هزینه کارکرد پکیج برقی چقدر است؟?

هزینه کارکرد پکیج برقی

یکی از رایج‌ترین سوالات در مورد دیگ‌های برقی این است که هزینه کارکرد آنها چقدر است. در این راهنما هزینه‌های جاری دیگ‌های برقی را توضیح داده و با دیگ‌های گاز و نفت مقایسه می‌کنیم.

آیا کارکرد دیگ‌های برقی گران است؟

تعیین هزینه‌های جاری دیگ‌های برقی دشوار است. بسیاری از تولیدکنندگان معمولی دیگ بخار دوست دارند افزایش هزینه برق یا تامین سوخت مانند گاز یا نفت را برجسته کنند. در همین حال، تولید کنندگان دیگ‌های برقی به این واقعیت اشاره می‌کنند که دیگ‌های آنها در مجموع برق کمتری مصرف می‌کنند که این هزینه را جبران می‌کند.

در این راهنما، به طور کلی هزینه یک دیگ برقی را تشریح خواهیم کرد، بنابراین می‌توانید تفاوت هزینه کامل بین دیگ بخار برقی و همتای گاز آن را درک کنید.

فهرست مطالب

تفاوت دیگ برقی با دیگ نفت یا گاز چیست؟
هزینه دیگ برقی – نصب
هزینه دیگ برق – عملیات
آیا دیگ‌های برقی سبز هستند؟
بویلرهای الکتریکی در مقابل گاز – مزایا و معایب
آیا باید دیگ برقی در مقابل دیگ گاز تهیه کنید؟
خلاصه
تفاوت دیگ برقی با دیگ نفت یا گاز چیست؟
تفاوت اصلی بین دیگ‌های برقی و دیگ‌های برقی که با نفت یا گاز کار می‌کنند، سوخت است. دیگ‌های گاز به منبع گاز اصلی نیاز دارند، در حالی که خانه‌ای با دیگ بخار نفتی به مخزن نفت در جایی در باغ و تحویل منظم نفت نیاز دارد.

یک دیگ برقی صرفاً از برق کار می‌کند. همانطور که خواهید دید، این دارای تعدادی مزیت است که برای بسیاری از کاربران حیاتی است. یکی از معایب بزرگ که اکثر مردم برای دیگهای برقی می‌بینند، هزینه برق است، اما همیشه آنطور که به نظر می‌رسد واضح نیست.

هزینه دیگ برقی – نصب
به طور معمول، یک دیگ بخار ترکیبی الکتریکی تقریباً به اندازه یک دیگ بخار گازی هزینه دارد. با این حال، نصب دیگ‌های برقی معمولاً کمی ارزان‌تر از دیگ‌های بخار گازی یا نفتی است.

فقط برای دیگ برقی، می‌توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط ​​1000 پوند بپردازید. با این حال، از آنجایی که دیگ‌های برقی سوخت را نمی‌سوزانند، هیچ بخار سمی تولید نمی‌کنند که لازم باشد به بیرون از ساختمان دفع شود. بنابراین، آنها نیازی به دودکش ندارند.

به همین دلیل، نصب دیگ برقی معمولاً حدود 1750 پوند هزینه دارد، در حالی که شما به راحتی 2000 پوند به بالا برای نصب دیگ گاز پرداخت خواهید کرد. البته، این ارقام صرفاً یک تخمین هستند – هزینه‌های واقعی بسته به چندین عامل متفاوت خواهد بود.

هزینه دیگ برق – عملیات
محاسبه هزینه یک دیگ بخار الکتریکی پیچیده‌تر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می‌کنند. این به این دلیل است که علاوه بر هزینه سوخت، متغیرهای زیادی درگیر هستند.

بنابراین، برای مقایسه معقول هزینه‌های جاری دیگ برق و گاز، بیایید موارد زیر را در نظر بگیریم:

برق در مقابل هزینه واحد گاز
مصرف سوخت
هزینه‌های تعمیر و نگهداری دیگ بخار
برق در مقابل هزینه‌های واحد گاز
نمی توان انکار کرد که هزینه‌های جاری دیگ‌های برقی بیشتر از دیگ بخار گازی است. حداقل از نظر نرخ واحد سوخت.

مطالعه بیشتر:   آموزش تنظیم فشار پکیج

هزینه گاز و برق بر حسب کیلووات ساعت اندازه‌گیری می‌شود. طبق UK Power، میانگین قیمت گاز در هر کیلووات ساعت در بریتانیا 3.8p است، در حالی که میانگین هزینه برق در هر کیلووات ساعت 14.37p است.

این بدان معناست که به طور متوسط، قیمت برق بین دو تا سه برابر گاز است، اگرچه باید توجه داشت که این هزینه‌ها بسته به اینکه در کدام کشور زندگی می‌کنید و از کدام منبع تامین‌کننده استفاده می‌کنید، متفاوت است.

قیمت نفت می‌تواند نوسان بیشتری داشته باشد زیرا با قیمت‌های بین‌المللی نفت مرتبط است و این قیمت‌ها مرتباً بالا و پایین می‌شوند، همانطور که هر زمان که بنزین را در ماشین خود می‌ریزید متوجه خواهید شد.

اما در مجموع می‌توان با اطمینان گفت که هزینه واحد برق همیشه بالاتر از قیمت واحد گاز و نفت خواهد بود.

دیگ برق در مقابل دیگ گاز – مصرف سوخت
این یک تصور اشتباه رایج است که دیگ‌های برقی و دیگ‌های گاز یا نفت به یک اندازه انرژی مصرف می‌کنند. این تصور نادرست باعث می‌شود که بیشتر مردم فکر کنند که تفاوت در هزینه‌های واحد نشان دهنده کل تفاوت در هزینه‌های جاری است.

اما این مورد نیست.

به طور متوسط، یک دیگ برقی با کیفیت بالا کمی کمتر از نصف انرژی یک دیگ بخار گاز یا نفت معادل مصرف می‌کند. جدول زیر میانگین مصرف دیگ برق و گاز اصلی را در خانه‌های آپارتمانی و متوسط ​​نشان می‌دهد.

مصرف (کیلووات در سال) – مسطح مصرف (کیلووات در سال) – خانه مستقل
دیگ اصلی گاز 9015 23043
دیگ برق 4265 9085
این یک تفاوت قابل توجه است. به یاد دارید که هزینه‌های برق در هر واحد بین 2 تا 3 برابر بیشتر از گاز است، بنابراین به طور کلی، هزینه‌های جاری دیگ برق هنوز کمی بیشتر است. اما با توجه به تفاوت مصرف، آنها خیلی بیشتر نیستند.

هزینه‌های تعمیر و نگهداری دیگ برق در مقابل گاز
مطمئناً دیگ‌های برقی هر از گاهی نیاز به سرویس دارند. اما قطعات متحرک بسیار کمتری نسبت به همتایان گازی خود دارند، بنابراین تمایل به شکستن کمتر دارند.

علاوه بر این، دیگ‌های برقی خطر مسمومیت یا انفجار با مونوکسید کربن را ندارند، بنابراین تعمیر و نگهداری آنها به اندازه دیگ‌های گاز قانونی نیست. به عنوان مثال، در اینجا برخی از هزینه‌های اضافی وجود دارد که می‌توانید از دیگ گاز خود انتظار داشته باشید :

خدمات سالانه (اگر صاحبخانه هستید اجباری است)
هزینه‌های تعمیر و نگهداری معمول
هزینه صدور گواهینامه گاز
آشکارسازهای مونوکسید کربن
هزینه تعمیر طولانی مدت
اکنون تمام این هزینه‌های اضافی و این واقعیت را در نظر بگیرید که دیگ‌های گاز انرژی بسیار بیشتری را برای تولید همان مقدار گرما مصرف می‌کنند. همچنین فراموش نکنید که نصب کمی گرانتر را نیز در نظر بگیرید.

و این تصویر بزرگ است – هزینه جاری گرمایش مرکزی دیگ‌های برقی ممکن است در دراز مدت بسیار بیشتر از استفاده از دیگ بخار گاز نباشد.

مطالعه بیشتر:   چگونه فشار پکیج دیواری را بالا ببریم ?

آیا دیگ‌های برقی سبز هستند؟
بله و خیر.

از یک طرف دیگ‌های برقی هیچ گونه انتشار مستقیمی تولید نمی‌کنند. همانطور که گفته شد، ممکن است متوجه شوید که دیگهای برقی معمولاً دارای رتبه ErP (محصولات دارای رتبه انرژی) C یا D هستند، در حالی که دیگهای گازی با کارایی کمتر دارای رتبه ErP A هستند.

هیچ چیز متناقضی در این مورد وجود ندارد. متأسفانه، بخش خوبی از برق تولید شده در بریتانیا از سوختن سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود. و به همین دلیل است که دیگ‌های الکتریکی به ظاهر تمیز دارای رتبه ErP پایینی هستند – انتشار CO2 همچنان باید رخ دهد تا یک دیگ برقی کار کند.

با این حال، خبر خوب این است که منابع انرژی تجدیدپذیر جای پای محکمی در بریتانیا دارند. و در کمتر از یک دهه، کاملاً ممکن است که کل شبکه برق از برق “سبز” تغذیه شود.

بویلرهای الکتریکی در مقابل گاز – مزایا و معایب
اگر می‌پرسید «آیا دیگ‌های برقی خوب هستند؟»، خلاصه‌ای سریع از مزایا و معایب دیگ‌های برقی و گازی را آماده کرده‌ایم.

دیگ‌های برق و گاز – مزایا
دیگ‌های برقی و گازی دارای مزایای قابل توجهی هستند. بیایید نگاهی به زیر بیندازیم:

مزایای دیگ برقی
مزایای دیگ گاز
هزینه نصب کمتر در مقایسه با دیگ‌های گاز گاز سوختی به مراتب ارزانتر از برق است
نگهداری کمتری در طول عمر مورد نیاز است دیگ‌های گاز می‌توانند تقاضای بالاتر آب گرم و گرمایش را برآورده کنند
دیگ‌های برقی بسیار کم صداتر از دیگ‌های گاز یا نفت هستند به طور کلی، دیگ‌های گاز ارزان‌ترین راه حل گرمایشی برای کسانی هستند که گاز اصلی دارند
بدون انتشار مستقیم کربن از عملکرد دیگ مدل‌های دیگ گاز به مراتب بیشتری در بازار وجود دارد
راندمان 99% – بسیار بالاتر از دیگ‌های گاز یا نفت تعویض دیگ گاز نسبتاً ساده است
دیگ‌های برقی فشرده‌تر از دیگ‌های گاز یا نفت هستند
شما می‌توانید یک دیگ بخار برقی را در هر مکانی قرار دهید – بدون نیاز به دودکش
بدون خطر نشت مونوکسید کربن سمی
دیگ‌های برقی می‌توانند در مناطق خارج از شبکه گاز کار کنند
دیگ‌های برق و گاز – معایب
البته هنگام مقایسه دیگ برقی با دیگ گازی آن، باید معایب هر نوع دیگ را نیز در نظر بگیرید. آن‌ها اینجا هستند:

معایب دیگ برقی
معایب دیگ بخار
هزینه کار بسیار بیشتر از دیگ‌های گاز است هزینه نصب بالاتر از دیگ‌های برقی
بار زیادی را روی فیوز اصلی خانه وارد می‌کند، بنابراین بارگذاری مدار با وسایل دیگر آسان است. دیگ‌های گاز در طول چرخه عمر خود نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند
سوخت‌های فسیلی بخش بزرگی از ترکیب سوخت اکثر تامین کنندگان برق را تشکیل می‌دهند برای کار کردن به برق گاز نیاز دارید
بویلر ممکن است فاقد ظرفیت گرمایش و تامین آب گرم خانه‌های بزرگتر باشد دودهای سمی به یک دودکش نیاز دارند که از طریق آن از ساختمان خارج شود
مدل‌های دیگ بخار برقی کمتری برای انتخاب خطر نشت مونوکسید کربن
خدمات سالانه برای جلوگیری از خطاهای جدی بسیار توصیه می‌شود
دست و پا گیرتر از دیگ‌های برقی
آیا باید دیگ برقی در مقابل دیگ گاز تهیه کنید؟
اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید و نیاز به گرمایش و آب گرم شما کم است، یک دیگ برقی مزایای زیادی را به شما ارائه می‌دهد. اگر خارج از شبکه گاز زندگی می‌کنید همین داستان است.

مطالعه بیشتر:   قیمت تعمیر پکیج و هزینه سرویس پکیج در سال 1401? [راهنمای کامل]

همچنین اگر نمی‌خواهید با خدمات مکرر، تعمیر و نگهداری و خطر نشت مونوکسید کربن در ملک خود مقابله کنید، ممکن است بخواهید یک دیگ برقی را انتخاب کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که تهیه دیگ برقی برای کاهش ردپای کربن تنها زمانی منطقی است که منبع برق شما 100٪ سبز باشد. در غیر این صورت، شما همچنان در انتشار جهانی CO2، هرچند غیرمستقیم، سهیم هستید.

اکنون، اگر گاز اصلی و خانه بزرگتری دارید، با تقاضای قوی برای گرما و آب گرم خانگی، دیگ بخار گازی ممکن است گزینه بهتری باشد – حداقل در حال حاضر.

و اگر می‌خواهید یک دیگ گاز کم مصرف با رقابتی‌ترین قیمت ممکن پیدا کنید، توصیه می‌کنیم نگاهی به HEATABLE بیندازید.

HEATABLE دارای طیف وسیعی از دیگ‌های گاز کم مصرف از تمامی سازندگان برتر با کمترین قیمت ممکن است. فقط فرم را در وب سایت آنها پر کنید (بدون نیاز به اطلاعات شخصی) و آنها یک قیمت ثابت به شما می‌دهند.

خلاصه
هزینه‌های جاری در هنگام خرید هر دیگ بخار، به ویژه با دیگ‌های برقی، توجه مهمی است.

همانطور که در این راهنما توضیح دادیم، یک دیگ بخار برقی هزینه بیشتری نسبت به دیگ بخار گازی یا نفتی دارد. اما این بسیار پیچیده‌تر از در نظر گرفتن هزینه‌های واحد برق و گاز است.

در این راهنما، ما توضیح داده‌ایم که چرا مصرف یکی دیگر از ملاحظات مهم است و تفاوت در هزینه‌های جاری بسیار کمتر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می‌کنند.

توصیه کلی ما همچنان این است که اگر می‌خواهید هزینه‌های جاری تا حد امکان پایین باشد، دیگ بخار گازسوز را انتخاب کنید. اما اگر سایر مزایای دیگ برقی جذاب باشد، ارزش آن را دارد که کارکرد آن‌ها نیز ارزان‌تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید.

آیا تا به حال دیگ برقی داشته اید؟ هزینه‌های جاری برای شما چگونه بود؟ آیا نظر یا راهنمایی برای خوانندگان ما در مورد خرید دیگ برقی دارید؟ آیا سوالی دارید که در این راهنما به آن پاسخ نداده باشیم؟ اگر چنین است، نظر خود را در کادر زیر بگذارید. ما همیشه سعی می‌کنیم به همه آنها پاسخ دهیم.

از هزینه‌های گران قیمت خرابی خودداری کنید
قول تعویض دیگ: اگر زیر 7 سال باشد و نتوانیم آن را تعمیر کنیم، آن را تعویض می‌کنیم.
YourRepair را امتحان کنید. از 9 پوند در ماه
همه برنامه‌ها شامل: خدمات سالانه دیگ بخار، کلیه قطعات و نیروی کار، پشتیبانی نامحدود و خط کمک 24 ساعته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید