در صورت نشت آب چه باید کرد ؟

نحوه تشخیص نشتی لوله آب - آموزش نشت یابی آب - جلوگیری از نشت آب
وااای نه، نشتی آبو نیستم! این یکی میتونه برای صاحبخانه فاجعه بار باشد. طبق گزارش انجمن بیمه‌گران بریتانیا، روزانه حدود 1.8 میلیون پوند برای خسارت نشتی آب توسط صاحبخانه ها پرداخت می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید جلوگیری از نشت آب را یاد بگیرید، باید از قبل برای مقابله با این دردسر بزرگ آماده باشید. دانستن اینکه موقع مشاهده نشتی لوله آب چه کاری باید انجام دهید، آموزش نشت یابی آب و تشخیص نشتی لوله آب می‌تواند تفاوت زیادی در نتیجه ایجاد کند. حالا انجام چند مرحله برای شناسایی اجزای کلیدی در سیستم لوله‌کشی خانه شما می‌تواند شما را از خسارات احتمالی در آینده نجات دهد. در ادامه این مطلب نحوه تشخیص نشتی لوله آب و آموزش نشت یابی آب را کامل یاد می‌گیرید که در این مواقع چه کاری باید انجام دهید و الان برای رفع این مشکل چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.  
 
  در صورتی که با ترکیدگی لوله آب ونم دیوار وسقف، فاضلاب و حتی نم سرویس بهداشتی مواجه شده‌اید کافیست با شماره تلفن 09981606070 تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند. شما برای نشان دادن مشکل لوله‌کشی ساختمان و تشخیص نشتی لوله آب توسط کارشناسان شعله گستران پارس تنها کافیست پیامهای تصویری از نشتی لوله آب، ترکیدگی و نم دیوار وسقف و موارد این چنینی را به شماره واتساپ بفرستید.09981606070شماره واتساپ سراسر تهران و کرج به صورت شبانه روزی حتی تعطیلات

 

نحوه تشخیص نشتی لوله آب

نشتی لوله آب همیشه خود را به صورت یک آبشار ناگهانی آب که از سقف شما فوران می‌کند؛ نشان نمی‌دهد. برخی از نشتی‌ها می‌توانند آهسته و بسیار آسیب‌رسان باشند. طی تشخیص نشتی لوله آب مهم است که نحوه تشخیص علائم نشتی، از جمله کف‌ها و دیوار راهروهای ترک برداشته، بوی مرطوب یا کپک روی دیوارها را یاد بگیرید. ممکن است صدای چکیدن قطرات آب را وقتی کسی دوش می‌گیرد بشنوید یا مثلا زمانی که باران می‌بارد این صدا بیشتر شنیده می‌شود.
 

روش‌های تشخیص نشتی لوله آب 

تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله‌های آب و فاضلاب زیرزمینی کاری دشوار است، چون آب خروجی از این نشتی‌ها غالباً در حدی نیست که به سطح برسد و روی زمین دیده شود. آگاهی داشتن از نشانه‌های نشت زیرزمینی برای هر صاحب‌خانه‌ای مهم است. از آنجایی که نشتی لوله‌های زیرزمینی خاک ملک را سست می‌کند و باعث ایجاد مشکلات متعدد در پی ساختمان می‌شود، اگر نشانه‌های ترکیدگی لوله را بشناسید، می‌توانید از ایجاد آسیب‌های جدی و پرداخت هزینه‌های گزاف جلوگیری کنید. ترکیدگی لوله‌های آب باعث می‌شود مبلغ قبض آب سر به آسمان بزند و پی ساختمان آسیب ببیند. نشت‌یابی دقیق لوله‌های آب فرایندی چندمرحله‌ای است که باید به دقت پیش برده شود.
 
 

نشانه‌های ترکیدگی لوله

مبلغ سرسام‌آور قبض آب

اگر مبلغ قبض آب بسیار بیشتر از چند ماه گذشته باشد و با صرفه‌جویی در مصرف آب نیز کاهش نیابد، به احتمال زیاد جایی از لوله‌ای آب دارد هدر می‌رود.  

کنتور آب

اعداد کنتور نگرانی درباره ترکیدگی لوله را تایید می‌کند.  

کپک یا قارچ روی دیوارهایی به جز دیوار حمام

ازآنجایی که کپک و قارچ در محیط‌های تاریک و مرطوب رشد می‌کند، نشتی لوله‌های داخل دیوار بستر مناسبی را برای رشد کپک و قارچ ایجاد می‌کند. بنابراین اگر روی دیوارهایی به جز دیوار حمام این علائم را مشاهده کردید، احتمالاً لوله ترکیده است.  

لک شدن، باد کردن یا فروریختن دیوارها، سقف و کف

باد کردن، فروریختن، تاب ‌برداشتن یا لک شدن سقف، کف و دیوارهای خانه علامت نشتی لوله‌های اطراف ناحیه خرابی است. البته رطوبت زیاد محیط نیز می‌تواند علت این مشکلات باشد. اما اگر علاوه بر این خرابی‌ها، قبض آب نیز زیاد شود و علائم پیش‌گفته نیز مشاهده شود، باید خود را آماده تعمیر نشتی لوله کنید.  

بوی نم و رطوبت

جمع شدن آب راکد و کهنه بوی رطوبت ناخوشایندی را تولید می‌کند. بنابراین اگر سرویس بهداشتی را تمیز کرده‌اید، اما هنوز بوی رطوبت از بین نرفته است، حتماً جایی ترکیدگی لوله است که آب از آن خارج می‌شود و در جایی از خانه جمع می‌شود.
 
 
مطالعه بیشتر:   چگونه از شر بوی بد لوله ظرفشویی خلاص شویم؟

آموزش نشت یابی آب

شیر فلکه آب را پیدا کنید

اگر فکر می‌کنید نشتی لوله آب را پیدا کرده‌اید، اولین اولویت شما ممکن است تماس با یک لوله کش باشد. با پلن‌های اضطراری خانه، ممکن است رویه‌ای برای تماس وجود داشته باشد. اما، قبل از برداشتن تلفن، باید آب را از شیر فلکه خانه قطع کنید. می‌توانید این کار را با چرخاندن شیر آب در جهت عقربه‌های ساعت انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که همه افراد خانه شما می‌دانند شیر فلکه آب کجاست تا بتوانند در مواقع اضطراری برای باز کردن مجدد آن سریع افدام کنند.

 

چگونه شیر فلکه آب را پیدا کنید

اکثرا شیر فلکه‌های داخلی را می‌توان در طبقه همکف زیر سینک آشپزخانه پیدا کرد. برخی از خانه‌ها در بخش‌های مختلف خانه دارای شیر فلکه هستند، اما در مواقع اضطراری، باید شیر فلکه اصلی را ببندید. پس از بستن شیر اصلی آب، لوله‌ها را با باز کردن شیر آب سرد تخلیه کنید تا جریان آب متوقف شود. این موقع، زمان خوبی برای پر کردن کتری خواهد بود!

 

سیستم گرمایشی را خاموش کنید

اگر هنوز نمی‌دانید که آیا نشتی آب از سیستم گرمایش شما می‌آید یا خیر، منطقی است که آن را نیز خاموش کنید. شما باید با قرار دادن شیر پرکن در کنار پکیج دیواری، جریان آب به سیستم گرمایشی خود را قطع کنید. حالا شیر آب گرم را باز کنید تا سیستم تخلیه شود. همچنین باید پکیج دیواری را در شبکه اصلی با قرار دادن کلید مدار مربوطه خاموش کنید.

 

برق اصلی را خاموش کنید

اگر آب در نزدیکی پریزهای برق یا وسایل برقی است، با شناسایی کلیدهای در معرض خطر، برق خود را از کلید اصلی و فیوز برق قطع کنید. پریزهای دیواری و لوازم برقی نیز ممکن است در اثر برخورد آب آسیب ببینند، بنابراین باید احتیاط کرد که آسیب را محدود کرده و آنها را نیز خاموش کنید. همچنین این کار به ایمن کردن خانه شما در زمانی که منتظر یک متخصص هستید کمک می‌کند. بیشتر بخوانید: 4 روش آسان رفع گرفتگی توالت فرنگی
 
در صورتی که با ترکیدگی لوله آب ونم دیوار وسقف، فاضلاب و حتی نم سرویس بهداشتی مواجه شده‌اید کافیست با شماره تلفن 09981606070 تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند. شما برای نشان دادن مشکل لوله‌کشی ساختمان و تشخیص نشتی لوله آب توسط کارشناسان شعله گستران پارس تنها کافیست پیامهای تصویری از نشتی لوله آب، ترکیدگی و نم دیوار وسقف و موارد این چنینی را به شماره واتساپ بفرستید. 09981606070شماره واتساپ سراسر تهران و کرج به صورت شبانه روزی حتی تعطیلات
 
مطالعه بیشتر:   تعمیر و عیب یابی مشعل دیگ بخار یا موتورخانه

با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید

گاهی لوله کشی DIY ایده خوبی است مگر اینکه مطمئن باشید می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید. اگر همه چیز به درستی پیش نرود عواقب آن می‌تواند فاجعه‌بار باشد، بنابراین بهتر است اولویت با امنیت شما و خانواده‌تان باشد. با sholegostaran، در صورت بروز مشکل در لوله‌کشی خانه از شما محافظت می‌شود. اگر مشکل مربوط به شبکه اصلی آب یا لوله‌های ارتباطی باشد، باید با تامین کننده آب منطقه‌ای خود تماس بگیرید. در غیر این صورت، با یک لوله‌کش اضطراری تماس بگیرید. و در نهایت، اگر نشتی آب از سقف شما می‌آید، باید با یک متخصص تماس بگیرید. با شعله گستران پارس، برای مشکلات سقف نیز تحت پوشش ما قرار خواهید گرفت. اگر نشتی از پشت بام باشد، آن را با یک برزنت سنگین محکم می‌کنیم تا از آسیب بیشتر آب جلوگیری کنیم. باز هم، این چیزی نیست که شما باید خودتان با آن مقابله کنید زیرا در ارتفاع کار خواهید کرد و اگر باتجربه و مجهز نباشید، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. برای آرامش کامل، چرا خدمات سرویس پکیج دیواری را از شعله گستران پارس دریافت نکنید؟ از سرویس پکیج دیواری گرفته تا لوله‌کشی، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا خدمات سرویس پکیج دیواری شما به بهترین نحو انجام شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید