عمر مفید پمپ پکیج چقدر است؟ ?

عمر مفید پمپ پکیج دیواری چقدر است ؟

 

مهم است که بین پمپ‌های گرمایش مرکزی معمولی و پمپ‌های حرارتی زمین یا هوا، که کل سیستم‌های گرمایش پایدار طراحی شده برای منابع انرژی تجدیدپذیر را توصیف می‌کنند، تفاوت قائل شویم.

در اینجا، ما بر پمپ های گرمایش مرکزی استاندارد تمرکز می کنیم که جزء تمام سیستم های گرمایشی هستند. بسته به نوع سیستمی که دارید، پمپ شما ممکن است در داخل محفظه پکیج دیواری، نزدیک دیگ بخار یا در دریچه تهویه قرار گیرد.

 

اگر می‌خواهید بدانید عمر مفید پمپ پکیج دیواری چقدر است و چند وقت می‌تواند دوام داشته باشند، به مطالعه این مطلب ادامه دهید. در این مقاله، میانگین عمر مفید پمپ پکیج دیواری را بررسی می‌کنیم، به مشکلاتی که ممکن است در آنها رخ دهد می‌پردازیم و توصیه‌هایی در مورد نحوه شناسایی و مقابله با مشکلات احتمالی ارائه می‌کنیم.

 

پمپ حرارت مرکزی چقدر باید دوام بیاورد؟

عمر مفید پمپ پکیج چقدر است؟

دلایل زیادی باعث خرابی پمپ پکیج در یکی دو سال اول میشه ، عمر مفید پکیج دیواری به شرایط خیلی زیادی بستگی داره و اگه تنظیماتش درست و میزان باشه ۵ سال عمر می کند.

موقعیت های مختلف جغرافیایی و آب و هوایی ، یکی از عوامل موثر در عمر مفید پکیج هست. مثلا مناطق سردسیر و کوهستانی که در بیشتر سال هوا سرده در نتیجه عمر مفید پمپ پکیج کمتر هست.

یا از لحاظ آب مناطق هم بسته به رسوب و … و دلایل مشابه در عمر پمپ پکیج تاثیرگدار هستند. اگر شرایط آب و هوا مناسب باشد پمپ سالها کارمیکنه.

در کل وسیله برقی هیچ تضمینی نداره و نوسانات زیادی در عمر آن تاثیر داره و نوع پمپ‌ها با هم متفاوت هست. ولی تا زمانی که پکیج دیواری شما به درستی نصب و نگهداری شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که پمپ پکیج شما برای مدت طولانی دوام بیاورد. به طور معمول، پمپ تا 5 سال به کار خود ادامه می‌دهند.

در واقع، از آنجایی که پمپ پکیج معمولاً بسیار قوی و قابل اعتماد هستند، ممکن است هرگز مجبور نباشید به تعمیر یا تعویض این قطعه فکر کنید، یا حتی بدانید که در کجای پکیج شما قرار دارد.

به خاطر داشته باشید که کیفیت پکیج دیواری که خریداری می‌کنید بر مدت زمان ماندگاری اجزای آن، از جمله پمپ آن، تأثیر خواهد داشت.

 

آیا پمپ پکیج من خراب است؟

اگرچه پمپ پکیج دیواری بسیار انعطاف‌پذیر و بادوام هستند، اما ممکن است به دلایل مختلفی از کار بیفتند. به عنوان مثال، ممکن است در طی یک دوره زمانی با جرم و رسوب مسدود شوند، ممکن است یاتاقان‌هااز کار بیفتند یا پروانه (که قسمت چرخان قطعه است) فرسوده شود.

 

در اینجا چند علامت هشدار وجود دارد که نشان می‌دهد پمپ پکیج دیواری شما مشکل دارد – به همراه نکاتی در مورد اینکه در صورت بروز این مشکلات چه باید کرد.

توجه داشته باشید که اگر بتوانید پمپ پکیج را ببینید و در دسترس شماست، این پیشنهادات اعمال می‌شود. اگر پمپ در داخل پکیج قرار دارد، برداشتن درپوش پکیج توصیه نمی‌شود. در عوض، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید.

صدای زمزمه‌مانند یا تق تق

اگر متوجه شدید صدای زمزمه‌مانند یا تق تق از پمپ می‌آید، این صدا می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که پمپ به درستی نصب نشده است. مهم است که این موضوع را نادیده نگیرید، زیرا ارتعاشاتی که باعث ایجاد این صداها می‌شود می‌تواند منجر به ساییدگی و پارگی طولانی مدت شود و از کارکرد موثر پمپ جلوگیری کند.

برای اینکه ببینید آیا مشکل این است، اتصالات پمپ را بررسی کنید. اگر متوجه شل‌ شدن پیچ یا پیچ شدید، می‌توانید آنها را سفت کنید. با این حال، اگر خودتان مطمئن نیستید که بتوانید این نوع تعمیر را انجام دهید، مطمئن شوید که از یک لوله‌کش یا سرویسکار حرفه‌ای برای بررسی آن کمک می‌گیرید.

 

آیا به دنبال تعویض پکیج دیواری خود هستید؟ ما در شعله گستران پارس خرید و فروش پکیج دیواری دست دوم با گارنتی 6 الی 1 سال به شما عزیزان ارائه می‌دهیم. در صورت نیازبا ما تماس بگیرید.

 

صدای تق تق

اگر پمپ شما صدای کوبیدن یا تق تق ایجاد می‌کند، این می‌تواند نشانه آسیب شدید داخل قطعه باشد. بهتر است از یک متخصص برای بررسی این موضوع استفاده کنید. ممکن است نیاز به تعویض داشته باشید.

اصلا صدا نداره

طبیعی است که پمپ ها در حین کار کمی صدا ایجاد کنند و کمی لرزش داشته باشند. اگر فن کاملا بی‌صدا است، ممکن است پره هایش گیر کرده باشید.

این مشکل می‌تواند نتیجه کثیفی و وجود یک مشکل در پکیج شما باشد. اگر چنین باشد، یک مهندس گرمایش باید بتواند سیستم را بیرون بکشد تا مشکل پکیج ما حل شود.

روشن نشدن

اگر پمپ روشن نمی‌شود، ممکن است پکیج شما آن را فعال نکرده باشد یا ممکن است فیوز پریده باشد. در مواردی مانند این، برای بررسی سیم کشی باید از یک متخصص حرفه ای استفاده کنید.

نشت آب

نشتی آب می‌تواند ناشی از شل شدن اتصالات لوله یا آب‌بندی ناموفق باشد که رفع نسبتاً آسانی هستند. با این حال، برای رسیدگی به این مشکل از تماس با مهندس غافل نشوید، زیرا نشت آب با توجه به نزدیکی قطعات الکتریکی می‌تواند خطرناک باشد. همچنین نشتی‌ها در صورت عدم رسیدگی سریع می‌توانند آسیب زیادی به اطراف وارد کنند.

 

اگر می‌بینید که مایع قهوه‌ای از پمپ خارج می‌شود، ممکن است در نتیجه خوردگی باشد – و اگر اینطور است، احتمالاً باید یک پمپ برای جایگزینی تهیه کنید.

گرم نکردن تمام رادیاتور شوفاژها

اگر رادیاتور شوفاژ طبقه بالا شما کار می‌کند اما رادیاتور شوفاژ طبقه پایین شما کار نمی‌کند، ممکن است نشانه‌ای از شروع خرابی پمپ باشد.

اگر پمپ شما دارای صفحه فشار است، می‌توانید فشار را افزایش دهید. با این حال، اگر این روش  هم برای شما کار نمی کند، ممکن است لازم باشد روی یک پمپ گرمایش مرکزی قدرتمندتر سرمایه گذاری کنید.

صداهایی که از سیستم گرمایش مرکزی می‌آید

به طور کلی اگر پکیج شما صداهای عجیبی تولید می‌کند، برای مثال صدای تق تق یا زمزمه مانند تولید می کند، ممکن است نشان دهنده این باشد که هوا وارد پمپ شده است. برای رفع این مشکل، می توانید دستورالعمل سازنده را دنبال کنید تا هوای سیستم را تخلیه کنید.

آیا پمپ پکیج من باید داغ باشد؟

از آنجایی که برای جابجایی آب در اطراف سیستم گرمایش مرکزی شما باید سخت کار کند، می‌توانید انتظار داشته باشید که پمپ کمی گرم باشد. با این حال، اگر موقع لمس آن متوجه شدید به طور غیر عادی گرم هست، می‌تواند نشانه‌ای از یک خطای بالقوه جدی باشد.

 

بنابراین، اگر متوجه شدید که این قطعه به طور غیرعادی گرم به نظر می‌رسد، سریعا با یک تعمیرکار پکیج برای بررسی آن تماس بگیرید.

آیا پمپ پکیج دیواری من گارانتی دارد؟

هنگام خرید پکیج دیواری جدید، عاقلانه است که مطمئن شوید دستگاه دارای یک دوره گارانتی خوب است که همه اجزا از جمله پمپ را پوشش می‌دهد. اکثریت قریب به اتفاق گارانتی‌ها این کار را انجام می‌دهند، اما اگر مطمئن نیستید، قبل از خرید با تامین‌کننده صحبت کنید.

 

گارانتی به شما آرامش می‌دهد که اگر در مدت زمان مشخص شده مشکلی وجود داشته باشد، هزینه تعمیر یا تعویض را حساب نمی‌کنید. فقط مطمئن شوید که شرایط گارانتی را دارید. به عنوان مثال، احتمالاً از شما خواسته می‌شود که پکیج دیواری خود را برای اولین بار توسط یک مهندسی که مورد تایید خودشان هست باز و سرویس کنید – و به اثبات این موضوع پایبند باشید تا گارانتی پکیج شما حفظ شود.

 

چگونه پمپ پکیج را هواگیری کنیم؟

آموزش هواگیری پمپ پکیج

پکیج های دیواری هر سال باید هواگیری و سرویس شوند . زیرا به مرور زمان هوا وارد لوله ها شده و باعث عدم کارکرد صحیح و ایجاد صدا می شود . معمولا هواگیری از پمپ و توسط پیچ مخصوص انجام می شود .

برای هواگیری پمپ پکیج دیواری ابتدا باید شیر آب گرم را باز کنیم تا پکیج روشن شود و پمپ در حال کار باشد .

سپس پیچ هواگیری را در انتهای پمپ (همانند شکل ) پیدا کرده و یک دستمال خشک در زیر آن قرار دهیم تا آب خروجی از پمپ را جذب نماید .

بعد با پیچ گوشتی دوسو پیچ را به آرامی در جهت خلاف عقربه های ساعت می چرخانیم تا هوا و آب از داخل آن خارج شود .

معمولا تخلیه هوا از پمپ همراه با صدا و حباب میباشد و بعد از هواگیری شما به راحتی متوجه خواهید شد که دیگر هوا از پمپ خوارج نمی شود و این کار احتیاج به تجربه و دانش فنی ندارد .ب

بعد از تخلیه هوا می توانید پیچ هواگیری را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و محکم نمایید.

حال متوجه خواهید شد که صدای پمپ عادی و کم شده و گرما در پکیج به حالت نرمال در خواهد آمد و دیگر اثری از جوش آوردن و یا خنک ماندن آب نیست.

نکته : در هنگام هواگیری از پمپ پکیج باید بسیار احتیاط کنید زیرا ممکن است آب جوشی که با فشار خارج می شود به دست یا بدن شما پاشیده شود و سوختگی ایجاد کند .

در بسیاری از موارد بهتر است هواگیری پکیج را به متخصصین شرکتهای لوله کشی و لوله بازکنی بسپاریم ، اما اگر بخواهیم به اقتصاد خانواده کمک کنیم با این آموزش می توانیم خودمان این کار را انجام دهیم .

 

 

 

راه‌اندازی موتورخانه، سرویس و تعمیر پکیج دیواری در شعله گستران پارس

در صورتی که نیاز به سرویس و یا تعمیر پکیج دیواری منزل خود دارید می توانید از متخصصین ”شعله گستران پارس” کمک بخواهید. متخصصین و تعمیرکاران خبره ”شعله گستران پارس” آمادگی خود را جهت هرگونه خدمات اعلام می دارند. ” خدمات شعله گستران پارس” شامل سرویس پکیج دیواری  و تعمیرات مانند سرویس کردن، عیب یابی و رفع مشکل پکیج و آبگرمکن های دیواری، نصب و راه اندازی موتورخانه شما عزیزان در مکان شما می باشد. فقط کافیست در تمام روزهای هفته با☎️ شماره 09981606070 تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه در هر نقطه از تهران و کرج استفاده نمایید.

همچنین ما در شعله گستران خرید و فروش انواع پکیج دست دوم با گارانتی 6 الی 1 ساله داریم. صورتی که ناز به خرید پکیج ارزان داشتید با شماره 09981606070 تماس بگیرید.