اجرت تعویض پره دیگ شوفاژ

برای تعیین اجرت تعویض پره دیگ چدنی شوفاژ باید ابتدا کامل باز شود و میزان خسارت را مشخص کرد و سپس قیمت تمام شده را منتشر کرد. اما با توجه به شرایط فعلی نمی‌توان قیمت دقیقی را تعیین کرد زیرا نوسانات بازار لوازم یدکی تأثیر بسزایی در این قیمت دارد. این کار توسط تعمیرکار مجرب مکانیکی و حرارتی انجام می‌شود.
دیگ‌های چدنی یکی از مهم‌ترین سیستم‌ها در صنایع مختلف برای ایجاد گرمایش مرکزی هستند. این دیگ‌ها به صورت پره به پره قابل استفاده بوده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند. هر کدام از این تیغه‌ها کار خود را انجام می‌دهند. گاهی اوقات یکی از این پره ها امکان دارد که با مشکل مواجه شود. در این صورت می‌توانید پره را تعویض کرده و سیستم را مجدداً راه‌اندازی کنید.

 

هزینه تعویض پره ورق‌های فلزی شوفاژ

همانطور که می‌دانید ظروف چدنی قابلیت‌های مختلفی دارند. قیمت‌گذاری بر اساس ظرفیت آن‌ها است. یعنی هر چه ظرفیت دیگ بیشتر باشد البته قیمت آن نیز بالاتر است. همین امر در مورد هزینه تعویض پره‌های چدنی دیگ بخار نیز صدق می‌کند. یعنی هرچه ظرفیت دیگ بخار چدنی شما بیشتر باشد، هزینه تعویض یک تیغه بیشتر می‌شود. بنابراین هر چقدر هم که ظرفیت دیگ کم باشد، هزینه تعویض پره‌های آن کم خواهد بود.

 

بهترین مرکز برای تعویض تیغه‌های چدنی دیگ

تعویض تیغه یک موضوع تخصصی و بسیار حساس برای دیگ‌های خورشیدی چدنی و دیگر دیگ‌های چدنی است. بنابراین در صورت کمبود در این زمینه می تواند خسارت زیادی به دیگ‌های شما وارد کند. بنابراین استفاده از یک مرکز حرفه‌ای و قابل اعتماد برای این کار ضروری است. مجموعه‌ای که بتواند تمامی نیاز‌های مشتریان خود را برآورده کند و بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهد.
برای این کار مجموعه بزرگ ما در خدمت شماست.

 

شوفاژکار مدل ۴۰۰ دیگ چدنی، مشخصات لوله متوسط

 • آلیاژ چدن نسوز، مقاوم در برابر خوردگی و شوک حرارتی
 • قسمت اصلی شرکت تأیید شده است
 • دارای استاندارد‌های CE ایران و اروپا می‌باشد
 • عمر مفید بیش از ۱۵ سال (با شرایط نصب مناسب)

 

ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای تعویض پره‌های دیگ موتورخانه

 • چکش آهنی
 • چکش چوبی یا پلاستیکی
 • ضد زنگ
 • خمیر انعطاف‌پذیر
 • سیم محافظ بویلر
 • سطح ساخت و ساز
 • حلقه تکان دادن
 • پیچ گوشتی
 • ورق مسطح
 • قطعه (مداد)
 • آچار برای میله دیگ بخار

 

مراحل تعویض تیغه دیگ چدنی معیوب

 1. کلید اصلی و فیوز متصل به مشعل را خاموش می‌کنیم.
 2. شیر‌های پر کردن مخزن انبساط و خط برگشت دیگ را ببندید و آب موجود در دیگ و مخزن انبساط را تخلیه کنید و شیر تخلیه دیگ را باز کنید که دیگ را روشن کنید.
 3. رله سوختن را از پایه رله جدا کرده‌ایم. پس از آن، بعد از اقدامات ایمنی، سیم‌های زمان و نول را از پایه رله باز می‌کنیم و سیم‌های زمان و نول را به طور موقت با نوار برق می‌پوشانیم.
 4. شیر خط گاز را می‌بندیم و با کلید تخت یا کلید فرنچ شیلنگ‌های گاز را از مشعل جدا می‌کنیم.
 5. پیچ اتصال مشعل را به دیگ باز می‌کنیم و مشعل را از دیگ جدا می‌کنیم و در جای مناسب قرار می‌دهیم.
 6. سیم‌های آکوستیک زیر آب را باز کنید و آکوستیک را از دیگ جدا کنید.
 7. گیج فشار و دماسنج دیگ را روشن کنید.
 8. اتصال بویلر دودکش را از بدنه دیگ جدا کنید.
 9. با استفاده از آچار مناسب، فلنج اتصال لوله برگشت را به دیگ از روی بدنه دیگ باز می‌کنیم.
 10. مهره‌های روی دیگ را با استفاده از پیچ گوشتی باز می‌کنیم و بلوک تجهیزات را از دیگ جدا می‌کنیم.
 11. با قرار دادن تیغه معیوب بین دو تیغه و ضربه زدن با چکش آهنی، با قلم (گوه) تیغه معیوب را از تیغه سالم جدا می‌کنیم.
 12. پس از برداشتن تیغه اره آسیب دیده، بوش‌های بالایی و پایینی تیغ اره آسیب دیده از بدنه اره جدا شده و محل بوش کاملاً تمیز می‌شود.
 13. بوشینگ‌های جدید (مونتاژ بوش و تیغه دیگ الزامی است در غیر این صورت تیغه تعویض می‌شود و قفل نمی‌شود) و سوراخ بخاری کاملاً با ضد زنگ پوشانده شده است.
 14. بوش‌ها را به صورت یکنواخت و افقی روی محل قرار می‌دهیم. برای نصب بوش‌ها باید از پتک لاستیکی استفاده شود تا بوش‌ها تغییر شکل ندهند و فرو بریزند.
 15. نخ نسوز را وارد شیار کرده و با چکش لاستیکی محکم می‌کنیم.
 16. تیغه جدید را روی درب قرار دهید. سپس با ضربه ملایم به پتک لاستیکی، پارو‌ها را تا جایی که ‌می‌روند به عقب می‌گذاریم.
 17. اگر نوار جایگزین یکی از وان‌های مرکزی دیگ باشد، بوش‌های بالا و پایین و محل قرارگیری آن‌ها در برابر زنگ زدگی پوشش داده شده و با چکش لاستیکی نصب می‌شود.
 18. داخل شیار تیغه‌های در معرض دید از نخ نسوز استفاده کنید.
 19. میله دیگ را از داخل بوشینگ از تمام پره‌های دیگ بالا و پایین رد می‌کنیم و شروع به مونتاژ تیغه جدید بین پره‌های قبلی می‌کنیم.
 20. هنگام مونتاژ تیغه جدید بین پره‌های دیگ قبلی باید دقت کنیم که فاصله دو پره از بالا و پایین یکسان باشد تا بوشینگ‌ها تغییر شکل ندهند و فرآیند مونتاژ به نحو مطلوب انجام شود. به همین دلیل، پیچ‌ها و مهره‌های توزیع‌کننده بالا و پایین باید به طور متناسب سفت شوند.
 21. پس از نصب سینی جدید بین سینی‌های دیگر. درز بین سینی جدید و کناره‌های آن را کاملاً با درزبندی ببندید.
 22. پس از مونتاژ و آب‌بندی کامل، قبل از اینکه میله مونتاژ را باز کنیم، لازم است راهبند را روی دیگ نصب کرده و پس از اطمینان از محکم بسته شدن آن، مهره‌های مونتاژ را باز کنید.
 23. توجه داشته باشید که انبساط احتمالی دیگ مستلزم نصب واشر فنری در پشت مهره روی شفت گیره است. مهره‌های محور مهار باید به حدی سفت شوند که واشر فنری کمی باز باشد.
 24. پس از مونتاژ کامل دیگ، با قرار دادن گاز آتش نشانی بین فلنج و بدنه دیگ، برگشت بسته شده و فلنج‌ها به صورت ضربدری و به صورت متقاطع برگردانده می‌شوند.
 25. در این مرحله منبع آب دیگ را روشن می‌کنیم تا دیگ پر شود و از نشتی دیگ مطمئن شویم.
 26. مشعل، آکوستیک شناور، دماسنج، مانومتر و دودکش را روی دیگ نصب می‌کنیم.
 27. درپوش دیگ را در جای خود قرار می‌دهیم و تمام اتصالات، قطعات و شیر‌ها را در حالت اولیه قرار می‌دهیم.
مطالعه بیشتر:   دیگ آبگرم موتورخانه شوفاژ

 

توجه: انجام مراحل فوق به مهارت و تجربه فرد تعویض‌کننده نیاز دارد. توصیه می‌شود در صورت نداشتن تجربه و یا مهارت کافی در این زمینه به هیچ وجه این کار را انجام ندهید و از مرکز معتبر یا نیرو‌های خدماتی متخصص کمک بخواهید. در غیر این صورت ممکن است آسیب بیشتری به دیگ و پره‌های سالم وارد شود.

اجرت تعویض پره دیگ شوفاژ-خدمات جعفری

عواقب عدم تعمیر دیگ چدنی یا استیل نشتی چیست؟

سوراخ‌های دیگ یکی از مشکلاتی است که در تعمیر دیگ‌های چدنی و استیل در موتورخانه‌ها به چشم می‌خورد. در صورت سوراخ شدن دیگ در موتورخانه، آب موجود در آن به بیرون نشت می‌کند و در صورت عدم رفع و تعمیر به موقع، می‌تواند عملکرد تمامی قطعات را تحت تأثیر قرار داده و باعث ایجاد مشکل در سایر تجهیزات شود.
اگر متوجه نشتی در دیگ موتورخانه خود شدید، باید در اسرع وقت مشکل را برطرف کنید. همانطور که گفته شد به دلیل عملکرد مهم دیگ در موتورخانه، سایر تجهیزات به دلیل خرابی این قطعه، عدم توجه و مراقبت به موقع برای تعمیر دیگ چدنی یا فولادی موتورخانه می‌توانند آسیب ببینند.
در واقع باید گفت که وجود سوراخ در دیگ چدنی می‌تواند به سایر تجهیزات موجود آسیب برساند و بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید و اقدامات مربوط به تعمیر و نگهداری دیگ موتورخانه را انجام دهید.

 

مشکل از کدام قسمت دیگ بخار می‌تواند باشد؟

پره های داخلی دیگ در موتورخانه
دیگ‌های گرمایش انواع مختلفی دارند که دیگ‌های چدنی یکی از آنهاست. این نوع دیگ از فن‌های زیادی برای انتقال گرما استفاده می‌کند و خرابی فن و سوراخ شدن آن‌ها می‌تواند عملکرد سیستم را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین اگر تیغه مشکلی دارد بهترین راه حل تعویض آن با قطعه سالم است.
لوله های دیگ بخار
لوله‌های آب قسمت مهمی هستند که وظیفه تأمین گرمای مخزن آب را بر عهده دارند. بنابراین وجود مشکل در این قطعه می‌تواند تا حد زیادی بر عملکرد صحیح و کارآمد دیگ تأثیر بگذارد. این می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد و البته هر چه آسیب بیشتر باشد، مشکل بزرگتر و دشوارتر می‌شود. بنابراین بهتر است هر چه زودتر لوله‌ها را تعویض کنید.
خود دیگ بخار

دیگ بخار وسیله‌ای است که آب را درون خود نگه می‌دارد. بنابراین بدیهی است که خرابی این عنصر می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. بنابراین اگر دیگ بخاری شما به هر دلیلی خراب شد و نشتی داشت، باید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

 

چرا تعمیر به موقع دیگ بخار مهم است؟

می‌گوییم دیگ مانند هر وسیله دیگری در معرض فرسودگی است و ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. باید گفت که تعمیر به موقع دستگاه مهم است. زیرا در صورت عدم انجام خرابی به سایر قسمت‌های سیستم گرمایش مرکزی سرایت می‌کند و باید بدانید که تعداد خرابی‌ها افزایش می‌یابد، هزینه اجرت تعویض پره های دیگ شوفاژ و زمان تعمیرات افزایش می‌یابد و راندمان و بهره وری افزایش می‌یابد. به پایین‌ترین نقطه برسد.
لازم به ذکر است که تعمیر و نگهداری باید به شرکت تعمیر و نگهداری سپرده شود و این کار جدی به تکنسین‌های خبره و ذیصلاح سپرده شود.

مطالعه بیشتر:   تعمیرات تخصصی موتورخانه

اجرت تعویض با نازلترین قیمت پره دیگ شوفاژ-خدمات جعفری

هزینه نصب و راه‌اندازی تجهیزات ماشین آلات استخر حیاط خلوت چقدر است؟

هزینه ساخت استخر‌ها با توجه به ساختار و نوع تجهیزات به کار رفته در آن‌ها به ویژه نوع تجهیزات تأسیساتی مکانیکی و برقی بسیار متفاوت است و این تفاوت باعث شده تا تفاوت قیمت زیادی در نوع تجهیزات نصب استخر و… باشد. برای آشنایی شما با تجهیزات استخر و روش‌های لوله کشی استخر که به کنترل هزینه‌های شما در ساخت استخر کمک زیادی می‌کند، مراحل نصب تجهیزات موتورخانه استخر و جکوزی را مورد بحث قرار می‌دهیم و ساختمان به عنوان تمرین آخرین مرحله است.

لوله کشی داخلی استخر قبل از اتمام مرحله آرماتوربندی و بتن‌ریزی استخر انجام می‌شود. بنابراین قبل از لوله کشی استخر باید نقشه‌ای از امکانات مکانیکی استخر تهیه کنید، نقشه تأسیسات مکانیکی استخر توسط مهندسان مکانیک (گرما و سیالات) را تهیه کنید که گا‌هاً در بهره‌برداری از یک خانه دیده می‌شود. تأسیسات استخر و باغ ویلا، مجری تأسیسات به صورت آزمایشی و بدون در نظر گرفتن محاسبات لازم هنگام انتخاب لوله و تجهیزات موتورخانه و انتخاب دستگاه‌ها و لوله‌های تصفیه آب سیستم‌های تصفیه آب استخر شنا کار می‌کنند. انتخاب آزمایشی و محاسبه نشده لوله‌ها و تجهیزات می‌تواند به دلیل انتخاب اشتباه لوله و اتصالات و تجهیزات موتورخانه مشکلات عدیده‌ای را برای سیستم موتورخانه شما ایجاد کند که از جمله آن‌ها می‌توان به مشکلات آتی گودال، عدم راندمان موتور اشاره کرد.

تجهیزات اتاق و یا حتی اگر به صورت تصادفی سایز لوله‌ها و تجهیزات را درست انتخاب کنند، باز هم می‌تواند از نظر عملکرد فنی، مشکلات فنی زیادی در عملیات نصب تجهیزات و لوله‌های استخر و موتورخانه استخر ایجاد کند. و به دلیل  این مشکلات، تجهیزات گرمایش و سرمایش استخر به درستی کار نمی‌کند و باعث اتلاف انرژی یا مصرف غیرعادی انرژی تجهیزات موتورخانه در طراحی اولیه ساختمان و تأسیسات موتورخانه استخر، محاسبه اتلاف حرارتی لوله‌ها و تجهیزات استخر، فشار می‌شود. افت لوله‌ها و اتصالات، محاسبه دبی لوله‌ها و سر پمپ استخر و طراحی تهویه مطبوع فضای استخر و انتخاب تجهیزات گرمایش آب استخر به صورت استاندارد انتخاب شده است که می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت استخر داشته باشد.

 

قیمت یک خانه استخری روی چرخ چقدر است؟

مجموع هزینه ماشین آلات استخر خانگی به عوامل زیادی بستگی دارد، برند تجهیزات ماشین آلات و سیستم فیلتراسیون استخر، نوع گرمایش اتاق ماشین یا کمبود تجهیزات گرمایش ماشین استخر و نوع لوله کشی و اتصالات مورد استفاده. لوله کشی استخر مورد استفاده در دستمزد اپراتور موتورخانه و موتورخانه موثر است. استخر کل هزینه موتور استخر را تعیین می‌کند. تعداد دقیق هر قطعه از تجهیزات، اتصالات و لوله‌ها به اندازه هزارتویی که موتورخانه در آن نصب شده و طول مسیر از استخر بستگی دارد.

اجرت بسیار عالی تعویض پره دیگ شوفاژ-خدمات جعفری
نصب و تعویض فنر‌های دوجداره

جوش دوجداره وسیله‌ای ساده اما پرکاربرد برای گرمایش آب مورد استفاده در ساختمان‌ها می‌باشد.
این دستگاه از یک پایه و یک سطح دیوار تشکیل شده است که در وسط منبع آب گرم قرار می‌گیرد و گرم می‌شود و آب گرم موتورخانه از قسمت بالایی عبور می‌کند.
منبع دو جداره معمولاً به صورت افقی و بالاتر از دیگ موتورخانه قرار می‌گیرد.
این امر باعث می‌شود که در تابستان پمپ را خاموش کرده و با بازکردن شیر بای پس پمپ آب گرم موتورخانه به گردش عادی برود و آب دوجداره گرم شود.

 

کلید چشمی دوجداره

اگر منبع به هر یک از دلایل بالا سوراخ شد، بهترین کار این است که منبع را با دو جداره تعویض کنید.
از آنجایی که سوراخ در منبع دوجداره نشانه پوسیدگی برد بدنه آن است، ممکن است بتوان به طور موقت نشتی را رفع کرد و سوراخ را با جوشکاری مسدود کرد، اما همانطور که در مبحث علل منبع مته ذکر شد. در مورد خمکاری و جوشکاری، عمل جوشکاری خود ضخامت تراشکاری را کاهش می‌دهد
اگر به فنر‌های دوجداره که سوراخ شده و دوباره جوش داده شده‌اند دقت کنید متوجه می‌شوید که سوراخ‌های جدید درست در کنار محل جوش قبلی قرار می‌گیرند و این یک دلیل کاملاً موجه برای تعویض فنر دوجداره است.. بعد از سوراخ شدن
در برخی موارد، منبع سوراخ پایان عمر مفید آن نیست، بلکه تلاش فیزیکی یا ضربه‌ای است که باعث آن شده است.
سپس اگر آسیب کوتاه و کم باشد تعمیر و لحیم کاری راه خوب و اقتصادی است.
اما در صورت آسیب جدی، بهتر است منبع دوجداره تعویض شود یا در منطقه تعمیر شود (ورق قطعه آسیب دیده باید کاملاً تعویض شود، مثلاً اگر یکی از دو وجهی منبع باشد. آسیب دیده است، مجموعه لنز باید تعویض شود).
هزینه تعویض اورجینال دو برابر می‌باشد

مطالعه بیشتر:   شیر شوفاژ به کدام سمت باز میشود

 

هزینه تعویض پره دیگ شوفاژ و همچنین لنز دوبل معمولاً شامل چندین جزء است.

هزینه ارسال به مبدأ: این هزینه معمولاً توسط خریدار پرداخت می‌شود، اما گاهی اوقات سازندگان یا فروشندگان منبع دوجداره، حمل و نقل را به عنوان تخفیف یا بخشی از خدمات انجام می‌دهند.

قیمت خرید لوله و اتصالات:
تغییر منبع دوجداره به معنای تغییر موقعیت لوله‌ها و اتصالات است. و هیچ سازنده‌ای نمی‌تواند منبعی درست مانند منبع قبلی ایجاد کند. و تفاوت‌های ظریف زیادی بین جایی که آن را می‌خرید و جایی که دوجداره استفاده می‌کنید، وجود دارد.
البته برای کاهش هزینه خرید لوله اتصال بهتر است منبع را سفارش دهید و در هنگام خرید سایز و مشخصات بوش منبع قبلی را به فروشنده بدهید تا هزینه تعویض دو لوله حداقل باشد. تغییر در لوله منبع این موضوع تأثیری بر قیمت منبع دوجداره خریداری شده ندارد. اما برای نصب بسیار مقرون به صرفه است.
فراموش نکنید که گاهی هزینه خرید این دستگاه‌ها با هزینه نصب یا خرید سورس برابری می‌کند.

هزینه تعویض منبع دوجداره:

هزینه تعویض منبع به طور کلی بر اساس مکان، ظرفیت منبع، میزان تعویض لوله محاسبه می‌شود، بنابراین نمی‌توان شرایط خاصی را برای آن تعیین کرد.

تعمیر منابع دوجداره

فنر دوجداره ساختار پیچیده‌ای ندارد، بنابراین تنها آسیبی که باعث درخواست تعمیر می‌شود، انفجار آن است.
دو دلیل اصلی سوراخ‌های منبع دو جداره وجود دارد. قبل از تعمیر منبع دوجداره خود حتماً این دو علت را بررسی کنید.
سوراخ کنید زیرا در پایان عمر مفید دو فنر دیواری فرسوده می‌شود.
سوراخ شدن منبع دو جداره به دلیل ضربه فیزیکی، افزایش فشار بالا یا عملیات جوشکاری.
به دلیل اول، تعمیر آبنمای دوجداره توصیه نمی‌شود، زیرا پس از صرف هزینه، پس از مدتی مشکل دوباره به سراغ شما می‌آید.
ضخامت، مدت زمان و وضعیت فیزیکی لایه باید بررسی شود تا منبع درج شود.
به دلیل دوم که تشخیص آن آسانتر است، می‌توان تعمیر را روی منبع دوجداره به طور کلی یا جزئی انجام داد.
بی‌احتیاطی در حین انجام هرگونه کار در موتورخانه و هرگونه ضربه فیزیکی یا قوس الکتریکی به منبع آسیب می‌رساند و بلافاصله یا کمی بعد باعث سوراخ شدن آن می‌شود.

قیمت مناسب پره دیگ شوفاژ-خدمات جعفری
تعریف شما از موتور کوچک چیست؟

ابتدا باید تعریف کنید که موتورخانه کوچک چیست. کوچک و بزرگ بودن نسبی است و با توجه به نیاز کاربر متفاوت است، اما به طور کلی ماشین‌آلات کوچک ماشین‌خانه‌ای است که برای گرمایش محدود رادیاتور و همچنین تأمین آب گرم استفاده می‌شود که به چند مورد محدود می‌شود.
مزیت استفاده از پکیج به جای راه‌اندازی یک موتورخانه کوچک:

 • هزینه اولیه بسته کم است
 • فضای کمی را اشغال می‌کند
 • برای هر قسمت رایگان است
 • لوله کشی کمتری دارد

 

نتیجه‌گیری

اکنون که همه چیز را در مورد اجرت تعویض پره های دیگ شوفاژ می‌دانید، فکر می‌کنیم ارزش آن را دارد که دو مورد مهم را به شما ارائه دهیم.
هنگام سرویس دهی دیگ و دودکش باید از لباس کار و ماسک استفاده شود و سرویسکاران در این قسمت هر روز مقداری شیر بنوشند.
زمانی که قصد دارید پس از تعویض تیغه معیوب دیگ چدنی برای پر کردن آن، ورودی آب به دیگ را باز کنید، مطمئن شوید که دیگ نشتی ندارد.
همانطور که متوجه شدید، در صورت بروز نقص فنی در دیگ و بال‌ها، مشکلاتی در کل سیستم گرمایشی ساختمان ایجاد می‌شود.
بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق، تعویض و نگهداری پروانه‌های دیگ و موتورخانه باید به نیرو‌های خدماتی واجد شرایط محول شود.
گروه تأسیسات حرفه ای ما در کنار شماست و تیمی متشکل از متخصصین با سال‌ها تجربه در کار با لوازم خانگی را استخدام می‌کند تا نیاز‌های خدمات نصب شما را به بهترین نحو ممکن برآورده سازد.
با ارسال کار خود به این گروه از مشاوره رایگان و اولین بازدید از پروژه خود بهره‌مند شده و هزینه‌ای بابت ایاب و ذهاب عوامل اجرایی تا محل پروژه پرداخت نخواهید کرد.
پس این فرصت را از دست ندهید و با پرکردن فرم درخواست خدمات حرفه‌ای و یا تماس با شماره تلفن درج شده در وب سایت ما، سفارش خود را به این مجموعه حرفه‌ای ارسال کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید