5 علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه و آب‌گرم مصرفی

5 علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه در شعله گستران پارس
برای اینکه بفهمیم چرا آب‌گرم مصرفی را از موتورخانه خود دریافت نمی‌کنید، اجازه دهید به 5 علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه و نحوه رفع آنها بپردازیم.

 

 

5 علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه

اولین علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه : وجود کثیفی و رسوب‌ یا زنگ‌زدگی

با گذشت زمان، به خصوص اگر آب مصرفی شما سختی بیشتری دارد، مواد معدنی موجود در آب در دیگ موتورخانه نزدیک مشعل ته‌نشین می‌شود. این رسوب می‌تواند از رسیدن گرمای مشعل به آب جلوگیری کند و بازدهی انرژی را پایین آورده و دسترسی شما به آب گرم را محدود کند.

 

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد هواگیری منبع دو جداره و هواگیری موتورخانه، در فضای وب خوانده می شود بیشتر در مورد:

 • علت گرم نشدن منبع دوجداره
 • سوراخ شدن منبع دوجداره
 • علت سرد بودن منبع دوجداره
 • علائم سوراخ شدن منبع دو جداره
 • جایگزین منبع دوجداره
 • هزینه تعویض منبع دو جداره
 • علت گرم نشدن آب مصرفی موتورخانه در تاسیسات موتورخانه ساختمان
 • کارکرد منبع دوجداره
 • قیمت منبع دوجداره
 • شیر اطمینان منبع دوجداره

 

یک سیستم نرم‌کننده آب می‌تواند به کند کردن این فرآیند کمک کند، اما احتمالاً می‌توانید با یک بار تخلیه در سال این مشکل را برطرف کنید. برای تعمیر و نگهداری موتورخانه برنامه‌ریزی کنید تا تکنسین شما دیگ موتورخانه را برای شما تخلیه کند. تمیز بودن و تعمیر کردن مشعل‌ها برای افزایش بازده موتورخانه امری ضروری هست.

اگر زنگ‌زدگی وجود دارد، ممکن است لازم باشد مخزن دوجداره موتروخانه خود را تعویض کنید. منتظر ترکیدن مخزن نباشید. اگر متوجه زنگ‌زدگی اطراف دستگاه خود شدید؛ سریعا شروع به جستجوی جایگزین و نصب موتورخانه شوفاژ جدید کنید، و یا با یک متخصص واجد شرایط تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر:   اجرت تعویض پره دیگ شوفاژ

 

برای نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس با شماره 09981606070تماس بگیرید

 

مطالعه بیشتر: آموزش لوله کشی موتورخانه ساختمان

 

دومین علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه : وجود مشکل در ترموستات موتورخانه

در داخل موتورخانه شما یک ترموستات وجود دارد که مشخص می‌کند چه زمانی روشن شود و آب بیشتری گرم کند. اگر خراب شده باشد، احتمالاً به موتورخانه می‌گوید که روشن نشود زیرا فکر می‌کند آب به اندازه کافی گرم است. در این صورت ممکن است لازم باشد ترموستات را تعویض کنید.

اگر ترموستات موتورخانه شما کار می‌کند، افزایش دمای ترموستات می‌تواند به گرم‌تر شدن آب کمک کند، اما از 140 درجه بالاتر نروید. این می‌تواند باعث جوش آمدن بیش‌از حد دیگ آب موتورخانه شود. برخی از ترموستات‌ها درجه ندارند، بلکه تنظیمات “ولرم”، “گرم” و “بسیار گرم” دارند. بهتر است از دماسنج برای اندازه‌گیری دمای آب خارج شده از شیر آب گرم مصرفی خود استفاده کنید.

یکی از راه‌حل‌های ممکن نصب شیر مخلوط کننده ترموستاتیک است که در غیر این صورت از شیر حرارتی یا شیر ضد جوش استفاده می‌شود. این شیر آب سرد را با آب گرم مخلوط می‌کند که از مخزن شما خارج می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که دمای آبگرمکن را بالا ببرید و آب گرم بیشتری را بدون خطر سوختگی دریافت کنید.

 

مطالعه بیشتر: نحوه شستشوی رسوب و لجن رادیاتور شوفاژ در 10 مرحله

 

سومین علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه :طراحی و انتخاب نامناسب ظرفیت تجهیزات

یکی دیگر از دلایل کمبود آب گرم، طراحی و انتخاب نامناسب ظرفیت تجهیزات موتورخانه شماست. یعنی ممکن است تجهیزات موتورخانه شما به اندازه کافی متناسب با متراژ خانه شما نباشد. اگر به تازگی به خانه جدید نقل مکان کرده‌اید، یا اگر موتورخانه جدید نصب کرده‌اید، ممکن است این مورد باشد. با یک پیمانکار حرفه‌ای مشورت کنید تا به شما کمک کند موتورخانه جدید را در اندازه صحیح تهیه کرده و برای شما نصب کند.

 

چند مورد از این ناهماهنگی‌ها عبارت اند از:

 • ظرفیت دیگ با مقدار بار حرارتی مورد نیاز ساختمان تناسب ندارد.

 • ظرفیت چیلر جذبی و تراکمی با بار برودتی مورد نیاز ساختمان متناسب نیست.

 • ظرفیت حرارتی مشعل و ظرفیت نامی دیگ آبگرم به درستی انتخاب نشده است.

 • توان مکانیکی الکتروموتور با پمپ یا فن متناسب نیست.

 • ظرفیت برج خنک کن با ظرفیت چیلر تناسب ندارد.

 • سیستم‌هاي کنترل تاسیسات حرارتی و برودتی به درستی طراحی نشده‌اند.

 

مطالعه بیشتر:   نگهداری و سرویس موتورخانه
اگر می‌خواهید همیشه آب گرم داشته باشید، خرید پکیج دیواری دست دوم با گارانتی 6 الی 1 ساله در شعله گستران پارس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای خرید پکیج دیواری با شماره 09981606070 تماس بگیرید.
پکیج بدون مخزن به جای ذخیره آب گرم در مخزن، مستقیماً آب را هنگام حرکت در دستگاه گرم می کنند. این نه تنها باعث صرفه جویی در فضا، بلکه انرژی نیز می شود.
طبق گفته وزارت نیرو در کشور امریکا ، “آبگرمکن های تقاضا می توانند 24٪ تا 34٪ انرژی بیشتری نسبت به آبگرمکن های مخزن ذخیره سازی معمولی داشته باشند.”آبگرمکن های مخزن دار سنتی حدود 10 سال عمر می کنند در حالی که آبگرمکن های بدون مخزن حدود 15 تا 20 سال عمر می کنند.
اگر به دنبال یک آبگرمکن جدید هستید، با متخصص در sholegostaran صحبت کنید .

 

 

مطالعه بیشتر: اصول ایمنی دیگ بخار و هرآنچه باید درباره آن بدانید

 

چهارمین علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه : شیب لوله

برای تامین آب مخزن ، لوله‌ای در داخل مخزن تعبیه شده است که تا انتهای آن امتداد دارد. این امر از مخلوط شدن آب سرد با آب گرم جلوگیری می کند.

اگر لوله غوطه‌ور بشکند، ترک بخورد یا بیفتد، می‌تواند باعث مخلوط شدن آب سرد با آب گرم شده در بالای مخزن شود. ممکن است به جای آب گرم، آب ولرم دریافت کنید. اگر مشکوک به معیوب بودن لوله هستید با یک متخصص تماس بگیرید.

 

 

 

پنجمین علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه : تقاضای بیش از حد آب‌گرم در یک زمان

اگر از ماشین‌ظرفشویی، ماشین‌لباسشویی و دوش حمام به طور همزمان استفاده می‌کنید، حتی با یک مخزن بزرگ هم برای تامین تمام آب گرم مورد نیازتان به مشکل برمی‌خورید. سعی کنید ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی را در مواقعی روشن کنید که کسی دوش آب گرم نمی‌گیرد.

مطالعه بیشتر:   ویژگی‌های اساسی موتورخانه

میزان جریان آب نیز می‌تواند مشکل دیگری ایجاد کند. با نصب شیرآلات و سردوش کاهنده مصرف و افزایش فشار آب، می‌توانید gpm (گالن در دقیقه) را کاهش دهید، بنابراین میزان آب گرم دریافتی برای هر شیر آب گرم را افزایش دهید و میزان آب مصزفی 2.5 gpm یا کمتر را هدف بگیرید.

 

مطالب مرتبط: آب داغ در حمام کار نمی کند

 

اگر علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه در کرج و تهران را در این مطلب پیدا نکردید و همچنان به اندازه کافی آب گرم دریافت نمی‌کنید، ممکن است مشعل یا قسمت دیگری از موتورخانه و مخزن دوجداره شما مشکل داشته باشید. برای تعمیر موتورخانه و یا نصب موتورخانه جدید خود با کارشناسان معتبر و حرفه‌ای در خدمات مربوط به موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس تماس بگیرید.

 

 

 

برای نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس با شماره 09981606070 تماس بگیرید

 

 

 

 

راه‌اندازی موتورخانه شوفاژ، سرویس و تعمیر پکیج دیواری و نصب پکیج

در صورتی که نیاز به سرویس پکیج و یا تعمیر پکیج دیواری منزل خود دارید می توانید از متخصصین ”شعله گستران پارس” کمک بخواهید. متخصصین و تعمیرکاران خبره ”شعله گستران پارس” آمادگی خود را جهت هرگونه خدمات اعلام می دارند. ” خدمات شعله گستران پارس” شامل سرویس پکیج دیواری و تعمیرات مانند سرویس کردن، عیب یابی و رفع مشکل پکیج و آبگرمکن های دیواری، نصب و راه اندازی موتورخانه و نصب پکیج شما عزیزان در مکان شما می باشد. فقط کافیست در تمام روزهای هفته با☎️ شماره 09981606070 تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه در هر نقطه از تهران و کرج استفاده نمایید.

برای خرید و فروش انواع پکیج دست دوم با گارانتی 6 الی 1 ساله با

09981606070 تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

5 thoughts on “5 علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه و آب‌گرم مصرفی

 1. Pingback: فشار بار پکیج دیواری - چگونه فشار پکیج دیواری را بالا ببریم ؟ - شعله گستران پارس

 2. Pingback: اصول ایمنی دیگ بخار و هرآنچه باید درباره آن بدانید - شعله‌‌‌گستران‌‌‌ پارس

 3. Pingback: هواگیری موتورخانه شوفاژ | تنظیم موتورخانه شوفاژ - شعله گستران پارس

 4. Pingback: صفر تا صد موتورخانه - سیستم موتورخانه - تعمیر موتورخانه و شوفاژ و طرز کار موتورخانه

 5. Pingback: آموزش لوله کشی موتورخانه ساختمان - شعله گستران پارس

دیدگاهتان را بنویسید