دلایل گرفتگی توالت فرنگی و نحوه رفع آن

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع - رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی - شعله گستران پارس

یکی از بدترین مشکلات خانگی که هیچ کس نمی‌خواهد با آن دست و پنجه نرم کند، گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع هست. وقتی توالت شما باشد به اندازه کافی بد است، اما وقتی مهمان خانه شخص دیگری هستید، این مشکل می تواند آزاردهنده باشد. بنابراین، هنگام طراحی حمام رویایی خود، یکی از مهمترین کارها در این مواقع را فراموش نکنید: پیستون . رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی راه بهتری هست و نتیجه بخشی سریع تری دارد.

این کار مهمانان خانه را از خجالت درخواست از شما نجات می دهد. اگر هنگام شست و شوی توالت خود مشکل دارید، ابتدا باید مشکل را تشخیص دهید. در این مقاله 4 روش آسان رفع گرفتگی توالت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه تشخیص مشکل برای رفع گرفتگی توالت فرنگی

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع - رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی - شعله گستران پارس

چند دلیل مختلف وجود دارد که چرا توالت شما ممکن است در برابر تلاش شما برای شستشو مقاومت کند. ممکن است انسداد باشد، ممکن است مشکل مکانیک فلاشینگ باشد، ممکن است مشکل تامین آب باشد یا به سادگی دسته شکسته باشد. در ادامه این مطلب با متداول‌ترین دلایل عدم تخلیه توالت فرنگی آشنا می‌شوید و یاد میگیرید که چه کارهایی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی انجام دهید.

دلایل عدم تخلیه توالت فرنگی – 4 روش آسان رفع گرفتگی توالت فرنگی

1. دلایل عدم تخلیه توالت و روش رفع گرفتگی توالت: توالت مسدود شده است

 

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع - رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی - شعله گستران پارس
دلایل عدم تخلیه توالت و نحوه رفع گرفتگی توالت

اگر کودک نوپایی در خانه دارید، ممکن است متوجه شوید که چیزهای دیگری به جز کاغذ توالت به دستشویی راه پیدا می‌کنند. استفاده بیش از حد از دستمال توالت یا شستن چیزهایی که نباید شسته شوند مانند دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب توالت نیز می تواند باعث انسداد شود.

مطالعه بیشتر:   اصول ایمنی دیگ بخار و هرآنچه باید درباره آن بدانید

بهترین راه برای مقابله با گرفتگی توالت، استفاده از پیستون است. ممکن است این روش برای شما ناخوشایند باشد اما می‌تواند راهی سریع و ساده برای جلوگیری از تماس با لوله‌کش باشد. اگر پیستون گرفتگی توالت فرنگی را از بین نمی‌برد، با متخصصان شعله گستران پارس تماس بگیرید تا انسداد را برطرف کنند.

2. دلایل عدم تخلیه توالت و روش رفع گرفتگی توالت: آب در مخزن وجود ندارد

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع - رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی - شعله گستران پارس

اگر آب به میزان کافی در مخزن وجود نداشته باشد، نمی‌توانید شستشو را انجام دهید. برای بررسی اینکه آیا مشکل این هست یا نه، در مخزن آب را باز کنید. این ممکن است پشت یک پانل دیواری قرار داشته باشد، اما باید یک پانل در دسترس باشد.

اگر آب کافی در مخزن وجود ندارد، ابتدا با باز کردن شیر آب بررسی کنید که منبع آب شما همچنان کار می‌کند. بعد، بررسی کنید که منبع آب حمام را به اشتباه جدا نکرده اید. و در نهایت با حرکت دادن شبر فلکه آب بررسی کنید که شیر ورودی آب شما کار می کند. اگر این مراحل جواب نداد، باید با یک لوله‌کش تماس بگیرید تا بررسی کند که چرا لوله کشی توالت شما به درستی کار می کند. در این مدت می توانید با ریختن یک سطل آب داخل کاسه، توالت را آبکشی کنید.

3. دلایل عدم تخلیه توالت و روش رفع گرفتگی توالت: دسته فلاش تانک شکسته است

 

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع - رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی - شعله گستران پارس
دلایل عدم تخلیه توالت و نحوه رفع گرفتگی توالت

یکی دیگر از مشکلات ساده اما رایج زمانی رخ می دهد که دسته فلاش تانک از مکانیسم شستشو جدا می‌شود. در مخزن آب توالت فرنگی خود را بردارید و بررسی کنید که دسته هنوز متصل است. دسته‌های اهرمی اغلب به زنجیره ای متصل می‌شوند که شیر فلاش را بلند می‌کند. توالت‌های مدرن با دکمه فشاری یا توالت‌های دارای فلاش تانک ممکن است کمی متفاوت به نظر برسند. اگر نمی‌توانید به سرعت نحوه اتصال دسته به شیر فلاش را ببینید، باید با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر:   اجزای تشکیل دهنده سیستم تاسیسات موتورخانه شوفاژ

 

بیشتر بخوانید: چگونه سر دوش حمام را باز و تمیز کنیم؟

 

4. دلایل عدم تخلیه توالت و روش رفع گرفتگی توالت: فلاپر توالت‌فرنگی شکسته یا تاب خورده

یکی دیگر از مشکلات رایج در توالت های قدیمی و مدرن، شکستگی یا تاب برداشتن فلاپر توالت فرنگی است. فلاپر دریچه ای است که در پایین مخزن قرار می‌گیرد و به آب اجازه می‌دهد تا از آن خارج شود. اگر آب توالت به طور مداوم در جریان باشد و هرگز نتواند پر شود، دیگر نمی‌توانید آب را کامل بشویید. اگر این اتفاق افتاد، باید فلپر را در داخل مخزن خود تعویض کنید.

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع - رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی - شعله گستران پارس
دلایل عدم تخلیه توالت و رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی

دلایل عدم تخلیه توالت و رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشوییخب این هم از دلایل عدم تخلیه توالت و روش‌های رفع گرفتگی آن. قبل از اینکه در مورد خرابی توالت وحشت زده شوید، به یاد داشته باشید که شعله گستران پارس همیشه در دسترس است.

تیم لوله‌کش‌های متخصص ما برای کمک به شما از لوله‌های نشتی گرفته تا توالتی که سیفون نمی‌شوند، آماده هستند. و با پلن‌های مراقبت از منزل ما، هرگز نگران هزینه‌ها نخواهید بود.

قبل از آن برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی ، مقداری مایع را داخل توالت بریزیر و چند دقیقه بعد سیفون را بکشید و به همین سادگی از شر این گرفتگی خلاص شوید.

هر چند همیشه این روش ییشتر برای گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع هست، بنابراین همیشه جواب نیست. ما به طور کامل در این مقاله راجع به دلایل و نحوه گرفتگی توالت صحبت کردیم.

مطالعه بیشتر:   تاسیسات موتورخانه چیست و آشنایی با طرز کار موتورخانه شوفاژ

برای نصب و راه اندازی پکیج و موتورخانه با 70 60 60 81 099 تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

One thought on “دلایل گرفتگی توالت فرنگی و نحوه رفع آن

  1. Pingback: نحوه تشخیص نشتی لوله آب - آموزش نشت یابی آب - جلوگیری از نشت آب - شعله گستران پارس

دیدگاهتان را بنویسید