گرفتگی چاه توالت ? – چگونه بدون پیستون انسداد سرویس بهداشتی خود را رفع کنیم

نحوه رفع گرفتگی چاه توالت

وای نه! ? به زودی مهمان‌ها می‌رسند و توالت شما مسدود شده است. مشکلی که فقط اگر بتوانید پیستون را پیدا کنید به راحتی حل می‌شود. اما کجاست؟ کنار توالت؟ در کمد زیر سینک؟ نه! اصلا تا حالا یکی خریدی؟
اگر پیستون ندارید و وقت برای رفتن به فروشگاه DIY ندارید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ می‌توانید به مهمانان خود بگویید چاه توالت گرفته است؟ به هیچ وجه. چون راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به‌سرعت و به آسانی گرفتگی چاه توالت را بدون پیستون باز کنید و همه آنها شامل استفاده از وسایلی است که احتمالاً در خانه‌تان پیدا می‌کنید.

بنابراین، از آن توالت مسدود شده فاصله بگیرید، در جایی صندلی پیدا کنید و راه‌های ساده‌ای برای رفع انسداد سرویس بهداشتی خود بیابید که شاید هرگز فکرش را نمی‌کردید.
قبل از انجام هر یک از ترفندهای زیر، حتما روزنامه را روی زمین در اطراف دستشویی خود قرار دهید و چند دستکش لاستیکی بپوشید. خب بریم سراغ راه‌حل رفع گرفتگی چاه توالت.

 

5 روش آسان رفع گرفتگی توالت فرنگی

1. نحوه رفع گرفتگی چاه توالت با مایع شوینده

اقلام مورد نیاز:

 • مایع شوینده
 • لیوان
 • سطل
 • جوش شیرین
 • سرکه

روش: این احتمالاً خوش‌بوترین راه برای رفع انسداد توالت است، اگرچه بدیهی است که بستگی به این دارد که بوی مایع شوینده را دوست دارید یا خیر.

مایع شوینده را تا نصف لیوان پر کنید و سپس آن را داخل توالت بریزید و بگذارید دور کاسه چکه کند تا حلقه‌ای در اطراف خط آب ایجاد شود. بعد، بقیه مایع را به شکل متقاطع روی سطح آب بریزید.

 

گرفتگی چاه توالت - چگونه بدون پیستون انسداد سرویس بهداشتی خود را رفع کنیم -  زنی سعی در رفع انسداد توالت دارد

 

اجازه بدهید حدود نیم ساعت بماند تا مایع بتواند روی هر چیزی که باعث گرفتگی می‌شود تاثیر بگذارد.

وقتی نیم ساعت تمام شد، سطل را با آب داغ پر کنید و در حالی که بالای توالت ایستاده‌اید، سطل را نزدیک کمر خود بگیرید و آب را داخل توالت بریزید. قدرت آبی که از چنین ارتفاعی ریخته می‌شود باید هر چیزی را که مانع توالت می‌شود را از بین ببرد.

 

گرفتگی چاه توالت - چگونه بدون پیستون انسداد سرویس بهداشتی خود را رفع کنیم -  زنی سعی در رفع انسداد توالت دارد

قبل از شستشو حدود ده دقیقه صبر کنید. امیدوارم توالت شما به حالت عادی بازگردد. اگر نه، این روند را تکرار کنید تا گرفتگی چاه توالت رفع شود.

زنی در تلاش برای رفع گرفتگی چاه توالت هست

برای اطمینان بیشتر از اینکه هر چیزی که باعث انسداد شده است کاملاً از بین رفته است، لیوان را با جوش شیرین پر کنید و آن را در توالت بریزید. سپس لیوان را دو بار با سرکه پر کنید و همه آن را داخل توالت نیز بفرستید. مخلوطی جوشان شبیه به دم کرده‌ای که ممکن است مثل چیزهایی باشد که در دیگ جادوگرهای کارتون‌ها می‌بینید، ایجاد می‌کند. بگذارید نیم ساعت بماند و بعد بشویید. هیچ بقایایی از آن آیتم انسدادی به سادگی شانسی برای ماندن در چاه توالت شما نخواهد داشت!

گرفتگی چاه توالت - چگونه بدون پیستون انسداد سرویس بهداشتی خود را رفع کنیم -  زنی سعی در رفع انسداد توالت دارد

2. نحوه رفع گرفتگی چاه توالت با بمب توالت:

اقلام مورد نیاز برای رفع گرفتگی چاه توالت:

 • اسید سیتریک 70 گرم
 • 300 گرم جوش شیرین
 • آب برای اسپری کردن
 • کاردک لاستیکی
 • سینی یخ

روش: اسید سیتریک و جوش‌شیرین را در یک کاسه با هم مخلوط کنید، سپس مقداری آب روی مخلوط بپاشید تا جایی که داخل کاسه شروع به تشکیل یک جرم کند (فقط کمی آب می‌خواهد، پس زیاد اسپری نکنید، در غیر این صورت. شروع به حباب زدن می‌کند).

گرفتگی چاه توالت
نحوه رفع گرفتگی چاه توالت

 

در مرحله بعد، مخلوط را با کفگیر از کاسه بیرون بیاورید و آن را در قالب‌های یخ جداگانه فشار دهید. در صورت تمایل می‌توانید مقداری عطر به مخلوط اضافه کنید تا بوی خوش‌تری بدهد، اما در هر صورت، باید آن را یک شب بگذارید بماند تا خشک شود.

نحوه رفع گرفتگی چاه توالت - عطر را به مخلوط اضافه کنید تا بوی آن خوشبو شود

 

 

روز بعد، تعداد زیادی بمب توالت مربعی کوچک خواهید داشت که می‌توانید از آنها برای رفع انسداد توالت خود استفاده کنید. فقط کافی است یک یا دو عدد از آن را شب در کاسه توالت بیندازید و یک شب تا صبح بگذارید تا انسداد و گرفتگی چاه توالت برطرف شود. می‌توانید بقیه را در یک شیشه در حمام خود نگهداری کنید و در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.

 

نحوه رفع گرفتگی چاه توالت - برای رفع انسداد شب بریزید تا صبح مشکل گرفتگی چاه شود

 

 

3. نحوه رفع گرفتگی چاه توالت با سلفون محافظ پشت چسبدار:

اقلام مورد نیاز:

 • یک حوله کهنه
 • سلفون محافظ پشت چسبدار

روش: قبل از شروع، باید بدانید که روش رفع گرفتگی چاه توالت با سلفون محافظ پشت چسبدار و سیستم‌های آب فشار قوی بهترین کارایی را دارد. اگر فشار آب شما کم است یا نمی‌دانید سطح فشار چقدر است، ممکن است این روش بهترین گزینه برایتان نباشد.

برای شروع، آستین‌های خود را بالا بزنید و بررسی کنید که سطح کاسه توالت خشک شده باشد، چون قرار است روی آن را با سه لایه سلفون چسبدار بپوشانید. مطمئن شوید که در جای خود محکم روی سنگ توالت قرار گرفته است تا توالت شما هواگیری شود. بعد دکمه سیفون را فشار دهید.

نحوه رفع گرفتگی چاه توالت

آنچه بعد از این کار اتفاق می‌افتد باید بسیار چشمگیر باشد. به دلیل فشار ناشی از فلاش، سلفون پشت چسبدار به سمت بالا حرکت می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آرامی لایه چسب را فشار دهید تا مکش معکوس شود و انسداد برطرف شود.

نحوه رفع گرفتگی چاه توالت

 

4. نحوه رفع گرفتگی چاه توالت با ترفند رخت‌آویز:

اقلام مورد نیاز:

 • رخت آویز سیمی

روش: این یکی آسان است، اما برای بهترین نتیجه، همراه با مایع شوینده استفاده کنید ( به روش مایع شوینده مراجعه کنید). برای شروع، باید آویز کت خود را تا جایی که صاف شود باز کنید. سپس یک انتهای آن را خم کنید تا فرم U شکل بگیرد. این انتها را به داخل و خارج از توالت فشار دهید تا انسداد و گرفتگی چاه توالت از بین برود.

رفع گرفتگی چاه توالت - راهنمای رفع گرفتگی چاه توالت مسدود شده

 

5. نحوه رفع گرفتگی چاه توالت با روش باز کردن کامل انسداد چاه توالت:

اقلام مورد نیاز:

 • بطری پلاستیکی
 • قیچی (برای بریدن ته بطری)
 • یک ظرف کوچک

روش: وجود توالت مسدود شده یک چیز است. وجود یک توالت مسدود که پر از، خوب … توالت، این بدترین نوع از اتفاقات ناخوشایند هست. حتماً برای این مورد نیاز خواهید داشت که دستکش بپوشید، شاید حتی چند لباس کهنه. ممکن است کثیف شود، چون هیچ توالتی کاملا بدون کمی آشفتگی باز نمی‌شود.

با بریدن ته یک بطری پلاستیکی شروع کنید. دلیل این کار به زودی مشخص خواهد شد. بطری را برای یک دقیقه در یک طرف قرار دهید و با استفاده از یک ظرف کوچک شروع به برداشتن مقداری از آب از کاسه توالت کنید. شما می‌خواهید بتوانید دست خود را به داخل کاسه توالت ببرید بدون اینکه آب از طرفین آن جاری شود.

رفع گرفتگی چاه توالت - تصویر راهنمای رفع گرفتگی چاه توالت مسدود شده

هنگامی که می‌توانید این کار را انجام دهید، بطری پلاستیکی را بردارید. یا درب آن را بگذارید یا انگشت شست خود را بالای آن نگه دارید تا سوراخ را بپوشانید. انتهای باز بطری را داخل کاسه توالت پایین بیاورید و سپس آن را با شدت بالا و پایین فشار دهید، درست مانند زمانی که یک پیستون دستی دارید (اما این کار را نمی‌کنید، به یاد داشته باشید، به همین دلیل است که نصف بطری پلاستیکی را در دست دارید! )

نحوه رفع گرفتگی چاه توالت
باید اطمینان حاصل کنید که بطری در تمام طول مدت در آب کاسه توالت غوطه‌ور می‌ماند، زیرا خلاء مورد نیاز برای مکیدن انسداد به زهکش اصلی ایجاد می‌شود.

 

گرفتگی چاه توالت - تصویر راهنمای رفع گرفتگی چاه توالت مسدود شده 2

یکی از این ترفندها مطمئناً برای شما کارساز خواهد بود و شما را از خجالت مسدود بودن توالت نجات می‌دهد (بدون یادآوری آزاردهنده نداشتن پیستون در خانه).

این اطلاعات توسط شعله گستران پارس، متخصصان خدمات خانگی برای شما جمع‌آوری و ارائه شده است. ما اینجا هستیم تا به هر نحوی که می‌توانیم به شما عزیزان کمک کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما برای لوله کشی آب و گاز خانه، و همچنین نصب و راه‌اندازی پکیج و موتورخانه، گرمایش مرکزی و …، لطفا اینجا را کلیک کنید. در صورت نیاز به هر کدام از خدمات شعله گستران پارس، با ما تماس بگیرید.

 

 

راه‌اندازی موتورخانه، سرویس و تعمیر پکیج دیواری در شعله گستران پارس

در صورتی که نیاز به سرویس و یا تعمیر پکیج دیواری منزل خود دارید می توانید از متخصصین ”شعله گستران پارس” کمک بخواهید. متخصصین و تعمیرکاران خبره ”شعله گستران پارس” آمادگی خود را جهت هرگونه خدمات اعلام می دارند. ” خدمات شعله گستران پارس” شامل سرویس پکیج دیواری و تعمیرات مانند سرویس کردن، عیب یابی و رفع مشکل پکیج و آبگرمکن های دیواری، نصب و راه اندازی موتورخانه شما عزیزان در مکان شما می باشد. فقط کافیست در تمام روزهای هفته با☎️ شماره 09981606070 تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه در هر نقطه از تهران و کرج استفاده نمایید.

همچنین ما در شعله گستران خرید و فروش انواع پکیج دست دوم با گارانتی 6 الی 1 ساله داریم. صورتی که ناز به خرید پکیج ارزان داشتید با شماره 09981606070 تماس بگیرید.

 

One thought on “گرفتگی چاه توالت ? – چگونه بدون پیستون انسداد سرویس بهداشتی خود را رفع کنیم

 1. Pingback: تمیز کردن سری دوش حمام - چگونه سر دوش حمام را باز و تمیز کنیم؟ (در 5 مرحله) - شعله گستران

دیدگاهتان را بنویسید