موتورخانه گرمایش از کف

موتورخانه گرمایش از کف در شعله گستران پارس

موتورخانه گرمایش از کف یک سیستم گرمایشی محبوب است و مزایای زیادی را ارائه می دهد. به این ترتیب ظاهر لعاب توسط رادیاتورها مختل نمی شود، گرمایش سطح گرما را به جایی که کاربران در آن قرار دارند، یعنی در ناحیه زیرین می رساند. به دلیل دمای پایین جریان، گرمایش از کف از نظر انرژی کارآمد و موثر است. با این حال، گرمایش از کف نیز دارای معایبی جدی است.

 

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برای نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس با شماره 09981606070 تماس بگیرید

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

موتورخانه گرمایش از کف : انواع و ساخت و ساز

موتورخانه گرمایش از کف به عنوان گرمایش بار پایه

به عقیده انجمن فدرال باغ های زمستانی، گرمایش از کف به عنوان گرمایش بار پایه توصیه نمی شود، زیرا دستیابی به دمای راحت در داخل خانه دشوار است و این نوع گرمایش به دلیل اینرسی نمی تواند به نوسانات دما ناشی از تابش خورشیدی واکنش نشان دهد. یکی دیگر از معایب گرمایش از کف: توزیع نامطلوب دما، که منجر به سرد شدن اجزای خارجی و در نتیجه تراکم می شود .

بنابراین فقط گرمایش از کف به عنوان گرمایش اضافی یا در ترکیب با شیشه گرم (جنبه های قابل گرم شدن) یا گرمایش از کف توصیه می شود . با توجه به همرفت بالاتر، دومی به این معنی است که تمام مناطق در باغ گرم شده و تا حد زیادی از تشکیل تراکم جلوگیری می شود.

همانطور که قبلاً ذکر شد، گرمایش از کف می‌تواند به عنوان گرمایش اضافی با انواع دیگر گرمایش در باغ به منظور حفظ دمای پایه که می‌تواند در صورت لزوم با شیشه‌های گرمایشی، گرمایش از کف یا حتی اجاق گاز افزایش یابد، معنا پیدا کند. اصولاً گرمایش از کف به دو صورت قابل استفاده است :

گرمایش از کف برقی

گرمایش از کف بر پایه آب

گرمایش از کف برقی بعداً به راحتی قابل نصب است. برای این منظور، فویل های گرمایش الکتریکی، کویل های گرمایشی یا تشک ها در زیر پوشش کف قرار داده شده و به منبع تغذیه متصل می شوند. کفپوش های مناسب پارکت، لمینت و کاشی می باشد .

گرمایش از کف مبتنی بر آب

به عنوان یک نوع مبتنی بر آب، گرمایش از کف به دو صورت قابل نصب است :

 

اسکرید گرمایشی: المان‌های گرمایشی که در لایه توزیع بار یا زیر لایه‌ توزیع بار قرار می‌گیرند، خود را به رادیاتور تبدیل می‌کنند. آب گرمایش از طریق لوله های تعبیه شده هدایت می شود. لوله های گرمایش یا تشک ها روی یک لایه عایق قرار می گیرند یا با تخته های تخمگذار بسته می شوند. ذرات فلزی موجود در سطح رسانایی را بهبود می بخشد. در حالت ایده‌آل، در هنگام احداث هنرستان، روکش‌های گرم شده باید نصب شوند .

سیستم های خشک : لوله های گرمایش در صفحات فوم مستقیماً زیر پوشش کف قرار می گیرند، لایه با تخته های خشک پوشانده می شود که سپس به عنوان پایه ای برای پوشش کف عمل می کند . سیستم های خشک برای مقاوم سازی گرمایش از کف در گلخانه مناسب هستند، اما ارتفاع نصب باید در نظر گرفته شود .

گرما از طریق یک توزیع کننده مدار گرمایشی که جریان و برگشت آب گرمایش را کنترل می کند، توزیع می شود. به صورت اختیاری، گرمایش می تواند به سیستم گرمایش خانه متصل شود یا از طریق یک سیستم گرمایش جداگانه کار کند .

هزینه های گرمایش از کف به مساحت، نوع گرمایش از کف و نصب سیستم گرمایش در حین ساخت یا بعد از آن بستگی دارد .

گرمایش از کف در فضای باز | راهنمایی راهرو و پاسیو

گرمای راحت پاها و دمای یکنواخت اتاق، اینها مزایایی است که گرمایش از کف برای فضاهای نشیمن به ارمغان می آورد. وقتی او را بشناسید، دیگر نمی خواهید بدون او باشید .

از مزایای بی شماری می توان در فضای باز نیز استفاده کرد. این ملاحظات را در هنگام برنامه ریزی پروژه ساختمان بعدی خود، خواه سطل یا تراس، در نظر بگیرید.

 

مزایای موتورخانه گرمایش از کف

موتورخانه گرمایش از کف مدرن مزایای زیادی دارد. از یک طرف، به هیچ وجه نیازی به رادیاتور ندارد، گرمای بخاری در سراسر اتاق پخش می شود و دمای یکنواخت را فراهم می کند .

این نوع گرمایش مخصوصاً برای افراد مبتلا به آلرژی مناسب است، زیرا هیچ گرد و غباری ایجاد نمی کند. چه لمینت، پارکت، کاشی و یا کف – گرمایش از کف برای پوشش های متعدد مناسب است .

موتورخانه گرمایش از کف مدرن آب گرم را می توان با ژنراتورهای گرمای کم مصرف ترکیب کرد و بسیار کارآمد است. یک ترموستات اتاقی دمای مورد نظر را بر اساس نیاز تنظیم می کند .

مطالعه بیشتر:   5 علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه و آب‌گرم مصرفی

وقتی خورشید از پشت درختان غروب می کند، در “اتاق نشیمن در فضای باز” به سرعت سرد می شود. با گرمایش از کف گرم، ماندن در فضای باز در روزهای سردتر نیز لذت بخش است .

لوله های لازم را می توان به راحتی زیر پوشش کف قرار داد. آنها نشان دهنده خطر خاموش شدن نیستند و با برق کار می کنند.

 

مقاوم سازی موتورخانه گرمایش از کف فضای باز

سیستم های موتورخانه گرمایش از کف با کیفیت بالا برای تراس از هادی های گرمایش تشکیل شده است. تخمگذار نسبتا آسان و سریع است، لوله ها را می توان در زیر بتن، سرامیک، سنگ طبیعی، کاشی، چوب واقعی، پلاستیک، فلز یا کفپوش لاستیکی استفاده کرد .

در پایین ترین قسمت، دال کف بتنی یا سقف بتنی در صورت داشتن زیرزمین قرار دارد. سپس لایه میانی دنبال می شود و از چندین عنصر تشکیل شده است. ابتدا کف بتنی را از رطوبت ببندید. برای این کار از پرایمر قیر و ورق های جوشی ساخته شده از همان مواد استفاده کنید.

عایق حرارتی مورد نظر را برای کف روی آن قرار دهید. صفحات فوم سفت و سخت با کیفیت بالا مخصوصاً برای این کار مناسب هستند. اگر می خواهید به کیفیت بالاتری دست یابید، از پرکننده تراز کننده استفاده کنید. برای تراز کردن بستر و همچنین برای دستیابی به عایق حرارتی بیشتر گذاشته شده است .

 

مراحل بعدی برای ساخت موتورخانه گرمایش از کف

در صورت لزوم، عایق صوتی ضربه نصب کنید. پس از اتمام، گرمایش از کف نصب می شود. در نهایت، لایه سایشی، یعنی پوشش کفی که می توان روی آن راه رفت، قرار دهید. از آنجایی که لایه سایش در قسمت بالایی قرار دارد، به مرور زمان نشانه هایی از سایش وجود خواهد داشت. بنابراین، به مواد با کیفیت بالا توجه کنید .

لمینت، پارکت، کاشی، وینیل یا فرش زیر سوال می رود. اگر گرمایش از کف نصب کرده اید، عایق صدای پایی نیز مهم است. این کار نویز را کاهش می دهد و تضمین می کند که گرما بدون اتلاف توزیع می شود

با این حال، نباید از مواد بسیار عایق حرارتی ساخته شده از چوب پنبه، الیاف چوب یا پلی استایرن با ضخامت بیش از پنج میلی متر استفاده کنید .

 

راه اندازی موتورخانه گرمایش از کف یا بتن

می توانید موتورخانه گرمایش از کف را با کف یا بتن راه اندازی کنید. به طور کلی از سه لایه تشکیل شده است که لایه میانی از چندین عنصر تشکیل شده است. لایه سایش، یعنی کفی که می توان روی آن راه رفت، باید از مواد باکیفیت ساخته شده باشد، زیرا فرسوده می شود .

خواه یک باغ زمستانی، یک تراس رستوران بزرگ یا تراس کوچک روباز یا لعاب خود شما باشد، اگر آن را به طور موثر گرم کنید، زمان بیشتری را در آنجا سپری خواهید کرد. سیستم گرمایش نصب شده در کف از نظر نحوه عملکرد و نوع گرمای تولید شده به طور قابل توجهی با بخاری تابشی متفاوت است. موتورخانه گرمایش از کف برقی راه حل گرمایشی عالی برای گرمایش موثر است. به سرعت، دقیق گرم می شود و با گرمای تابشی ملایمی که به طور یکنواخت از کف بالا می رود گرم می شود.

 

 

بهره وری انرژی از طریق موتورخانه گرمایش از کف برقی

موتورخانه گرمایش از کف برقی مخصوصاً برای باغ ها یا پاسیوهای موجود یا مقاوم سازی شده مناسب است. با توجه به نصب ساده، سیستم گرمایش به راحتی می تواند به عنوان بخشی از تجدید پوشش کف یکپارچه شود. مستقیماً در زیر پوشش کف قرار می گیرد و بنابراین به سرعت به گرما مورد نیاز واکنش نشان می دهد .

برای دستیابی به اتلاف حرارت بهینه از المنت حرارتی، جاسازی در موادی با کمترین میزان هوای ممکن (ماسه/خردهای ریز/بتن/چسب کاشی) ضروری است. علاوه بر این، گرمایش از کف برقی اگر از کیفیت مناسبی برخوردار باشد، کاملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است .

 

 

نصب بر روی تراس های روباز یا شیشه ای جانبی

امروزه بخاری های تابشی بیشتر در بیرون تراس برای مقابله با سرما و استفاده طولانی تر از فضای باز قرار می گیرند. با این حال، از آنجایی که بخاری های تابشی فقط نواحی قابل دسترسی را گرم می کنند، اگر روبروی بخاری تابشی بنشینید، پشت و پاهای شما احساس سردی می کنند. با این حال، اگر گرما به طور یکنواخت و در یک منطقه بزرگ از زیر وارد شود، این یک گرمای دلپذیر همه جانبه را تضمین می کند .

مطالعه بیشتر:   خرید پمپ موتورخانه

به خصوص در یک باغ، زمان واکنش سیستم گرمایش به دلیل وجود عناصر شیشه ای بسیار مهم است، نه تنها با توجه به گرمایش سریع. موتورخانه گرمایش از کف برقی در باغ باید به سرعت به گرمای تولید شده توسط نور خورشید واکنش نشان دهد. به محض اینکه خورشید از سقف شیشه ای می تابد، اتاق به طور خودکار گرم می شود و سیستم گرمایش باید بتواند در سریع ترین زمان ممکن گرما را دوباره تنظیم کند تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود.

 

 

ترموستات های قابل برنامه ریزی

ترموستات دمای هوا و کف را کنترل می کند و می تواند متناسب با سبک زندگی شما با زمان کنترل شود یا می توانید با استفاده از یک ترموستات هوشمند دما را مطابق با احساسات خود تغییر دهید. این یک راه بسیار آسان و کارآمد برای صرفه جویی در انرژی است، زیرا سیستم تنها زمانی گرم می شود که واقعاً به گرما نیاز باشد

 

 

تشک های گرمایش برفی: موتورخانه گرمایش از کف برقی در فضای باز برای تراس ها یا راهروها

مشکل تراس های یخ زده، گاراژهای زیرزمینی صعب العبور و مسیرهای لغزنده در زمستان را همه می دانند. امکان پراکندگی وجود دارد، اما پس از آن باید آنچه را که پراکنده شده است کنار بگذارید. گزینه بهتر نصب گرمایش از کف در فضای باز در این مناطق حساس است.

این کار در تراس ها و جاده ها و همچنین در مسیرهای پیاده روی کار می کند. لوله های آب را نیز می توان با آن عاری از یخ زدگی نگه داشت. با این حال، بخاری های لوله ای مخصوص این موارد وجود دارد.

موتورخانه گرمایش از کف برقی در فضای باز برای تراس ها و بیشتر، گرمای تولید شده را مستقیماً به سمت بالا منتشر می کند و سطوح را عاری از یخ و برف نگه می دارد. تنظیم ساده است و معمولاً کاملاً خودکار است. یک آشکارساز یخ یا یخ سنج مربوطه به عنوان سنسور و عنصر کنترل برای گرمایش از کف فضای باز استفاده می شود .

 

تعیین خروجی گرمایش مورد نیاز برای تراس ها، راه های گاراژ و سایر مناطق در فضای باز

بسته به آنچه استفاده می شود، ارزیابی متفاوتی از ظرفیت گرمایش مورد نیاز وجود دارد. سیستم های مختلفی در دسترس هستند که برای تراس ها، کانکس ها، پارکینگ ها، مسیرهای باغ یا ورودی های پارکینگ زیرزمینی ایده آل هستند. از کابل های گرمایش برف، به عنوان مثال، برای فضاهای باز که با بتن یا ماسه پوشانده شده اند استفاده می شود.

کابل های گرمایش برف در یک رول فشرده عرضه می شوند. یکی دیگر از راه حل های زیبا، تشک گرمایش برف است که با خروجی های برق مختلف در دسترس است. سنسور کف و کابل اتصال همسان نیز قابل سفارش است. برای نصب گرمایش هوای آزاد بهتر است از کابینت کنترل و توزیع کننده استفاده کنید.

سه مدار گرمایشی را می توان به این وصل کرد. کابینت کنترل و توزیع کننده با یک ترموستات و سنسور کنترل بیرونی عرضه می شود. یک کنترلر 230 ولت برای دما و رطوبت برای سه مدار گرمایشی، هر یک با حداکثر بار متصل 16 آمپر موجود است .

 

واحد کنترل ETO2 4550 FROM EVENES برای کنترل راحت سیستم های گرمایش

کنترلر evenes ETO2 4550 مجهز به ریزپردازنده است. برای کنترل سیستم های ذوب برف استفاده می شود. دو منطقه مختلف را می توان کنترل کرد. با استفاده از سنسورهای دما و رطوبت استفاده می شود.

این کنترلر را می توان برای کنترل موثر سیستم های ذوب یخ و برف با استفاده از گرمایش از کف در فضای باز استفاده کرد. کنترل خروجی کل سیستم را کارآمد و اقتصادی می کند و مصرف انرژی را بر این اساس بهینه می کند. می توان یک رله هشدار با سیگنال خارجی وصل کرد. کنترل از راه دور نیز امکان پذیر است. سنسورها نه تنها برای کف، بلکه برای سقف نیز در دسترس هستند .

 

خرید موتورخانه گرمایش از کف برقی برای تراس و راهرو در MEINHAUSSHOP

با چنین بخاری می توان از مواردی مانند برف روبی آزار دهنده و یخ زدایی ورودی گاراژ جلوگیری کرد. استفاده از هنرستان را نیز می توان از این طریق گسترش داد. مشکل دیگر یخ روی ناودان است.

مطالعه بیشتر:   تاسیسات موتورخانه چیست و آشنایی با طرز کار موتورخانه شوفاژ

بخاری های مخصوص ناودانی برای این منظور موجود است. در واقع بخاری برقی در معرض ساییدگی و پارگی نیست. راندمان تقریباً 100٪ است زیرا انرژی وارد شده بلافاصله به گرما تبدیل می شود. راحتی در اطراف خانه با چنین سیستم هایی برای شما بسیار زیاد است. از این بخاری کارآمد برای تراس بهره مند شوید .

موتورخانه گرمایش از کف برقی برای استفاده در فضای باز، ساعات زیادی دنج را تضمین می کند و فصل فضای باز را طولانی می کند .

وقتی اولین پرتوهای گرم آفتاب سرانجام زمستان خاکستری را از بین می برد، بسیاری از مردم دوباره به بیرون کشیده می شوند. به محض اینکه آب و هوا اجازه دهد، تراس به عنوان یک “اتاق نشیمن در فضای باز” به عنوان محل ملاقات خانواده و دوستان عمل می کند.

در حالی که خورشید در طول روز شما را به میزان قابل توجهی گرم می کند، در ماه های انتقالی به محض اینکه خورشید توسط ابرها پوشانده شود یا در اوایل عصر غروب کند، هنوز هم می تواند بسیار سرد شود. با گرمایش از کف برقی، تراس را می توان به طور گسترده حتی در شب های خنک بدون نیاز به یخ زدن استفاده کرد.

به طور نامرئی در زیر پوشش کف نصب می شوند، به هیچ وجه فضایی را اشغال نمی کنند و بر خلاف بخاری های تابشی کلاسیک، خطر قطع شدن را نشان نمی دهند. منشولت می افزاید: استفاده از گاز نیز بسیار گران است. آتش باز در شومینه یا کاسه دنج است، اما بدون خطر نیست و برای تراس های سرپوشیده مناسب نیست .

سیستم گرمایش پاسیو Warmup از یک هادی گرمایش 7 میلی متری مقاوم و ضد آب تشکیل شده است که مستقیماً در زیر کاشی ها، سنگ فرش ها یا سنگ فرش ها نصب می شود. در اصل، می توان آن را در زیر تقریباً هر پوشش کف، مانند سنگ فرش بتنی، سنگ فرش، سرامیک، کاشی، سنگ طبیعی و چوب واقعی، و همچنین کفپوش لاستیکی WPC، فلز یا پلاستیک استفاده کرد.

سیستم‌های گرمایش Warmup® بسیار سریع واکنش نشان می‌دهند و با یک ترموستات مناسب می‌توان آن‌ها را با دقت و بنابراین بسیار کارآمد کنترل کرد.

آنها گرمای یکنواخت و راحت را تضمین می کنند که از پایین به بالا بالا می رود و احساس خوشایندی ایجاد می کند. همچنین مشخصه آنها کاملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است که برای عملکرد فصلی بسیار مهم است.

سیستم‌های گرمایش الکتریکی ما در معرض فرسودگی و پارگی نیستند و بسیار مقرون به صرفه عمل می‌کنند، زیرا انرژی را مستقیماً به گرما تبدیل می‌کنند. استیو منشولت می‌گوید که این بازدهی تقریباً 100 درصدی دارد. به عنوان مثال، یک تراس با متراژ 5 متر مربع را می توان به مدت 4 ساعت با توان حرارتی 400 وات بر متر مربع با 2.25 یورو گرم کرد.

این کارشناس توصیه می کند: بسته به طراحی خانه، مصالح ساختمانی مورد استفاده و نوع تراس، بین 200 تا 400 وات بر متر مربع باید نصب شود تا عملکرد مناسبی حاصل شود.

موتورخانه گرمایش از کف برقی برای بیرون را می توان در هر زمان به روز کرد و با کمی مهارت دستی می توانید به راحتی آن را خودتان نصب کنید. فقط اتصال به منبع تغذیه باید توسط یک برقکار خبره انجام شود.

 

همچنین ممکن است که شما علاقه مند باشید به :

مدیریت انرژی پویا برای موتورخانه گرمایش از کف

تعداد بیشتری از مالکان برای نوسازی، بازسازی یا ساخت‌وسازهای جدید به کنترل اتاق بی‌سیم با مدیریت انرژی پویا یا به اختصار DEM متکی هستند. این باعث صرفه جویی دوازده درصدی در مصرف انرژی می شود. علاوه بر این، هیچ هزینه ای برای بالانس هیدرولیکی لازم قبلی در توزیع کننده وجود ندارد. از طریق تجزیه و تحلیل مداوم، DEM رفتار گرمایش کاربر را به خاطر می آورد و با آن سازگار می شود .

 

نتیجه گیری

موتورخانه گرمایش از کف صرفه جویی در مصرف انرژی گرمای دلپذیر را تضمین می کند

موتورخانه گرمایش از کف با پوششی از کاشی های سرامیکی یا دال های سنگ طبیعی ترکیبی عالی برای زندگی سالم، راحت و صرفه جویی در انرژی است. با این حال، هنگام بازسازی آپارتمان ها در ساختمان های موجود، ارتفاع سقف اغلب کم است.

 

 

برای نصب موتورخانه شوفاژ در شعله گستران پارس با شماره 09981606070 تماس بگیرید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید