم می‌شوند، اما گاهی اوقات رادیاتور‌ها ممکن است کثیف یا با رسوبات مسدود شوند. بنابراین، رادیاتور‌ها به خوبی گرم نمی‌شوند.
 • ویژگی‌های دهانه خنک‌کننده و زانویی Texa
 • دارای روکش محافظ برای دستگیره جهت جلوگیری از خرابی می‌باشد
 • دسته از ABS مقاوم در برابر حرارت و شکننده ساخته شده است
 • استفاده از O-ring پرس PTFE N. B. R برای آب‌بندی دقیق‌تر
 • لوله‌های فلزی را می‌توان با پلی‌اتیلن استفاده کرد. لوله‌های P. P. R سبز و چند لایه

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

قیمت شیر ​​رادیاتور تکسا

وقتی رادیاتور پره دار یا پانلی می خرید. تعدادی لوازم جانبی مانند لوازم نصب رادیاتور نیز باید خریداری شود. این موارد برای نصب رادیاتور مورد نیاز بوده و معمولاً به صورت پکیج آماده عرضه می‌شوند.

 

عیب‌یابی انواع شیر رادیاتور پکیج چک، بوتان و رادیاتور ایران

عیب‌یابی انواع شیر رادیاتور شوفاژ برگشت رادیاتور و پکیج بوتان ایران با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به تابستان؛ شاید نگران این باشید که شیر‌های برگشت پکیج رادیاتور و بوتان ایران در تابستان بسته شود.

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در تابستان از باز و بسته کردن شیر‌های قطع و رادیاتور خودداری کنید.

بسته شدن مکرر انواع شیر رادیاتور شوفاژ و پکیج به آن‌ها آسیب می‌رساند و باعث نشت آب می‌شود. اما در مواقع اضطراری مانند تعمیر پکیج و رادیاتور به طور کلی محدود کردن باز و بسته شدن شیر مشکلی ایجاد نمی‌کند.

به طور کلی دمای گرمایش رادیاتور و تغییر حالت تابستانی به زمستانی و بالعکس باید از روی صفحه کنترل پکیج انجام شود و شیر برگشت نیازی به بسته شدن ندارد.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

شیر برگشت روی پکیج کجا قرار دارد و چه وظیفه‌ای دارد؟

برای دسترسی به شیر‌های پکیج، باید جلوی دستگاه بایستید و زیر پکیج را نگاه کنید. در پایین پکیج چهار مجموعه لوله اتصال به شیر را مشاهده خواهید کرد. چیدمان پیش فرض شیر‌های ورودی و خروجی رادیاتور‌ها و پک‌های بوتان ایرانی از چپ به راست می‌باشد.

 1. شیر بسته‌بندی ۱-۳/۴ اینچ
 2. پورت آب گرم ۲-۱/۲ اینچ
 3. ورودی آب سرد ۱/۲ اینچ
 4. شیر برگشت پکیج ۳/۴ اینچی


همانطور که در مقاله گفته شد، شیر‌های چپ و راست در واقع شیر‌های چک با قطر ۳/۴ اینچ هستند. دو شیر دیگر که در مقایسه با شیر‌های بسته کوچکتر هستند برای ورودی آب سرد و خروجی آب گرم هستند و اندازه آن‌ها ۱/۲ اینچ است. شیر برگشت پکیج نقش بسیار مهمی در عملکرد رادیاتور‌ها دارد که تعادل برگشت آب را در مدار گرمایش حفظ می‌کند.

آب خنک شده در رادیاتور‌ها از طریق پمپ به مبدل اصلی پکیج باز می‌گردد و آب گرم شده به سمت لوله‌های گرم جریان می‌یابد. و اگر به دلایلی یکی از شیر‌های ورودی و خروجی پکیج مسدود شود، کل مدار گرمایش از کار می‌افتد.

 

نکته مهم: علاوه بر بستن شیر‌های برگشت پکیج در تابستان، باید حالت بسته را از حالت زمستانی به تابستانی تغییر دهید.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

نحوه بستن ورودی و خروجی انواع شیر رادیاتور شوفاژ ایران و پکیج بوتان

 • شیر‌های پکیج موجود در بازار به اصطلاح شیر‌های پروانه‌ای یا ربع گرد هستند و برای بسته شدن باید دسته شیر را در جهتی که در حالت باز قرار دارد بچرخانید
 • تا زمانی که براکت نصب با بدنه شیر هم سطح شود
 • در این حالت، شیر باید بسته شود. اگر می‌خواهید بدانید کدام شیر خروجی و کدام شیر برگشت است

  باید به شما بگویم که پمپ برگشت به صورت استاندارد در سمت راست پکیج نصب می‌شود و شیر با لوله‌ای که به محل اتصال ورودی پمپ متصل می‌شود نصب می‌شود.

 • بنابراین لوله پکیج را در سمت راست قرار دهید، شیری که در همان جهت پمپ است، شیر برگشت نامیده می‌شود

 • شیر‌های ورودی و خروجی پکیج و نحوه راه‌اندازی بخاری در زمستان را باز کنید

 • همانطور که گفتیم برای بستن انواع شیر پکیج رادیاتور در تابستان و در زمستان، دستگیره انواع شیر پکیج رادیاتور را به سمت مخالف بچرخانید تا به موازات قسمت شیر ​​نصب شود.

 • در این حالت شیر ​​کاملاً باز است. در واقع راه‌اندازی کیسه و همچنین شیر‌های رفت و برگشت کیف مهم است و باید دریچه‌های رفت و برگشت خود رادیاتور‌ها را باز کنید.

 • توجه داشته باشید که بازکردن شیر برگشت رادیاتور کمی خاص و متفاوت است. و این نیاز به راه حل خاصی دارد. اقدامات لازم را برای تهویه رادیاتور‌ها انجام دهید.

 • پس از این مراحل باید حالت بسته را از حالت تابستانی به حالت زمستانی تغییر دهید.

 • نکته مهمی که پس از اتمام کار باید به خاطر بسپارید تنظیم فشار پکیج است.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

برای رفع مشکل نشتی انواع شیر پکیج رادیاتور چه کنیم؟

علاوه بر مواردی که در مقاله در مورد بسته شدن انواع شیر پکیج رادیاتور تابستانی بحث کردیم. گاهی ممکن است با مشکل نشتی انواع شیر پکیج رادیاتور مواجه شوید. هنگامی که متوجه نشتی در شیر رادیاتور شوفاژ پکیج خود شدید؛ همیشه بهتر است قبل از اقدام،

 • محل دقیق نشتی و خط فاضلاب را بیابید
 • محل نفوذ آب را خشک کنید و به جایی که آب نفوذ می‌کند توجه کنید.
 • هنگامی که محل نشتی را پیدا کردید، می‌توانید اقداماتی را برای تعمیر شیر پکیج انجام دهید.
 • با شل کردن شلنگی که شیر پرکننده را به هم وصل می‌کند، شروع کنید. اگر واشر آسیب دیده است، آن را تعویض کنید.
 • این مراحل نیاز به کرانچ فرانسوی دارد. مهره شلنگ را بیش از حد سفت نکنید زیرا ممکن است به مخزن آسیب برساند.
 • اگر شیر برگشتی فرسوده شده باشد، باید تعویض شود.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

نحوه تعویض انواع شیر رادیاتور شوفاژ پکیج

 • اگر پس از انجام موارد فوق، آب به جریان خود ادامه داد، زمان تعویض شیر فرا رسیده است.
 • قبل از انجام هر کاری، بسته را غیرفعال کنید.
 • شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید.
 • پس از آن آب داخل پکیج را تخلیه کرده و فشار پکیج را به صفر برسانید.
 • سپس به جای شیر قبلی یک شیر سالم نصب کنید.
 • برای سفت شدن و جلوگیری از ریزش آب از نوار تفلون استفاده کنید.
 • پس از انجام مراحل فوق، دسته را فیلتر و هوادهی کنید.

 

از پرداخت هزینه‌های بالای خرابی پکیج دیواری خودداری کنید

ما در شعله گستران پارس خدمات تبدیل موتورخانه به پکیج را به منظور کاهش هزینه های مصرفی ساختمان انجام می‌دهیم. همچنین برای خرید و فروش انواع پکیج دست دوم با ضمانت ۶ ماهه تا ۱سال گارانتی با ما تماس بگیرید.

برای انجام خدمات نصب پکیج و تعمیر پکیج ، فروش قطعات و نصب و راه اندازی موتورخانه در شعله گستران پارس، با 09981606070 بگیرید.

 

همچنین برای خرید پکیج دست دوم با گارانتی از شعله گستران پارس با 09981606070 بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]