چگونه سر دوش حمام را باز و تمیز کنیم؟? (در 5 مرحله)

چگونه سر دوش حمام را تمیز کنیم؟ (در 5 مرحله) - باز کردن سری دوش حمام

احتمالاً باز کردن سری دوش حمام در لیست چیزهایی که باید تمیز کنید، نیست. کار زیادی هم ندارد. ممکن است در نظافت قسمت‌های دیگر خانه‌تان کوشاتر باشید، صفحه دوش را بعد از استفاده پاک کنید، هر هفته پایه دوش را تمیز کنید، حتی ماهی یک‌بار برای باز کردن و تمیز کردن سری دوش حمام، سوراخ‌های سری دوش را باز کنید، اما بیشتر مردم سر دوش‌شان را به‌طور مرتب تمیز نمی‌کنند.

شاید تعجب کنید که بدانید سر دوش شما می‌تواند حاوی باکتری‌های زیادی باشد. مواد معدنی در آب به مرور زمان انباشته می‌شوند و زمینه‌ای برای به وجود آمدن حشرات مزاحم فراهم می‌کنند. و وقتی در نظر بگیرید که حمام معمولاً محیطی گرم و بخارآلود دارد، به راحتی می‌توانید تصور کنید که چگونه باکتری‌ها می‌توانند سریع تکثیر شوند.

اگر سر دوش خود را تمیز نکنید، ممکن است با سر دوش مسدود شده مواجه شوید که بر جریان آب و کیفیت دوش شما تأثیر می‌گذارد. اگر متوجه شده‌اید که آب مثل قبل از سر دوش حمام شما جریان ندارد، یا اگر فواره‌های آب به طرفین سرازیر می‌شود، این علائم می‌تواند نشانه این باشد که باید سر دوش خود را تمیز کنید. برای کشف 5 مرحله‌ای که باید انجام دهید، ادامه دهید تا بتوانید این تسک را از لیست کارهای خود علامت بزنید.

 

نحوه باز کردن سری دوش حمام – سر دوش حمام خود را از شلنگ جدا کنید

نحوه تمیز کردن سری دوش حمام

اولین مرحله برای باز کردن سری دوش حمام، جدا کردن سر دوش از شلنگ است. اگر سر دوش شما روی دیوار ثابت است، ممکن است نتوانید این مرحله را انجام دهید، اما هنوز هم راه‌هایی برای تمیز کردن سر دوش وجود دارد.

مطالعه بیشتر:   تعمیرات تخصصی موتورخانه

اگر می‌توانید سر دوش را از شیلنگ خارج کنید، مطمئن شوید که واشرها را نگه دارید، زیرا پس از جمع‌آوری مجدد همه چیز، برای جلوگیری از نشتی آب، ضروری است.

 

سوراخ‌ها را با یک برس تمیز کنید

باز کردن سری دوش حمام

با استفاده از یک برس شستشو برای تمیز کردن سری دوش حمام استفاده کنید. سر دوش‌ها را به آرامی تمیز کنید تا به از بین بردن رسوبات معدنی کمک کنید. به آرامی کار کنید و روی هر نازل تمرکز کنید تا به شکستن رسوبات و از بین بردن رسوب و آهک‌ها کمک کنید. رسوبات ممکن است در طول زمان سفت شوند، یا ممکن است نرم و به راحتی شکسته شوند.

همچنین ممکن است لازم باشد سر دوش را با یک اسپری مخصوص که برای تجزیه از کف صابون طراحی شده است تمیز کنید. از یک محلول سفید کننده برای کمک به تمیز کردن بهداشتی کل سر دوش استفاده کنید.

 

سر دوش حمام را زیر آب گرم بشویید

 

نحوه تمیز کردن سری دوش حمام

مسواک یا برس زدن نازل‌ها می‌تواند رسوبات و قالب‌های داخل سر دوش را از بین ببرد. به آرامی سر دوش را با آب بشویید و اجازه دهید آن را با آب پر کند و سپس آن را از دریچه‌ای که شیلنگ دوش وصل می‌شود به بیرون برگردانید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که آب شفاف شود و دیگر رسوب و آهکی از سر دوش خارج نشود.

 

بگذارید سر دوش در سرکه خیس بخورد

باز کردن سری دوش حمام
نحوه تمیز کردن سری دوش حمام

در نهایت برای کمک به شکستن مابقی رسوبات معدنی در فرایند تمیز کردن سری دوش حمام، از محلول آب و سرکه سفید استفاده کنید. اگر می‌توانید سر دوش را از شلنگ جدا کنید، می‌توانید آن را به سادگی در یک سطل یا کاسه قرار دهید تا خیس شود.

مطالعه بیشتر:   تاسیسات موتورخانه چیست و آشنایی با طرز کار موتورخانه شوفاژ

اگر سر دوش شما به دیوار چسبیده است، یک کیسه پلاستیکی را با مخلوط آب و سرکه پر کنید. سر دوش را داخل کیسه قرار دهید و سپس آن را با یک باند الاستیک در جای خود محکم کنید. می‌توانید این را یک شب بگذارید تا به تمیز کردن داخل و خارج سر دوش کمک کند. این نه تنها به از بین بردن ذخایر معدنی کمک می‌کند، بلکه سر دوش شما را نیز خوشبو می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: 5 روش آسان رفع گرفتگی توالت فرنگی

 

 

از یک پین برای تمیز کردن سری دوش حمام استفاده کنید

باز کردن سری دوش حمام

 

سر دوش را دوباره به شلنگ وصل کنید یا کیسه آب و سرکه را از سر دوش بردارید. آب دوش را بار کنید و جریان آب را بررسی کنید. باید انتظار داشته باشید که اولین باری که آب دوش را روشن می‌کنید مقداری آب کثیف ببینید. اگر هنوز در چند نازل گرفتگی وجود دارد، می‌توانید از یک سنجاق یا گیره کاغذ باز شده برای بیرون کشیدن و رفع انسداد مرحله نهایی تمیز کردن سری دوش حمام استفاده کنید.

 

برای کمک به حفظ سر دوش و جلوگیری از تجمع رسوبات معدنی، کف صابون یا کپک زدن سر دوش حمام در آینده، این کار را بخشی از برنامه تمیزکاری ماهیانه خود قرار دهید. همچنین می‌توانید بعد از هر بار دوش گرفتن از اسپری مخصوص حمام استفاده کنید تا سر دوش خود را از نظر بهداشتی تمیز نگه دارید.

در حالی که ممکن است بتوانید تمیز کردن سری دوش حمام مسدود شده را به تنهایی مدیریت کنید، برخی از موارد اضطراری خانگی بهتر است به متخصصان واگذار شود. برای آرامش خاطر خودتان که مطمئن شوید خانه شما بدون توجه به هر چیزی تحت پوشش است، همین امروز با شعله گستران پارس تماس بگیرید. همچنین ما در بخش وبلاگ شعله گستران پارس، مطالب جامع مراقبت از خانه و پکیج دیواری را ارائه می دهیم تا به شما کمک کند هیجان خود را کنترل و حفظ کنید.

مطالعه بیشتر:   جوشکاری چیست ؟ آشنایی با انواع جوشکاری
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

One thought on “چگونه سر دوش حمام را باز و تمیز کنیم؟? (در 5 مرحله)

  1. Pingback: دلایل عدم تخلیه توالت فرنگی - 4 روش آسان رفع گرفتگی توالت - شعله گستران پارس

دیدگاهتان را بنویسید