چرا رادیاتور شوفاژ گرم نمی‌شود؟ نحوه رفع مشکل گرم نشدن شوفاژ

چرا رادیاتور شوفاژ گرم نمی‌شود؟ نحوه رفع مشکل گرم نشدن شوفاژ

دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد که چرا شوفاژ گرم نمی شود و یا علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ چیست؟ با چند بررسی ساده، معمولاً می‌توان رادیاتور را با انجام مراحل زیر تعمیر کرد.

 

علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ چیست؟

چرا هیچ یک از رادیاتورهای من گرم نمی‌شود؟ در برخی موارد، همه رادیاتورهای شما ممکن است همزمان گرم نشوند و شما می‌خواهید بدانید علت سرد بودن رادیاتور شوفاژ شما چیست، در این صورت بررسی درست کارکرد دیگ بخار مهم است.

دیگ خود را بررسی کنید
رادیاتورهای سرد ممکن است به دلیل نقص در دیگ شما ایجاد شود. اگر کد خطا دارید یا چراغ راهنما روشن نیست، دیگ را بازنشانی کنید. همچنین می‌توانید تنظیمات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در حالت تابستانی تنظیم نشده است.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که بررسی کنید فشار زیاد یا پایین نباشد، که به راحتی می‌توان با نگاهی به دفترچه راهنمای دیگ بخار، مشکل را برطرف کرد.

تنظیمات گرمایش را بررسی کنید
ممکن است تنظیمات اشتباهی داشته باشید که می‌تواند باعث گرم نشدن رادیاتور شما شود. بسیاری از مردم سیستم گرمایشی خود را روی تایمر دارند، بنابراین مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است و هر ترموستات بی‌سیم یا کنترل گرمایش با دیگ شما در ارتباط است. همیشه می‌توانید تنظیم دما را روی خود دیگ افزایش دهید تا ببینید آیا گرمای بیشتری به گرمایش شما می‌آورد یا خیر.

دیگ بخار

دیگ بخار

 

چرا شوفاژ گرم نمی شود ؟

در برخی موارد، یکی از رادیاتورهای شما ممکن است با سرعت کمتری نسبت به بقیه آنها گرم شود یا حتی اصلاً گرم نشود. در اینجا چیزی است که باید بررسی کنید تا رادیاتورهای خود همانطور که باید کار کنند.

 1. شیرها را بررسی کنید
  مشکل رادیاتورهای سرد می‌تواند به جای خود رادیاتور در داخل شیرها باشد. بررسی کنید که دریچه‌های شما گیر نکرده یا گیر نکرده باشند، زیرا از عبور آب جلوگیری می‌کند. برای انجام این کار، سر شیر ترموستاتیک را بردارید تا یک پین برجسته روی شیر ظاهر شود. اگر این پین با فشار دادن آن بالا و پایین حرکت کند، همانطور که باید کار می‌کند. اگر پین گیر کرده است، یک ضربه ملایم به آن بزنید تا آزاد شود.
 2. رادیاتورهای خود را متعادل کنید
  همچنین می‌توانید رادیاتورهای خود را متعادل کنید، که می‌تواند به گرم شدن همزمان تمام رادیاتورها در اطراف خانه کمک کند. ما یک راهنمای عمیق در مورد چگونگی تعادل رادیاتور خود در اینجا داریم.
 3. رادیاتور خود را تخلیه کنید
  اگر رادیاتور شما در بالا سرد است، ممکن است زمان آن رسیده که سیستم را تخلیه کنید تا هوای به دام افتاده خارج شود. این اغلب باعث ایجاد نقاط سرد می‌شود که در آن آب نمی‌تواند در گردش باشد، بنابراین انجام این کار هر چند وقت یکبار ضروری است.
مطالعه بیشتر:   چگونه شیر رادیاتور مناسب را انتخاب کنم؟

یک کلید رادیاتور بردارید و آن را روی دریچه تخلیه رادیاتور سرد قرار دهید. کلید را بچرخانید تا صدای خروج هوا از شیر را بشنوید. هنگامی که دیگر نمی‌توانید هوا را بشنوید یا زمانی که آب شروع به خارج شدن می‌کند، هوا را با موفقیت خارج کرده‌اید و می‌توانید دریچه را ببندید. برای مشاهده راهنمای دقیق‌تر، این مقاله را در اینجا بررسی کنید.

 1. لجن را بشویید
  تجمع کثیفی و زنگ زدگی می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های سرد در پایین رادیاتور شما شود. پس از خونریزی رادیاتور، اگر دیدید که آب قهوه‌ای است، زمان آن رسیده است که لجن را بشویید تا رادیاتورها دوباره به طور موثر کار کنند. راهنمای دقیق ما شما را از طریق این فرآیند راهنمایی می‌کند.

شستشوی لجن رادیاتور

شستشوی لجن رادیاتور

رادیاتورهای ایجاد صدا
رادیاتورها گاهی اوقات می‌توانند صداهای عجیب و غریب تولید کنند، اگر صداهای عجیب و غریب از گرمایش خود را تجربه می‌کنید، در اینجا چه کاری باید انجام دهید. صدای کلیک که از رادیاتور شما می‌آید در واقع بسیار رایج است و معمولاً زمانی ایجاد می‌شود که رادیاتور گرم و سرد می‌شود، بنابراین جای نگرانی نیست.

اگر صدای کوبیدن دارید، وقت آن رسیده است که دیگ خود را بررسی کنید زیرا ممکن است به دلیل تجمع رسوب آهک در سیستم گرمایش مرکزی باشد. صداهای دیگر مانند صداهای غرغر را می‌توان با تخلیه رادیاتور برای حذف هر گونه حباب هوا برطرف کرد.

 

 

چرا شوفاژ گرم نمی شود ؟ آیا زمان تعویض رادیاتور شوفاژ رسیده است؟

اگر تمام مراحل بالا را انجام داده‌اید و هنوز با رادیاتورهایی که گرم نمی‌شوند شانسی ندارید، زمان آن رسیده است که روی یک رادیاتور یا شیرآلات جدید سرمایه گذاری کنید. ما طیف وسیعی از رادیاتورها، نرده حوله گرم کن و شیرآلات در مجموعه‌ای از اندازه‌ها و پرداخت‌ها، همه برای یک خانه جدید آماده هستند.

مطالعه بیشتر:   چگونه فشار پکیج دیواری را بالا ببریم ?

 

 

 

 

 

 
شیر رفت و برگشت رادیاتور
 
چرا پکیج روشن نمیشود
 
هواگیری رادیاتور
 
هواگیری پکیج
 
 
 
روشن نشدن شمعک پکیج
 
عیب یابی پکیج ایران رادیاتور
 
 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید