نحوه تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ?

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ

چه از سوپاپ محافظ رادیاتور خود می‌ترسید یا واقعاً چیزی در مورد آن نمی‌دانید، آموزش امروز برای شما مناسب است. نحوه استفاده و تنظیم سوپاپ محافظ قفل را توضیح می‌دهیم، به‌علاوه موضوعات دیگری مانند متعادل کردن و خون‌ریزی رادیاتور را پوشش می‌دهیم. از نداشتن آب گرم خسته شده اید؟ ادامه مطلب

شیر قفل

در شب‌های سرد زمستان، هیچ چیز بدتر از پیدا کردن یک رادیاتور سرسخت سرد، بدون هیچ مشکلی نیست. ممکن است «چگونه رادیاتور سرد را تعمیر کنیم» را در گوگل جستجو کرده باشید، آن را تخلیه کرده باشید و به گرم کردن دوباره آن نزدیک نشده باشید. سپس، احتمالاً در مورد شیرهای محافظ قفل و رادیاتورهای متعادل‌کننده خوانده‌اید، اما تحت تأثیر این فرآیند به ظاهر پیچیده قرار گرفته‌اید.

اما خبر خوب این است که شیر قفل رادیاتور شما علم موشکی نیست. و در این راهنمای کوتاه، ما تمام تلاش خود را برای رفع ابهام دریچه‌های محافظ قفل و تشریح مراحل بالانس کردن رادیاتور شما انجام خواهیم داد. امیدواریم که این برای حل مشکل شما کافی باشد و رادیاتور شما در کنار هم زمزمه کند و نان تست را حفظ کند.

فهرست مطالب

شیر قفل (LSV) چیست؟
رادیاتورهای متعادل‌کننده در مقابل رادیاتورهای خونریزی دهنده
چگونه رادیاتورهای خود را برای رفع مشکل رادیاتور سرد متعادل کنید
اگر بالانس کردن رادیاتورها مشکل را حل نکرد چه باید کرد؟
چگونه می‌توان ارزان‌ترین دیگ بخار و کمترین هزینه نصب را دریافت کرد
شیر قفل رادیاتور: خلاصه
شیر قفل (LSV) چیست؟
شیر قفل (LSV) 1 از 2 شیر رادیاتور است که جریان آب گرم را از طریق هر رادیاتور کنترل می‌کند. معمولاً روی لوله برگشت قرار می‌گیرد و نام خود را از درپوش پلاستیکی گرفته شده است که از چرخش تصادفی شیر محافظت می‌کند.

اگر خانه شما به شیرهای رادیاتور ترموستاتیک (TRV) مجهز است، این شیرها به طور خودکار جریان (تامین) آب گرم را به رادیاتور تنظیم می‌کنند. در همین حال، شیرهای محافظ قفل برگشت را کنترل می‌کنند.

با این حال، اگر TRV ندارید، دریچه محافظ قفل در هماهنگی با دریچه سر چرخ دستی کار می‌کند تا تعادل رادیاتور شما را حفظ کند. سوپاپ سر چرخ به شما امکان می‌دهد به صورت دستی میزان آب ورودی رادیاتور از لوله جریان را تنظیم کنید. از طرف دیگر، شیر قفل در یک موقعیت ثابت باقی می‌ماند و میزان آب خروجی از رادیاتور را از طریق لوله برگشت کنترل می‌کند.

توجه داشته باشید که این سوپاپ‌ها قابل تعویض هستند – تنها کاری که باید انجام دهید این است که درپوش محافظ قفل را با درپوش سر چرخ تعویض کنید. گفته شد، ما از شما می‌خواهیم که این تغییر را انجام ندهید. این به این دلیل است که شیر کنترل‌کننده آب برگشتی باید در حالت قفل باقی بماند مگر اینکه رادیاتورهای خود را متعادل کنید – و به همین دلیل است که معمولاً توسط درپوش محافظ قفل محافظت می‌شود.

نحوه تنظیم شیر قفل
اگر نیاز به تنظیم شیر قفل برای متعادل کردن رادیاتور خود دارید، معمولاً می‌توانید با کشیدن یا بازکردن درپوش آن را جدا کنید. پس از برداشتن کلاهک، دریچه کمی شبیه انتهای یک دوک به نظر می‌رسد. معمولاً می‌توانید آن را با دست بچرخانید، اما اگر رادیاتور قدیمی‌تر باشد، ممکن است متوجه شوید که برای چرخاندن آن به یک آچار قابل تنظیم نیاز دارید.

چگونه بفهمیم شیر رادیاتور باز است یا بسته؟
این یک سوال رایج است، اما پاسخ آن بسیار ساده است. آن را تا انتها به سمت چپ بچرخانید و اگر دیگر نمی‌رفت، بسته است. در غیر این صورت، تا حدی باز است. اگر همه چیز به همین راحتی بود!

مشکل دیگ بخار؟

قیمت دیگ بخار را از اینجا دریافت کنید

رادیاتورهای متعادل‌کننده در مقابل رادیاتورهای خونریزی دهنده
خون‌ریزی رادیاتور یک کار DIY است که اکثر مردم با آن آشنا هستند و حتی با آن راحت هستند. این کار برای اجازه دادن به هوای محبوس شده از رادیاتور انجام می‌شود، بنابراین یک مشکل رایج حل می‌شود که در غیر این صورت از پر شدن مناسب و گرم ماندن رادیاتورها جلوگیری می‌کند. تنها چیزی که برای تخلیه رادیاتور نیاز دارید کلید رادیاتور، مقداری پارچه برای گرفتن آب و حدود 10 دقیقه از وقت خود است.

اما بیشتر اوقات، هوای محبوس شده مقصر پشت رادیاتور سرد شما نیست. یک سیستم گرمایش نامتعادل مشکل بسیار رایج‌تری است.

در یک سیستم گرمایش نامتعادل، آب گرم به طور یکنواخت در تمام رادیاتورهای شما جریان نمی‌یابد. این بدان معناست که برخی از رادیاتورها کندتر از بقیه گرم می‌شوند. اگر خونریزی مشکل شما را حل نکرد، احتمالا سیستم نامتعادل است.

اما در حالی که متعادل کردن رادیاتورهای شما کار پیچیده‌ای به نظر می‌رسد، در واقع ساده است. در واقع، اکثر دست سازها می‌توانند رادیاتورهای خود را بدون مشکل دوباره متعادل کنند. تنها چیزی که نیاز دارید چند ابزار، چند ساعت وقت اضافی، و در صورت تمایل، تعدادی کمک‌کننده مشتاق است.

چگونه رادیاتورهای خود را برای رفع مشکل رادیاتور سرد متعادل کنید
چگونه رادیاتور را خاموش کنیم

برای آماده شدن برای متعادل کردن رادیاتورهای خود، ابتدا باید چند ابزار را جمع آوری کنید. بنابراین قبل از شروع، به سوله خود بروید و موارد زیر را وارد کنید:

یک کلید سوپاپ محافظ قفل (اگر ندارید، از درپوش سوپاپ سر چرخ یا یک آچار برای چرخاندن شیر قفل استفاده کنید)
یک کلید تخلیه رادیاتور
یک پیچ گوشتی
یک دماسنج دیجیتال یا مولتی متر با دماسنج
بسته به نوع شیرهای رادیاتوری که دارید، ممکن است به همه این ابزارها نیاز نداشته باشید. اما برای ایجاد تعادل در رادیاتورهای خود در سریع‌ترین زمان ممکن و روان، بهتر است این موارد را در دسترس داشته باشید.

مرحله 1: سیستم گرمایش خانه خود را خاموش کنید
ابتدا باید صبر کنید تا رادیاتور خنک شود. اما چگونه رادیاتور را خاموش کنیم؟ در بیشتر موارد، می‌توانید آن را با یک ترموستات مرکزی کنترل کنید، اما تضعیف شیر ترموستاتیک رادیاتور شما (شکلی که شماره‌های گرفته شده دارد) به همین نتیجه می‌رسد.

اگرچه ممکن است اتلاف وقت به نظر برسد، اما این مرحله به شما کمک می‌کند رادیاتورهایی را که کندتر از بقیه گرم می‌شوند را مشخص کنید.

مرحله 2: سیستم خود را تخلیه کنید
همانطور که توضیح دادیم، تخلیه رادیاتور یک مشکل جداگانه را حل می‌کند – به آزاد شدن هوای محبوس شده کمک می‌کند. اما اگر در رادیاتورهای خود هوا وجود دارد، می‌تواند بر سرعت گرم شدن آنها نیز تأثیر بگذارد.

اگر اخیراً این کار را نکرده‌اید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که تمام رادیاتورهای خود را برای از بین بردن این مشکل بالقوه خون‌ریزی کنید (به هر حال، زمانی که سیستم شما خنک می‌شود، زمان زیادی دارید).

مرحله 3: شیرهای رادیاتور خود را آماده کنید
برای متعادل کردن رادیاتورهای خود، باید شیرهای محافظ قفل خود را بچرخانید، بنابراین اکنون زمان خوبی برای برداشتن درپوش‌ها است.

همانطور که قبلاً توضیح دادیم، برخی از آنها درپوش فشاری هستند، برخی دیگر درپوش پیچ هستند، اما برخی ممکن است به پیچ گوشتی نیاز داشته باشند. مگر اینکه در گذشته این درپوش‌ها را عوض کرده باشید، به احتمال زیاد همه رادیاتورهای شما از یک نوع خواهند بود.

صرف نظر از نوع کلاهک‌هایی که دارید، برداشتن آنها باید کار ساده‌ای باشد و فقط چند دقیقه طول بکشد.

مرحله 4: شیرهای رادیاتور خود را باز کنید
هنگامی که سیستم خنک شد، باید دریچه محافظ قفل را باز کنید. برای انجام این کار، به سادگی در جهت خلاف جهت عقربه‌های ساعت (به سمت چپ) بچرخانید. شما می‌توانید این کار را با دست انجام دهید. اما اگر سوپاپ‌های شما کمی سفت هستند، به جای آن از کلید شیر قفل، آچار یا درپوش سوپاپ سر چرخ‌ها استفاده کنید.

مرحله 5: گرمایش را روشن کنید، دمای رادیاتور را اندازه‌گیری کنید
بعد از اینکه تمام شیرهای محافظ رادیاتور را باز کردید، وقت آن است که سیستم گرمایشی خود را دوباره روشن کنید. و با روشن شدن سیستم، باید سرعت گرم شدن هر رادیاتور را اندازه‌گیری کنید.

اینجاست که کمک گرفتن از دوستان و خانواده مفید می‌شود – یک رویکرد کاملاً دست روی عرشه شما را از زحمت دویدن در اطراف و تلاش برای توجه به دمای رادیاتور خود دور می‌کند.

به طور معمول، رادیاتورهای نزدیک به دیگ ابتدا گرم می‌شوند. اما اگر سیستم شما نامتعادل است، ممکن است اینطور نباشد. در پایان این مرحله، باید فهرستی داشته باشید که همه رادیاتورهای خود را از سریع‌ترین تا کندترین رادیاتورها رتبه‌بندی می‌کند.

مرحله 6: تعادل مجدد را با رادیاتور با سریعترین گرمایش شروع کنید
فرآیند تعادل مجدد با رادیاتوری که سریعترین گرمایش را در خانه شما دارد آغاز می‌شود. دریچه محافظ قفل این رادیاتور را با چرخاندن آن در جهت عقربه‌های ساعت (راست) ببندید. پس از بسته شدن، دوباره آن را دقیقاً یک چهارم دور باز کنید.

مرحله 7: دما را اندازه بگیرید و شیر قفل رادیاتور را تنظیم کنید
اکنون از دماسنج دیجیتال (یا مولتی متر) خود برای اندازه‌گیری دما از لوله کشی کنار شیر قفل استفاده کنید. این لوله برگشت است.
سپس، دما را از لوله کشی در طرف مقابل رادیاتور، در کنار TRV یا دریچه سر چرخ اندازه‌گیری کنید. این لوله جریان است.
سوپاپ محافظ قفل را تا زمانی که اختلاف بین 2 عدد دما دقیقاً 12 درجه سانتیگراد باشد بچرخانید. این فرآیند می‌تواند چند دقیقه طول بکشد، بنابراین صبور باشید.
هنگامی که اولین رادیاتور متعادل شد، باید این فرآیند را با تمام رادیاتورهای خانه خود تکرار کنید. این کار کمی طول می‌کشد، به خصوص با رادیاتورهای دردسرساز که به اندازه کافی سریع گرم نمی‌شوند.

توجه داشته باشید که ممکن است قبل از بدست آوردن اختلاف دمای صحیح (12 درجه سانتیگراد) بین لوله‌های جریان و برگشت، کمی شیر قفل را به عقب و جلو تغییر دهید.

نتیجه: یک سیستم گرمایش متعادل
هنگامی که تمام رادیاتورهای خانه خود را متعادل کردید، همه آنها باید به درستی گرم شوند. آب داغ دیگ شما با سرعت مساوی به آنها می‌رسد و کل خانه شما باید همزمان گرم شود.

اگر بالانس کردن رادیاتورها مشکل را حل نکرد چه باید کرد؟
بالانس مجدد رادیاتورها اکثر مشکلات رادیاتور سرد را که با آن مواجه شده‌ایم حل می‌کند. با این حال، اگر تعادل مجدد رادیاتورها مشکل رادیاتور سرد را برطرف نکرد، ممکن است مشکل اساسی دیگری وجود داشته باشد.

بهترین کار در این مرحله مشورت با یک لوله کش یا مهندس گرمایش است. با هر شانسی، ممکن است یک مشکل ساده در لوله‌ها، رادیاتورها یا دیگ شما وجود داشته باشد که می‌توانند با چند تنظیمات یا یک قطعه جدید آن را برطرف کنند.

اما در بدترین حالت ممکن است به دیگ جدید نیاز داشته باشید.

چگونه می‌توان ارزان‌ترین دیگ بخار و کمترین هزینه نصب را دریافت کرد
دانستن اینکه به دیگ جدید نیاز دارید می‌تواند ضربه‌ای واقعی باشد. اکثر مردم بر این باورند که خرید دیگ‌های بخار گران و نصب آنها پرهزینه است و خود را برای قبض چند هزار پوندی آماده می‌کنند.

لازم نیست اینطور باشد. در حالی که خرید دیگ‌ها ممکن است گران و برای جا دادن آن پرهزینه باشد، وب‌سایتی وجود دارد که می‌تواند قیمت دیگ‌های جدید با کیفیت بالا را به شما پیشنهاد دهد و نرخ نصب عالی را نیز به شما ارائه دهد.

توصیه می‌کنیم HEATABLE را امتحان کنید، یک سرویس آنلاین قیمت و نصب دیگ بخار. آنها شکافی را در بازار برای یک سایت قیمت آنلاین و نصب دیگ بخار مشاهده کردند و با تولیدکنندگان همکاری کردند تا بهترین قیمت‌ها را ارائه دهند، حتی برای مارک‌های برتر مانند Worcester Bosch یا Viessmann.

Worcester Bosch WB4000

هنگام بازدید از HEATABLE، از شما خواسته می‌شود که یک فرم ناشناس 90 ثانیه‌ای حاوی تمام جزئیات مربوط به خانه و سیستم‌های گرمایشی موجود را پر کنید. سپس ماشین حساب آنلاین رقابتی‌ترین قیمت‌ها را برای خانه و نیازهای گرمایشی شما به شما ارائه می‌دهد.

HEATABLE همچنین باعث صرفه جویی در هزینه‌های نصب می‌شود. قیمت نصب آن به طور متوسط ​​یک سوم ارزان‌تر از قیمت‌های

HEATABLE همچنین باعث صرفه جویی در هزینه‌های نصب می‌شود. قیمت نصب آن به طور متوسط ​​یک سوم ارزان‌تر از قیمت‌های ارائه شده توسط مهندس گرمایش محلی شما است.

حتی بهتر از آن، لازم نیست هفته‌ها منتظر بمانید تا دیگ جدید خود را دریافت کنید. HEATABLE می‌تواند آن را به سرعت روز بعد نصب کند.

در حالی که HEATABLE در دیگ‌های گاز تخصص دارد، دیگ‌های LPG، نفت و برق را نیز ارائه می‌دهد. اگر این همان چیزی است که شما نیاز دارید، فقط مستقیماً با HEATABLE تماس بگیرید و تیم پشتیبانی مشتری مفید آنها خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند.

Viessmann Vitodens 050-W از Heatable

اگر هنوز در مورد هزینه‌های اولیه خرید دیگ بخار جدید نگران هستید، HEATABLE همچنین برخی از گزینه‌های مالی استثنایی را ارائه می‌دهد. اینها فقط از 12.94 پوند در ماه شروع می‌شوند که برای یک دیگ بخار بسیار کم است.

فقط حرف ما را قبول نکنید
اگر می‌خواهید قبل از امتحان کردن آن‌ها، نظر برخی دیگر از مشتریان درباره HEATABLE را ببینید، به Reviews.co.uk نگاه نکنید.

HEATABLE دارای امتیاز اعتماد 4.92 از 5 از بیش از 2000 بررسی است، با 99٪ تحویل به موقع و 98٪ برای سفارشات دقیق و بدون آسیب.

این ثابت می‌کند HEATABLE یکی از معتبرترین سایت‌های فروش و نصب دیگ بخار در بریتانیا است. و ممکن است اضافه کنیم، آنها بهترین قیمت‌ها را نیز دارند.

شیر قفل رادیاتور: خلاصه
سوپاپ محافظ قفل بخشی از رادیاتور است که شما هر روز به آن نگاه می‌کنید بدون اینکه واقعاً بدانید برای چیست. در این مقاله به این سوال پاسخ داده‌ایم و همچنین توضیح داده‌ایم که شیر قفل برای بالانس کردن رادیاتورها چقدر اهمیت دارد.

آیا می‌توانید به کاربردهای خوب دیگری برای شیر قفل که در این راهنما بحث نشده است فکر کنید؟ تجربه شما از بالانس کردن رادیاتورها چگونه بود؟ آیا نکات دیگری برای تعمیر رادیاتور سرد می‌دانید؟

ما همیشه از نظرات خوانندگان در تلاش برای حل این مشکلات روزمره استقبال می‌کنیم، پس چرا نظرات و تجربیات خود را در کادر نظر زیر به اشتراک نمی‌گذاریم؟

از هزینه‌های گران قیمت خرابی خودداری کنید
قول تعویض دیگ: اگر زیر 7 سال باشد و نتوانیم آن را تعمیر کنیم، آن را تعویض می‌کنیم.
YourRepair را امتحان کنید. از 9 پوند در ماه
همه برنامه‌ها شامل: خدمات سالانه دیگ بخار، کلیه قطعات و نیروی کار، پشتیبانی نامحدود و خط کمک 24 ساعته است.

دیدگاهتان را بنویسید