5 علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور و بوتان + علت خاموشی پکیج

علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری

علت روشن نشدن پکیج چیست؟ خرابی پکیج بدون توجه به علامت، با مشکلات زیادی همراه است تا جایی که می‌تواند زندگی و آرامش ما را تحت تأثیر قرار دهد.
یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که کاربران این دستگاه با آن مواجه هستند کار نکردن پکیج است. غافلگیری یا مهر و موم کردن پکیج یکی دیگر از مشکلات رایج است که در نهایت می‌تواند منجر به روشن نشدن پکیج شود.

روشن نشدن ناگهانی پکیج می‌تواند یک سردرد یا کابوس برای هر کسی باشد – بسته به اینکه هوای بیرون خانه چقدر سرد است و خانه شما با چه سرعتی گرما را از دست می‌دهد.
خرابی شعله دیگ نه تنها گرم کردن رادیاتورهای شما را متوقف می‌کند، بلکه آب مصرفی حمام شما را نیز بدون آب گرم می‌گذارد. پس چرا پکیج روشن نمیشود ؟ علت روشن نشدن شمعک پکیج چیست؟

اگر مشکل شما این هست که پکیج روشن نمیشود در این مطلب، به 10 علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری خواهیم پرداخت.

بنا به هر دلیلی در 95% موارد علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… ، همان علت روشن نشدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… نیز است. پس فرق زیادی بین دلایل بروز این دو مشکل نیست!

 

 

آیا می‌توان مشکل روشن نشدن پکیج را در خانه حل کرد؟

این امکان وجود دارد که پکیج شما به دلیل یک مشکل ساده خاموش شود و روشن نشود. اگر چنین است، ممکن است بتوانید خودتان مشکل را برطرف کنید. اما باید به این نکته اشاره کنیم که اگر تجربه یا دانش فنی ندارید و یا مشکل شما جدی است باید از متخصص برند پکیج خود برای تعمیر آن کمک بگیرید.

 

علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه ، علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور ، علت روشن نشدن پکیج بوتان مدل اپتیما ، علت روشن نشدن پکیج بوتان مدل بیتا ، علت روشن نشدن مشعل پکیج ، علت روشن نشدن پکیج بوتان در حالت زمستانه ، علت روشن نشدن پکیج دمراد ، علت روشن نشدن پکیج تاچی

 

 

علت روشن نشدن پکیج چیست؟

اگر می‌خواهید علت روشن نشدن پکیج را پیدا کنید، ابتدا باید بدانید که دستگاه در کدام یک از سه حالت زیر قرار دارد:

در حالت اول بسته را به طور ناگهانی متوقف می‌کنیم و در اکثر موارد پس از اصلاح، راه‌اندازی مجدد بسته مشکلی ندارد و احتمال عود آن نیز کم است.

در حالت دوم بار‌ها اتفاق می‌افتد و اغلب مجبوریم پکیج را ببندیم. در چنین مواقعی گاهی مشکل دیگری پیش می‌آید. در واقع عواملی که باعث از بین رفتن پکیج می‌شوند اغلب از آتش گرفتن آن جلوگیری می‌کنند و همچنین از سوختن جلوگیری می‌کنند.

بنابراین برای یافتن علت روشن نشدن پکیج ایران باتری و بوتان و… گاهی لازم است که دلایل خاموش شدن دستگاه توسط متخصص تعمیر پکیج بوتان بررسی شود.

در حالت سوم پس از غیرفعال کردن مداوم پکیج، مشکلی برای روشن کردن دستگاه وجود ندارد. پس مشکل فقط محدود به حل مواردی است که پکیج یخچال ایران و بوتان و… را می‌سازند.

 

چرا چراغ پکیج رادیاتور ایران، بوتان و انواع دیگر روشن نمی‌شود

از آنجایی که امروزه اکثر مدل‌های پک‌های دیواری از سنسور‌های مختلفی استفاده می‌کنند. نقص یا خرابی هر یک از آن‌ها می‌تواند باعث خاموش شدن پکیج و شعله آن شود.

در چنین مواقعی معمولاً کد خطای رادیاتور ایرانی یا بوتان یا ارور پکیج را نمایش می‌دهد یا با چشمک زدن ال‌ای دی مطلع می‌شود. بنابراین، باید دفترچه راهنمای بسته خود را مطالعه کرده و معنای خطا و نحوه رفع آن را بیابید.

همانطور که می‌دانید پکیج دیواری وسیله‌ای است که نیاز به گاز و برق دارد. پس در اولین قدم برای اطلاع از علت بسته شدن ناگهانی پکیج یا عدم باز شدن پکیج رادیاتور یا بوتان ایرانی بهتر است دبی گاز، برق و آب، کلید برق و فیوز را بررسی کنید و غیره برای هر گونه خطا و کوتاهی.

همچنین بررسی کنید که شیر گاز متصل به پکیج به طور تصادفی بسته نشده باشد. در زیر با ۱۰ دلیل باز نشدن بسته‌های بوتان، رادیاتور ایران و سایر نماد‌ها آشنا می‌شویم. همچنین دلیل حذف پکیج بوتان، رادیاتور ایران و….

 

وجود هوا در لوله مدار پکیج دلیل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج است

در صورت وجود هوا به جای آب در لوله مدار پکیج، پمپ دستگاه به جای پمپاژ آب، هوا را در مدار به گردش در می‌آورد. این باعث می‌شود که برد پکیج کمبود آب در مدار را تشخیص دهد و باعث خاموش شدن پکیج شود و مهمتر از آن از روشن شدن پکیج جلوگیری کند. بنابراین یکی از دلایل روشن نشدن پکیج انسداد هوا از لوله‌ها و رادیاتور‌ها است که با شل شدن آن‌ها به راحتی برطرف می‌شود. به یاد داشته باشید که یکی از عوامل تشخیص وجود هوای بیش از حد در مدار پکیج افزایش فشار است.
پکیج روشن نمی‌شود زیرا مدار گرمایش مسدود شده است
اگر مدار گرمایش پکیج که شامل لوله‌ها و رادیاتور‌ها می‌شود مسدود شود. تغییرات فشار ناشی از آن باعث بسته شدن پکیج و از کار افتادن مشعل پکیج می‌شود. گرفتگی مدار گرمایش به دلیل رسوب در لوله‌ها و رادیاتور‌ها ایجاد می‌شود. رسوبات معمولاً به دلیل سختی آب ورودی به مدار ایجاد می‌شود. که با نصب هاردنر بر روی دستگاه می‌توان این مشکل را برطرف کرد. همچنین لوله‌های قدیمی و نامناسب نیز می‌توانند عامل تشکیل رسوب باشند که پس از کلسیم زدایی پکیج توسط تعمیر متخصص بهتر است به فکر تعویض آن‌ها نیز باشید.
نقش خرابی پمپ آب در غیرفعال شدن رادیاتور ایران و پکیج بوتان
همانطور که گفته شد پمپ آب پکیج وظیفه پمپاژ آب در داخل مدار گرمایش پکیج را بر عهده دارد. اگر سیرکولاتور یا پمپ گردش آب مشکل داشته باشد، آب به درستی گردش نمی‌کند و کارت دستگاه آن را تشخیص داده و باعث خاموش شدن پکیج و روشن نشدن آن می‌شود. البته پمپ آب یکدفعه خراب نمی‌شود و معمولاً ابتدا می‌سوزد و به همین دلیل پکیج روشن و خاموش می‌شود. بعد از مدتی که پمپ کاملاً ضعیف می‌شود، می‌سوزد و دلیل روشن نشدن پکیج می‌شود.
مشکل در دودکش که باعث بسته شدن ناگهانی پکیج و فعال نشدن آن می‌شود
دودکش پکیج یکی از اعضای مهم فرآیند حذف دود است. اگر دودکش پکیج به درستی نصب نشود و یا در فاصله مناسب از سقف قرار نگیرد. دود را خارج نمی‌کند و مقداری از آن در همان محل دستگاه جمع می‌شود. این مشکل باعث می‌شود که بسته به طور غیرمنتظره‌ای خاموش شود زیرا سنسور‌های پکیج  می‌توانند تجمع دود در اطراف آن را تشخیص دهند. حتی پس از فعال کردن مجدد بسته، دستگاه بلافاصله خاموش می‌شود. بنابراین مشکل شفت می‌تواند دلیل روشن نشدن رادیاتور ایرانی، بوتان یا سایر پکیج‌ها باشد.
مشعل دسته‌ای به دلیل نقص در الکترود تشخیص شعله روشن نمی‌شود
در قسمت مشعل پکیج یک الکترود یونی وجود دارد که وظیفه تشخیص شعله را بر عهده دارد. بنابراین، خرابی الکترود یونی می‌تواند دلیل روشن نشدن پکیج شما باشد. ممکن است الکترود کثیف باشد یا فاصله تا شمع تنظیم نشود. بنابراین برای خاموش نشدن پکیج و روشن نشدن مشعل باید الکترود یونی را با سمباده چک و تمیز کرد و یا فاصله آن را دوباره تنظیم کرد.
شمع معیوب در پکیج آن را خاموش می‌کند یا روشن نمی‌شود.
مشکل در سیستم جرقه زنی و گاز بسته‌بندی می‌تواند علت روشن نشدن شمع در پکیج باشد. اما خود شمع نیز می‌تواند مشکل ساز باشد. برای اطمینان از این امر، باید شیر آب گرم را باز کنید و سعی کنید شمع را به صورت دستی با کمک فندک روشن کنید. اگر پکیج روشن است، ایراد از سیستم شمع خود پکیج است و باید به متخصص تعویض پکیج مراجعه کنید. گاز شمع از طریق یک لوله نازک تأمین می‌شود که می‌تواند توسط خاک، گرد و غبار شکسته شود و باعث خاموش شدن شمع شود.
وقتی پکیج گرم شد، خاموش و روشن می‌شود
یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی پکیج گرم شدن بیش از حد آن است. اگر پکیج بسیار داغ شود و دمای آب در مدار از حد معینی بیشتر شود، بسته به صورت خودکار بسته می‌شود تا خطری در آن نباشد. در این حالت به پکیج جوشکاری می‌گویند. هنگامی که دمای آب کاهش می‌یابد، بسته دوباره روشن می‌شود. بنابراین یکی از دلایل روشن و خاموش کردن پکیج، جوشاندن آن است. علت جوشیدن پکیج به موارد زیادی از جمله تنظیم نشدن کلید دما، خرابی کلید NTC، ته نشین شدن مبدل ثانویه و… مربوط می‌شود که پیچیده و فنی است. بنابراین برای رفع مشکل پکیج باید از یک متخصص مجرب کمک بگیرید.
اگر بسته‌بندی شما دارای صفحه نمایش دیجیتال است کد خطای مربوطه نمایش داده می‌شود. در برخی از مدل‌ها، بوق به طور مداوم به صدا در می‌آید تا به شما اطلاع دهد بسته‌بندی در حال جوشیدن است.
مشکل در برد پکیج که باعث خاموش یا روشن نشدن پکیج شده است
اگر هیچ یک از موارد بالا باعث خاموش شدن یا روشن نشدن بسته مشعل شما نمی‌شود، ممکن است به دلیل مشکل در برد آن باشد. در این صورت اگر مشخص شد برد ایراد دارد، لازم است با تعمیرکار پکیج تماس گرفته و از او بخواهید دستگاه را عیب‌یابی کند و آن را تعویض یا تعمیر کند.
نکات مهم برای نگهداری پکیج
کیت یکی از لوازم خانگی است که به طور مداوم کار می‌کند، بنابراین مراقبت صحیح و اصولی از آن بسیار مهم است. برای نگهداری صحیح از پکیج، همیشه نکات زیر را در نظر داشته باشید:
– استفاده از فیلتر مناسب: فیلتر‌های مغناطیسی به دلیل قدرت رسوب دهی بالا گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.
– قرار دادن بسته در محل مناسب: انباری و آشپزخانه برای نصب پکیج‌ایده‌آل هستند. علاوه بر این، پکیج باید یک تا دو متر از سطح زمین بالاتر باشد.
– استفاده از درب مناسب بسته سطل زباله. همچنین فراموش نکنید که مسیر دودکش را قبل از فصل سرد بررسی کنید.
– فشار پکیج را روزانه چک کنید. فشار پکیج دیواری استاندارد یک و نیم.

 

دلیل روشن نشدن پکیج دیواری

قطع برق پکیج

ابتدا می‌توانید سیم برق را بررسی کنید و مطمئن شوید که به منبع برق متصل است تا مشخص شود که چرا پکیج دیواری روشن نمی‌شود.
اگر سیم به برق وصل است و باز هم نمی‌توان پکیج دیواری را روشن کرد باید پریز برق را چک کنید اگر مشکلی داشت تعمیر شود وگرنه مشکل از دو شاخه است.
اگر پس از بررسی دو شاخ متوجه شدید که مشکلی وجود ندارد، باید بدانید که سیم کشی داخلی خراب است و نیاز به تعمیر دارد.

خرابی شمعک

در برخی موارد دلیل روشن نشدن پکیج دیواری شمع معیوب است.
در این حالت وقتی می‌بینید که گاز باز است و تمام قسمت‌های کیسه خوب است، اما آن روشن نمی‌شود، باید بدانید که دلیل خرابی پکیج در این حالت باید باشد.

خطای احتراق

در برخی موارد، هنگامی که پکیج دیواری را روشن نمی شود، می‌توانید آتش را بررسی کنید.
اگر پکیج را روشن کرده‌اید و گاز پکیج از روی شعله خارج می‌شود اما روشن نمی‌شود، می‌توانید از کبریت یا فندک برای روشن کردن پکیج استفاده کنید.
اتفاق دیگری که می‌افتد این است که فاصله جرقه زن و شعله کمتر می‌شود و گاز به جرقه زن نمی‌رسد. تا پکیج مشتعل شود که در این صورت قطعه پکیج نیاز به تعمیر دارد.

گاز کم یا قطع شده

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج دیواری خاموش بودن گاز است که در این صورت برای رفع مشکل باید با واحد گاز تماس بگیرید.
همچنین ممکن است فشار گاز کم باشد و نتوان به شعله رسید و آن را روشن کرد. برای رفع پکیج در این حالت باید دسته گاز را تا انتها باز کنید.

خرابی برد الکترونیک

تمام وسایل برقی دارای مدار‌هایی هستند که چیزی شبیه مغز انسان را در خود جای داده‌اند. به این معنی که مدار موجود در هر وسیله الکتریکی مانند یک مغز عمل می‌کند.
اگر یکی از قسمت‌های برد آسیب ببیند به طور کلی منجر به خرابی پکیج می‌شود. برای حل این مشکل باید با استفاده از مولتی متر آن را شناسایی و جایگزین کنید.
همچنین در برخی موارد دلیل روشن نشدن پکیج دیواری سوختن کامل برد است که در این صورت کل برد نیاز به تعویض دارد.

دودکش گرفتگی پیدا کرده است

در برخی موارد دلیل روشن نشدن پکیج دیواری انسداد یا نصب نادرست دودکش است.
در این حالت وقتی پکیج را روشن می‌کنید، دود به درستی از پکیج خارج نمی‌شود و پک‌ها خاصیتی دارند، وقتی دود داخل آن‌ها جمع می‌شود، پکیج به طور خودکار خاموش می‌شود.
در این صورت اگر بسته را دوباره باز کنید متوجه می‌شوید که دیگر باز نمی‌شود.
برای خلاص شدن از علت روشن نشدن دوشاخه دیواری، می‌توانید دودکش را باز کرده و به درستی در چینش ببندید یا بررسی کنید که به دلایلی مسدود شده است، آن را تمیز کنید.

خرابی ترموستات

در اکثر مواقع کیت دیوار به دلیل عایق نبودن تغییر نمی‌کند.
خرابی ترموستات باعث می‌شود آب گرم پکیج به درستی تشخیص داده نشود و پکیج در زمان نامناسبی خاموش شود و اگر بخواهید آن را روشن کنید روشن نمی‌شود.
در بیشتر موارد، خرابی ترموستات باعث روشن و خاموش شدن مداوم پکیج می‌شود.
برای رفع مشکل، عموماً باید ترموستات را تعویض کنید، در غیر این صورت مشکل ممکن است به دلیل قطع شدن یکی از سیم‌های متصل به آن باشد و با وصل شدن می‌توان این مشکل را حل کرد.

آیا دلیل اجرا نشدن پکیج ها متفاوت است؟

باید گفت که همه پکیج‌ها ساختار یکسانی دارند اما به این دلیل که هر پکیج تولید شده یک شرکت خاص است و ممکن است در موارد کوچک با هم تفاوت داشته باشد.
به طور کلی دلیل عدم چرخش پکیج دیواری مشابه است اما در اکثر موارد در موارد کوچک یکسان نیست و دلیل عدم چرخش پکیج در برند‌های مختلف متفاوت است.
در اکثر موارد با مطالعه دفترچه راهنمای کاربر یا خطای نمایش داده شده روی صفحه می‌توان علت باز نشدن پکیج دیواری را برای هر برندی مشخص کرد.

دلایل باز نشدن پکیج دیواری ایساتیس

علت روشن نشدن پکیج دیواری ایساتیس در اکثر مواقع خرابی فن می‌باشد و برای رفع آن ابتدا باید فن را بررسی کرد و تعمیر کرد که کدام قطعه مشکل دارد.
اگر مشکل فن حل نشد باید آن را به طور کامل تعویض کنید زیرا احتمال سوختن کامل فن وجود دارد.
یکی دیگر از دلایل باز نشدن پکیج ایساتیس مشکل در فشار سوئیچ است. که با تعویض قابل حل است.
دلیل راه‌اندازی نشدن پکیج دیواری آلزان
فشار کم آب ممکن است دلیل روشن نشدن پکیج دیواری آلزان باشد.
در صورت کم بودن فشار آب بسته‌بندی باز نمی‌شود و از باز شدن پکیج آلزان جلوگیری می‌کند.
در این صورت اگر پمپ به درستی کار کند ممکن است این مشکل پیش نیاید اما اگر پمپ مشکل داشته باشد پکیج روشن نمی‌شود.

مطالعه بیشتر:   چرا پکیج صدا می‌هد؟ بررسی 7 علت صدا دادن پکیج

 

دلیل روشن نشدن پکیج بوتان

دلیل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان ممکن است نشت آب از رادیاتور‌ها باشد.
هنگامی که آب از رادیاتور‌های روی شعله پکیج نشت می‌کند، آب وارد شعله شده و از اشتعال پکیج جلوگیری می‌کند که باعث اشتعال پکیج دیواری بوتان نمی‌شود.
برای رفع مشکل عدم روشنایی پکیج دیواری، باید رادیاتور‌های نشتی را بگیرید یا آن‌ها را به طور کامل تعویض کنید.
دلیل راه‌اندازی نشدن پکیج دیواری ایران رادیاتور
دلیل روشن نشدن پکیج دیواری ایران ممکن است مسدود بودن سوراخ‌های شعله باشد.
اگر سوراخ‌های شعله بسته باشد، گاز از آن‌ها عبور نمی‌کند و بسته مشتعل نمی‌شود.
برای رفع این مشکل می‌توانید پکیج رادیاتور ایرانی خود را با جسم تیز تمیز کنید تا مشکل باز نشدن آن برطرف شود.
چرا پکیج دیواری آریستون روشن نمی‌شود؟
روشن نشدن یونیت دیواری آریستون ممکن است باعث خرابی پمپ پکیج شما شود.
اگر پمپ پکیج آسیب ببیند، آب پکیج به طور معمول تخلیه نمی‌شود و اگر آب راکد باشد و خارج نشود، پکیج خاموش می‌شود و روشن نمی‌شود.

دلیل کار نکردن پکیج دیواری لورچ

علت کار نکردن پکیج دیواری خرابی شیر سه طرفه است.
زمانی که شیر سه طرفه مشکل داشته باشد قفل می‌شود و اجازه عبور آب را نمی‌دهد و این مشکل باعث روشن نشدن پکیج می‌شود.
در بسیاری از موارد خرابی شیر سه طرفه می‌تواند ناشی از گرم شدن پکیج آب باشد.
برای رفع این مشکل پکیج دیواری لورچ اروپایی باید شیر سه طرفه را تعویض کنید.
دلیل غیرفعال کردن بسته در حالت تابستان
دلیل لغو بسته تابستانی و نحوه رفع مشکل در زیر توضیح داده شده است:
فشار محموله
گاهی دلیل باز نشدن پکیج در شرایط تابستانی فشار کم پکیج می‌باشد. اگر سوپاپ و منبع انبساط آسیب دیده باشد، پکیج نشت آب داشته باشد، مبدل حرارتی معیوب باشد یا پکیج هواگیری نداشته باشد، شاهد افت فشار در پکیج هستیم. برای رفع این مشکل بهتر است دستگاه توسط تکنسین تست شود.
سوئیچ جریان و فلومتر از کار افتاده است
مهمترین دلیل عدم تبدیل پکیج به حالت تابستانی خرابی دبی سنج است. فلومتر همان دستگاهی است که هنگام روشن شدن پکیج و باز شدن ورودی آب برای گرم شدن آب، وظیفه اطلاع‌رسانی به برد را بر عهده دارد. اگر فلومتر معیوب باشد، برد متوجه این روند نمی‌شود و جعبه روشن نمی‌شود. در نتیجه آب گرم تأمین نخواهد شد.
اگر کلید آب گرم را روشن کردید و تغییری در چراغ‌های پرتو مشاهده نکردید، مطمئن شوید که دلیل خاموش شدن پرتو در حالت تابستانی خرابی فلومتر است.
برای رفع این مشکل باید این قطعات توسط متخصص بررسی و در صورت ایراد تعمیر یا تعویض شوند.
چگونه یک فلو سوئیچ پکیج دیواری را تست کنیم؟
قبل از توضیح این روش توصیه می‌کنیم در صورت نداشتن تجربه کافی، پکیج فلو را مستقیماً امتحان نکنید، زیرا می‌توانید به پکیج و موارد مهم دیگر آسیب بزنید.
کلید جریان پکیج را می‌توان با اتصال سیم‌های متصل به آن بررسی کرد. به این ترتیب سیم‌های فلوسوئیچ را وصل کرده و پکیج را در حالت پرتاب قرار دهید. اگر اتفاقی نیفتد، فلومتر خراب است.
سوختن سوپاپ موتور دلیل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانی است.
اگر فلومتر مشکلی نداشته باشد، احتمالاً سوپاپ موتور سوخته و از کار افتاده است. برای تست این مشکل، می‌توانید شاخک را بردارید و از شخص دیگری بخواهید که شیر موتور را نگه داشته و دریچه آب گرم را باز کند. اگر هنگام روشن و خاموش کردن آب گرم، سیم سوپاپ موتور بالا و پایین نمی‌رود، به این معنی است که شیر موتور سوخته است و برای رفع مشکل باید از تکنسین کمک بگیرید.
آسیب به سنسور مدار بسته
بخشی از بسته ممکن است رابط کاربری را خراب کند. در صورت وجود مشکل در این بخش، پکیج در حالت تابستان بسته خواهد شد. برای حل این مسأله، سنسور مدار کاربر باید تعویض شود.
مراقبت از پکیج ها در تابستان
همانطور که مشخص است تعمیر و نگهداری لوازم خانگی تأثیر بسزایی در عملکرد بهینه و افزایش طول عمر آن‌ها دارد. نگهداری اولیه این تجهیزات و رعایت نکاتی می‌تواند بر بهترین عملکرد، کاهش احتمال خرابی و در دسترس بودن تکنسین‌ها تأثیر بگذارد. برای مراقبت از پکیج خود در تابستان به نکات زیر توجه کنید:
-همیشه بسته خدمات تابستانی را در دستور کار خود داشته باشید.
-بسته انبساط مخزن را بررسی کنید.
-بخاری پکیج را طبق برنامه زمانی مشخص روشن کنید.
دلیل روشن نشدن پکیج پس از وصل برق
هنگامی که برق قطع است، پکیج روشن نمی‌شود. در واقع برای گرم کردن آب و گرم نگه داشتن محیط کارایی خود را از دست می‌دهد. اما گاهی اوقات پس از وصل برق، پکیج دچار شوک می‌شود. این سؤال پیش می‌آید که چرا پکیج پس از وصل برق روشن نمی‌شود؟ در این مقاله پاسخ این سؤال را برای مشتریان پکیج توضیح خواهم داد.
دلیل کار نکردن دستگاه بعد از وصل برق این است که دستگاه هم روی گاز و هم برق کار می‌کند. قطع و وصل مجدد برق می‌تواند باعث آسیب جدی به بسته، آسیب یا گرفتگی قطعات شود و در نهایت از فعال شدن پکیج جلوگیری کند.
اما وقتی برق ساختمان شما قطع می‌شود، این دستگاه کاملاً اتوماتیک است و نمی‌تواند محیط شما را گرم کند و یا دمای آب شما را به دمای دلخواه برساند. در متن زیر، ما شما را با قطعاتی آشنا می‌کنیم که دلیل روشن نشدن پکیج دیواری Vaillant و سایر پک‌ها پس از قطع برق هستند.

 

چرا پکیج  بعد از قطع برق روشن نمی‌شود؟

لازم به ذکر است که پس از قطع و وصل مجدد برق دستگاه، برق با نوسانات بر می‌گردد. این نوسانات دستگاه را در معرض شوک یا زمین القایی قرار می‌دهد. برای روشن کردن بسته، دستگاه را پس از قطع برق ریست کنید. یا دستگاه را از برق بکشید و بعد از ۵ دقیقه دوباره آن را وصل کنید.
به این ترتیب دستگاه شما کاربردی خواهد بود. با این حال، اگر دستگاه پس از تنظیم مجدد یا چرخه برق همچنان خاموش است، باید آن را عیب‌یابی و تعمیر کنید.

بررسی اینکه چرا پکیج پس از قطع برق روشن نمی‌شود:

برد کنترل جرقه

برد احتراق پکیج روی برق کار می‌کند، اگر برق خاموش باشد طبیعی است که برد نیز از کار بیفتد. برد دیگر نمی‌تواند جریان گاز را باز کند و دستور احتراق را بدهد. این باعث می‌شود بسته‌بندی سوسو بزند و دستگاه در نهایت روشن نشود. معیوب بودن برد کنترل احتراق دلیل اصلی مشتعل نشدن شعله پکیج پس از قطع برق است.

یکی از دلایل روشن نشدن کیت دیواری پس از قطع برق، خرابی پمپ دستگاه است. دبی و جریان آب گرم در لوله‌ها و رادیاتور‌ها به عملکرد پمپ سیرکولاسیون بستگی دارد. آب گرم تأمین می‌شود و از طریق لوله‌ها و رادیاتور‌ها جریان می‌یابد.
این آب سرد باید به پکیج برگردد و سپس گرم شود و جریان یابد که این کار توسط پمپ پکیج انجام می‌شود و این فرآیند را کامل می‌کند. سپس با قطع برق این دستگاه نیز از کار می‌افتد و از جریان آب گرم جلوگیری می‌کند و در نهایت بسته را باز می‌کند.

سوئیچ جریان یا فلومتر با پکیج جدید

فلوسوئیچ به عنوان یک سنسور عمل می‌کند و به جریان آب حساس است. هنگامی که شیر آب گرم باز می‌شود این قسمت فرمان روشن شدن مشعل و بستن مدار گرمایش را به برد دستگاه می‌فرستد و به این ترتیب آب به گردش در می‌آید و آب مصرفی را گرم می‌کند.
در واقع، فقط شیر آب گرم را باز کنید. توربین داخل فلوسوئیچ حرکت می‌کند و آب گرم مصرفی را اعلام می‌کند. در صورت قطع برق، برد کنترل پکیج متوجه باز بودن آب نمی‌شود. در نهایت، دستگاه قادر به روشن شدن نیست. بنابراین در صورت قطع برق این سنسور از کار می‌افتد و آب سرد می‌ماند.

سنسور NTC

قسمت دیگری که با برق کار می‌کند سنسور NTC است که در مدار‌های آب گرم و مدار‌های گرمایش برای روشن و خاموش کردن دما استفاده می‌شود. افزایش دما باعث افزایش دمای سنسور نیز می‌شود. در چنین شرایطی مقاومت سنسور در برابر جریان کاهش می‌یابد و جریان بیشتری از آن عبور می‌کند.
به این ترتیب تخته بسته‌بندی به سمت اشتعال هدایت می‌شود.  این سنسور اگر به درستی در مدار گرمایش یا مصرف آب قرار نگیرد نمی‌تواند کار خود را انجام دهد.

خرابی برد اصلی دستگاه

برد میانی یکی از قسمت‌های اصلی پکیج است که عملکرد سایر قسمت‌ها مانند هسته مرکزی را کنترل می‌کند. تمامی قسمت‌ها، مانند سنسور NTC، پمپ سیرکولاسیون، سوئیچ جریان و فلومتر را کنترل می‌کند و با دریافت دستورات از دستگاه‌ها، پکیج را راه‌اندازی کرده و برق را روشن می‌کند.
طبیعتا منبع تغذیه باعث اختلال در عملکرد برد اصلی دستگاه می‌شود. مادربرد قادر به دریافت یا تأیید پیام‌های مورد نیاز برای ایجاد رایتر نیست و در نهایت دستگاه روشن نمی‌شود. مهم‌ترین دلیل روشن نشدن پکیج مشعل پس از قطع برق، عدم برق‌رسانی به برد است.
راهنمای خطای بسته بیتا مدل ۲۴ دلیل غیرفعال شدن بسته بیتا
این کیت دیواری بوتان مدل بتا با نمایش نوری روشن و ثابت به شما امکان می‌دهد از بروز مشکل در سیستم مطلع شوید. در ادامه به کد خطای بسته بتا می‌پردازیم

چراغ سبز

کلید حرارتی مبدل فعال شده و تماس با برد قطع می‌شود.

چراغ سبز و قرمز ثابت

این خطا نشان می‌دهد که مشکلی در تأمین آب شرب NTC وجود دارد.

چراغ قرمز برای ۵ ثانیه، خاموش برای ۰. ۵ ثانیه

یعنی ترموستات قطع شده است. همچنین به معنای مداخله در آتش است.

چراغ قرمز ۲ ثانیه از ۰. ۲ ثانیه

این کد خطا به این معنی است که بخاری NTC مشکل دارد.

چراغ سبز به مدت ۵ ثانیه روشن و ۰. ۵ ثانیه خاموش می‌شود:

فشار آب خاموش است. اگر این خطا باعث یخ زدن موقت دستگاه شود، پس از رفع این ارور، دستگاه روشن می‌شود و نیازی به ریست نیست. اما اگر این ارور دستگاه را برای همیشه خراب کند. برای رفع این مشکل، باید انتخاب حالت دستگاه را در حالت خاموش بگذارید تا سیستم راه‌اندازی مجدد شود و به موقعیت قبلی بازگردد.

نحوه آپدیت پکیج تاچی

وقتی پکیج تاچی با مشکل مواجه می‌شود، ذهن کاربر پر از سؤال می‌شود. از جمله این سؤالات می‌توان پرسید که آیا پکیج تاچی آب را به خوبی گرم نمی‌کند؟ حالا که زمستان نزدیک است باید پکیج تاچی را درست کنیم؟ در صورت وجود مشکل در سیستم جرقه زنی پکیج تاچی چگونه آن را حل کنیم؟ چرا بسته تاچی فعال نمی‌شود؟

چه خطا‌هایی در پکیج تاچی رخ می‌دهد؟

 • رفع اشکال e۴ در بسته Tachi
 • رفع خطای ep در بسته تاچی
 • رفع اشکال ep در بسته Tachi
 • رفع اشکال در احتراق بسته tacho
 • خطای پکیج تاچی مدل هوشمند
 • خطای بسته eco Tachi
 • کد خطای بسته تاچی فرم ICO
 • رفع اشکال ep در بسته Tachi

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در پکیج تاچی پیش می‌آید رفع ep است. این خطا با نقص در فشار آب در سیستم بسته‌بندی همراه است. اگر فشار آب در سیستم کم است، می‌توانید با بازکردن شیر پرکننده این مشکل را حل کنید. اگر فشار آب پکیج خوب است اما مشکل سیستم پابرجاست، حتماً از متخصص تعمیر پکیج تاچی کمک بگیرید.

کد‌های خطای پکیج تاچی

کد‌های خطای پکیج تاچی به سه دسته مختلف تقسیم می‌شوند که این سه دسته با حروف بزرگ A، B و C نمایش داده می‌شوند. در زیر کد‌های خطای هر دسته آورده شده است و می‌توانید هر کدام را به صورت جداگانه مشاهده کنید:
خطای رمزگذاری A را تایپ کنید
کد خطا E۱ Tachy Pack: مشکلی در فعال‌سازی Tachy Pack وجود دارد.
این خطا می‌تواند ناشی از (نرسیدن گاز به دستگاه، فشار کم یا زیاد گاز، قطع شدن سیم شیر گاز، خرابی صفحه مدار اتصال الکترود روی یا شیر گاز) باشد.  الکترود احتراق معیوب یا سولفاته است و به گرما نمی‌رسد. علاوه بر این، شیر گاز Sit ۸۴۵ کثیف بود که باعث مشکلات جریان گاز شد.
کد خطای پکیج Tachy E۲: آسیب احتمالی برای محدود کردن فیوز
این خطا زمانی ظاهر می‌شود که پمپ دستگاه معیوب یا سوخته باشد، شیر برقی سه راهی معیوب یا سوخته، شیر مدار گرمایش بسته باشد.
کد خطای E۳ پکیج تاچی: مشکل تهویه
این خطا روی صفحه بسته با خطا‌های زیر ظاهر می‌شود: فشار سوئیچ فن شکسته، فن آسیب دیده یا کثیف شده است، کانال دود مسدود شده است، پروانه فن با اجسام خارجی درگیر است و اتصال مدار برد قطع شده است.
کد خطای بسته تاچی E۴: کمبود آب
این خطا زمانی رخ می‌دهد که فشار آب آسیب ببیند یا لوله مسی متصل به آن شکسته شود، فشار آب خیلی کم شده و از پنل جدا شود.
کد خطای پکیج تاچی E۶: مشکل احتمالی سنسور آبگرم بهداشتی G۱۲.
امکان نمایش این کد خطا تنها با توجه به این دو عامل امکان‌پذیر است. NTC معیوب است یا ارتباطش با برد قطع شده است.
کد خطای پکیج تاچ E۷: ایراد در سنسور گرمایش G۱۸ وجود دارد
فرصت نمایش این خطا‌ها تنها با دو شرط زیر امکان‌پذیر است: NTC معیوب باشد یا اتصال آن به برد خراب باشد.
خطای کد E۹ Tachi: نرم‌افزار تاچی شما مشکل انجماد دارد.
این خطا زمانی رخ می‌دهد که دستگاه شما خارج از منطقه منزل شما باشد و در فصل زمستان خاموش شده باشد و دارای مشکلات خنک‌کننده باشد.
خطای رنگ‌آمیزی نوع B
کد خطا E۱ در پکیج تاچی: احتمال خطا در رایت پکیج تاچی وجود دارد
این احتمال وجود دارد که عیب به دلیل (گاز نمی‌تواند به گاز متوسط، کم یا کم برسد، سیم برق شیر برق وصل نیست، ممکن است برد اتصال الکترود احتراق یا شیر برق شکسته باشد) رخ دهد. الکترود احتراق اشتباه بود یا سولفاته بود و به دما نمی‌رسید و شیر گاز سیت ۸۴۵ کثیف بود که گاز را مشکل می‌کرد.
کد خطای بسته تاچی E۲: مشکل تهویه (اتصال)
این کد خطا زمانی رخ می‌دهد که مشکلات زیر رخ دهد:
-دودکش بسته است
-کمپرسور فن معیوب است
-برد قطع شده است
کد خطای پکیج Tachi E۳: مشکل هوا (شکستگی)
این کد زمانی که موارد زیر رخ می‌دهد در صفحه بسته Tachi نمایش داده می‌شود:
-کمپرسور فن معیوب
-ونتوری در فن شکسته است
کد خطای پکیج تاچی E۴: فیوز حد معیوب
هنگامی که اینورتر شما گرم می‌شود، کد نشان داده شده ظاهر می‌شود و دلیل آن به شرح زیر است:
-پمپ دستگاه آسیب دیده یا سوخته است
-شیر سه راهه برقی معیوب یا سوخته است
-شیر مدار گرمایش بسته است
-فیوز حد خراب است
-مدار بای پس باز یا کثیف است
کد خطا E۵ در پکیج تاچی: خطای سنسور آب سرد ورودی ECO
در صورت وجود نقص در سنسور آب عدد مشخص شده ظاهر می‌شود و دلیل آن به شرح زیر است:
NTC (G۱۲) معیوب (تک مبدل)
برد آی سی معیوب است (دو مبدل).
کد خطا E۶: نقص در سنسور گرمایش
کد خطا E۷: پکیج با نقص در برد مدار سازگار است
کد خطا E۹: آب بسته در حال تمام شدن است.

مطالعه بیشتر:   آیا می توانید رادیاتورها را با رنگ براق رنگ کنید؟

 

بررسی علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و دیگر برندها

هنگام راه اندازی و استفاده از پکیج بوتان و دیگر برندهای پکیج ممکن است با مشکل روشن نشدن پکیج مواجه شوید. در ابن مطلب به‌طور تخصصی علت‌های روشن نشدن پکیج را بررسی کرده ایم که چرا پکیج روشن نمیشود.

 

اگر پکیج روشن نمیشود و در گرمایش مرکزی یا آب گرم مصرفی به مشکل برخورد کرده اید، این راهنما به شما کمک می‌کند عوامل موثر در ایجاد مشکلات احتمالی پکیج را بدانید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.

اما اول یادآوری کنم که کار بر روی پکیج شما فقط باید توسط مهندس واجد شرایط انجام شود. اگر به دنبال تعمیرکار متخصص هستید یا قصد خرید پکیج ارزان دارید، می‌توانید پکیج با قیمت‌های مناسب را از شعله گستران پارس دریافت کنید.

 

________________________________________________________________________________________________________

خرید پکیج دست دوم با گارانتی از شعله گستران پارس :

09981606070

________________________________________________________________________________________________________

 

اگر به فکر خرید پکیج دست دوم با گارانتی 6 ماه تا یک سال هستید، خرید پکیج‌ دیواری ارزان در شعله گستران پارس را پیشنهاد می‌کنیم – تعمیرکاران ما می‌توانند نصب و راه‌اندازی پکیج را بسیار ارزان‌تر از اکثر نصاب‌ها در تهران و کرج ارائه دهند.

 

 

نکته:

در ادامه مقاله  “چرا پکیج روشن نمیشود ” مواردی که برای علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری بررسی می کنیم، کلی بوده و به برند و مدل پکیج بستگی ندارند. در نتیجه این آموزش برای علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، آریستون، فرولی، تاچی، گلدیران و… کاربرد دارد.

 

 

آیا رفع مشکل روشن نشدن پکیج در خانه ممکن است؟

ممکن است خاموش شدن و روشن نشدن پکیج شما به دلیل یک ایراد ساده اتفاق افتاده باشد. در این مواقع شاید خودتان بتوانید مشکل را رفع کنید. ولی در صورتی که تجربه یا دانش فنی ندارید یا اگر مشکل پکیج شما جدی است، حتما از متخصص برند پکیج خود برای تعمیر پکیج دیواری کمک بگیرید. البته قبلا مقاله ای در مورد مشکلات رایج پکیج دیواری و نحوه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها آماده کرده ایم که با مطالعه آن می توانید اطلاعات خود را در زمینه مشکلات پکیج افزایش بدهید و مشکلات احتمالی آن را برطرف کنید.

 

 

نکته: در ادامه مقاله  “چرا پکیج روشن نمیشود ” مواردی که برای علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری بررسی می کنیم، کلی بوده و به برند و مدل پکیج بستگی ندارند. در نتیجه این آموزش برای علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، آریستون، فرولی، تاچی، گلدیران و… کاربرد دارد.

 

 

علت روشن نشدن پکیج‌ها با هم فرق دارد؟

به طور کلی علت روشن نشدن پکیج گلدیران و علت روشن نشدن پکیج بوتان و یا پکیج ایران رادیاتور می‌تواند با هم فرق داشته باشد. تولیدکنندگان پکیج دیواری این دلایل را به صورت جزئی در دفترچه راهنمای خرید پکیج و راه اندازی آن قید نمی‌کنند و تنها یک سری کلیات را بیان می کنند.

درست است که اکثر این دلایل تخصصی هستند و برای حل این مشکل که پکیج روشن نمیشود به کمک یک تعمیرکار پکیج مجرب که به تعمیر تمامی برندهای پکیج تسلط دارد، نیاز دارید.

ممکن است مشکل پکیج شما فقط با یک هواگیری پکیج درست شود و شاید نیاز به تعمیر پکیج به صورت تخصصی داشته باشد. به هر حال در ادامه این مطلب مواردی که می تواند به پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج کمک کند را به طور کامل و تخصصی بررسی کرده ایم.

 

علت روشن نشدن پکیج بوتان

علت روشن نشدن مشعل پکیج بوتان نیز همانند سایر پکیج ها میباشد و جهت شناسایی عیب همانطور که در چندین مرتبه ذکر کردیم میبایست ابتدا به تنظیم بودن فشار بار پکیج دقت کنید و سپس باید به عیب یابی پکیج از طریق کد خطا نسبت به شناسایی عیب اقدام نمایید .

ولی با تجربه ای که بنده دارم اگر از پکیج اپتیما و کالدا ونزیا استفاده میکنید و چراغ قرمز ثابت شده و پکیج هیچ عملکردی ندارد ابتدا نسبت به تعویض سنسور حرارتی اقدام نمایید ، در اکثر مواقع خرابی این قطعه در این پکیج ها باعث از کار افتادن کامل پکیج میشود .

 

 

علت کار نکردن پکیج در حالت زمستانه و نگهداری در این حالت

نگهداری از پکیج در حالت زمستانه نیازمند رعایت نکات مهمی می باشد. برای اینکه دمای محیط را تنظیم کنید بهتر است از ولوم روی پکیج استفاده کنید و تا جای ممکن به شیر رادیاتور ها دست نزنید. سعی کنید شیر رادیاتور ها را تا ته باز نگه دارید.

در صورتی که در زمستان قصد سفر دارید بهتر است مدت زمان سفر را در نظر بگیرید. اگر برای طولانی مدت نیستید، بهتر است پکیج را خاموش کنید. در فصل گرما شیر های رادیاتور را نبندید. این کار باعث جمع شدن آب در پشت شیر می شود. تجمع آب در تابستان موجب بسته شدن مسیر آب در زمستان می شود.

 

 

علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج ایران رادیاتور و بوتان

علت روشن نشدن شمعک پکیج چیست ؟

علت روشن نشدن پکیج ایران‌رادیاتور می‌تواند از شمعک پکیج باشد.

یعنی غیر از وجود مشکل در سیستم جرقه‌زنی و گاز ورودی به پکیج، می‌تواند مشکل خود شمعک باشد.

در وهله اول یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید، بعد با استفاده از یک فندک بلند سعی کنید شعله‌ی پکیج را به صورت دستی روشن کنید.

اگر پکیج روشن شد و بدون اشکال به کار خود ادامه داد، پس باید تعمیر پکیج و رفع مشکل شمعک دستگاه توسط یک تعمیرکار پکیج تعوض شود.

علت روشن نشدن شمعک پکیج غیر از وجود مشکل در سیستم جرقه‌زنی و گاز ورودی به پکیج، می‌تواند از خراب شدن خود شمعک نیز باشد. ابتدا یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید، سپس با استفاده از یک فندک بلند سعی کنید شعله‌ی پکیج را به صورت دستی روشن کنید، اگر پکیج روشن شد و بدون مشکل به کار خود ادامه داد، پس باید شمعک دستگاه توسط یک تعمیرکار پکیج تعویض شود

 

موارد بالا تمام چیزهایی بود که در حوزه “علت روشن نشدن شمعک پکیج” یا “علت روشن نشدن پکیج” نیاز دارید. اگر سوالی دارید در بخش نظرات همین مطلب بیان کنید.

 

 

چرا پکیج روشن نمی شود - علت روشن نشدن پکیج

6 علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری

اولین علت روشن نشدن پکیج دیواری – شیر گاز خراب است

شیر گاز جریان گاز به دیگ شما را کنترل می‌کند. هنگامی که حرارت بیشتری مورد نیاز است، سوپاپ برای تامین سوخت بیشتر باز می‌شود (و برعکس زمانی که آب به درجه حرارت بالا می‌رود).

با این حال، عیوب ممکن است در شیر گاز رخ دهد مانند:

 • مسدود بودن مدار گرماشی
 • خرابی
 • اتصالات سیمی آسیب دیده

یک مهندس گاز می‌تواند تمام موارد فوق را بررسی کند. اما، اگر علت روشن نشدن پکیج شما به دلیل مشکل دریچه گاز باشد، به احتمال زیاد دلیل آن ناشی از تنظیم نادرست است.

زمانی که شیر گاز پکیج دیواری به درستی تنظیم نشده باشد، در صورت تامین گاز بیش از حد (به دلیل خطرناک بودن) یا گاز بسیار کم (زیرا PCB پکیج دیواری مشکل تامین گاز را تشخیص می‌دهد) گیرپاژ یا قفل می‌شود.

 

روشن نشدن پکیج به دلیل کم بودن فشار گاز

همانطور که قبلاً گفتیم گاز ورودی به پکیج یکی از مهمترین عوامل عملکرد صحیح آن می‌باشد. اگر مشکلی در گازرسانی وجود داشته باشد، مثلاً شیر پکیج است یا فشار خیلی کم است.

ممکن است دلیل جرقه نزدن رادیاتور یا پکیج بوتان ایران باشد. در این حالت چراغ پکیج نیز روشن می‌شود. بنابراین دلیل روشن شدن چراغ قرمز روی پکیج قطع شدن گاز ورودی است.

همچنین دلیل خاموش و روشن کردن پکیج فشار کم یا ضعیف گاز است که منجر به آتش سوزی ضعیف و بسته شدن مکرر پکیج می‌شود. این مشکل می‌تواند ناشی از شیر گاز یا به طور کلی گاز ساختمان شما باشد.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج کاهش گاز ورودی به پکیج است. گاه دیده می شود که گاز کم است و یا شیر بسته است و این موضوع سبب روشن نشدن پکیج می شود. اگر این اتفاق بیفتد چراغ پکیج نیز روشن می شود. در صورتی که چراغ روشن شود یعنی گاز قطع است و در صورتی که خاموش و روشن یعنی چشمک زن باشد یعنی شاهد نوسان گاز ورودی خواهیم بود.  در صورتی که شعله ضعیف باشد باید این مشکل را از سوی گاز کل ساختمان پیگیری نمود.

 

 

 

 

علت روسن نشدن پکیج
علت روسن نشدن پکیج

دومین علت روشن نشدن پکیج دیواری – خراب بودن شمعک پکیج

مثل موتورهای احتراقی در خودروها، پکیج دیواری هنگام سوختن گاز کربن تولید می‌کند. این گاز می‌تواند در مشعل مسدود شود و در نهایت به این معنی است که ناسازگار کار می‌کند. بدتر از آن این است که پکیج شما برای گرمایش مرکزی و آب گرم به طور کلی روشن نمی‌شود – در صورت عدم مراقبت، یک احتمال مشخص است.

مگر اینکه مشعل آسیب دیده باشد، تمیز کردن هر گونه کربن تجمعی مشکل را برطرف می‌کند. اگر مشعل در وضعیت بدی قرار دارد، ممکن است ارزش تعویض آن را داشته باشید.

مشکل تعویض مشعل این است که قیمت ارزانی ندارد. اگر دیگ شما قدیمی است و گارانتی ندارد، شاید ارزش آن را داشته باشد که به دنبال تعویض باشید.

 

شمعک پکیج قطعه ای است که به کمک جرقه زن روشن می شود تا در زمان لازم کل شعله را روشن کند و آب گرم مورد نیاز را تأمین کند. برای این که بفهمید مشکل از شمعک است یا نه باید بعد از باز کردن شیر آب گرم به صورت دستی شمعک را روشن کنید.

اگر پکیج روشن شود یعنی شمعک مشکل پیدا کرده است و باید تعویض شود. از یک تعمیرکار بخواهید تا شمعک را برایتان تعویض کند.

 

 

 

 

 

 

شعله گستران پارس، خرید و فروش استثنایی انواع پکیج دست دوم باضمانت ۶ ماهه تا یک سال گارانتی ارائه می‌دهد، بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم قیمت‌های شگفت‌انگیز ما را از اینجا دریافت کنید.

 

خاموش شدن و روشن نشدن پکیج به علت کم بودن فشار گاز

یک مهندس گاز می‌تواند فشار گاز را در تمام مکان‌های مهم در مسیر گاز آزمایش کند:

 • مسیر ورودی به کنتور گاز شما
 • مسیر خروجی از کنتور گاز شما
 • مسیر ورودی گاز به پکیج شما

در این مرحله آزمایش فشار گاز مشخص می‌کند که آیا مشکلی در تامین گاز وجود دارد یا خیر، و این مشکل کجاست.

مانند خطاهای دریچه گاز که گاز خیلی زیاد یا خیلی کم می‌دهد، پکیج دیواری گیرپاژ می‌شود و اگر فشار گاز درست نباشد کد خطا را نشان می‌دهد.

نکته مهم این هست که اگر دیگ شما فقط در هوای سرد روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد مشکل از کنتور گاز است.

کنتورهای گاز دارای رگولاتور هستند. و در دماهای پایین می‌توانند یخ بزنند.

راه حل در اینجا عقب گذاشتن کنتور و تنظیم‌کننده گاز است تا از شرایط زمستانی محافظت شود.

 

دریچه ورودی گاز در پکیج، وظیفه‌ی کنترل جریان گاز ورودی به دستگاه را برعهده دارد. کنترل جریان گاز توسط این دریچه به این صورت است که اگر برای افزایش گرمای پکیج به دمای بالاتری نیاز باشد؛ شیر دستگاه برای تامین سوخت مازاد، باز شده و در مقابل زمانی که دمای دستگاه مقدار مناسبی بود، بسته می‌شود. یکی دیگر از مواردی که به عنوان علت روشن نشدن پکیج بوتان مدل بیتا به آن خواهیم پرداخت؛ اختلال در دریچه ورودی گاز است. اختلال در دریچه‌ی ورودی گاز، به دلیل تنظیم نادرست آن است. به این صورت که دریچه با تامین نادرست میزان گاز ورودی، توسط سنسور گاز دستگاه و به منظور جلوگیری از بروز حادثه، قفل می‌شود و همین موضوع می‌تواند دلیلی برای روشن نشدن پکیج بوتان مدل پارما و سایر مدل‌های پکیج‌های این برند باشد.

 

 

پکیج کار نمی‌کند چون آب کافی در مخزن پکیج جریان ندارد

برای اینکه پکیج های دیواری به درستی کار کنند، حداقل آب مورد نیاز را باید داشته باشد. از این رو مشکلات مربوط به تأمین آب دیگ یا شیر پرکن آب، نشتی دستگاه و همچنین مشکلات منبع آب دیگ می‌تواند از مواردی باشد که باعث کم آبی و عواقب آن می‌شود.

فشار هوای پکیج با نشانگر قابل مشاهده و خواندن است. در پکیج های دیواری یک فشار سنج وجود دارد که عقربه آن باید بین عدد یک و دو باشد. 

هنگامی که عقربه فشار به نزدیک ۰. ۵ برسد یعنی فشار آب دستگاه بیش از حد پایین است پکیج خود به خود خاموش می‌شود و تا زمانی که فشار مجدد تنظیم نشود روشن نمی‌شود. در این حالت می‌توان فشار آب را از طریق باز کردن شیر پرکن آب که معمولاً در زیر دستگاه قرار دارد تنظیم یا کم و زیاد کرد تا فشار آب به حد مطلوب برسددو مشکل روشن نشدن پکیج را برطرف نمایید. 

اما اگر پس از افزایش فشار، این عدد باز هم افت داشت و پکیج مجددا خاموش شد؛ باید حل این مساله را به فردی کاربلد و متخصص در زمینه تعمیرات پکیج بسپارید.

 

مطالعه بیشتر:   شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست

روشن نشدن مشعل پکیج به دلیل خرابی الکترود تشخیص شعله

خب این هم چهارمین علت برای سوال چرا پکیج روشن نمیشود ؟ اگر پکیج شما به تنظیمات ترموستات واکنش ندهد و صدای کلیک پکیج را می‌شنوید اما جرقه نمی‌زند، ممکن است مشکلی برای الکترود و سرب احتراق ایجاد شود.

مسائل مربوط به گاز باعث ایجاد عملکرد متناوب می‌شود (یعنی پکیج روشن می‌شود و مستقیماً خاموش می‌شود).

با این حال، بدون سرب و الکترود احتراق کارآمد، پکیج اصلا مشتعل نمی‌شود.

یک مهندس گاز می‌تواند الکترود و سرب احتراق را با استفاده از مولتی متر آزمایش کند.

اگر ایراد از هر یک از این قطعات باشد، تعویض به جای تعمیر و نگهداری آن‌ها بسیار ارزان‌تر است.

 

 

پنجمین علت روشن نشدن پکیج دیواری – دود کش مسدود شده یا موتور فن کار نمی‌کند

در برخی موارد علت روشن نشدن پکیج دیواری مسدود بودن و یا نصب غیر استاندارد دودکش می‌باشد.
در این حالت زمانی که پکیج را روشن می‌کنید دود به درستی از پکیج خارج نمی‌شود و پکیج‌ها دارای یک خاصیت می‌باشند، زمانی که دود درون آن‌ها جمع می‌شود پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود.

در این حالت اگر دوباره پکیج را روشن کنید متوجه خواهید شد که دیگر روشن نمی‌شود.
برای رفع این علت روشن نشدن پکیج دیواری می‌توانید دودکش را باز کرده و به صورت مناسب و استاندارد آن را ببندید و یا آن را بررسی کنید و اگر به هر دلیلی مسدود بود آن را تخلیه کنید.

 

اختلال در عملکرد فن پکیج

فن در پکیج‌ها مسئولیت کمک به انتقال گازهای مضر، از داخل دستگاه به دودکش را عهده دار می‌باشد. اگر به هر دلیلی سنسور و یا برد مدار پکیج متوجه عملکرد نامناسب فن شود؛ پکیج دیگر کار نمی‌کند و خاموش خواهد شد. این عملکرد، روشی ایمنی است که دستگاه به صورت خورکار انجام می‌دهد. اگر پکیج شما اشتعال ندارد و درعین حال صدای فن دستگاه هم به گوشتان نمی‌رسد؛ احتمالا علت روشن نشدن پکیج بوتان در حالت تابستانه، همین مورد یعنی اختلال در عملکرد فن دستگاه است.

 

هنگام نیاز به آب گرم یا گرمایش، اولین چیزی که کار می‌کند فن است (یا باید باشد).

فن موجود در پکیج، دیگ را خنک نمی‌کند، به ایجاد کشش کمک می‌کند. به طور پیش‌فرض گازهای مضر را از پکیج دیواری به داخل دودکش هل می‌دهد. سپس این گازها از منزل شما خارج می‌شوند.

اگر PCB (برد مدار پکیج دیواری) تشخیص ندهد که فن کار می‌کند، مشتعل نمی‌شود و در عوض گیرپاژ دیگ رخ می‌دهد.

دلیل گیرپاژ سیستم احتراق دیگ به این دلیل است که برای پکیج خطرناک است.

اگر پکیج شما روشن نمی‌شود و صدای فن را نمی‌شنوید، ممکن است این مشکل باشد. فن‌ها گران هستند، بنابراین در صورت امکان، به جای تعویض آن، ارزشش را دارد که آنها را بازسازی کنید (مثل نصب و راه اندازی یک پکیج جدید).

 

 

ششمین علت روشن نشدن پکیج دیواری – چراغ راهنمای پکیج خاموش می‌شود یا مشتعل نمی‌شود

اگر چراغ راهنما روی پکیج شما خاموش شده است، علت معمولاً گردهایی است که جت را مسدود می‌کنند.

از آنجا که جت کوچک است. حتی مقدار کمی کثیفی می‌تواند آن را مسدود کند، باعث خاموش شدن چراغ راهنما شود و باعث روشن نشدن پکیج شود.

تعویض این جت‌ها ارزان است، اما معمولاً می‌توان آنها را برداشت، تمیز کرد و دوباره نصب کرد تا مشکل برطرف شود.

 

 

وجود هوا در لوله های مدار پکیج علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری

در صورتی که به جای آب، هوا در درون لوله های مدار پکیچ باشد، پمپ دستگاه به جای پمپاژ آب، هوا را در مدار به جریان می‌اندازد. این امر سبب می‌شود تا برد پکیج کمبود آب مدار را تشخیص داده و سبب خاموش شدن پکیج و مهمتر از آن، جلوگیری از روشن شدن پکیج گردد. بنابراین یکی از علت هایی که پکیج روشن نمی‌شود، هوا گرفتگی لوله ها و رادیاتورها است که به راحتی توسط هواگیری آنها برطرف می‌شود. توجه کنید که یک عامل تشخیص وجود هوای زیاد در مدار پکیج، افزایش فشار است.

 

وجود هوا در داخل لوله های پکیج

زمانی که در داخل لوله های آب هوا وجود داشته باشد پمپ آب این هوا را پمپاژ می کند و این مسئله سبب می شود که برد پکیج تصور کند فشار آب پکیج کم است و دستگاه را خاموش کند. حتی برد می تواند مانع از روشن شدن مجدد پکیج شود.برای حل این مشکل باید رادیاتورها و لوله ها را هواگیری کرد تا پکیج به عملکرد عادی خود ادامه دهد.

محبوس شدن هوا در لوله‌ها و شوفاژهای ساختمان

دلیل بعدی که در این مقاله می‌خواهیم به عنوان علت روشن نشدن پکیج بوتان به آن اشاره کنیم؛ وجود هوا در لوله‌ها و شوفاژهای ساختمان است. اگر میزان هوای محبوس شده در لوله‌ها و مسیر حرکت آب گرم به قدری زیاد باشد که مانع انتقال آب گرم و رسیدن آن به رادیاتورها شود؛ پکیج مجددا براساس دستور سیستم خاموشی خودکار، خاموش شده و در این حالت است که اگر فشار آب دستگاه را هم افزایش دهید؛ کمکی به روشن شدن دستگاه نخواهد کرد. در این حالت باید اقدام به هواگیری کنید؛ اگر با این اقدام هم مشکل حل نشد احتمالا مشکل از پمپ پکیج است که بررسی ایرادات و در صورت لزوم تعمیر و تعویض پمپ را باید به یک تکنسین متخصص در این زمینه بسپارید.

 

روشن نشدن پکیج به دلیل خرابی پمپ آب

وظیفه ای که پمپ آب برای کارکرد صحیح پکیج دارد بسیار مهم است پمپ آب وظیفه دارد که پمپاژ را به درستی انجام دهد. حال فرض کنید که پمپ گردشی یا پمپ سیرکولاتور دچار مشکل شده باشد این روند سبب می شود که آب به درستی در گردش قرار نگیرد و در نهایت از سوی برد دستگاه تشخیص داده شود. دقت کنید که معمولاً پمپ آب یکباره خراب نمی شود و در ابتدا نیم سوز می شود. در صورتی که به پمپ در وضعیت نیم سوز ترتیب اثر داده نشود پس از مدتی دچار سوخت کامل می شود.

 

 

چه چیز دیگری می‌تواند باعث خرابی سیستم احتراق دیگ شود؟ چگونه پکیج را روشن کنیم؟ چرا پکیج روشن نمیشود

چراغ راهنما بویلر مشتعل نمی شود؟ چرا شمعک پکیج روشن نمی شود؟

صدها مورد وجود دارد که می‌تواند باعث خرابی سیستم احتراق دیگ یا مشعل شود.

پکیج شما دارای صفحه‌های مختلفی است که در آن تعبیه شده است (مانند سوئیچ فشار هوا). هر زمان که پکیج یک سیگنال غیرعادی ببیند، پکیج شما با گیرپاژ احتراق مواجه خواهد شد – روشی که پکیج برای جلوگیری از یک موقعیت خطرناک، به طور اتوماتیک خاموش می‌شود. اگر پکیج شما در حالت گیرپاژ است، به احتمال زیاد با نشانگر خطای مربوطه به شما هشدار می‌دهد.

تنظیم مجدد پکیج دیواری ممکن است به طور موقت هشدار را خاموش کند، اما تا زمانی که مشکل اصلی باقی بماند، پکیج شما گیرپاژ خواهد ماند. اگر گیرپاژ سیستم احتراق داشته‌اید، بهتر است فوراً با یک متخصص دارای مجوز تماس بگیرید و پکیج خود را بررسی کنید.

همچنین، ممکن است پکیج شما به‌ سادگی شروع به گرم کردن نکند، زیرا دمای فعلی شما در حال حاضر در تنظیم مورد نظر است. برای اینکه ببینید آیا این مورد است، کافی است ترموستات را چندین درجه بالا ببرید و ببینید که آیا این کارتان باعث مشتعل شدن پکیج می‌شود یا خیر.

 

ما یک راهنمای عیب‌یابی پکیج برای شما عزیزان ارائه کرده‌ایم، شامل راهنماهای مربوط به برندهای خاص، پکیج‌ها و قطعات پکیج دیواری.

اگر می‌خواهید قبل از بررسی تک تک قطعات، یک دید کلی از عیوب احتمالی پکیج داشته باشید، راهنمای رایج‌ترین مشکلات پکیج را ایجاد کرده‌ایم.

 

 

رسوب لوله ها، علت روشن نشدن پکیج بوتان

آب اکثر مناطق ایران سختی زیادی ندارد اما برای اطمینان معمولا یک دستگاه سختی‌گیر یا رسوب گیر پکیج در مدار لوله‌ها نصب می‌شود. اگر پکیج شما سختی‌گیر آب ندارد و بیشتر از 1 سال است که از پکیج استفاده می‌کنید، ممکن است پکیج یا جایی از مدار آب آن دچار گرفتگی ناشی از رسوبات شده باشد.

در این شرایط اقداماتی مثل تعویض فیلتر رسوب گیر پکیج یا عملی مشابه گرفتن سختی آب در مسیر پکیج در عملکرد دستگاه تاثیر بسزایی دارد. برای رسوب‌زدایی از لوله‌های پکیج باید درخواست خود را در فرم سفارش ثبت کنید.

در برخی از مواقع به دلیل اینکه در مسیر عبور شیرهای ورودی آب به پکیج از فیلترها و صافی استفاده نمی‌شود، امکان دارد که داخل شوفاژها و لوله‌های پکیج رسوب تشکیل‌شده باشد. این مشکل باعث می‌شود عملکرد دستگاه تحت تأثیر قرارگرفته و درنتیجه باعث روشن نشدن پکیج شود.

 

 

چرا پکیج روشن نمیشود – بهترین راه‌حل چیست؟

اگر مشکلی دارید که پکیج برای گرمایش مرکزی یا آب گرم روشن نمی‌شود، همیشه با یک متخصص مشورت کنید. می‌توانید برای تعمیر پکیج قدیمی خود با مهندسان شعله گستران پارس تماس بگیرید، یا می‌توانید از فروشگاه ما پکیج دست دوم با ضمانت 6 ماه الی یکسال با قیمت استثنایی بخرید.

 

خلاصه علت روشن نشدن پکیج دیواری

لازم به ذکر است که در پکیج های سری جدید یعنی پکیج های استانداردی که در دهه گذشته تولید شده اند شمعک حذف شده است و شعله اصلی پکیج به این صورت تشکیل می‌شود : گاز از طریق شیر کنترل گاز و به صورت لحظه ای پس از فرمان برد کنترل به سمت برنر میرود و البته قبل از ورود گاز به برنر جرقه زن به صورت اتوماتیک عمل میکند و به محض ورود گاز شعله تشکیل می‌شود ، شاید از خود بپرسید پس اینجا ترموکوپل چی شده و امنیت را چگونه کنترل میکند ، قطعه ای به نام یون تشخیص شعله این وظیفه را به عهده دارد . یون تشخیص شعله از یک میله فلزی و چینی تشکیل شده است البته لازم به ذکر است که فلزی که برای ساخت یون به کار رفته جنس خاصی میباشد که با برخورد با حرارت جریان الکتریکی خیلی ضعیفی تولید می‌کند و این جریان را به برد الکترونیک انتقال میدهد . و به همین صورت در صورتی که این جریان الکتریکی از یون به برد کنترل نرسد برای برد کنترل به این معنا تلقی می‌شود که شعله تشکیل نشده و باید جریان گاز را قطع کند .

 

پکیج روشن نمیشود : بروز نقص در برد پکیج

شروع به کار برخی از اجزای پکیج که برای کارکرد خود به برق نیاز دارند، با فرمان برد الکتریکی صورت می‌گیرد. اگر مواردی که در بالا به عنوان علت روشن نشدن پکیج به شما معرفی شد را بررسی کردید و دلیل روشن نشدن دستگاهتان را نیافتید؛ ممکن است مشکل از سیستم مرکزی و برد پکیج شما باشد. برطرف کردن این نقص را حتما به یک تکنسین کاربلد و ماهر در این زمینه بسپارید تا از بروز آسیب‌های جدی به پکیج جلوگیری شود.

در شرایطی که تمامی جوانب و عوامل ذکر شده در بالا را سنجیده و برطرف نمودید ولی همچنان مشکل روشن نشدن پکیج مرکوری ادامه داشت، به احتمال زیاد سیستم مرکزی و برد پکیج مرکوری دچار ایراد شده است،در صورت مواجهه با این مشکل بهتر است جهت تعمیر پکیج برد مرکوری با یک تعمیرکار پکیج یا رادیاتور از شرکت دیجی امداد مشکل خود را درمیان بگذارید.

 

 

روشن نشدن پکیج به دلیل جوش آوردن

در صورتی که پکیج روشن نمیشود و پکیج شما به صورت یکباره خاموش می شود باید به گرمای بیش از اندازه آن دقت داشته باشید. اگر پکیج بسیار گرم باشد و دما در مدار از وضعیت معین بیشتر شود نیز است که تعمیر کار متخصص انتخاب شود.  جالب اینجاست که اگر پکیج جوش آورده باشد و خاموش شود اگر دما را کم کنید پکیج مجدداً روشن می شود. دقت کنید که تنظم نبودن کلید دما و خرابی که برای کلید ان تی سی وجود دارد سبب ایجاد رسوب مبدل ثانویه می شود.

 

 

سخن آخر 

در محاسبه هزینه تعمیر پکیج دیواری مرکوری عوامل متعددی چون برند پکیج، تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر،خرید قطعات پکیج دیواری و جایگزینی قطعات جدید در صورت لزوم و … لحاظ می گردد. در پایان بهتر است بگوییم، قبل از وقوع هر نوع خرابی در پکیج خود بهتر است برای کارایی هر چه بهتر دستگاه خود، اقدام به کنترل و سرویس کردن آنها بنمایید تا هم از بروز مشکلات فنی جدید جلوگیری نمایید و هم بر طول عمر دستگاه خود بیافزایید. علت روشن نشدن شمعک پکیج

و اگر باز هم سوالی دارید و همچنان پکیج روشن نمیشود و به دنبال علت روشن نشدن شمعک پکیج خود هستید …

نظر خود را زیر این مقاله بنویسید، ما در اسرع وقت به سوال شما جواب خواهیم داد.

 

 

 

از پرداخت هزینه‌های بالای خرابی پکیج دیواری خودداری کنید

خرید پکیج دست دوم با گارانتی از شعله گستران پارس

ما در شعله گستران پارس خدمات تبدیل موتورخانه به پکیج را به منظور کاهش هزینه های مصرفی ساختمان انجام می‌دهیم. همچنین برای خرید و فروش انواع پکیج دست دوم با ضمانت ۶ ماهه تا ۱سال گارانتی با ما تماس بگیرید.

برای انجام خدمات نصب پکیج و تعمیر پکیج ، فروش قطعات و نصب و راه اندازی موتورخانه در شعله گستران پارس، با 09981606070 بگیرید.

 

علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه ، علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور ، علت روشن نشدن پکیج بوتان مدل اپتیما ، علت روشن نشدن پکیج بوتان مدل بیتا ، علت روشن نشدن مشعل پکیج ، علت روشن نشدن پکیج بوتان در حالت زمستانه ، علت روشن نشدن پکیج دمراد ، علت روشن نشدن پکیج تاچی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 thoughts on “5 علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور و بوتان + علت خاموشی پکیج

 1. چرا پکیج روشن نمیشه؟ says:

  سلام، پکیج خونه من روشن نمی شود.
  فشار کمی داشت واسه همین فشار را زیاد کردیم، اما فراموش کرده بودیم اول دیگ رو خاموش کنیم. بعدش برق رو خاموش کردیم و دوباره روشن کردیم، اما نمی توانیم دیگ را روشن کنیم. آیا امکانش هست بتونیم خودمون درستش کنیم یا مهندس نیاز داره؟
  خیلی ممنون
  سارا

دیدگاهتان را بنویسید