دمای ایده آل اتاق چقدر است؟

دمای ایده آل اتاق چقدر است؟
دمای ایده آل اتاق چقدر است؟

دمای اتاق توصیه شده

در انگلستان دمای ایده آل یک خانه بین 18 تا 20 درجه است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که اتاق های مختلف در خانه شما دمای ایده آل متفاوتی خواهند داشت.

دمای مطلوب برای یک اتاق خاص معمولاً به استفاده از آن بستگی دارد.

برای مثال دمای ایده آل یک اتاق نشیمن باید حدود 20 تا 22 درجه باشد. این اتاقی برای استراحت است و جایی که برای مدت طولانی در آن می نشینید، به این معنی که باید در سمت گرمتر باشد. در همین حال، بهترین دما برای حمام یا اتاق خواب کودک باید گرمتر از 22 تا 24 درجه باشد. دمای ایده آل اتاق آشپزخانه به دلیل نوسانات گرما و رطوبت بین 18 تا 20 درجه است و همچنین این بهترین دما برای اتاق خواب برای خواب مطلوب است.

راهروها، فرودها و اتاق‌های انبار می‌توانند دمای کمی پایین‌تر بین 16 تا 18 درجه داشته باشند.

جدول زیر یک تفکیک واضح از هر اتاق در خانه شما و دمای توصیه شده برای هر فضا را نشان می دهد.

اتاق                                                          درجه حرارت

هال                                                 20 تا 22 درجه سانتی گراد

مطالعه                                             20 تا 22 درجه سانتی گراد

اتاق کودک                                        22 تا 24 درجه سانتی گراد

آشپزخانه‌ها                                       18 تا 20 درجه سانتی گراد

اتاق خواب                                         16 تا 19 درجه سانتی گراد

راهروها                                            15 تا 18 درجه سانتی گراد

انباری                                              15 تا 18 درجه سانتی گراد

 

دمای اتاق ایده آل برای سالمندان چقدر است؟

بسیار مهم است که افراد مسن گرم بمانند، به ویژه در ماه های سردتر . NHS توصیه می‌کند که دمای خانه شما حداقل 18 درجه باشد، اگر 65 سال و بالاتر دارید یا از قبل وضعیت سلامتی دارید. شما باید مراقب باشید تا مطمئن شوید اتاق خواب شما دمای مناسبی دارد تا مطمئن شوید که در طول شب احساس راحتی می کنید.

برای جلوگیری از کشش، می توانید با شروع تاریک شدن هوا پرده های خود را ببندید و درهای داخلی را بسته نگه دارید تا گرمای ساطع شده از رادیاتور خود را به دام بیندازید.

دمای اتاق ایده آل برای نوزاد چقدر است؟

مهم است که اطمینان حاصل شود که یک کودک همیشه در دمای راحت است. بر اساس NHS ، یک نوزاد باید در اتاقی بین 16 تا 21 درجه بخوابد، اگرچه بهتر است در انتهای بالاتر این مقیاس بنشیند. آنها نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشند.

گرمای بیش از حد می تواند خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) را افزایش دهد، بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید دمای اتاق دقیقاً مناسب است، به خصوص در شب. به همین دلیل است که حتی در تابستان، مهم است که سعی کنید اتاق کودک را با بستن پرده ها در طول روز خنک نگه دارید تا از نور خورشید جلوگیری کنید و از تهویه مناسب اتاق اطمینان حاصل کنید.

دمای اتاق ایده آل برای حیوانات خانگی چقدر است؟

عوامل مختلفی وجود دارد که دمای اتاق مناسب را برای حیوان خانگی شما تعیین می کند، مانند نژاد، اندازه، وزن، سن، نوع پوشش و سلامت آنها. به طور کلی، اغلب حیوانات اهلی با دمای اتاق بین 20 تا 22 درجه راحت هستند. به طور کلی، اگر شما با دمای خانه راحت هستید، آنها نیز راحت خواهند بود.

با این حال، در طول دوره های هوای گرم باید مراقب باشید تا مطمئن شوید اتاق های شما تا حد امکان خنک نگه داشته می شوند. برخی از حیوانات خانگی، به ویژه سگ ها، می توانند به راحتی بیش از حد گرم شوند، بنابراین ایده خوبی است که پنجره ها را باز و پرده ها را بسته نگه دارید. در طول زمستان، ممکن است بخواهید برای حیوان خانگی خود تختخواب اضافی در شب فراهم کنید تا وقتی دمای بیرون کاهش می یابد، آنها را راحت نگه دارید.

دمای اتاق ایده آل در دوران بارداری چقدر است؟

به خصوص در هوای گرم، بسیاری از زنان می گویند که در دوران بارداری احساس گرما و ناراحتی می کنند، بنابراین مهم است که اقدامات لازم را برای خنک ماندن و هیدراته ماندن برای محافظت از سلامتی خود و سلامتی کودک خود انجام دهید. در حالی که دمای اتاق ایده آل تنظیم شده ای وجود ندارد که باید به آن پایبند باشید، باید اطمینان حاصل کنید که اتاق برای شما مناسب است.

مطالعه بیشتر:   سیستم حرارتی مرکزی ?

دمای اتاق ایده آل برای خواب چقدر است؟

نمی توان انکار کرد که خواب مهم است، بنابراین بسیار مهم است که اتاق خواب شما دمای مناسبی داشته باشد تا بتوانید در شب چرت بزنید. اتاق خواب ما در واقع باید در سمت خنک تر باشد، حدود 17 تا 19 درجه. این به این دلیل است که دمای بدن شما به طور طبیعی با رفتن به خواب پایین می‌آید و یک اتاق خنک می‌تواند به شما کمک کند تا کمی سریع‌تر بخوابید و خوابی عالی داشته باشید.

در واقع Healthline بیان می کند که بهترین دما برای خوابیدن 18.3 درجه است.

چه عواملی بر دمای اتاق تأثیر می گذارد؟

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند بر دمای اتاق تأثیر بگذارد، از جمله ترجیحات شخصی شما و نوع لباسی که می پوشید. همچنین عوامل محیطی مختلفی وجود دارد که می تواند بر دمای اتاق نیز تأثیر بگذارد، مانند رطوبت هوا، فصل و دمای بیرون. عوامل موقعیتی می توانند بر دمای اتاق نیز تأثیر بگذارند، مانند اینکه شما از نظر بدنی فعال هستید یا در حال استراحت هستید.

اگر دمای اتاق شما خیلی بالا باشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر دوست دارید گرمایش خانه خود را افزایش دهید ، ارزش آن را دارد که چه تاثیری می تواند داشته باشد. به عنوان مثال، محققان دریافته‌اند که هر چه اتاق گرم‌تر باشد، تمرکز آن سخت‌تر می‌شود، بنابراین با اصرار به اینکه ترموستات یک درجه بالا رفته است، می‌توانید به سلامتی خود آسیب بیشتری وارد کنید تا مفید.

جدا از اینکه بر سلامت شما تأثیر می گذارد، افزایش گرمایش تأثیر قابل توجهی بر صورت حساب های انرژی شما خواهد داشت. علاوه بر این، می تواند به طور جدی بر محیط زیست نیز تأثیر بگذارد. بنابراین، اگر می‌خواهید از جیب پشتی خود و سیاره خود محافظت کنید، ممکن است بخواهید به تنظیم ترموستات خود کمی پایین‌تر فکر کنید. در واقع، تنظیم ترموستات خود تنها با یک درجه می تواند تقریباً 80 پوند در سال در قبض های گرمایشی شما صرفه جویی کند و در حدود 320 کیلوگرم دی اکسید کربن صرفه جویی کند و آن را به روشی کارآمدتر برای استفاده از دیگ بخار تبدیل کند.

اگر دمای اتاق شما خیلی پایین باشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر خانه شما خیلی سرد است، در خطر ابتلا به مشکلاتی مانند رطوبت، تراکم و حتی کپک هستید – همه اینها نه تنها خبر بدی برای ملک شما دارند، بلکه برای سلامتی شما نیز خبر بدی هستند. این مشکلات به این دلیل به وجود می آیند که هوای سرد نمی تواند بخار آب را به خوبی هوای گرم منتقل کند.

مطالعه بیشتر:   مزایا و معایب استفاده از دیگ بخار واترتیوب لوله آب چیست

بخار آب اضافی که به طور طبیعی در خانه شما وجود دارد (مثلاً از دوش گرفتن یا آشپزی روی اجاق گاز) به جای اینکه دور برود، روی دیوارها و سطوح دیگر رسوب می کند. اگر چنین آبی موقتی باشد و از بین برود مشکلی ایجاد نمی‌کند (یا با باز کردن پنجره‌ها برای مدت کوتاهی یا استفاده از فن استخراج)، اما وقتی باقی بماند، می‌تواند به کپک تبدیل شود. به همین دلیل است که مشکلات تنفسی، مانند آسم، هنگام زندگی در یک خانه سرد بدتر می شود.

با حفظ دمای محیطی مناسب در خانه، از این مشکلات دوری خواهید کرد.

آیا گرمایش خود را به صورت دستی کنترل می کنید؟

بسیاری از مردم هنگام خواب یا بیرون رفتن از خانه ترجیح می دهند دمای اتاق را پایین بیاورند. ممکن است فکر کنید این ایده معقولی است زیرا در نهایت گاز کمتری مصرف خواهید کرد و در نتیجه در هزینه های انرژی صرفه جویی خواهید کرد .

با این حال، این نیز می تواند باعث تعدادی از مشکلات شود. به عنوان مثال، دیگ شما باید سخت کار کند تا به دمای اتاق تنظیم شده برسد، مصرف سوخت شما را افزایش دهد و به نوبه خود، قبض انرژی شما را افزایش دهد. علاوه بر این، هنگامی که به خانه می رسید، مدتی طول می کشد تا اتاق ها دوباره به راحتی گرم شوند.

برای جلوگیری از این مشکلات، می توانید روی یک ترموستات دیجیتال سرمایه گذاری کنید. اگر قبلاً یکی را ندارید، آنها به سادگی مناسب هستند، حتی اگر یک سیستم قدیمی داشته باشید. حتی ابتدایی ترین ترموستات های دیجیتال می توانند به شما امکان دسترسی به برنامه های زمان از پیش تعیین شده را بدهند.

دستگاه‌های هوشمند جدید به شما کنترل بیشتری می‌دهند و مدیریت دمای محیط خانه را اتاق به اتاق آسان می‌کنند. این دستگاه ها آب و هوا، رفتار حرارتی ساختمان و حتی محل قرارگیری افراد داخل خود را در نظر می گیرند. این امر هوشمندی را برای سیستم هوشمند فراهم می کند که به نوبه خود می تواند در هزینه شما صرفه جویی زیادی کند.

خلاصه

  • دمای ایده آل اتاق می تواند بسته به اتاق و افراد مختلف متفاوت باشد
  • اتاق نشیمن شما باید بین 20 تا 22 درجه باشد، اما آشپزخانه و اتاق خواب بزرگسالان باید بین 18 تا 20 درجه باشد.
  • حمام و اتاق خواب کودکان باید در دمای 22 تا 24 درجه کمی گرمتر باشد
  • افراد بسیار جوان یا مسن نیاز به دمای کمی گرمتر در خانه دارند، اما اگر شما راحت هستید، حیوانات خانگی شما باید راحت باشند
  • اینکه دمای خانه شما بسیار پایین یا خیلی زیاد باشد نیز مناسب نیست، اما اگر شک دارید، بهتر است به دمای 20 درجه برسید.
  • می‌توانید از ترموستات هوشمند برای کنترل بهتر گرمایش خانه‌تان استفاده کنید و حتی اتاق‌ها را به صورت جداگانه تنظیم کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

One thought on “دمای ایده آل اتاق چقدر است؟

  1. Pingback: موتورخانه بهتر است یا پکیج ؟ فرق موتورخانه با پکیج چیست؟ | شعله گستران پارس

دیدگاهتان را بنویسید