راهنمای استفاده از ترموستات حرارت مرکزی

راهنمای استفاده از ترموستات حرارت مرکزی

دانستن اینکه چگونه دمای خانه خود را با استفاده صحیح از ترموستات گرمایش مرکزی کنترل کنید، تضمین می‌کند که اتاق‌های خود را به راحت‌ترین و کارآمدترین روش ممکن گرم می‌کنید. صرف زمان برای درک کامل ترموستات خود چندان پیچیده نیست، اما این کمی تلاش اضافی می‌تواند در هزینه‌های گرمایشی شما در طول یک سال صرفه جویی کند. در این مقاله به هدف ترموستات و بهترین روش استفاده صحیح از آن خواهیم پرداخت.

 

ترموستات های حرارت مرکزی چیست و چگونه از آنها استفاده می کنید؟

مهم است که توجه داشته باشید که یک خانه متوسط ​​دارای یک ترموستات دیگ بخار، یک ترموستات اتاقی و به احتمال زیاد شیرهای رادیاتور ترموستاتیک خواهد بود. هر کدام در هماهنگی با یکدیگر کار می‌کنند و کنترل بالایی بر گرمایش و در نهایت صورتحساب‌های گرمایشی برای شما فراهم می‌کنند.

 

ترموستات های دیگ بخار

دیگ بخار برای تامین آب گرم رادیاتورها و شیرها (و دوش) وجود دارد، بنابراین ترموستات دیگ به شما امکان می‌دهد دمای این آب گرم را کنترل کنید. در واقع یک ترموستات دیگ دارای دو ترموستات است تا بتوانید دمای آب رادیاتور و آب شیر خود را به طور مستقل تنظیم کنید. دیگ شما همچنین دارای یک تایمر است تا بتوانید آن را در زمان دلخواه روشن یا خاموش کنید.

بهترین دمای توصیه شده برای تنظیم آب رادیاتور روی ترموستات دیگ حدود 75 درجه سانتی گراد است. این اطمینان حاصل می‌کند که رادیاتورهای شما به اندازه کافی گرم می‌شوند تا خانه شما به راحتی گرم شود.

بهترین دمای توصیه شده برای تنظیم آب شیر و دوش روی ترموستات دیگ بین 60 تا 65 درجه سانتی گراد است. این کار باعث می‌شود که هر گونه باکتری در آب از بین برود، اما دمای آن آنقدر بالا نیست که پوست شما را بسوزاند.

مطالعه بیشتر:   گرفتگی چاه توالت ? - چگونه بدون پیستون انسداد سرویس بهداشتی خود را رفع کنیم

ترموستات اتاق

یک ترموستات اتاقی دمای عمومی هوای خانه شما را تشخیص می‌دهد و سعی می‌کند خانه شما را در دمایی که تنظیم کرده‌اید نگه دارد. اگر دما به دمای دلخواه شما برسد، ترموستات اتاق با دیگ ارتباط برقرار می‌کند و به آن می‌گوید که خاموش شود. هنگامی که دما به کمتر از دمای دلخواه شما رسید، به دیگ می‌گوید که دوباره روشن شود. ترموستات اتاق زیر ترموستات دیگ شما در سلسله مراتب گرمایش مرکزی قرار دارد، بنابراین فقط دیگ شما را مطابق با تنظیمات شما در تایمر دیگ بخار روشن و خاموش می‌کند.

بهترین مکان برای نصب ترموستات اتاق روی دیوار اتاقی دور از دیگ بخار است، مانند اتاق نشیمن یا راهرو. نباید پشت پرده پنهان شود یا در یک تله آفتاب نصب شود، هر دوی این موارد می‌تواند سنجش دقیق دما را برای دماسنج درون ترموستات دشوار کند. نصب ترموستات اتاق دور از دیگ به آن اجازه می‌دهد تا دمای واقعی خانه را تشخیص دهد و بر این اساس با دیگ ارتباط برقرار کند.

صندوق ذخیره انرژی توصیه می‌کند که ترموستات‌های اتاق باید بین 18 تا 21 درجه سانتی گراد تنظیم شوند. راحت‌ترین و کمترین دمایی که احساس می‌کنید می‌توانید از آن دور شوید، برای محیط زیست و قبض‌های گرمایشی شما بهتر است.

شیرهای رادیاتور ترموستاتیک

حتی در پایین‌تر از زنجیره، دریچه‌های رادیاتور ترموستاتیک (TRV) قرار دارند که به کنترل دما در اتاق‌های جداگانه کمک می‌کنند. TRV‌ها دمای هوای اتاق را تشخیص می‌دهند و مطابق با تنظیمات روی دریچه که معمولاً با شماره 1 تا 5 شماره گذاری می‌شوند، کار می‌کنند. هر عدد روی صفحه کلید مربوط به دمای خاصی است و کمی شبیه ترموستات اتاق شما عمل می‌کند. اگر دمای اتاق شما به دمای مطلوب برسد، شیر از ورود آب گرم به رادیاتور جلوگیری می‌کند. اگر دما به کمتر از دمای دلخواه شما برسد، دریچه باز می‌شود و آب گرم بیشتری وارد رادیاتور می‌شود.

مطالعه بیشتر:   جوشکاری چیست ؟ آشنایی با انواع جوشکاری

بسیاری از مردم به اشتباه تصور می‌کنند که اعداد روی شیر به جای تشخیص میزان گرمای هوا مربوط به گرم بودن رادیاتور است. چرخاندن شیر ترموستاتیک رادیاتور تا 5 به این معنی است که شیرها همیشه سعی می‌کنند دمای اتاق را بیش از 30 درجه سانتیگراد کنند و دائماً آب گرم را به داخل رادیاتور پمپ می‌کنند تا این دما را بدست آورند. تمام این کار باعث می‌شود که قبض‌های گاز بسیار بالا باشد.

در عوض، توصیه می‌شود TRV‌های خود را بین 2 تا 3 تنظیم کنید. این کار به رادیاتورهای شما اجازه می‌دهد تا بدون استفاده از مقدار غیر ضروری گاز و آب گرم، دمای اتاق شما را راحت نگه دارند.

ترموستات های هوشمند

علاوه بر ترموستات‌های سنتی که در بالا ذکر شد، اکنون می‌توانید ترموستات‌های هوشمندی را دریافت کنید که به اینترنت متصل هستند و به شما امکان می‌دهند گرمایش خود را از طریق یک برنامه روی تلفن یا تبلت خود کنترل کنید. اگر برنامه منظمی ندارید و در تمام ساعات روز داخل و خارج از خانه خود هستید، گرمایش هوشمند می‌تواند راهی عالی برای اطمینان از روشن و خاموش شدن سیستم گرمایشی شما دقیقاً در زمانی که به آن نیاز دارید، بدون ترس از گرم کردن آن باشد. خانه خالی

یک سیستم گرمایش هوشمند می‌تواند به سادگی جایگزینی ترموستات اتاق شما با یک ترموستات هوشمند باشد یا می‌تواند عمیق باشد، به شما امکان می‌دهد دریچه‌های رادیاتور هوشمند داشته باشید و به شما امکان می‌دهد دما را در اتاق‌های جداگانه از راه دور کنترل کنید.

کنترل گرمایش در نتیجه

امیدواریم مقاله بالا عملکرد و اهمیت ترموستات‌های گرمایشی در خانه شما را نشان دهد و نشان دهد که اگر آنها را به درستی بهینه کنید چقدر می‌توانید بر گرمایش خود کنترل داشته باشید. اگرچه احتمالاً ترموستات‌های دیگ بخار و اتاق خواهید داشت، اما اگر دریچه‌های رادیاتور ترموستاتیک ندارید، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن کنترل بیشتر بر گرمایش و کاهش هزینه‌ها هستند.

مطالعه بیشتر:   انواع دیگ بخار: کدام یک بهترین است؟

به لطف مجموعه عظیمی از دریچه‌های رادیاتور ترموستاتیک موجود در Trade Radiators، گرم نگه داشتن خانه و در عین حال کم مصرف، بسیار آسان‌تر شده است. بسیاری از مردم در حال تغییر از شیرآلات دستی سنتی به چیزی هستند که می‌تواند تطبیق پذیری و کنترل بیشتری را هنگام گرم کردن هر فضا برای کاربر فراهم کند. نگاهی به طیف فعلی شیرهای ترموستاتیک در انبار در Trade Radiators، با برخی از محصولات فوق العاده از برندهایی مانند West و Trade Direct بیندازید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید