تاسیسات موتورخانه چیست و آشنایی با طرز کار موتورخانه شوفاژ

نصب موتورخانه - انواع دیگ موتورخانه در شعله گستران پارس موتورخانه ساختمان مسکونی - تاسیسات موتورخانه قیمت موتورخانه خانگی عکس موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس

عیب یابی و تعمیر موتورخانه و شوفاژ : چه عواملی باعث خرابی تاسیسات موتورخانه می‌شود؟ موتورخانه چیست؟ اجزای اصلی موتورخانه شوفاژ چیست ، قیمت موتورخانه شوفاژ دست دوم و نحوه نصب موتورخانه شوفاژ مواردی هست که در این مطلب به تاسیسات موتورخانه ساختمان مسکونی خواهیم پرداخت.

 

تاسیسات موتورخانه شوفاژ یا همان سیستم گرمایش آب گرم به سیستم های گرمایشی گفته می شود که از آب به عنوان حامل گرما بین سیستم تولید، معمولاً دیگ بخار یا رادیاتورهای شوفاژ واقع در اتاق هایی که قرار است گرم شوند، استفاده می کنند. آب گرم تولید شده از طریق شبکه ای از لوله ها منتقل می شود .

سیستم گرمایش آب گرم بدون شک بیشترین کاربرد را در تاسیسات گرمایشی دارد. افزایش استفاده از سیستم های تهویه مطبوع در انواع ساختمان ها باعث می شود سیستم های گرمایش هوای گرم روز به روز بیشتر شود.

 

مطالعه بیشتر: نگهداری و سرویس موتورخانه

 

موتورخانه چیست 

موتورخانه سیستمی هست که برای گرم کردن سیال (معمولاً آب) در یک ظرف بسته استفاده می شود که برای روند گرم کردن می‌توان آن را جوشانده، حرارت دهد. سپس می‌توانید از نتیجه فرایند گرم کردن برای کاربردهای گرمایشی مانند پخت و پز، گرمایش آب مصرفی، سرویس بهداشتی، گرمایش مرکزی، تولید برق مبتنی بر دیگ بخار و غیره استفاده کنید.

نصب موتورخانه با سیستم ساطع گرما، سیستم کنترل و سیستم توزیع کار می‌کنند تا به نتیجه دلخواه برسند. علاوه بر آن، قسمت‌های مختلف دیگ‌ از اجزای اصلی موتورخانه ساختمان مسکونی هستند.

 

دیگ بخار چیست

دیگ ها سیستم هایی هستند که برای گرم کردن یک سیال (معمولاً آب) در یک رگ بسته استفاده می شوند. می توان آن را داغ، گرم، یا بخار کرد. سپس می توانید از نتیجه برای مقاصد مختلف یا کاربردهای گرمایشی مانند پخت و پز، گرمایش آب، بهداشت، گرمایش مرکزی، تولید برق مبتنی بر دیگ بخار و غیره استفاده کنید.

دیگ های بخار با سیستم ساطع کننده گرما، سیستم کنترل، و سیستم توزیع عمل می کنند تا به نتیجه مورد نظر دست یابند. به علاوه، تاسیسات موتورخانه  از اجزای اصلی دیگ بخار در نیروگاه های حرارتی هستند.

 

 


برای نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس با شماره 09981606070 تماس بگیرید


 

 

موتورخانه چگونه کار می‌کند؟ دیگ موتورخانه چگونه کار می‌کنند؟

در تاسیسات موتورخانه دیگ‌های بخار گازی و دیزلی هر دو از احتراق سوخت کنترل شده برای گرم کردن آب استفاده می‌کنند. اجزای اصلی درگیر در این فرآیند عبارتند از مشعل، کوره یا محفظه احتراق، مبدل حرارتی و کنترل.

 

نصب موتورخانه - انواع دیگ موتورخانه - موتورخانه ساختمان مسکونی - تاسیسات موتورخانه
موتورخانه و تاسیسات موتورخانه

 

مشعل، سوخت و اکسیژن را برای ایجاد شرایط احتراق با کمک یک دستگاه احتراق ترکیب می‌کند. این احتراق در یک محفظه احتراق صورت می‌گیرد و گرمای تولید شده به آب مبدل حرارتی منتقل می‌شود.

کنترل‌، فرآیند احتراق، سرعت اشتعال مشعل، سوخت مورد نیاز، مقدار هوای مورد نیاز، دمای آب، فشار بخار و فشار دیگ‌های موتور را تنظیم می‌کنند.

در انواع دیگ موتورخانه آب گرم تولید شده توسط دیگ از طریق لوله‌ها پمپ می‌شود و به تجهیزات ساختمان می‌رسد که می‌تواند شامل کویل‌های آبگرم در فن کویل‌ها، تجهیزات گرمایش آب گرم و سیستم‌های گرمایشی باشد.

بویلرها بخار تولید می‌کنند که بدون نیاز به منبع انرژی خارجی مانند پمپ از طریق لوله‌ها از مناطق پرفشار به مناطق کم فشار جریان می‌یابد.

بخار مورد استفاده برای گرمایش را می توان مستقیماً برای تجهیزات با بخار استفاده کرد یا از طریق مبدل حرارتی می‌تواند گرما تولید کند تا آب گرم برای تجهیزات ساختمان تولید کند.

در ادامه به تشریح انواع دیگ موتورخانه می‌پردازیم که در طراحی ویژه سیستم دیگ با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.

بویلرها بر اساس دما و فشار حین کار، نوع سوخت مصرفی، روش ورودی هوا، اندازه و ظرفیت و تقطیر بخار آب در گازهای حاصل از احتراق طبقه بندی می‌شوند.

بویلرها نیز گاهی به دلیل اجزای حیاتی آنها مانند ابزار مبدل حرارتی یا طراحی لوله توصیف می‌شوند. این ویژگی‌ها در بخش‌های بعدی اجزای حیاتی بویلرها توضیح داده شده است.

 

 

تاسیسات موتورخانه چیست ؟ طرز کار موتورخانه شوفاژ چگونه است؟

دیگ موتورخانه مخزنی با فشار بالا است که برای گرم کردن آب یا تولید بخار طراحی شده‌ است و می‌تواند برای گرم کردن فضای منزل یا گرمایش آب گرم مصرفی ساختمان استفاده شود.

در گرمایش اکثر مجتمع‌های تجاری، منبع حرارت دیگ موتورخانه مشعل‌هایی هستند که با سوزاندن گاز طبیعی کار می‌کنند. همچنین می‌توان از مشعل‌های گازوئیلی یا نفت کوره (به ندرت) استفاده کرد.

در برخی از تاسیسات موتورخانه، استفاده از بخار ترجیح داده می‌شود. مانند: سیستم‌های سرمایش جذبی، آشپزخانه‌ها، لباسشویی‌ها، ضدعفونی کننده‌ها و تجهیزات بخار.

 

 

انواع دیگ موتورخانه – بهترین روش‌های نگهداری تاسیسات موتورخانه ساختمان مسکونی

نصب موتورخانه - انواع دیگ موتورخانه - موتورخانه ساختمان مسکونی - تاسیسات موتورخانه

در ادامه این مطلب معرفی انواع دیگ موتورخانه را خواهیم داشت و مزایا، معایب و بهترین روش‌های نگهداری را توضیح خواهیم داد.

 

با گسترش فعالیت‌های روزمره به صورت آنلاین، مثل اجاره ملک یا خرید اینترنتی تجهیزات، سفارش رنگ‌آمیزی ساختمان، سایر خدماتی که به صورت روزمره رایج هست و اغلب به صورت حضوری انجام می‌شود، کلا به آموزش آنلاین، مثل خدمات قراردادی، خانه و … تغییر یافته است.

اما در این راه به دلیل این تغییر، مشکلاتی نیز دامن‌گیر مردم و کسبه شده است. تضمین انجام کار تاسیسات موتورخانه توسط پیمانکار برای ارائه خدمات یا کالا و همچنین تضمین پرداخت حق‌الزحمه توسط کارفرما از مهمترین این چالش‌ها می‌باشد.

ناگفته نماند در سال‌های اخیر توسعه فناوری بلاک‌چین در بین علاقه‌مندان به فناوری و همچنین اجرای قرارداد هوشمند بسترهای موجود در این شبکه، شفافیت در قراردادها و ضمانت‌ها را از این طریق آسان‌تر کرده است.

نصب موتورخانه در شعله گستران پارس به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. نصب موتورخانه خود را به ما بسپارید و دیگر نگران نتیجه و کیفیت کار نباشید.

یکی از خدمات مهمی که می‌توانید برای نصب انواع دیگ موتورخانه به شعله گستران پارس بسپارید و مدیریت کنید، طراحی، اجرا و تعمیر انواع دیگ موتورخانه است که زیرمجموعه‌ای از خدمات شعله گستران پارس برای تاسیسات موتورخانه شما می‌باشد.

در ادامه به بررسی نکات مهم این موضوع و تعمیر و نصب موتورخانه ساختمان مسکونی می‌پردازیم.

 

انواع دیگ موتورخانه

در هنگام نصب موتورخانه شوفاژ ، انواع دیگ موتورخانه شامل Fire-Tube (آتش در لوله، آب در اطراف لوله) و Water-Tube (آب در لوله و آتش در اطراف لوله). در یک دیگ فولادی (لوله آتش) گازهای احتراق داغ از طریق یک سری لوله که توسط آب احاطه شده‌اند جریان می‌یابد. برعکس، در دیگ بخار لوله آب، آب از طریق لوله‌هایی جریان می‌یابد که در آن گازهای احتراق داغ از لوله‌ها خارج می‌شوند. انواع دیگ موتورخانه عبارتند از:

 1. دیگ چدنی: پرده ای چدنی به مرور زمان پره ها سوراخ می شوند ولی قابل تعویض هستند.
 2. دیگ فولادی: این نوع دیگ، بر اثر پوسیدگی سوراخ می شود و به ندرت قابل تعمیر است

 

انواع دیگ موتورخانه دارای قابلیت‌هایی هستند که آنها را به جزء اصلی و مشترک ساختمان‌ها تبدیل کرده است. بویلرها عمر طولانی دارند و می‌تواند راندمان را در انواع دیگ موتورخانه به بازده 95 درصد و بالاتر برسد، روش‌های موثری برای گرمایش ساختمان‌ها ارائه دهد و به انرژی پمپاژ بسیار کم یا صفر در سیستم‌های بخار نیاز دارد.

اما سوخت می‌تواند قابل توجه باشد و تعمیر و سرویس منظم بعد از نصب موتورخانه توسط مهندس تاسیسات مورد نیاز است و ممکن است در صورت تاخیر، هزینه تعمیر بالا باشد.

در انواع دیگ موتورخانه، اغلب دیگ‌های موتوری بزرگترین مصرف‌کننده انرژی در ساختمان‌ها هستند. هر سالی که به سیستم موتورخانه رسیدگی نمی‌شود، هزینه‌های آن تقریباً 10٪ افزایش می‌یابد.

بنابراین توجه به اجرا و نگهداری انواع دیگ موتورخانه توسط پیمانکار تعمیر و تاسیسات موتورخانه می‌تواند شروع خوبی برای کاهش مصرف انرژی و هزینه‌ها باشد. برای سرویس و نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس با شماره 09981606070تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر: علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه و آب‌گرم مصرفی

 

 

 

دیگ فولادی چیست؟

دیگ‌های فولادی معمولاً برای مصرف بخار کم فشار یا آب گرم در زمان نصب استفاده می‌شوند و در اندازه‌های 500000 تا 750000 BTU موجود می‌باشند. دیگ فولادی عمدتاً در کاربردهای بخار پرفشار استفاده می‌شوند و به طور گسترده برای اهداف گرمایش استفاده می‌شوند. محدوده اندازه از 500000 تا بیش از 200000000 BTU متغیر است.

 

 

دیگ چدنی چیست؟

دیگ‌های چدنی که بصورت مقطعی چدنی هستند، نوع دیگری از آن هستند که برای گرمایش اماکن تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

این دیگ‌ها از لوله استفاده نمی‌کنند، بلکه دارای بخش‌های چدنی با راه‌های آب و گاز احتراق هستند. قطعات چدنی به هم پیچ شده و شبیه رادیاتور بخار هستند.

این قطعات توسط واشرهای نسوز به یکدیگر متصل می‌شوند. این دیگ‌ها برای تولید بخار یا آب گرم مورد استفاده قرار می‌‌گیرند و در سایزهای 35000 تا 140000 BTU موجود می‌باشند.

 

مزایا و معایب دیگ‌های چدنی

دیگ‌های چدنی بسیار مفید هستند زیرا می‌‎توان آنها را در زیرزمین جمع آوری کرد و از درهای کوچکتر عبور داد. مهم‌ترین عیب آن‌ها این است که به دلیل اتصال قطعات توسط واشر در هنگام کهنه شدن یا آسیب دیدن واشر در اثر واکنش‌های شیمیایی، مستعد نشتی هستند. از دیگ‌های چدنی معروف در ایران می‌توان به دیگ چدنی و دیگ چدنی MI3 ساخت شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران اشاره کرد.

در مورد مزایا و معایب دیگ‌های چدنی در هنگام نصب می‌توان گفت که حمل و نقل آسان یکی از مهمترین ویژگی‌های آن‌ها به دلیل داشتن تیغه می‌باشد.

اما مقاومت آنها در برابر فشار از ارتفاع ساختمان کم است. دیگ استار مدل 1300 دارای تحمل فشار قابل قبولی در بین محصولات این شرکت می‌باشد.

 

 

نصب موتورخانه - انواع دیگ موتورخانه - موتورخانه ساختمان مسکونی - تاسیسات موتورخانه
دیگ چدنی

 

 

 

تجهیزات موتورخانه ساختمان مسکونی و نحوه عملکرد دیگ‌بخار

آشنایی با قسمت های مختلف بویلر و تجهیزات موتورخانه ، درک طراحی نقشه موتورخانه و تجهیزات موتورخانه را آسان تر می کند و زمان بیشتری نیز برای یادگیری نحوه کار آن خواهید داشت.

بنابراین، در ادامه این مطلب از شعله گستران پارس ، در مورد تجهیزات موتورخانه بیشتر صحبت می کنیم و عملکرد آنها را در تاسیسات موتورخانه با رویکردی قابل درک توضیح می دهیم.

 

اجزای دیگ بخار

دیگ‌های بخار انواع مختلفی مانند واتر تیوب و فایر تیوب عمودی و افقی دارند؛ در ادامه اجزای دیگ بخار را مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای کسب اطلاع از اجزای تشکیل دهنده دیگ چدنی می‌توانید مقاله بویلر چدنی آب گرم را مطالعه کنید.

 

قطعات، لوازم و اجزای تشکیل دهنده دیگ بخار

اجزای موتورخانه باعث فعال و ایمن شدن دیگ بخار و کنترل آن می شود. قطعات نصب شده یا همان لوازم و تجهیزات دیگ بخار دارای بخش‌های مختلفی هستند که عبارت‌اند از:

شیرها، قطع‌کننده‌ها، تله بخار، هواگیر، پمپ، مشعل، پیش گرمکن، مخزن ذخیره آب، صافی سوخت، آب‌نما، کنترل‌کننده فشار، لول کنترل، پرشرسوئیچ، درجه فشار، دماسنج، کنترل‌کننده دما، شیر قطع‌کن، دی اریتور، سختی‌گیر اکونومایزر، تابلو برق و سوپرهیتر عایق‌های حرارتی.

هرکدام از اجزای دیگ بخار وظیفه و کاربرد خاصی دارند. در این مطلب از شعله گستران پارس تمامی این تجهیزات و لوازم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بهتر است کدام از این قطعات، کیفیت بالایی داشته باشند چون کیفیت بالای این قطعات تاثیر مستقیم روی راندمان و طول عمر دیگ بخار دارد. در واقع هرچه راندمان بالاتر باشد به مراتب باعث افزایش مقدار و کیفیت بخاردهی می شود و همچنین باعث به تعویق افتادن خرابی دیگ بخار می‌شود.

بنابراین به همان میزان که کیفیت دیگ بخار و لوازم جانبی مصرفی بالاتر باشد، اعتبار شرکت و کارگاه تولیدکننده بیشتر شده و مصرف‌کننده نیز با آرامش خاطر از دیگ بخار استفاده می کند.

طبیعیتا اگر در هنگام ساخت و طراحی از قطعات بی‌کیفیت استفاده شود، عمر دستگاه دیگ بخار هم کمتر بوده و در زمان کوتاهی نیاز به تعمیر خواهد داشت و مصرف‌کننده را با مشکل مواجه می‌کند.

 

 

 

طرز کار پکیج گرمایشی ساختمان

تاسیسات موتورخانه از اجزای مختلفی تشکیل شده است. از آنجا که سالیان سال هست که تاسیسات موتورخانه خانگی در ساختمان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، دیگ‌های مدرن از مصرف انرژی بیشتری نسبت به دیگ‌های قدیمی برخوردار هستند، اما برخی از این قطعات همچنان در هر دو نوع دیگ، یکسان هست. آشنایی با تجهیزات موتورخانه به شما در نگهداری وتعمیر موتورخانه کمک می‌کند.

خب حالا این بخش‌های اصلی تجهیزات موتورخانه چیست؟

 

اجزای اصلی دیگ موتورخانه در تاسیسات موتورخانه

مشعل، محفظه احتراق، مبدل حرارتی، دودکش خروجی و کنترل ها از اجزای مهم دیگ موتورخانه می باشند. معمولا لوازم دیگ مانند ذخیره کننده های انرژی گاز دودکش به عنوان روش مؤثر برای بازیافت گرما از دیگ استفاده می شوند که در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح خواهیم داد.

دیگ هایی که با گاز طبیعی کار می کنند یا از مشعل اتمسفریک (مکش طبیعی) و مشعل هوای با فشار (هوای اجباری) استفاده می کنند یا مشعل برقی.

 

 

اجزای اصلی تاسیسات موتورخانه

بخش های مختلفی وجود دارد که یک دیگ بخار را تشکیل می دهند و اگرچه مدتی است که در اطراف هستند و دیگ های مدرن از دیگ های قدیمی تر کارآمدتر از دیگ های قدیمی تر هستند، اما برخی از این قسمت ها هنوز یکسان هستند. یادگیری قطعات مختلف به شما در تعمیر و نگهداری دیگ بخار کمک می کند. اما مهمترین تجهیزات موتورخانه چه هستند؟

 

 • محفظه احتراق یا جعبه آتش

مشعل باعث ایجاد احتراق در این محفظه می شود که تبادل کننده حرارت را تا چند صد درجه گرم می کند. سوختی که در این محفظه سوزانده می شود متفاوت است. نفت سفید، روغن گرمایشی، و پروپان مایع رایج ترین منابع سوخت مورد استفاده در محفظه احتراق دیگ ها هستند. جعبه آتش یا محفظه احتراق معمولاً از چدن ساخته می شود تا در برابر گرما و فشار فرایند داخل مقاومت کند. این فرایند دمای داخل محفظه را تا چند صد درجه در یک زمان واقعاً کوتاه افزایش می دهد بنابراین مواد مورد استفاده باید برای چنین وضعیتی مناسب باشند.

درواقع مشعل در محفظه، احتراق ایجاد می‌کند و مبدل حرارتی را تا چند صد درجه گرم می‌کند. سوختی که در محفظه احتراق سوزانده می‌شود متفاوت است. نفت سفید، روغن گرمایشی و پروپان مایع رایج‌ترین منابع سوخت مورد استفاده در محفظه احتراق دیگ‌ها هستند.

محفظه احتراق معمولاً از جنس چدن ساخته می‌شود تا در برابر گرما و فشار فرآیند داخل دیگ مقاومت کند. این فرآیند، دمای داخل محفظه را در مدت زمان بسیار کوتاهی تا چند صد درجه افزایش می‌دهد بنابراین مواد مورد استفاده باید برای چنین شرایطی مناسب باشند.

 

 • مبدل حرارتی

در محفظه احتراق مشعل موتورخانه ، احتراق ایجاد شده گرمایی ایجاد می‌کند که توسط مبدل حرارتی برای گرم کردن سیال در مخزن منتقل می‌شود. این مبدل حرارتی گرمای تولید شده را بدون تماس مستقیم با آب به سیال می‌رساند.

 

 • منبع انبساط موتورخانه

یکی دیگر از اجزای موتورخانه منبع انبساط است. این منبع کوچک وظیفه محافظت از تاسیسات موتورخانه در برابر فشار بیش از حد را بر عهده دارد و ایمنی آن را در طول فرآیند تضمین می‌کند.

در واقع وظیفه منبع انبساط، جلوگیری از انبساط آب در زمان افزایش حرارت است. چون زمانی که آب گرم می‌شود، حجم آن افزایش پیدا می‌کند، سبک‌تر می‌شود و به سمت واحدهای گرمایشی حرکت می‌کند. با وجود این مخزن دیگر انبساطی در آب رخ نمی‌دهد.

در واقع این مخزن نقش شیر اطمینان را ایفا می کند که آب اضافه را در زمان افزایش حرارت که در عین حال باعث افزایش حجم می‌شود، جمع آوری کند. مخزن انبساط در بالاترین قسمت دیگ بخار نصب می‌شود.

 

نقش منبع انبساط

منبع انبساط نقش تامین آب مورد نیاز مدار لوله کشی و موتور خانه را به عهده دارد. هر زمان که بر اثر سرویس ، تعویض نشتی آب به هر شکل از مدار خارج گردد منبع انبساط سریعاً کمبود آب را جبران می کند .

لازم است که به این پرسش پاسخ داده شود که:

چرا منبع انبساط باید همیشه گرم باشد؟

در پاسخ باید گفت که فقط در زمستان نیاز است که گرم شود چون دچار یخ زدگی نشود.

لیتراژ منبع انبساط را مستقیماً با زیربنای ساختمان و ظرفیت موتورخانه دارد یکی دیگر از فواید منبع انبساط ایجاد یک ستون آب (فشار آب بر حسب ارتفاع) است که به بهتر  کار کردن سیستم شوفاژ کمک شایانی می‌کند.

 

 • مشعل

یکی از مهم‌ترین اجزای موتورخانه ، مشعل هست که در آن اختلاط هوا با منبع سوخت اتفاق می‌افتد و در نتیجه احتراق، گرمای لازم برای گرم شدن سیال را فراهم می‌کند و مسئول شروع واکنش احتراق در سیستم با سیگنال الکترونیکی ترموستات ها به مشعل هستند.

این سیگنال زمانی که نیاز به تولید گرما وجود دارد به سیستم اطلاع می‌دهد. مشعل از سوخت پمپاژ شده از منبع بیرونی با مکانیزم فیلتر استفاده می‌کند.

یک نازل روی مشعل طراحی شده است که این سوخت را به اسپری تبدیل می‌کند و آن را مشتعل می‌کند و باعث شروع احتراق در داخل محفظه احتراق می شود.

 

 • ترموستات دیگ یا آکوستات مستغرق

یکی دیگر از اجزای موتورخانه ، ترموستات دیگ یا آکواستات است که وظیفه دارد سیگنال مناسب را در مورد زمان توقف یا شروع فرآیند به مشعل ارسال کند. ترموستات دیگ، زمان مناسب را بر اساس دمای سیال در دیگ محاسبه می‌کند.

 

 • شیر یکطرفه در موتورخانه

شیر یکطرفه در هنگام نصب موتورخانه به عنوان واحد ایمنی عمل می‌کند و کمک می‌کند تا سیال فقط در یک جهت جریان یابد.

 • خطوط تامین

در روند نصب موتورخانه لوله‌هایی به کار می‌روند که وظیفه رساندن جریان گرم سیال را به نقاط توزیع در دیگ بر عهده دارند.

 

 • خطوط برگشت

خطوط برگشت وظیفه دارند سیال خنک شده یا بخار خنک شده (که حالت آن را به شکل مایع خود تغییر می‌دهد) به دیگ برگردانند تا دوباره گرم شود.

 

 • پمپ سیرکولاتور

آخرین قطعه از اجزای موتورخانه ساختمان که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم پمپ سیرکولاتور است. این قسمت از موتورخانه، آب گرم را در سرتاسر دیگ به گردش در می‌آورد و آن را به خروجی‌های مختلف ساختمان می‌رساند. از پمپ سیرکولاتور در دیگ‌هایی استفاده می‌شود که از آب گرم برای گرمایش استفاده می‌کنند.

 

 

 

_________________________________

 

 

 

نگهداری و تعمیر اجزای موتورخانه ساختمان

به خاطر داشته باشید که برای استفاده حداکثری از تاسیسات موتورخانه ، باید از تک تک قسمت‌های سیستم مراقبت کنید و مطمئن شوید که تا حد امکان کارآمد و سالم هستند.

برای این منظور، باید موتورخانه را به صورت دوره‎‌ای و منظم (حداکثر سالیانه) جهت نگهداری و تعمیر سرویس کنید و همچنین دیگ را تمیز کنید تا کارایی آن به حداکثر برسد. شما باید زباله‌ها و پسماندها را نیز از محفظه احتراق پاک کنید.

تک تک اجزای موتورخانه ساختمان را تحت کنترل داشته باشید و از متخصص بخواهید که همه اجزای موتورخانه ساختمان را از نظر هرگونه آسیب بررسی کند و قطعات شکسته و خراب تاسیسات موتورخانه را در اسرع وقت تعمیر کند تا از آسیب‌های بزرگتر در آینده جلوگیری شود.

اگر متخصص تعمیر و نصب موتورخانه نیستید لطفا تلاشی برای تعمیر موتورخانه نکنید چون تعمیر و نگهداری این سیستم‌ها باید توسط تکنسین‌های دارای مجوز انجام شود.

از آنجا که تاسیسات موتورخانه با انرژی، گرما و فرآیند احتراق کار می‌کند، هر قسمت باید به درستی نگهداری و نصب شود. بنابراین، این کار حساس را به متخصصان بسپارید تا امنیت شما و سیستم را تضمین کنند.

اجزای دیگری نیز در تاسیسات موتورخانه طراحی شده است که به این فرآیند در طول مسیر کمک می‌کند، اما مواردی که در بالا ذکر شد، مهم‌ترین مواردی هستند که در انواع دیگ موتورخانه موجود در بازار استفاده می‌شوند.

بنابراین اصول اولیه یکسان است و اگر در مورد موتورخانه‌ای که می‌خواهید بخرید سردرگم هستید، باید اجزای مازاد و همچنین کاربرد خاصی را که از دیگ انتظار دارید، بررسی کنید تا بدون هیچ مشکلی نوع مناسب را برای محل مورد نظر خودتان انتخاب کنید.

 

 

 

نصب و تعمیر موتورخانه و شوفاژ

وقتی نوبت به نصب موتورخانه، تعویض یا تعمیر موتورخانه و شوفاژ و نگهداری منظم آن می‌رسد، وجود متخصص قابل اعتماد حیاتی است.

مجموعه شعله گستران پارس دارای کادری با استعداد متشکل از تکنسین‌های باتجربه است. ما موقعیت را ارزیابی می‌کنیم و توصیه‌های تخصصی خود را در مورد نحوه سرویس موتورخانه ارائه می‌دهیم.

تیم ما می‌تواند همه چیز را از نصب موتورخانه جدید گرفته تا تعمیر موتورخانه و شوفاژ و نگهداری تجهیزات فعلی موتورخانه انجام دهد.

برای ما مهم است که شما سیستم مناسبی برای امکانات خود داشته باشید. این کار به صرفه‌جویی در هزینه و نگهداری موتورخانه در طولانی مدت کمک می‌کند.

در مجموعه شعله گستران پارس، تجربه به ما کمک می‌کند یکی از بهترین‌های تعمیر موتورخانه و شوفاژ و نصب موتورخانه در تهران و کرج باشیم. ما خدمات تاسیسات موتورخانه شما را به خوبی اجرا می‌کنیم. به همین دلیل تعمیر و نگهداری از موتورخانه را با برنامه‌ریزی منظم توصیه می‌کنیم.

اگرچه اتفاقی نادر است، ولی نشت گاز حادثه خطرناکی است و تشخیص آن تا زمانی که خیلی دیر نشده دشوار است. عدم نگهداری مناسب به منظور صرفه‌جویی در هزینه می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌ها در آینده شود. اگر بیش از یک سال از سرویس موتورخانه شما می‌گذرد، به کارشناسان مجموعه شعله گستران پارس اعتماد کنید که به شما کمک می کنند تا تاسیسات موتورخانه خود را به درستی راه‌اندازی کنید.

 

 


برای نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس با شماره 09981606070 تماس بگیرید


 

________________________________________________________________________________________________________
 • تبادل حرارت

احتراق ایجاد شده در جعبه آتش، گرمایی را ایجاد می کند که توسط تبادل کننده حرارتی منتقل می شود تا مایع را در مخزن گرم کند. این تبادل کننده حرارتی گرمای تولید شده را بدون هیچ گونه تماس مستقیم با آب به مایع حمل می کند.

 

 

 

 • مخزن گسترش

یکی دیگر از اقلام در لیست تجهیزات موتورخانه مخزن گسترش است; این مخزن کوچک مسئول حفاظت از دیگ بخار از فشار بیش از حد و تضمین ایمنی خود را در طول فرایند.

 

 • مشعل

یکی از مهم ترین تجهیزات موتورخانه مشعل است که در آن مخلوط شدن هوا با منبع سوخت اتفاق می افتد و در نتیجه احتراق که گرمای لازم را برای گرم کردن مایع فراهم می کند. آن ها مسئول آغاز واکنش احتراق در سیستم با سیگنال الکترونیکی ترمواستات ها به مشعل هستند. این سیگنال به سیستم اطلاع می دهد زمانی که نیاز به تولید گرما وجود دارد. مشعل از سوخت پمپ شده از یک منبع خارج با مکانیسم فیلتر استفاده می کند. یک پازل طراحی شده بر روی مشعل برای تبدیل این سوخت به اسپری و شعله ور کردن آن آغاز احتراق در داخل جعبه آتش وجود دارد.

 

 

اجزای تشکیل‌دهنده مشعل دیگ بخار

مشعل دیگ بخار از مهمترین اجزای موتورخانه است که نوع آن نسبت به نیاز مشتری، قبل از طراحی و ساخت بویلر صنعتی تعیین می‌شود.

مشعل دیگ بخار با استفاده از پیچ به کوره دیگ بخار متصل می شوند و به مشعل فیکس می شوند جهت راه اندازه مشعل ها در ابتدا نیاز هست که شیر گاز متناسب با سایز لوله که به مشعل متصل می شود، نصب می شود.

بعد از آن، یک فیلتر گاز هم قرار داده می شود تا از ورود ذرات ریز گردو غبار و یا قطعات خیلی ریزی که ممکن است داخل لوله ها وجود داشته باشد به داخل قطعات برقی مشعل ها جلوگیری شود. در قسمت جلویی شیرهای گازی و یا شیرهای برقی به صورت خط گاز قرار دارند.

 

سوخت مشعل دیگ بخار چیست

مشعل و نوع سوخت دیگ بخار با هم رابطه مستقیم دارند. همانطور که می دانید برای تبدیل سوخت به حرارت از مشعل دیگ بخار استفاده می‌شود. از آنجا که نوع سوخت با توجه به نیاز مشتری تعیین می شود، در نتیجه مشعل را نیز می‌توان تغییر داد. ولی در برخی بویلرها قابلیت سوزاندن دو نوع سوخت نیز وجود دارد.

 

اجزای مشعل دیگ بخار

مشعل دیگ بخار از ۳۵ قطعه تشکیل شده است. این قطعات عبارت‌اند از:

۱. قاب، ۲. پمپ نفتی، ۳. کویل، ۴. تنظیم کننده یا رگولاتور، ۵. فیلتر حلقه‌ای، ۶. دریچه، ۷. صفحه، ۸. کنترل‌کنند، ۹. جعبه‌تقسیم، ۱۰. پوسته، ۱۱. مهره پمپ، ۱۲. لوله، ۱۳. اتصال پمپ، ۱۴. شلنگ، ۱۵.موتور، ۱۶.کاور، ۱۷. طوقه، ۱۸. نازل نگهدارنده، ۱۹. فتورزیستور، ۲۰. صفحه منتشرکننده، ۲۱. فلانژ، ۲۲. بخش جلو، ۲۳. تونل انفجار، ۲۴. الکترود، ۲۵. گیره، ۲۶. اتصال‌دهنده، ۲۷. تونل، ۲۸. تنظیم‌کننده دریچه هوا، ۲۹. جک هیدرولیک، ۳۰. دریچه هوا، ۳۱. فن، ۳۲. خازن، ۳۳. نگهدارنده، ۳۴. سوکت، ۳۵. دو شاخ برق.دیگ بخار صنعتی ارائه دهنده خدمات را ببینید تمام دیگ های صنعتی تولید مشاهده تمام دیگ بخار صنعتی توزیع کننده

 

 • آکواستاتس

Aquastats اجزای در دیگ بخار مسئول ارسال سیگنال مناسب به مشعل در مورد زمانی که برای متوقف کردن و یا زمانی که برای شروع فرایند است. آنها زمان مناسب را بر اساس دمای مایع در دیگ بخار می دانند.

 

 • دریچه جریان پشتی

دریچه جریان پشتی به عنوان یک واحد ایمنی عمل می کند که جریان سیال را تنها در یک جهت واحد اجازه می دهد.

 • خطوط تامین

این قسمت های دیگ لوله هایی هستند که مسئولیت رساندن جریان گرم شده سیال به نقاط توزیع در دیگ بخار را بر عهده دارند.

 • خطوط بازگشت

خطوط بازگشت مسئول آوردن مایع سرد شده یا بخار سرد شده (که حالت خود را دوباره به شکل مایع خود تغییر می دهد) به دیگ بخار برمی گردند تا دوباره آن را گرم کنند.

 

 • پمپ گردشگر

آخرین مورد در لیست مهمترین تجهیزات موتورخانه که می خواهیم به شما معرفی کنیم پمپ گردشگر است. این بخش هدایت آب گرم در سراسر دیگ بخار برای کمک به آن را به گردش به خروجی های مختلف در خانه ها، دفاتر، و یا مکان های دیگر که دیگ بخار استفاده می شود. آن ها در دیگ هایی که از آب گرم برای مقاصد گرمایشی استفاده می کنند استفاده می شوند.

 

______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

 

تعمیر و نگهداری قطعات دیگ بخار در تاسیسات موتورخانه

به خاطر داشته باشید که برای اینکه از دیگ بخار خود بیشترین استفاده را داشته باشید، باید از تک تک قسمت های سیستم مراقبت کنید و مطمئن شوید که تا حد امکان کارآمد و سالم هستند.

برای این منظور، شما نیاز به تعیین قرار ملاقات برای بررسی تعمیر و نگهداری به طور منظم (معمولا سالانه) و همچنین تمیز کردن دیگ بخار به حداکثر رساندن بهره وری آن است. شما باید باقی مانده و باقی مانده از جعبه آتش نشانی نیز حذف کنید.

هر قسمت را تحت کنترل خود نگه دارید و از یک کارشناس بخواهید که این قطعات را برای هر گونه آسیب بررسی کند و در اسرع وقت شکسته ها را ترمیم کند تا از آسیب های بزرگتر در آینده جلوگیری شود.

اجتناب از هر گونه تلاش در تعمیر دیگ بخار خودتان اگر شما یک متخصص نیست چرا که تعمیر و نگهداری از این سیستم ها باید توسط تکنسین های دارای مجوز انجام می شود.

از آنجا که آنها با انرژی، گرما، و فرایند احتراق کار می کنند، هر بخش باید به درستی حفظ و نصب شود؛ بنابراین ، ترک این کار ظریف به کارشناسان برای اطمینان از ایمنی خود و ایمنی سیستم است.

قطعات دیگری نیز در دیگ های بخار طراحی شده اند که در طول مسیر به فرایند کمک می کنند، اما قطعاتی که در بالا ذکر شد مهم ترین قطعاتی هستند که در انواع مختلف دیگ های موجود در بازار مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین اصول اولیه یکسان است و اگر شما در مورد دیگ بخار شما می خواهید برای خرید اشتباه گرفته, شما نیاز به بررسی آن قطعات اضافی و همچنین برنامه خاص شما از دیگ بخار انتظار می رود برای انتخاب نوع مناسب برای محل خود را بدون هیچ مشکلی.

 

حالا که می دانید همه چیز برای دانستن در مورد بخش های مختلف تجهیزات موتورخانه برای نصب موتورخانه وجود دارد، آیا شما آماده برای یادگیری ببینید که چگونه دیگ بخار کار می کنند؟ و اگر نظری در مورد این مقاله یا دیگ های بخار به طور کلی داشتید، در بخش کامنت برای ما بنویسید و نظر خود را با همه در میان بگذارید. آیا مشکل یا سوالی در مورد دیگ های بخار دارید؟ احساس رایگان برای پیوستن به شعله گستران پارس و کارشناسان ما به شما کمک خواهد کرد که مشکلات خود را در یک فلش حل!

 

بیشتر بخوانید: موتورخانه بهتر است یا پکیج ؟ فرق موتورخانه با پکیج چیست؟

 

مهمترین اجزای تجهیزات موتورخانه چه چیزی است؟

مهم ترین بخش در نصب موتورخانه ، دریچه های ایمنی است. در یک دیگ بخار یا سیستم آب گرم خانگی، دریچه ایمنی بسیار مهم ترین دستگاه ایمنی است. هدف آن آزاد کردن فشار داخلی در صورت انواع گسل های سیستم است.

شیرهای ایمنی معمولاً در تاسیسات موتورخانه برای حفاظت از فشار بیش از حد دیگ بخار و همچنین کاربردهای دیگری مانند دستگاه های پایین دست پایین آوردن فشار استفاده می شوند. شیرهای ایمنی در عملیات فرایندی به کار گرفته می شوند تا با وجود عملکرد اولیه ایمنی، از آسیب محصول ناشی از فشار بالا جلوگیری کنند.

برای دانستن کامل طبقه بندی قسمت هایی از دیگ های بخار به این فایل pdf مراجعه کنید.

 

خرید تجهیزات و یا درخواست برای یک سرویس

با استفاده از شعله گستران پارس ، شما می توانید انتظار برای دریافت نقل قول از تامین کنندگان مختلف در سراسر صنایع و مناطق متعدد. نصب موتورخانه

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

نکته مهم در مورد تمامی اجزای دیگ بخار

بعد از نصب موتورخانه برای بالا بردن کیفیت دیگ بخار باید اجزای دیگ بخار دارای راندمان و کیفیت بسیار بالایی باشند. کیفیت بالای قطعات روی قیمت دیگ بخار تاثیر مستقیم دارد. یکی از الزمات استاندارد بودن دیگ‌های بخار استفاده از اجزایی با بالاترین کیفیت ممکن است که باعث افزایش طول عمر و کیفیت بالای بخاردهی می‌شود.

 

برای افزایش بازدهی دیگ بخار چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

 

 

__________________________________________________________________________________________

خدمات که در زمینه موتورخانه توسط گروه تاسیساتی شعله گستران پارس ارائه می شود :

نصب و راه اندازی موتورخانه
تعمیر موتورخانه شوفاژ
بازسازی موتورخانه
تعویض دیگ چدنی
تعویض منبع دوجداره
اسیدشویی منبع کویل
تعمیر پمپ شوفاژ موتورخانه
نصب دیگ فولادی موتور خانه
سرویس و تعمیر مشعل شوفاژخانه
لوله کشی منبع انبساط
تعمیر پمپ زمینی و بوستر پمپ
و …….

نصب موتورخانه روش و تکنیکهای اجرای آن از عوامل مهم و تاثیرگذار در کیفیت راندمان و بهره برداری اصولی از موتورخانه شوفاژ است ، بدیهی است که فضای موتورخانه ظرفیت و تعداد تجهیزات و کاربری آن از عواملی است که در کیفیت هرچه بالاتر تاثیرگذار هستند.

اساساً یک موتورخانه ایده‌آل در قدم اول باید از محاسبات و طراحی مطلوبی برخوردار باشد که این فرآیند گاها” علمی و مهندسی است و بعضاً بر اساس تجربه انجام می‌پذیرد

قدم بعدی تهیه اقلام و تجهیزات مرغوب است . کیفیت تجهیزات علاوه بر زیبایی موتور خانه در طول زمان باعث بالا رفتن راندمان و پایین آوردن هزینه های جاری موتورخانه می گردد و در آخرین قدم اجرای اصولی و مبتنی بر قواعد تدوین شده و جاری و همسو با به‌روزترین استانداردهای بین‌المللی و با بهره گیری از نیروهای متخصص و باتجربه که مجهز به پیشرفته‌ترین ابزار آلات و امکانات اجرایی تاسیسات می باشند . که این مهم تنها از شرکت و پیمانکارانی که در این زمینه دارای رزومه درخشان و تجربه کافی هستند بر می آید.

 

گروه مهندسی اجرایی شعله گستران پارس با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه طراحی و اجرای موتورخانه های صنعتی مسکونی و تجاری از گزینه‌هایی است که دائم روی میز کارفرمایان و سازندگان ساختمان های انبوه  و بلند مرتبه و مهندسان جای دارد.

جهت کسب مشاوره با کارشناسان شعله گستران پارس در زمینه خدمات تاسیسات موتورخانه تماس بگیرین.

 

نصب و راه اندازی موتورخانه شوفاژ

نصب موتورخانه یک فرآیند کاملاً تخصصی است هرچند که امروز همکارانی که در زمینه لوله کشی و تعمیر شیرآلات بهداشتی تخصص دارند با قیمت‌های بسیار پایین در این حوزه ورود کردند که این دوستان پشتوانه و ضمانت اجرایی کار را نداشته و ریزه‌کاری‌ها و نکاتی که به لحاظ اقتصادی کمک شایانی به کارفرما می شود آشنایی و اشراف ندارد و به کارگیری تیم تخصصی اجرایی باتجربه و کارآمد از عواملیست که خیال شما را در زمینه طراحی و اجرای موتورخانه راحت می کند

 

قیمت نصب موتورخانه

قیمت نصب موتورخانه برگرفته از پارامترها و نکات بسیاری است که به تعدادی از مهمترین آنها می‌پردازیم مهمترین فاکتور تاثیر گذار بر قیمت ظرفیت حرارتی موتورخانه است هرچه ظرفیت موتورخانه بالاتر باشد قاعدتاً حجم و وزن تجهیزات بیشتر میگردد یک دیگ چدنی کوچک که حدود ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد که چند ساعته جمع آوری آن جمع آوری و نصب می شود اما یک دیگه بزرگ بیش از دو یا سه تن وزن  داشته که بعضا” چند روز برای نصب و جمع آوری آن زمان بر است البته که گاها” بنا به موقعیت ظرفیت به چند دستگاه تقسیم می شود که آنگاه تعداد تجهیزات هم در قیمت تاثیر گذار است ظرفیت حرارتی بالا در موتورخانه باعث افزایش سایز لوله های فولادی نیز می گردد.

فضای موتورخانه در طراحی و چیدمان موتورخانه به لحاظ فشردگی و متراژ لوله کشی تاثیر بسزایی در قیمت نصب موتورخانه دارد.

از عوامل دیگر نیز می‌توان به مهلت اجرای موتورخانه در دسترس بودن اقلام و تجهیزات داخل یا خارج شهر بودن پروژه زمینی یا خطی بودن پمپ های سیرکولاتور و…  نام برد

 

بازسازی موتورخانه شوفاژ

بازسازی موتورخانه مختص ساختمان و موتورخانه ها با عمر طولانی می باشد چرا که تجهیزات و لوازم اصلی موتورخانه شامل دیگ ، پمپها ، منبع ، لوله کشی های داخلی ، سیستم کابل کشی و برق رسانی و مشعل  آن کاملاً یا تقریباً فرسوده و پوشیده شده است این تجهیزات بعضا” با سرویس قابلیت نصب و استفاده مجدد را دارد. اما هستند  مواردی که استفاده مجدد از آنها هزینه های بیشتری را برای کارفرما در بر دارد لذا تعویض آنها به صرفه تر است .

یکی از اتفاقات خوب در بازسازی موتورخانه این است که در هنگام نصب موتورخانه قابلیت فشرده سازی و کم کردن حجم تجهیزات و افزایش فضای موتورخانه که بعضا می‌توان به عنوان کاربری های دیگری همچون پارکینگ یا انباری از آن فضاها استفاده کرد.

 

تعمیر موتورخانه شوفاژ

تعمیرات موتورخانه از فرآیند تخصصی که نیازمند تجربه و دانش فنی بسیاری است  موتورخانه شوفاژ در حوزه الکتریکال و مکانیکال خلاصه می‌شود تابلو برق و ملزومات داخلی آن الکتروموتورها تجهیزات کنترلی و نظارتی و کابلها جزوه تاسیسات الکتریکال می‌باشد دیگ های چدنی و فولادی ، پمپ ها ، لوله ها و اتصالات ،اگزاست ، شیرفلکه ها و شیرآلات و …….مکانیکال محسوب می‌شود مجریان و نصاب با تجربه هنگام نصب موتورخانه و طراحی و چیدمان لزوماً تجهیزات را به گونه‌ای نصب می‌کنند که در صورت نیاز قطعات به سرویس و تعمیر این فرآیند به راحتی و سریع انجام گردد.

 

تعمیرکار موتورخانه شوفاژ

تعمیرکار موتورخانه شوفاژ شخصی است که باکلیه تجهیزات موتورخانه اعم از دیگ، مشعل ، پمپ منابع ذخیره و آبگرم ، تجهیزات کنترلی و  نظارتی که انواع لوله کشی ها ، جوشکاری ، تابلو برق ملزومات ان و…. آشنایی کامل داشته باشد و تجربه کافی در زمینه تعمیرات ، سرویس و یا تعویض آنها را داشته باشد.

تعمیرکار موتورخانه غالباً افرادی هستند که در شروع فعالیت شغلی خود در زمینه نصب موتورخانه کار میکرده و به تمام جزئیات و نکات فنی آن اشراف کامل دارد یک لوله کش تعمیرکار موتورخانه نیست اما یک تعمیرکار حرفه ای موتورخانه شوفاژ غالباً یک لوله کش مجرب نیز هست.

 

دیگ چدنی موتورخانه شوفاژ

دیگ چدنی  موتورخانه جایی است که سیال در ابتدای سیکل و فرآیند تولید آب داغ قرار گرفته است و مشعل یا برنر  (burner) شعله خود را در محفظه احتراق  دیگ تشکیل می‌دهد چدن دیگر لزوما” از چدن مخصوص و مقاوم در برابر شعله ( آتش خوار) تهیه می شود نکته مهم در دیگ چدنی نصب اصولی ان است . در هنگام جمع آوری و نصب موتور تمامی نکات ایمنی و قواعد نصب دیگ چدنی که توسط شرکت سازنده به نصاب آن آموزش داده شده است باید رعایت گردد تا علاوه بر تحت گارانتی گرفتن دیگ در آینده دچار نشتی و آبریزش نگردد.

از محسنات دیگه چدنی عدم یکپارچگی آن است که در صورت پوسیدگی دیگر نیاز به تعویض کل دیگ  نیست و یک یا چند پروژه آن قابل تعویض است.

 

 

سرویس کار موتورخانه

سرویس کار موتورخانه اجزا و تجهیزات موتورخانه را در مدت زمان مشخصی کنترل و بررسی می کند تا در صورت لزوم آن ها را تعمیر یا تعویض کند.  این فرد برای ساختمان های تجاری به صورت تمام وقت و برای کنترل وضعیت موتورخانه شوفاژ ساختمان و منازل مسکونی به صورت دوره ای کار می کند . تمام کارشناسان شعله گستران پارس ، دوره های لازم را طی کرده اند و مهارت کافی در این زمینه دارند.

 

چرا موتورخانه نیاز به سرویس دارد؟

اگر سرویس دوره ای موتورخانه توسط افراد حرفه ای و به درستی انجام بشود، می تواند از وقوع خیلی از حوادث جلوگیری کند. چون هر گونه عدم رسیدگی می تواند باعث تخریب و آتش سوزی شود. در سرویس موتورخانه به شکل دوره ای تمام نشانه های خطرات احتمالی شناسایی و برطرف می شود.

از دیگر کارهای که در هنگام سرویس موتورخانه آپارتمان انجام می شود، می توان به چک کردن دیگ، هواگیری موتورخانه شوفاژ، و بررسی وضعیت پمپ موتورخانه و لوله ها اشاره کرد.

 

جزئیات سرویس اجزای موتورخانه

1.  سرویس موتورخانه دیگ بخار

وجود نشتی در پره های دیگ یا تنظیم نبودن دودکش ناهماهنگی بین درجه حرارت ترمومتر دیگ و مانومتر و کارکرد بد مشعل از جمله مشکلات موتورخانه هستند که با سرویس و بازدید از دیگ موتورخانه به شکل منظم به حداقل می رسد.

 

2.  سرویس مشعل موتورخانه

بررسی کنید تا  مشعل های گازوئیلی با بدنه تماس نداشته باشند. هم چنین از نبود وسایل اضافه، کاغذ و ظروف یکبار مصرف و مواد اشتعال زا در داخل موتورخانه مطمئن شوید. هم چنین فوتوسل مشعل گازوئیلی را هر چند روز یک بار تمیز کنید.

 

3.  سرویس پمپ موتورخانه

به دلیل اینکه پمپ ها مدام در حال کارکردن هستند نسبت به وسایل دیگر آسیب پذیری بیشتری دارند. روغن کاری پمپ های موتورخانه در زمان مشخص به ارتقای عمر مفید پمپ موتورخانه کمک می کند. هنگام بازرسی از موتورخانه پمپ ها از لحاظ سالم بودن کوپلینگ و فنرها باید کنترل و بازرسی شوند.

 

4.  سرویس مخزن دو جداره آب گرم

اختلاف درجه حرارت آب گرم ورودی و خروجی اهمیت دارد. چنانچه این اختلاف زیاد باشد، باید دلیل آن را بررسی کنید. این ایراد می تواند از انباشت جرم و رسوب گرفتگی جداره های منبع دو جداره باشد. بنابراین بهترین راه برای سرویس موتورخانه استخر و مجتمع های مختلف این است که هر چه سریعتر برای تعمیر یا تعویض منبع دوجداره آب گرم اقدام کنید.

 

4.  سرویس منبع انبساط

در صورتی که منبع انبساط دچار فرسایش زنگ زدگی و خراب شدن شیر شناور و نشتی آب شود، آب واحدها سرد می شود و مصرف انرژی بیشتر می شود و همین می تواند بخشی از فضای موتورخانه را تخریب کند. در زمان بازدید منبع انبساط گرم بودن و در جریان به بودن آب بررسی می شود.

 

5.  کنترل مخزن گازوئیل

مخزن گازوئیل به صورت مرتب باعث می شود تا هر گونه نشتی به راحتی پیدا شود. بعد از هر بار پر کردن منبع بایستی فیلتر آن را تمیز کنید تا جریان گازوئیل به روانی انجام شود.

 

6.  موارد دیگر

در صورتی که سختی آب منطقه شما بالا باشد و سختی گیر نصب کردید، باید بستر رزین داخل سختی گیر به خوبی شست و شو داده شود.
باز و بسته کردن شیرآلات موتورخانه کنترل می شود تا هر گونه گرفتگی را به حداقل برسد.
اسیدشویی سالانه کندانسور چیلر و قسمت های مانند اندازه گاز و روغن در چیلرها یا فلوسوئیچ و پمپ های خلا انجام می شود.
شست و شوی برج خنک کننده.
هر دو هفته یکبار دیزل ژنراتور را کنترل می کنند که این کار عمر تجهیزات گران قیمت موتورخانه را بالا می برد.
نگهداری موتورخانه توسط افراد حرفه ای
سرویس و تعمیر موتورخانه تخصص و مهارت خاص خود را دارد. بنابراین از سپردن، به دست افراد ناوارد علاوه بر صرف زمان هزینه های هنگفت تعمیر را هم بر دوش شما خواهد گذاشت.

البته اگر سرویس و نگهداری از تجهیزات توسط افراد حرفه ای انجام گیرد، باعث کاهش هزینه کلی موتورخانه در بلند مدت خواهد شد.  چون طول عمر سیستم افزایش می یابد و شما از هزینه های تعویض قطعات که هزینه زیادی در بر دارد، بی نیاز خواهد شد. وقتی راندمان موتورخانه بالا بیاید، طبیعی است که در هزینه های سوخت مصرفی هم صرفه جویی می شود.

شعله گستران پارس آمادگی خود را جهت سرویس موتورخانه شرق تهران سرویس موتورخانه غرب تهران و اقصی نقاط تهران اعلام می نماید. این گروه تخصصی و خدماتی کلیه اقدامات مربوط به سرویس موتورخانه را با کیفیت عالی و تضمین کار انجام می دهد. کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا از خدمات باکیفیت و قیمت مناسب بهره مند شوید.

 

نحوه سرویس موتورخانه و نحوه ارائه خدمات شعله گستران پارس

از کلیه اقدامات و خدمات شعله گستران پارس که برای سرویس و نگهداری موتورخانه ارائه می دهد عبارتند از:

هواگیری موتورخانه شوفاژ و هواگیری گرمایش از کف
هواگیری منبع دوجداره موتورخانه

 

عیب ‌یابی و تعمیر مشعل موتورخانه

خاموش شدن مشعل دلایل زیادی دارد. از جمله:

 1. تهویه نامناسب
 2. معکوس بودن مسیر خروجی لوله دودکش
 3. قطعی گاز
 4. گاز به مشعل نمی رسد
 5. ریست کردن رله مشعل : رله باید بررسی شود. در صورت خراب بودن تعمیر انجام می گیرد
 6. ایرادات سیم کشی: سوختگی سیم کشی، عمل نکردن قطعات یکی از ده‌ها قطعات داخل مشعل هر کدام باعث می شود مشعل درست کار نکند و خاموش شود و آب موتورخانه گرم نشود.
 7. عدم تهویه مناسب هوا: یکی از دلایل رایج خاموش شدن مشعل تهویه نامناسب است. اگر درهای ورودی موتورخانه مناسب نباشند و اکسیزن به اندازه کافی به مشعل نرسد مشعل خاموش می شود. موتورخانه حتما باید هواکش داشته باشد تا بو و دود موتورخانه را به فضای بیرون منتقل شود.
  ضمنا دود کش نباید معکوس باشد. گاهی دودکش بر حسب زمان می پوسد و دود وارد فضای موتورخانه می شود. و دود وارد موتورخانه می شود

 

تنظیم موتورخانه شوفاژ ، شست و شوی موتورخانه شوفاژ ، بررسی لوله ‌های موتورخانه ، تعمیر شوفاژ خانه

 

فواید سرویس موتورخانه

 • باعث افزایش استفاده و بهره وری از موتورخانه شوفاژ می شود
 • موتورخانه به شکل ایمن و مطمئن کار می کند
 • باعث افزایش راندمان و طول عمر موتورخانه می شود
 • باعث بهینه شدن مصرف انرژی
 • به حداقل رساندن هزینه های تعمیرات در آینده

 

________________________________________________________________________________________________________

تیم تخصصی شعله گستران پارس با سال ها تجربه در امر تاسیسات موتورخانه آماده قراردادهای طولانی مدت برای بازرسی منظم از موتورخانه شوفاژ شماست. با توجه به تعداد واحدها، انشعابات و شرایط فعلی به بازدید و سرویس موتورخانه در زمستان و فصول دیگر سال می پردازند.

___________________________________________________________________________________________

طبعات بی توجهی به سرویس موتورخانه

بی توجهی به سرویس موتورخانه شوفاژ علاوه بر کاهش بهره وری موتورخانه باعث افزایش مصرف انرژی واحدهای ساختمان می شود. از همه بدتر این که عمر مفید دستگاه هایی چون چیلر بویلر مشعل، دیگ موتورخانه و سایز تجهیزات را کم می کند.

همانطور که می دانید قیمت راه اندازی موتورخانه زیاد است و تنها عاملی که می تواند از این هزینه ها جلوگیری کند ارتقای طول عمر تجهیزات موتورخانه است. بهترین راه برای این امر، بازدید منظم و سرویس دوره ای موتورخانه شوفاژ است.

 

عوامل اختلال و ناهماهنگی در موتورخانه شوفاژ

 

هزینه سرویس موتورخانه

عواملی روی قیمت نگهداری و سرویس موتورخانه تاثیر می گذارند شامل موارد زیر می شود:

 • تعداد تجهیزات موتورخانه
 • تعداد دفعات بازرسی از موتورخانه
 • وسعت موتورخانه
 • منبع دوجداره موتورخانه

اولین وسیله ای که در موتورخانه شوفاژ جهت تولید آب گرم مصرف بهداشتی به کار گرفته شد منبع دوجداره است این منبع که به روش انتقال دما از مایع به مایع آب گرم و تولید می‌کند از جنس ورق های فولادی گالوانیزه تولید می شود . اگر از ورق مرغوب در تولید این منبع استفاده نگردد به سرعت فرسوده می شود و نیاز به تعمیر و جوشکاری دارد .

منطقی است که بعد دوبار تعمیر و جوشکاری نسبت به تعویض آن اقدام کنید چراکه هر بار جوشکاری منبع از کیفیت و رق آن میکاهد و دوباره از همان محل شروع به پوسیدن می‌کند در هنگام نصب موتورخانه منبع دوجداره از جنس ورق فولادی گالوانیزه گرم ایرانی تهیه و استفاده کنید.

_________________________________________________________________

قیمت نصب موتورخانه در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از “هزینه نصب موتورخانه” با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید
استعلام قیمت

 

نصب موتورخانه

نصب و راه اندازی موتورخانه از جمله خدماتی‌ست که با شنیدن نام آن هم متوجه می‌شویم که برای انجامش باید سراغ یک متخصص برویم. متخصص قابل اعتماد برای راه‌اندازی موتورخانه خانگی، یک تکنسین موتورخانه شوفاژ است؛ تکنسینی که آموزش راه اندازی موتورخانه، آموزش لوله کشی موتورخانه و … را کاملا دیده، و تجربه قابل قبولی نیز داشته باشد.

اگر برای نصب موتورخانه خانگی یا حتی صنعتی به دنبال مجرب‌ترین تکنسین‌ها در شهرتان می‌گردید، کافی‌ست درخواست‌تان برای نصب و راه اندازی موتورخانه را از طریق فرم سفارش اپلیکیشن یا وب سایت «شعله گستران پارس» ثبت کنید. پس از آن در کمترین زمان، به بهترین نصابان موتورخانه در شهرتان دسترسی پیدا خواهید کرد؛ و می‌توانید بعد از مقایسه قیمت نصب موتورخانه شوفاژ، نصاب مدنظرتان را استخدام کنید.

 

قیمت نصب موتورخانه خانگی چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت نصب موتورخانه ساختمان توسط خود نصاب موتورخانه یا بهتر است بگوییم تیم تاسیساتی نصب موتورخانه شوفاژ تعیین شده و از سوی کارشناسان نظارت می‌شود.

در ادامه عوامل موثر بر قیمت نصب موتورخانه شوفاژ را بررسی کرده‌ایم، اما اگر مایل هستید از قیمت نصب موتورخانه برای ساختمان خود به‌طور دقیق مطلع شوید، تنها باید درخواست خود را در «شعله گستران پارس» از طریق فرم سفارش ثبت کنید. اطلاع از هزینه نصب و راه اندازی موتورخانه شوفاژ کاملا رایگان است.

توجه داشته باشید در شرایطی که تعمیر موتورخانه دیگر جوابگو نیست، هزینه باز کردن موتورخانه خانگی فعلی و نصب موتورخانه شوفاژ جدید به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

 

هزینه نصب و راه اندازی موتورخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

نصب موتورخانه و راه اندازی آن یعنی اجرای یک فونداسیون برای قرار گرفتن تاسیسات ساختمان، لوله کشی آب گرم و سرد، نصب مخزن (دیگ بخار موتورخانه) و نصب مشعل الکتریکی یا گازی. این‌ها عمده کار نصب و راه اندازی موتورخانه را تشکیل می‌دهند. بنابراین عوامل مؤثر بر قیمت راه اندازی موتورخانه خانگی عبارتست از:

 • حجم آب گرم مورد نیاز
 • قیمت تجهیزات اصلی موتورخانه
 • تعداد تجهیزات موتورخانه جانبی
 • ظرفیت موتورخانه
 • هزینه حمل و نقل تجهیزات
 • اجرت نصاب تجهیزات موتورخانه
 • لیست قیمت نصب موتورخانه
 • خدمات نصب و راه اندازی موتورخانه
 • قیمت خدمات
 • نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی (با دمپر موتور برقی و تابلو برق تا ظرفیت 2 میلیون)
 • قیمت ساخت کلکتور نصب به دیگ
 • نصب و راه اندازی سختی گیر
 • نصب و راه اندازی دیگ چدنی شوفاژ مدل توربو
 • نصب و راه اندازی دیگ بخار سونا
 • هزینه خرید و حمل تجهیزات موتورخانه به ساختمان
 • نصب و راه اندازی منبع انبساط
 • نصب و راه اندازی پمپ سیرکولاتور خطی
 • نصب و راه اندازی دیگ چدنی شوفاژ مدل 300
 • نصب و راه اندازی دیگ چدنی شوفاژ مدل 400

 

باید یادآوری کنیم که قیمت تجهیزات موتورخانه خانگی تاثیری روی دستمزد نصاب موتورخانه شوفاژ ندارد. اما به طور کلی، برای تعیین قیمت موتورخانه ساختمان باید قیمت تجهیزات موتورخانه را هم در نظر داشت.

خدمات دیگر مانند اجرای روندهای ایمنی، عایق بندی دیوارها و کف، عایق بندی لوله‌ها و اتصالات، گرمایش از کف (در صورت درخواست) و … از موارد دیگری است که در ادامه اجرا و نصب موتورخانه خانگی انجام می‌شود و در هزینه نهایی راه اندازی شوفاژخانه  تاثیر می‌گذارد.

 

 

چه خدماتی برای نصب و راه اندازی موتورخانه ارائه می‌شود؟

نصب موتورخانه، راه اندازی موتورخانه، اجرای سیستم لوله کشی موتورخانه، نصب دیگ‌های چدنی، تعمیر دیگ فولادی، نصب فن کوئل، تعمیر شوفاژ تهویه و کلیه خدمات دیگر در زمینه نگهداری و تعمیرات و نصب موتورخانه‌های سرمایش و گرمایش و تامین تجهیزات موتورخانه را به ما بسپارید.

 

در ادامه لیست کلیه خدمات تعمیر، راه اندازی و نصب موتورخانه که در «شعله گستران پارس» توسط بهترین متخصصان ارائه می‌شوند را برای شما آورده‌ایم:

 • تجهیزات موتورخانه – نصب دیگ بخار چدنی و فولادی
 • نصب پمپ برگشت دیگ شوفاژ
 • نصب و لوله کشی منبع انبساط باز
 • نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی
 • نصب و تعمیر الکتروموتور و پمپ سیرکولاسیون آبگرم شوفاژ
 • اجرای روشنایی کلیه موتورخانه‌های حرارتی و برودتی
 • تنظیم فشار شکن‌های مربوط به موتورخانه شوفاژ
 • نگهداری و رفع عیب از رگلاتور گاز
 • نظافت کلیه متعلقات مکانیکال و الکتریکال موتورخانه خانگی
 • آب‌بندی و روان کردن انواع شیر فلکه‌های کشوئی، برنجی و یکطرفه

 

مزایای درخواست نصب موتورخانه با «شعله گستران پارس»

 • دسترسی سریع به تعدادی مجرب‌ترین نصابان موتورخانه خانگی نزدیک به محل زندگی شما
 • مشاهده قیمت موتورخانه شوفاژ پیشنهادی از طرف هر نصاب موتورخانه قبل از نهایی کردن سفارش
 • امکان مقایسه مبالغ پیشنهادی برای قیمت موتورخانه خانگی به‌طور رایگان
 • نظارت بر دستمزد‌ها و اجرت قیمت نصب موتورخانه توسط کارشناسان امور تاسیساتی
 • ارائه فاکتور برای قطعات خریداری شده جهت نصب موتورخانه شوفاژ
 • پیگیری تیم پشتیبانی «شعله گستران پارس» بعد از اتمام پروژه شما

 

 

چرا باید نصب موتورخانه خانگی را به متخصص بسپاریم؟

همان‌طور که اشاره کردیم، نصب و راه اندازی موتورخانه خانگی و صنعتی یعنی قرارگیری تمامی تجهیزات موتورخانه و اجرای لوله کشی موتورخانه در یک بستر که به آن فونداسیون گفته می‌شود. با توجه به چالش‌ها و تخصص لازم برای نصب موتورخانه، باید تمامی تکنسین‌ها و هریک از اعضای تیم تاسیساتی مهارت و توانایی این کار را داشته باشند.

چرا که در اثر یک بی‌دقتی هنگام نصب موتورخانه ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور تجهیزات موتورخانه را با مشکلات متعددی مواجه شوید. پس در انتخاب نصاب موتورخانه دقت کنید. هدف ما در «شعله گستران پارس» این است تا شما را دقیقا با متخصصی آشنا کنیم که تمام ویژگی‌های لازم را داشته باشد و با مهارت قیمت نصب موتورخانه و شوفاژخانه را تا حد ممکن کاهش دهد.

_________________________________________________________________

 

حالا که همه چیزهایی را که باید در مورد اجزای‌های مختلف موتورخانه بدانید، آماده‌اید تا نحوه عملکرد موتورخانه را یاد بگیرید؟ و اگر نظری در مورد این مقاله و تعمیر موتورخانه یا به طور کلی بویلرها دارید، در قسمت نظرات بنویسید و نظر خود را با همه در میان بگذارید.

آیا در مورد بویلرها مشکل یا سوالی دارید؟ با خیال راحت به شعله گستران پارس بپیوندید و کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند مشکلات خود را در یک لحظه حل کنید!

 

 

خرید تجهیزات موتورخانه یا درخواست خدمات

با استفاده از شعله گستران پارس ، می‌توانید انتظار دریافت پیشنهاد از تامین‌کنندگان مختلف در صنایع و مناطق مختلف را داشته باشید.

 

برای درخواست قیمت تجهیزات موتورخانه اینجا را کلیک کنید

 

 

برای نصب موتورخانه شوفاژ چه باید کرد؟

برای تعویض دیگ و منابع دوجداره، ساخت و تعمیرکلکتور و نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس فقط کاقیست با شماره 09981606070 تماس بگیرید و با توجه به موقعیت مکانی خود، برای راه‌اندازی شوفاژ موتورخانه و تعمیر موتورخانه و شوفاژ ثبت درخواست کنید و بقیه کار تاسیسات خود را به متخصصان ما بسپارید.

 

رایج ترین سوالات درباره مشکلات موتورخانه

مجموعه شعله گستران پارس به عیب‌یابی و ارائه راه‌حل‌های قابل اجرا عادت دارد. ما با دقت تمام تجهیزات را بررسی می‌کنیم و قبل از ارائه هرگونه پیشنهاد، وضعیت را ارزیابی می‌کنیم.

برنامه‌های ما تمام صرفه‌جویی‌های بلند مدت انرژی را برای موتورخانه و سیستم کلی شما در نظر می‌گیرد. دانش ما در مورد تکنولوژی و برندهای قابل عرضه در بازار بی‌نظیر است.

همه تکنسین‌های ما دارای گواهینامه، آگاه و با تجربه هستند و سرمایه‌ای را ارائه می‌دهند که می‌توانید برای نصب موتورخانه به آن اعتماد کنید. مجموعه sholegostaran آماده است تا به هر نحوی که بتوانیم به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نصب موتورخانه ساختمان مسکونی ، همین امروز با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

سوالات متداول تعمیر موتورخانه و شوفاژ

چرا پمپ موتورخانه از کار افتاده است؟

از کار افتادن پمپ موتورخانه یکی از رایج ترین مشکلات موتورخانه و شوفاژخانه هست. در چنین مواقعی با تعویض سیل، کوبلینگ، سیم پیچی صحیح و… خرابی پمپ موتورخانه تعمیر شده و مشکل حل می‌شود. این خرابی می‌تواند توسط تعمیرکاران حرفه‌ای سریعا حل رفع می‌شود.

 

چرا دیگ موتورخانه نشتی دارد؟

یکی دیگر از مشکلات رایج موتورخانه، نشتی دیگ موتورخانه است. اگر برای شما هم چنین مشکلی پیش آمده، دیگ موتورخانه ساختمان مسکونی شما خراب شده و باید سریعا تعویض شود تا این خرابی برطرف شود.

 

چرا لوله های موتورخانه نشتی دارند؟

در این صورت ممکن است لوله های موتورخانه در تجهیزات موتورخانه بسته شده باشند و ترکیدگی لوله ها از جمله مشکلات جدی است که در روند کار موتورخانه ساختمان مسکونی اختلال ایجاد می‌کند و باید در اسرع وقت تعمیر شود.

 

چرا موتورخانه آب گرم ندارد؟

بعد از نصب موتورخانه ساختمان مسکونی ممکن است این مشکل در هنگام تعمیر موتورخانه به وجود آمده باشد. دلیل آب گرم نداشتن موتورخانه می‌تواند به خاطر خرابی پمپ برگشت آب، جمع شدن رسوب در کویلهای منبع و… باشد. به خاطر داشته باشید که برای رفع این مشکل باید تعمیر آن را به سرویسکار باتجربه و متخصص بسپارید تا مشکل نداشتن آب گرم موتورخانه شما را به درستی رفع کند.

 

مناسب ترین درجه حرارت شوفاژ موتورخانه چقدر است؟

میزان درجه حرارت شوفاژ موتورخانه شما بستگی به آب و هوای محل زندگی شما دارد. بهتر است در فصل زمستان، درجه حرارت ترموستات در بازه ۶۰ تا ۷۵ درجه سانتیگراد تنظبم شود و در فصل تابستان هم ترموستات دیگ را روی درجه ۴۵ تا ۶۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

بهتر است بعد از نصب موتورخانه ، درجه حرارت را روی درجه‌های کمتر قرار دهید تا میزان استهلاک لوله‌کشی‌های ساختمان و تجهیزات موتورخانه کمتر شود.

برای این کار می‌توانید از تعمیرکار و سرویسکار موتورخانه ساختمان مسکونی بخواهید که تنظیم درجه حرارت دیگ شوفاژ را نیز برای شما انجام دهد.

 

چرا سرویس موتورخانه شوفاژ اهمیت دارد؟

در صورتی که سرویس موتورخانه به صورت دوره ای و منظم انجام شود راندمان موتورخانه بالا می رود و از همه مهم تر از هزینه های هنگفت و دردسر تعمیرات در آینده جلوگیری می کند

چرا برای سرویس موتورخانه شوفاژ شعله گستران پارس را انتخاب کنیم؟

✔ بیش از 30 سال سابقه در حوزه خدمات تاسیسات ✔ بهره گیری از سرویسکاران موتورخانه با تجربه و حرفه ای ✔ توجه به رضایت مشتری ✔ قیمت مناسب در مقابل کیفیت بالا

هزینه سرویس موتورخانه شوفاژ چگونه برآورد می شود؟

قیمت نهایی سرویس موتورخانه بستگی به وسعت، تعداد تجهیزات موتورخانه و مدت بازرسی از سیستم موتورخانه دارد.

 

قیمت نصب موتورخانه ، نصب تاسیسات موتورخانه ، قیمت موتورخانه شوفاژ ، قیمت موتورخانه استخر ، قیمت دیگ موتورخانه ، قیمت تجهیزات موتورخانه شوفاژ ، قیمت موتورخانه شوفاژ دست دوم ،  قیمت نصب موتورخانه، قیمت موتورخانه استخر، نقشه موتورخانه شوفاژ، اجرت تعویض پره دیگ شوفاژ، قیمت موتورخانه دست دوم، عکس موتورخانه استخر، مجری موتورخانه

15 thoughts on “تاسیسات موتورخانه چیست و آشنایی با طرز کار موتورخانه شوفاژ

 1. Pingback: عیب یابی تهویه و فن پکیج دیواری ? رفع ارورهای پکیج - نحوه عیب یابی - شعله گستران پارس

 2. Pingback: آموزش نصب پکیج و هزینه نصب پکیج بوتان، ایران رادیاتور

 3. Pingback: فشار بار پکیج دیواری - چگونه فشار پکیج دیواری را بالا ببریم ؟ - شعله گستران پارس

 4. Pingback: پکیج‌ چگالشی ? شعله گستران پارس

 5. Pingback: فرآیند جوشکاری - جوشکاری چیست و چند نوع دارد؟ ? - شعله گستران پارس

 6. Pingback: 5 علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه و آب‌گرم مصرفی - شعله‌‌‌گستران‌‌‌ پارس

 7. Pingback: چگونه شیر رادیاتور مناسب را انتخاب کنم؟ ? - sholegostaran

 8. Pingback: علت روشن نشدن پکیج دیواری و راه حل آن - چرا پکیج روشن نمیشود - شعله گستران پارس

 9. Pingback: هواگیری موتورخانه شوفاژ | تنظیم موتورخانه شوفاژ - شعله گستران پارس

 10. Pingback: اصول ایمنی دیگ بخار و هرآنچه باید درباره آن بدانید - شعله‌‌‌گستران‌‌‌ پارس

 11. Pingback: آموزش لوله کشی موتورخانه ساختمان - شعله گستران پارس

 12. Pingback: مزایا و معایب استفاده از دیگ بخار واترتیوب لوله آب چیست - شعله‌‌‌ گستران‌‌‌ پارس

 13. Pingback: تاسیسات موتورخانه و نحوه عملکرد آن در موتورخانه - شعله‌‌‌ گستران‌‌‌ پارس

 14. Pingback: دیگ بخار چگونه کار می کند؟ - شعله‌‌‌ گستران‌‌‌ پارس

 15. Pingback: انواع مبدل حرارتی موتورخانه : مقدمه‌ای بر همه موارد ضروری در مورد مشخصات - شعله‌‌‌ گستران‌‌‌ پارس

Comments are closed.