چگونه گلخانه خود را در زمستان گرم نگه داریم؟

چگونه گلخانه خود را در زمستان گرم نگه داریم؟
در این مقاله شعله گستران پارس، چند روش مهم برای حفظ گرما و اینکه چگونه می توانید مطمئن شوید که گلخانه شما در سردترین ماه های سال گرم می شود، بحث خواهیم کرد.

پنجره ها

بدیهی است شیشه ای که در گلخانه خود دارید مهم است، به عنوان مثال، شیشه دوجداره گرما را بسیار بهتر از شیشه های تک جداره حفظ میکند. با این حال، نوع شیشه ای که در ساخت گلخانه شما استفاده می شود معمولاً در زمانی که اتاق ساخته شده تعیین میشود – اغلب چیزی نیست که بتوان ان را به راحتی ارتقا داد. بنابراین مهم است که وقتی برای اولین بار فرآیند برنامهریزی را شروع میکنید، گفتگوی خوب و باز با سازنده گلخانه خود داشته باشید.
شیشه در واقع عایق خوبی نیست، بزرگترین مزیتش این است که شما را قادر میسازد تا گلخانه خود را ببینید و منظرهای زیبا داشته باشید. در طول مراحل برنامهریزی، باید تصمیم بگیرید که آیا میخواهید از کف تا سقف شیشه داشته باشید یا اینکه فقط می خواهید نیمه بالایی آن شیشه ای باشد. باز هم، این موضوعی است که باید با شرکت سازنده گلخانه شما در میان گذاشته شود تا بتوانید تصمیم درستی برای حداکثر استفاده در زمستان از آن بگیرید.

عایق

با اینکه که معمولاً هیچ نوع عایق دیواری برای باغها نمی گیرید، هنوز مهم است که عایق شما بیجهت هوای گرم را به فضای باز نشت نکند.
بررسی اطراف همه پنجره ها و درها به سرعت مشخص می کند که آیا مکان هایی وجود دارد که هوای گرم از آنجا خارج شود. همچنین وجود سقف عایق که از خروج گرما جلوگیری میکند عالی خواهد بود.

کفپوش

آنچه در کف گلخانه خود دارید نقش بسیار مهمی در گرم بودن گلخانه شما در زمستان دارد. اگر هنوز در مرحله طراحی هستید، ممکن است بخواهید گرمایش از کف را فاکتور بگیرید زیرا این واقعاً تفاوت ایجاد میکند. با این حال، پوشش کفی که انتخاب میکنید میتواند سهم بزرگی در گرم نگه داشتن گلخانه شما داشته باشد.
اگرچه تمیز نگه داشتن کاشیها بسیار آسان است و ظاهر خارق العادهای به گلخانه شما خواهد داد، اما ممکن است متوجه شوید که در سردترین ماه های زمستان بسیار سرد هستند. ممکن است با کفپوش چوبی یا وینیلی هم آنقدر که دوست دارید، گرما را در زیر پا احساس نکنید.
یک فرش با کیفیت خوب یا زیرانداز ضخیم کمک مهمی به جذب گرما و گرم نگه داشتن گلخانه شما میکند. اگر نگران سرد ماندن گلخانه تان در فصل سرما هستید، تصمیم به فرش کردن کف اتاق گزینه واقعاً خوبی برای شما خواهد بود.

پرده

انتخاب پوشش پنجره شما تأثیر زیادی بر گرمای باغچه تان در زمستان و خنک نگه داشتن آن در تابستان خواهد داشت. اگر پرده ای روی پنجره های خود ندارید، ممکن است متوجه شوید که اتاق شما در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد میشود، و بدیهی است که بدترین حالت در هر دو فصل است. در عوض، بهتر است ترکیبی از پرده ضخیم و نازک داشته باشید تا حداکثر انعطاف پذیری را در تمام طول سال به شما بدهد.
پرده کرکره های افقی و عمودی برای ماه های تابستان بسیارعالی هستند، زیرا بسته به دما و میزان نور خورشید میتوانند کاملاً به عقب، نیمه باز یا کاملاً بسته شوند. این به شما امکان میدهد تا در صورت لزوم گرمای خورشید را وارد کنید، همچنین از خود در برابر تأثیر کامل پرتوهای خورشید محافظت کنید.

گرمایش الکتریکی

به دلیل اختلال نسبی اضافه کردن رادیاتور گرمایش مرکزی به گلخانه، بسیاری از مردم سراغ گزینه نصب رادیاتور برقی می روند. راد برقی را میتوان بدون نیاز به لوله های نفوذی آب گرم به سیستم برق اصلی تان متصل کرد و معمولاً برای یک برقکار ماهر کار بسیار سادهای است. اینکه بتوانید رادیاتور برقی را دقیقاً در زمانی که نیاز دارید خاموش کنید، به این معنی است که با گرم کردن رامی که همیشه از آن استفاده نمی کنید، قبض برقتان را افزایش نمی دهید.
در این مقاله شعله گستران پارس سعی کردیم تمام راه های گرم کردن اتاق یا گلخانه را به شما عزیزان ارائه دهیم. اگر موردی هست که اینجا گفته نشده برای ما کامنت کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مطالعه بیشتر:   10 چیزی که باید درباره مسمومیت با مونوکسید کربن بدانید

دیدگاهتان را بنویسید