راهنمای کامل عیب یابی پکیج دیواری و نحوه برطرف کردن آن

راهنمای کامل عیب یابی پکیج دیواری و نحوه برطرف کردن آن

در چند سال گذشته، ما صدها مقاله گرمایشی را ارسال کرده‌ایم که بسیاری از آنها به عیب یابی دیگ بخار و مشکلات گرمایش مرکزی مربوط می‌شوند. من مدتی را صرف سازماندهی 40 مورد از آنها در یک منبع ساده عیب یاب دیگ بخار کرده‌ام.

ما از این صفحه به عنوان راهنمای عیب یاب گرمایش مرکزی و دیگ بخار استفاده خواهیم کرد و به مرور زمان به آن اضافه خواهیم کرد. بنابراین، با خیال راحت آن را نشانه گذاری کنید و وقتی گیر کردید به آن بازگردید.

قبل از اینکه از عیب یاب بویلر ما استفاده کنید
عیب یابی دیگ بخاربرای شروع، ما یک راهنمای عمومی برای مشکلات رایج بویلر در اینجا ایجاد کرده‌ایم. هر زمان که دیگ بخار شما کار می‌کند، نقطه شروع خوبی است، به خصوص اگر نمی‌دانید چه چیزی باعث مشکل شده است.

هنگامی که از راهنمای مشکل دیگ استفاده کردید تا بفهمید که چه چیزی می‌تواند باعث این مشکل شود، به این صفحه بازگردید و راهنمای خاص فهرست شده در زیر را پیدا خواهید کرد.

قرار نیست تمام ماموریت‌های عیب یابی دیگ بخار به طور مثبت به پایان برسد. اگر این کار را نمی‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم Heatable را بررسی کنید. آنها یک شرکت آنلاین معتبر نصب دیگ بخار با ارتباطات عالی با تولیدکنندگان دیگ بخار هستند که همیشه مشتریان را در اولویت قرار می‌دهند. این بدان معناست که دیگهای بخار ورسستر با Heatable تقریباً به همان قیمتی هستند که در انگلستان پیدا می‌کنید. می‌توانید پرسشنامه ۹۰ ثانیه‌ای ناشناس آن‌ها را برای دریافت طیفی از قیمت‌های ثابت دیگ بخار پر کنید.
راهنمای عیب یابی بویلر
در زیر، ما منابع خود را بر اساس مشکلات مختلف دیگ بخار که ممکن است با آنها مواجه شوید گروه بندی کرده‌ایم. اینها چه در سیستم عیب یاب، چه دیگ‌های معمولی یا ترکیبی اعمال می‌شوند.

قطعات دیگ بخار
اگر مشکوک هستید که عیوب دیگ شما مربوط به یک قطعه خاص است، روی پیوندهای مربوطه زیر کلیک کنید:

مبدل حرارتی
تایمر بویلر
پمپ گرمایش
شیر دیورتر
PCB
سوئیچ فشار هوا
ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم که قیمت تعمیرات را دریافت کنید. اما اگر دیگ شما خارج از گارانتی است و تعمیرات احتمالاً بیش از 500 پوند هزینه دارد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که جایگزینی را در نظر بگیرید. با استفاده از این فرم قابل کلیک از Heatable می‌توانید قیمت‌های روی صفحه (بدون نیاز به جزئیات شخصی) را در عرض 2 دقیقه دریافت کنید.

مطالعه بیشتر:   چرا رادیاتور شوفاژ گرم نمی‌شود؟ نحوه رفع مشکل گرم نشدن شوفاژ

بویلرهای پر سر و صدا و گرمایش مرکزی
در زیر، ما راهنماهای عیب یابی دیگ بخار مربوط به سیستم‌های گرمایش مرکزی پر سر و صدا را فهرست کرده‌ایم:

پمپ‌های گرمایش پر سر و صدا
بویلرهای پر سر و صدا
رادیاتورهای پر سر و صدا
لوله‌های گرمایش پر سر و صدا
پست‌های عیب یاب بویلر برای فشار و نشتی
در اینجا برخی از منابع عیب یابی برای نشت و فشار آورده شده است:

دیگ بخار باید چه فشاری داشته باشد؟
دیگ در حال از دست دادن فشار است
نشتی دیگ (از پایین بدنه)
دیگ نشتی دارد (عمومی)
دیگ شما از چه نوع سوختی استفاده می‌کند؟

گاز
LPG
قیمت ثابت آنلاین با نصب روز بعد

دیگهای بخار ورچستر از 1965 پوند.

قفل دیگ بخار
علل، رفع و راهنماهای عیب یاب دیگ برای قفل شدن دیگ بخار:

علل قفل شدن دیگ بخار
نحوه تنظیم مجدد دیگ بخار
ایجاد لجن گرمایش مرکزی [علل و رفع] بدون برق به دیگ بخار
بویلر بیش از حد گرم می‌شود
بدون آب گرم
لوله برگشت دیگ سرد
دیگ آتش نمی‌گیرد
راهنمای عیب یاب بویلر مخصوص برند و مدل
مطمئن نیستید چه قطعه‌ای باعث این مشکل شده است، اما مارک یا مدل دیگ را می‌دانید؟

برای شروع عیب یابی برند دیگ خود روی لینک مربوطه زیر کلیک کنید:

آریستون
بیاسی
آلفا
ویزمان
پاترتون
Worcester (برای Worcester Bosch RI اینجا را کلیک کنید )
کرم شب تاب
ایده آل
Vokera (و به طور خاص، چراغ قرمز )
هالستد
فرولی
باکسی
ریونهیت
Vaillant (و، مقاله‌ای خاص در مورد خطای F75 )
سوالات متداول عیب یاب دیگ بخار
در زیر، به برخی از رایج‌ترین سوالات عیب یابی پاسخ خواهیم داد.

مطالعه بیشتر:   چگونه شیر رادیاتور مناسب را انتخاب کنم؟

چگونه عیب دیگ بخار را پیدا می‌کنید؟
به عنوان یک کاربر، شما 3 راه اساسی برای یافتن عیوب در دیگ بخار دارید – کدهای خطا را بررسی کنید، عیوب قابل مشاهده را ارزیابی کنید، یا برای کمک با یک مهندس گرمایش ایمن گاز تماس بگیرید.

جستجوی معنی کدهای خطا راه بسیار خوبی برای شروع است. اگرچه ممکن است برخی از کدهای خطا بیش از حد فنی یا غیرقطعی باشند، حداقل شما یک ایده کلی از نقص در کار خواهید داشت. به این ترتیب، می‌توانید یک خطای قابل مشاهده (مانند خوانش فشار کم یا صدای دیگ بخار) را تأیید کنید یا حداقل به مهندس Gas Safe بگویید که مشکل از چه چیزی است قبل از اینکه در خانه شما ظاهر شود.

بازرسی بصری دیگ و سیستم گرمایش مرکزی نیز می‌تواند به شما در شناسایی عیوب دیگ کمک کند. با این حال، هرگز نباید سعی کنید دیگ را جدا کنید، یا قطعات داخلی را از نظر آسیب ارزیابی کنید. اگر دیگ بخار درست کار می‌کند، بهترین کار این است که با یک مهندس ایمن گاز تماس بگیرید تا کمک کند.

علت از کار افتادن دیگ بخار چیست؟
دیگ شما می‌تواند به دلایل مختلف از جمله قطعات داخلی معیوب، شرایط عملیاتی ناایمن، فقدان برق یا مشکل در تامین گاز، کار را متوقف کند.

اگر دیگ نتواند به طور ایمن کار کند ممکن است به عنوان یک اقدام احتیاطی قفل شود. اگر فن دیگ ایراد داشته باشد، اگر لوله میعانات گازی یخ زده باشد، یا اگر مشکلاتی در گردش وجود داشته باشد که باعث گرم شدن بیش از حد دیگ شده است، ممکن است این اتفاق بیفتد. به همین ترتیب، می‌تواند به دلیل آسیب‌دیدگی اجزای دیگ مانند چراغ راهنما، PCB، مبدل حرارتی یا الکترودها از کار بیفتد. در نهایت، ممکن است به دلیل قطع برق یا سوختن فیوز، دیگ بخار برق نداشته باشد. یا ممکن است مشکلی در تامین گاز داشته باشید.

در هر یک از این سناریوها، بهترین راه برای فعال کردن دوباره دیگ بخار این است که با یک مهندس ثبت شده Gas Safe مشورت کنید. مهندسان گرمایش می‌توانند مشکل را به سرعت تشخیص دهند و بررسی‌های ایمنی لازم را انجام دهند تا مطمئن شوند که دیگ می‌تواند ایمن کار کند.

مطالعه بیشتر:   نحوه تشخیص مشکل مبدل پکیج دیواری [و آموزش تعمیر آن]

چرا دیگ من خانه را گرم نمی‌کند؟
اگر دیگ ترکیبی شما خانه را گرم نمی‌کند، ممکن است به دلیل قفل بودن دیگ بخار، کمبود برق یا گاز، یا عدم انتقال گرما به سیستم گرمایش مرکزی باشد.

در صورتی که دیگ شما اصلاً گرما تولید نمی‌کند، باید سعی کنید به دلیل یک نگرانی ایمنی یا خرابی قطعه داخلی آن قفل شده باشد. همچنین باید از تامین برق و گاز دیگ بخار اطمینان حاصل کنید.

با این حال، اگر آب داغ در شیرهای خود دارید اما رادیاتورها گرم نمی‌شوند، احتمالاً دیگ به خوبی کار می‌کند و شیر دیورتر مقصر است. برای یافتن و رفع سریع علت اصلی، با یک مهندس Gas Safe مشورت کنید.

چرا دیگ بخار من به طور تصادفی آتش می‌گیرد؟
اگر دیگ شما زمانی روشن می‌شود که شما هم انتظارش را ندارید، احتمالاً دیگ و ترموستات به درستی با یکدیگر ارتباط برقرار نمی‌کنند. به طور معمول، زمانی که دمای تنظیم شده روی ترموستات بالاتر از دمای واقعی باشد، دیگ بخار روشن می‌شود. اگر ترموستات معیوب است، یا مشکلی در PCB دیگ وجود دارد، ممکن است دیگ سیگنال‌های نادرست دریافت کند و در حالی که نباید روشن می‌شود.

بعد چه می‌شود؟
از اینکه راهنمای عیب یابی ما را خواندید متشکریم. اگر برای رفع مشکل دیگ گاز خود تلاش می‌کنید، می‌توانید از یک مهندس واجد شرایط بیایید و به شما کمک کند.

آیا چیزی هست که از قلم افتاده باشیم؟ اگر نتوانستید مشکل دیگ خود را که در بالا ذکر شده است پیدا کنید، در زیر نظر خود را برای ما بنویسید و ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

قبلی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 thoughts on “راهنمای کامل عیب یابی پکیج دیواری و نحوه برطرف کردن آن

  1. Pingback: عیب یابی تهویه و فن پکیج دیواری - رفع ارورهای پکیج - نحوه عیب یابی - شعله گستران پارس

  2. Pingback: علت روشن نشدن پکیج دیواری و راه حل آن - چرا پکیج روشن نمیشود - شعله گستران پارس

دیدگاهتان را بنویسید