نحوه تنظیم فشار پکیج دیواری ?

نحوه تنظیم فشار پکیج دیواری

به راهنمای 5 دقیقه‌ای ما در مورد نحوه تنظیم فشار پکیج دیواری خوش آمدید. در اینجا نحوه بالا بردن فشار پکیج دیواری و مهمتر از آن این که در وهله اول چرا پکیج ما دچار مشکل فشار است را توضیح خواهیم داد.

 

نحوه تنظیم فشار پکیج دیواری

مراحل کلیدی در مورد نحوه تنظیم فشار پکیج دیواری

فرقی نمی‌کند که چگونه یک پکیج دیواری ورسستر یا یکی از برندهای دیگر را فشار دهید، مراحل زیر شما را در این فرآیند راهنمایی می‌کند. مراحل زیر باید برای یک حلقه پرکننده داخلی خارجی یا بدون کلید کار کنند.

البته به خاطر داشته باشید – پیروی از این مراحل ممکن است فشار معمولی پکیج دیواری را برای مدت کوتاهی بازگرداند، اما پکیج دیواری شما همچنان فشار خود را از دست می‌دهد مگر اینکه مشکل اساسی (معمولاً نشتی) را برطرف کنید.

مرحله 1 – همه دریچه‌ها را ببندید تا تحت فشار آب آب بندی شوند
قبل از شروع تنظیم فشار دیگ، دوباره بررسی کنید که تمام شیرهای تخلیه رادیاتور و ریل حوله کاملاً بسته باشند.

اگر آنها بسته نباشند، آب نشت می‌کنند و پکیج دیواری فشار بیشتری را از دست می‌دهد.

 

مرحله 2 – حلقه پر کردن خود را پیدا کرده و بررسی کنید
بیشتر پکیج‌های ترکیبی جدید دارای یک حلقه پرکننده خارجی برای پر کردن پکیج دیواری با آب هستند که باعث افزایش فشار می‌شود.

این یک شیلنگ بافته شده با یک سوپاپ کوچک روی آن است و معمولاً در زیر محفظه پکیج دیواری قرار دارد.

 

مرحله 3 – حلقه پر کردن پکیج دیواری را باز کنید
با باز کردن حلقه پر کردن، شاهد افزایش فشار پکیج دیواری خواهید بود. برای یافتن فشار دقیق پکیج دیواری خود به دفترچه راهنمای مالک پکیج دیواری خود مراجعه کنید. با این حال، بیشتر پکیج‌ها با فشار حدود 1.5 بار کار می‌کنند. فشار گیج فشار آب را بررسی کنید و صبر کنید تا به 1.5 بار برسد.

 

مرحله 4 – حلقه پر کردن را ببندید
اطمینان حاصل کنید که پس از فشار دادن مجدد، حلقه پر کردن پکیج دیواری را به طور کامل ببندید. اگر این کار را نکنید، آب اضافی وارد پکیج دیواری می‌شود، در نتیجه فشار را افزایش می‌دهد و باعث گیرپاژ شدن پکیج دیواری می‌شود.

مطالعه بیشتر:   راهنمای کامل عیب یابی پکیج دیواری و نحوه برطرف کردن آن

 

اگر حلقه پرکننده روی مخزن ذخیره آب گرم باشد
اگر پکیج دیواری ترکیبی ندارید، ممکن است راه اندازی با یک سیلندر داشته باشید که به عنوان مخزن ذخیره آب گرم عمل می‌کند.

 

اگرچه حلقه پرکننده نباید در آنجا نصب شود (آنها معمولاً از نظر فشار سنج‌ها قرار دارند)، مواردی وجود دارد که آنها روی سیلندر نصب می‌شوند. باز هم، شما به دنبال یک شلنگ بافته شده با یک شیر پرکننده کوچک روی آن هستید. برای پر کردن مخزن و تحت فشار قرار دادن پکیج دیواری می‌توانید همان روش فوق را دنبال کنید.

 

نحوه تنظیم فشار پکیج دیواری

ممکن است یک پکیج دیواری با یک حلقه پرکننده داخلی داشته باشید، برای افزایش فشار باید از یک کلید پرکننده استفاده کنید. می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1 – پکیج دیواری را خاموش کنید
مطمئن شوید که پکیج دیواری خاموش است و مدتی برای خنک شدن وقت داشته است.

 

مرحله 2 – کلید پر کردن را پیدا کنید
اکثر تولیدات و مدل‌های پکیج دیواری (مانند Worcester Bosch، برای مثال) دارای این کلید در داخل سینی در پایین بدنه پکیج دیواری هستند. می‌توانید سینی را باز کرده و کلید را بردارید.

 

مرحله 3 – منیفولد را پیدا کنید
در مرحله بعد، باید منیفولدی را که کلید را در آن قرار می‌دهید پیدا کنید. به طور معمول، در پایین پکیج دیواری، درست در کنار یک مهره سفید و پلاستیکی قرار دارد.

هنگامی که منیفولد را پیدا کردید، ادامه دهید و کلید را با فلش آن که با نماد قفل باز روی منیفولد تراز شده است وارد کنید.

 

مرحله 4 – کلید پر کردن را بچرخانید
پس از قرار دادن کلید، آن را بچرخانید تا فلش با علامت قفل بسته تراز شود.

 

مرحله 5 – پکیج دیواری را فشار دهید
اکنون می‌توانید مهره مجاور منیفولد را در جهت خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا زمانی که احساس کنید آب به سمت سیستم گرمایش مرکزی می‌رود. مراقب فشارسنج باشید و هنگامی که 1.5 بار نشان داد مهره را ببندید. به چرخش ادامه دهید تا جریان آب متوقف شود.

 

مرحله 6 – مهره را بچرخانید تا پکیج دیواری را فشار دهید
کلید پر کردن را به حالت قفل باز برگردانید و آن را از منیفولد خارج کنید (ممکن است در این مرحله مقداری آب چکه کند). سپس کلید را دوباره در سینی قرار دهید تا گم نشود. تمام شد، شما فشار دادن پکیج دیواری خود را تمام کرده‌اید!

مطالعه بیشتر:   سرویس پکیج دیواری شامل چیست؟

 

اگر یک پکیج دیواری را بیش از حد تحت فشار قرار دهید چه باید کرد؟
اگر پکیج دیواری را بیش از حد فشار دهید و گیج فشار در ناحیه قرمز قرار دارد، باید سیستم پکیج دیواری را تخلیه کنید. اگر این کار را نکنید، به اجزای گرمایش مرکزی فشار وارد می‌کنید و شیر کاهش فشار پکیج دیواری مجبور می‌شود مقداری از آب را به بیرون نشت کند. با این حال، اگر فشار فقط 0.5 بار یا کمتر باشد، می‌توانید با خونریزی رادیاتور مشکل را برطرف کنید.

 

با استفاده از کلید تخلیه، یک سطل برای گرفتن آب و حوله برای محافظت از فرش‌های خانه خود، دریچه تخلیه را به آرامی باز کنید. این اجازه می‌دهد تا آب خارج شود و فشار پکیج دیواری باید به سطح کار عادی خود برسد.

 

در اینجا دلیلی است که شما نباید به تنهایی پکیج دیواری را فشار دهید
در حالی که نحوه تنظیم مجدد پکیج دیواری را در صورت نیاز توضیح دادیم، همچنین اشاره کردیم که انجام این کار علت اصلی افت فشار پکیج دیواری شما را حل نمی‌کند. تا زمانی که مشکل فشار اساسی را برطرف نکنید، پکیج دیواری شما هر چقدر هم که فشار را دوباره فشار دهید، همچنان فشار خود را از دست می‌دهد.

در اینجا دلیل آن است.

نشتی سیستم گرمایش مرکزی باعث فشار کم می‌شود
اگر دائما مجبور هستید پکیج دیواری خود را فشار دهید، با نشتی روبرو هستید. این نشتی لزوماً در پکیج دیواری نیست. می‌تواند در هر بخشی از سیستم گرمایش مرکزی باشد (به عنوان مثال، رادیاتور با سوراخ سوزنی در آن).

با این حال، اگر در پکیج دیواری باشد، این احتمال وجود دارد که آب به قطعات الکتریکی گران قیمت، مانند PCB (برد مدار چاپی پکیج دیواری) آسیب برساند.

ما راهنماهای مربوط به کاهش فشار پکیج دیواری و نشت پکیج دیواری را در راهنمای عیب یابی پکیج‌ خود ایجاد کرده‌ایم.

اگر هنوز با فشار پکیج دیواری دست و پنجه نرم می‌کنید، یک مهندس گرمایش گاز ایمن برای رفع مشکل کمک بگیرید.

مطالعه بیشتر:   نحوه تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ?

 

بازدارنده حرارت رقیق کننده
Inhibitor مایعی است که از سیستم گرمایشی شما در برابر لجن محافظت می‌کند.

با گذشت زمان، داخل رادیاتورها، ریل حوله‌ها و لوله‌ها زنگ می‌زند. این زنگ می‌شکند، تجزیه می‌شود و لجن گرمایش مرکزی را تشکیل می‌دهد. این لجن می‌تواند خود را در رادیاتورها (باعث کار نکردن آنها)، پمپ و حتی مبدل حرارتی کند. اینها همه چیزهایی هستند که تعمیر آنها پرهزینه است.

با پر کردن مداوم دیگ، این بازدارنده را رقیق کرده و سیستم گرمایشی خود را در معرض تجمع لجن قرار خواهید داد.

به طور خلاصه – ابتدا نشتی را برطرف کنید، سپس پکیج دیواری خود را فشار دهید.

 

 

اگر از پکیج دیواری قدیمی خود خسته شده‌اید، ما خرید پکیج دست دوم با گارانتی 6 تا 1ساله شعله گستران پارس را توصیه می‌کنیم. مناسب‌ترین قیمت‌ها را از ما دریافت کنید.

اگر به دنبال یک پکیج دیواری جدید هستید، خرید پکیج ارزان با قیمت مناسب و گارانتی می‌تواند مناسب‌ترین انتخاب برای شما باشد. برای خرید پکیج با ما تماس بگیرید.

 

 

خلاصه اینکه!

اگر مجبور به تنظیم فشار پکیج دیواری خود هستید، از یک کارشناس پکیج دیواری از شعله گستران پارس کمک بگیرید. آنها باید بتوانند نشتی را پیدا کنند و آن را برای شما برطرف کنند.

آیا سوالی دارید؟ آیا تا به حال مشکلات فشار ثابت را با پکیج دیواری خود تجربه کرده‌اید؟ نظر خود را در زیر برای ما بنویسید. در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

 

 

از پرداخت هزینه‌های بالای خرابی پکیج دیواری خودداری کنید

خرید و فروش پکیج دیواری دست دوم

ما در شعله گستران پارس خدمات تبدیل موتورخانه به پکیج را به منظور کاهش هزینه های مصرفی ساختمان انجام می‌دهیم. همچنین برای خرید و فروش انواع پکیج دست دوم با ضمانت ۶ ماهه تا ۱سال گارانتی با ما تماس بگیرید.

همه پنل‌ها شامل: خدمات سرویس پکیج دیواری، کلیه قطعات و نیروی کار، پشتیبانی آنلاین و خط تلفن 24 ساعته است.

 

ت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید